Jump to content
BulForum.com

Тороидални трансформатори


Recommended Posts

Произвеждам тороидални трансформатори по поръчка от 100 до 2000 W подходящи за нискочестотни усилватели и др.

Предимства спрямо стандартните трансформатори:

1. Габаритите са намалени с 40%

2.Загубите на празен ход-по ниски с 40%

3.Разсейване на магнитното поле по ниско с няколко пъти

4.Значително снижено ниво на шума (безшумни)

5.Много по висок коефициент на полезно действие(096)

Всички горе изброени преимущества на тороидалните трансформатори напълно отговарят на глобалните тенденции на развитие на техниката и технологията:да се създават икономични изделия,отговарящи на съвременните екологични изисквания

За контакти-Пловдив GSM 0888290191,ICQ 240788362

Тороидални трансформатори с мощност

до 600 W са 75 лв.

oт 600 до 1500 W -95 лв.

tor2x28v2kt.th.jpgtoroid7yf.th.jpgtoroidkutiq0zz.th.jpgtoroidkutiq27rw.th.jpg

img1012qj8.th.jpgimg1014pq8.th.jpgimg1119kw5.th.jpgimg1117ld5.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 5 weeks later...

Предимства спрямо стандартните трансформатори:

1. Габаритите са намалени с 40%

2.Загубите на празен ход-по ниски с 40%

3.Разсейване на магнитното поле по ниско с няколко пъти

4.Значително снижено ниво на шума

5.Много по висок коефициент на полезно действие(096)

Всички горе изброени преимущества на тороидалните трансформатори напълно отговарят на глобалните тенденции на развитие на техниката и технологията:да се създават икономични изделия,отговарящи на съвременните екологични изисквания.

Link to comment
Share on other sites

А ако ги заливаш със смола няма ли да е по-добре. Имам предвид няма ли да се появява брум така, както е с тиксо?

Link to comment
Share on other sites

А ако ги заливаш със смола няма ли да е по-добре. Имам предвид няма ли да се появява брум така, както е с тиксо?

Това не е тиксо,а специална германска изолация и не се заливат със смола заради охлаждането.

При тороидалните трансформатори няма брум

;)

Link to comment
Share on other sites

Това не е тиксо,а специална германска изолация и не се заливат със смола заради охлаждането.

При тороидалните трансформатори няма брум

;)

 

Ясно. Предвдил си го все пак. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

А ако ги заливаш със смола няма ли да е по-добре. Имам предвид няма ли да се появява брум така, както е с тиксо?

:lol: :D :D :P :P :P :P :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Тороид и брум. ехеаехаехехах , кати го залееш с смола и кат дръпнеш 10А ток ще усетиш как мирише смолата :) . С нетърпение ще чакам да го зема тоя траф да опна моя усилвател 400вт. - дано няма проблеми със съседите :zzz :zzz :zzz

PROSTAKA да те попитам как да го захфана тоя тороид за кутията на усилвателя , че досега не съм ползвал тороиди. Виждал съм че с няква скоба ги хващат през средата :wacko:

Link to comment
Share on other sites

PROSTAKA да те попитам как да го захфана тоя тороид за кутията на усилвателя , че досега не съм ползвал тороиди. Виждал съм че с няква скоба ги хващат през средата :wacko:

С шпилка по средата като и от горе и от долу по една гетинаксова плочка за притискане

(разбира се шпилката минава през отвор на дъното на кутията на усилвателя)

 

IMG_0701.jpg

Link to comment
Share on other sites

А тази гетинаксова плочка не пречи ли на охлаждането все пак трябва да е голяма колкото трафа. Утре щте го натовара този дето го зех да видим как се държи на 2х250вт. :blink:

Link to comment
Share on other sites

А тази гетинаксова плочка не пречи ли на охлаждането все пак трябва да е голяма колкото трафа. Утре щте го натовара този дето го зех да видим как се държи на 2х250вт. :blink:

Не няма да пречи на охлаждането ,а трафа можеш и с 2х300 да го натвариш ;)

Link to comment
Share on other sites

Днес сложих на трафа 2х200вт. усилвател :tongue НЕ МРЪДНА и волт. :wir Мноо е як . Хора , които иска да си прави качествен усилвател - тва е решението за захранване. :blush: ното шуми , нито грее , нито внася шум в усилвателя. Вързах единия усилвател на една 15-ка - бедната колонка незнаеше къде е :laughing1: За тоя траф и 4 QUAD-a на МК тряят 19-ки колони !!!

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да ти свири читаво усилвателя, трябва или да стабилизираш захранването или да имаш поне 3 пъти запас от мощност. Особено внимание трябва да се обърне и на кондензаторната батерия - трябва да осигурява много стръмен фронт на тока. По принцип аз съм фен на трилентовите решения - един мостов як за баса и по два стерео за среди и високи. Всички с отделни захранвания.

