Jump to content
BulForum.com

DVD to AVI


Recommended Posts

Imam dosta filmi i seriali no sa na DVD-ta a iskam da gi napravq na AVI. S kakva programa? Molq da pi6at samo tezi koito znaqt i sa go pravili za da ne si gubq vremeto v testove. Blagodarq za pomo6ta.

Link to comment
Share on other sites

Еми виж в Data.bg пиши DVD to AVI Converter там има най-различни програми за такива цели :)

 

Qvno ne si shvanal kakvo sum napisal (ako nqkoi e probval nqkoq programa i znae 4e e dobra, ka4estvena i vur6i rabota da mi pi6e 4e ne moga da si gubq vremeto v testove na prograni).

 

Blagodarq na k-otixxx za helpa.

Link to comment
Share on other sites

AutoGK

 

Auto Gordian Knot.

 

... ако искаш без много бъзикане на отделни програми да получиш задоволителен ефект!

Link to comment
Share on other sites

theonebg - Много те моля да прочетеш тези Правила на Форума.

Запознай се и с тази тема - полезна е.

Защото такива теми DVD to AVI има из форума много, даже има тема, която е със същото заглавие и е в разрез с Правилата, да се пуска нова. Използвай SEARCH преди да пускаш тема, а и най-вероятно там ще намериш отговор на въпросите, нищо че може да е със стара дата темата, пак ще откриеш полезна информация.

 

Благодаря ти!

 

Остани със здраве.

Link to comment
Share on other sites

theonebg - Много те моля да прочетеш тези Правила на Форума.

Запознай се и с тази тема - полезна е.

Защото такива теми DVD to AVI има из форума много, даже има тема, която е със същото заглавие и е в разрез с Правилата, да се пуска нова. Използвай SEARCH преди да пускаш тема, а и най-вероятно там ще намериш отговор на въпросите, нищо че може да е със стара дата темата, пак ще откриеш полезна информация.

 

Благодаря ти!

 

Остани със здраве.

 

Izpolzvah Search (DVD to AVI) i mi izlqzoha 3 temi (2 ot men i 1 AVI TO DVD). Na men tova ne mi vur6i rabota za6toto:

1 tam vseki si e pisal kakvoto si iska a kakto za 1000 put pisah 4e nqmam vreme za gubene v testove na programi.

2 trqbva mi "profesionalno" (hora koito sa go pravili i znaqt kak stava" mnenie za da postigna max efekt.

 

Pravilata sum gi 4el i ne smqtam 4e sum gi naru6il 4ak tolkova. Blagodarq za zagrijenostta vse pak.

 

I pak vi molq. Ne mi pi6ete vi6 tova ili probvai onova a TAZI SUM Q PROBVAL I/ILI ZNAM 4E STAVA.

 

Izvinqvam se na vseki koito sum go ubidil ili zasegnal po nqkakuv na4in. Prosti iskah da razbera kak se pravi AVI fail a ne da pravq "Star Wars" vuv furuma.

Link to comment
Share on other sites

ти май искаш всичко наготовo, а? някой да ти го смели и да го изплюе. казаха ти хората кои програми, казаха ти къде да търсиш за обяснения по темата на български, а за всичко останало си има google и в частност - videohelp.com

 

http://store3.data.bg/pchelp/lists/media_inet_list.htm

Link to comment
Share on other sites

ти май искаш всичко наготовo, а? някой да ти го смели и да го изплюе. казаха ти хората кои програми, казаха ти къде да търсиш за обяснения по темата на български, а за всичко останало си има google и в частност - videohelp.com

 

http://store3.data.bg/pchelp/lists/media_inet_list.htm

 

Ti da ne misli6 4e si go pravq za men tova. Az filmite si gi imam ama kato ti go ka4a DVD Image 4GB 6te go drupne6 li ili 6te drupne6 DVD Rip-a? I ne iskam na gotova prosto ne sum se zanimaval s tiq raboti i iskam po konkretni mneniq po vuprosa a ne "mi 4i 6to ne probva6 tova". Az ako iskam da probvam nqma da pitam vuv foruma mi 6te si tursq sam. Mersi za linka. 6te mi e ot polza.

Link to comment
Share on other sites

какво за теб е "по-конкретно мнение по въпроса"? има програми, за които е нужно малко познания по английски език, за да се ориентираш и други, за които трябва да се поровиш тук-и-там. аз лично rip-ове рядко правя, просто защото компа ми става почти неизползваем за 4-5 часа, но когато съм правил съм се интересувал най-вече от битрайта и от резилюцията. примерно за анимации не е необходим битрайт по-висок от 900 kbps, докато за филми вече е до предпочитание - дали искаш да е на 1CD, за сметка на качеството или на 2 или 3CD-та, като запазиш 5 каналния звук и оставиш сравнително висок битрайт за видео потока.

btw много хора ползва winavi converter за тая работа, но лично при мен с тази програма резултатите не са хич добри. то при нея и много зависи от кодеците, доколкото съм чувал.

аз ти предлагам да влезеш във videohelp.com и да погледнеш How to backup DVD to AVI или How to convert to AVI/DivX/XviD/WMV/MKV/OGM/MP4/H264

 

не знам дали някой ще тръгне точно тук да ти обяснява стъпка по стъпка какво прави с дадена програма, след като почти всички начини за rip-ване ги има там. даже и картинки има за улеснение.

 

... а колкото до кой какво би дръпнал, това си е право на избор. аз бих дръпнал двд, ако филма наистина си заслужава и сметна за нужно да го претежавам. във всички останали случаи компресирания вариант ми върши работа.

и преди да правиш рип само за да го качиш някъде, щото така било по-лесно на другите да го дърпат (?!), провери дали въпросния филм няма вече dvdrip, защото според мен в такъв случай няма голям смисъл от това да си играеш с рипване.

Link to comment
Share on other sites

Въпреки желанието ми да бъда толерантен и възпитан споровете по тази тема продължават и тъй като наистина не искаме това да разрастне в една малка форумна "Star Wars" трилогия реших да се възползвам от правото, което са ми гласували и да затворя въпросната тема. Явявам се като един малък Вейдър може би, но сега ще обясня и причините.

 

Темата се затваря поради нарушаване на точки 5, 6, 7 и 8 - тъй като theonebg беше пуснал 2 теми със същото наименование в други раздели + след използването на SEARCH и при наличието на тема, която си е действаща - не е писал в нея защото...

 

Izpolzvah Search (DVD to AVI) i mi izlqzoha 3 temi (2 ot men i 1 AVI TO DVD). Na men tova ne mi vur6i rabota za6toto:

1 tam vseki si e pisal kakvoto si iska a kakto za 1000 put pisah 4e nqmam vreme za gubene v testove na programi.

2 trqbva mi "profesionalno" (hora koito sa go pravili i znaqt kak stava" mnenie za da postigna max efekt.

- това поне са думи на theonebg, от които си проличава, че при наличие на такава тема, той е наспамил още 2 такива, а въпросната стара тема, просто не му е нужна, защото иска нещата да са му по прилежно обяснени или както samkijot писа:
ти май искаш всичко наготовo, а? някой да ти го смели и да го изплюе.
за което му благодаря.

 

theonebg за пускане на тема, която веднъж е била затворена и по-конкретно за нарушение на точка 6 от Правилата на Форума ще бъдеш предупреден официално.

 

Благодаря за вниманието и останете със здраве!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...