Тороидалния траф си е #1 ама някой пробвал ли се е с импулсно захранване ;)

Link to comment
Share on other sites

Ако искаш да ти свири читаво усилвателя, трябва или да стабилизираш захранването или да имаш поне 3 пъти запас от мощност. Особено внимание трябва да се обърне и на кондензаторната батерия - трябва да осигурява много стръмен фронт на тока. По принцип аз съм фен на трилентовите решения - един мостов як за баса и по два стерео за среди и високи. Всички с отделни захранвания.

Тороидалния траф си е #1 ама някой пробвал ли се е с импулсно захранване ;)

Ми то си ми свири "читаво" усилвателя - да не съм се оплаквал ? За кво да стабилизирам захранването като то си държи напрежение ? А ти пробвал ли си да стабилизираш 600вт - 100в. , а ? Щото аз съм пробвал и да ти кажа става с апаратура колкото усилвателя голяма , и грее супер много , а по някой път и няма смисъл от стабилизациа - както е в случая ! Айде пък да не трябва да имам "три пъти запас от мощност" , защото ние не говорим за синусуидална мощност , а за музикална и на практика колкото ти е трафа , толкова ти е и усилвателя (а кондензаторите обират големите пикове). "кондензаторната батерия" съм и обърнал доста голямо внимание - сложил съм 2х20000мф / 63в. кондензатори - обира супер яко пиковете ! Ти добре си фен на трилентовите решения , ама като става дума за домашнo узвучаване дето търсиш екстра качество , ама като изкараш колоните в някоя голяма зала , с шибана акустика , най-добре да са две двулентови колони с бас и пищялка . Смисълът с оделните захранвания е НУЛЕВ - пробвал съм на практика и да ти кажа , усилвателя става 3 пъти по голям , а ефект няма особен .

Аз съм пробвал с импулсно захранване да правя усилвател. Резултатът е един месец настройки и пробване на схеми , сумати изгоряли елементи , много сложна настройка за пускане и лош резултат. Нито един мощен усилвател не е с импулсно - сичко с тороиди. Имам у нас един Обертон 2х500вт. - вътре е тороид. Сумати усилватели съм гледал - само тороиди.

Link to comment
Share on other sites

Гецата, явно на теб ти се спори ей така заради спора. Вземи един двулъчев осцилоскоп от тия дето помнят и виж разликата в атаката на баса с 2х20000 и с 1х2200+1х10000+1х20000. :) При това не му пускай синусуидален от тонгенератор а истински звук от удар по бас каса (тъпан също става :) ). За понятието индуктивност на кондензатора чувал ли си ;). Все пак аз имах предвид приближаващ се до понятието достоверен усилвател а не баса да думка а високите да звънят. Доста куад-а съм пуснал преди 20-тина години и доста колонки съм сковал така, че имам известно понятие.

Не преиначавай думите ми за тороидалните трансформатори. Писал съм, че са #1 !

Мощни усилватели с импулсно захранване има страшно много модели. Ако се понапрегнеш малко, може и да се сетиш. За импулсно захранване - имам тука едно дето е на 60А / 13.8В - бачка без грешка. Въпрос на навивки за други напрежения. Наистина е далеч по сложно от тороид на 50хц.

Смисъла на отделните захранвания е да не ти диша музиката с баса.

За загубите, изкривяванията и дефазирането в пасивните филтри няма вообще да пиша

Желанието ми беше да обменим информация, а не да си ги мериме ;)

Отплеснахме се малко, но все пак темата е за тороидални трансформатори а те най-често се ползват за захранване на НЧ техники

Link to comment
Share on other sites

DrEvil, Getzata. Аз отивам да се самоубия тъй като съм завършил ТЕТА тук сега съм в техническия и нищо не схващам. Сигур сум пълен идиот и инженерството не е за мен. Не мога и не мога да ги схвана "жиците" и тва си е. :cry

Link to comment
Share on other sites

Не е необходимо, а залягай на материала. Аз ВМЕИ(ака ТУ сега) - "Радиотелевизионна техника" съм го завършил отдавна пък и 15-тина години работя като конструктор :) Ама сега за хоби си приказваме

Link to comment
Share on other sites

Гецата, явно на теб ти се спори ей така заради спора. Вземи един двулъчев осцилоскоп от тия дето помнят и виж разликата в атаката на баса с 2х20000 и с 1х2200+1х10000+1х20000. :) При това не му пускай синусуидален от тонгенератор а истински звук от удар по бас каса (тъпан също става :) ). За понятието индуктивност на кондензатора чувал ли си ;). Все пак аз имах предвид приближаващ се до понятието достоверен усилвател а не баса да думка а високите да звънят. Доста куад-а съм пуснал преди 20-тина години и доста колонки съм сковал така, че имам известно понятие.

Не преиначавай думите ми за тороидалните трансформатори. Писал съм, че са #1 !

Мощни усилватели с импулсно захранване има страшно много модели. Ако се понапрегнеш малко, може и да се сетиш. За импулсно захранване - имам тука едно дето е на 60А / 13.8В - бачка без грешка. Въпрос на навивки за други напрежения. Наистина е далеч по сложно от тороид на 50хц.

Смисъла на отделните захранвания е да не ти диша музиката с баса.

За загубите, изкривяванията и дефазирането в пасивните филтри няма вообще да пиша

Желанието ми беше да обменим информация, а не да си ги мериме ;)

Отплеснахме се малко, но все пак темата е за тороидални трансформатори а те най-често се ползват за захранване на НЧ техники

Пич виж сега изобщо неискам да споря за нищо. Просто казах че кондензатори 2х20000мф. ми вършат идеална работа. Кво да кажа за усилватели с импулсни захранвания като аз вкъщи усилвателя за компа си го захранвам от 12-те волта на импулсното захранване от комп(е вярно не е 400вт) , просто за големи мощности тороида както ти каза е номер 1 , защото не изисква специално охлаждане , няма сумати платки и елементи , не се разваля лесно и не изисква настройка. За импулзни захранвани в момента правя едно от 13.4в. на 2х45в - 400вт. - страшно добре си бачка , супер стабилно е и с него захранвам усилватели , но е голямо колкото два тороида , а и елементите по него струват маика си и баща си ( но няма начин от 13.4в. право да направиш 2х45в. с тороиди без допълнителни елементи).

Аре със здраве , и ако някои има проблеми с усилватели и захранвания да пита , виждам че в форума има двама трима които наистина разбират. Успех !

 

 

ПП имам идея да направим оделна тема за QUAD-a на МК , кой го е правил , какви доработки е правил , как се държи , как се свързва в мост , допълнения за него , захранвания и т.н. , та които има опит да го сподели и които има за цел да го прави да види какви проблеми има в този толкова обсъждан усилвател. Ако има интерес може да се направи такава тема.

Link to comment
Share on other sites

ПП имам идея да направим оделна тема за QUAD-a на МК , кой го е правил , какви доработки е правил , как се държи , как се свързва в мост , допълнения за него , захранвания и т.н. , та които има опит да го сподели и които има за цел да го прави да види какви проблеми има в този толкова обсъждан усилвател. Ако има интерес може да се направи такава тема.

Getzata i az imamm jelanie to4no za tozi usilvatel i za tova popitah za trafovete. ako nqkoi naistina go e pravil da dade malko info ne samo kato rabota na tazi shema a kato pari4ni sredstva kolko izliza. no estesveno znam 4e za istinskite maniaci na zvuka nqma pre4ki. a sy6to taka dali go e pravil mono ili stereo ima li razlika v trafa za dvata vida i t.n. takiva raboti me interesyvat ako ima6 malko pove4e inforamciq pls spodeliq. 6toto vijdam 4e razbira6 ne znam kolko no pove4e ot men i za tova pravo napred =>> newtopit QUAD 405 ot MK :)))))))

Link to comment
Share on other sites

( но няма начин от 13.4в. право да направиш 2х45в. с тороиди без допълнителни елементи).

сети се ти :)

 

Навремето (-15г) правих бас каса за кола със ШИМ(PWM) 150КHz и повишаващ трансформатор. Не знам дали сега се ползва този метод, но на 4 ома дънеше 150W (не музикална ;) ) без проблем. Схемата беше елементарна - компаратор, тригер и яки мосфети в ключов режим (те бяха най големия дефицит) и тороидално феритно трафче 1000Н

Link to comment
Share on other sites

сети се ти :)

 

Навремето (-15г) правих бас каса

Дай няква схема за трилентови тонколони на стария(щот си по малък от мен 2 месеца

:woot ),или по точно ме интересуват размерите за трилентови тонколони 2х100W от талашит или MDF.

Значи интересува ме,какви говорители да взема,като мощност и марка и размерите на кутията?

Само по тонколоните съм изостанал :( Честно казано нямам време да търся инфо пък и мисля че ще е по полезно да го дискутираме тва в нашия форум тук :)

Link to comment
Share on other sites

Нищо нямам останало. То това като студент пък и после като се пенсионирах от DJ-ството заебах всякакви музики. И на куад-а бях събрал разни вариации ама останаха някъде из Варна. Така, че в момента мога само като експерт оценител на каса бира да присъствам :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...