Jump to content
BulForum.com
Dread Lord

StarCraft 2

Recommended Posts

MVP се превърна от теран, който донякъде харесвам, в теран, който бих искал да фрасна в лицето със самосвал :)

Шегата настрана, зергите днес не играха особено добре - особено ФрутДилър. Дано утре срещу протосите положението не е чак толкова трагично.

Аз пък грозно размазах теран тръгнал да ми играе с мародери срещу протос. Сигурно е изключително вървежно особено срещу кретен като мен който се експандва доста рано но не и ако същия кретен изкара първи юнит имортал :) Мародери срещу имортали вадени от 2 роботикса просто нямат никакъв шанс :) Особено с малко сентрита и някой стокър и зийлот за цвят. 8 мародера с 2 медивака ги спрях с проби, 1 зийлот, 1 стокър и 2 имортал (при това всеки от тези се биеше с мародерите поединично - първо единия имортал, после зийлота и стокъра 2 сек след него и накрая с пробите ги обградих и докато гинеха пробите излезе 1 имортал и го довърши всичките до последния. Много здрави говеда са това иморталите, ей!

MVP се превърна от теран, който донякъде харесвам, в теран, който бих искал да фрасна в лицето със самосвал :)

Не съм следил игрите (а ми се иска да гледам подобни неща на големия телевизор но само постфактум мога да ги сваля от замунда или арена и ми се губи кефа)... та ми е любопитно защо. Какво прави толкова неприятно?

Какво прави толкова неприятно?

Много лошо бие зерги :D

FPS стрийм на Димага: http://www.own3d.tv/live/1021

В момента играе срещу Стрелок в XMas Cup на HomerJ.

Ето и бракет, има убийствени мачове: http://xmas.homerj.de/de/cup/11/grid/homerj-sennheiser-xmas-cup-grand-final.html

На официалния стрийм дават Даркфорс срещу Хасу: http://www.teamliquid.net/video/streams/HomerJ

Edited by PSYCHOSIS

Какво прави толкова неприятно?

от 11 последователни игри загуби една.

да не говорим,че всички победи бяха просто размазващи,ТвЗ-то му е убииствено.:punk

иначе и аз зяпам хомерджей купата,ама от стриима на браток и sjow едновременно :lol:

sjow падна 2-1 срещу ебати кашкаваления протос

първата игра два прокси гейта,втората игра войдрей ръш,третата игра пак прокси гейтове

аман:lol:

Много лошо бие зерги :D

Сай няма ли някакви водс или репс някъде, че това трябва задължително да се гледа ? :)

Ама ЗАДЪЛЖИТЕЛНО !

sjow падна 2-1 срещу ебати кашкаваления протос

Нани е много мазно копеленце :)

Даркфорс пък би Хасу с 2:1. В решаващият сет на Скрап Хасу пусна сигурно 100 ФФ, но не можа да удържи надъханите хидри :)

Следва битката на титаните - Димага срещу ДядоРа: http://www.own3d.tv/live/1021

Мана срещу Браток: http://www.teamliquid.net/video/streams/reQ

Светлия, водове сигурно ще има в някой корейски сайт. Ама не ти трябва да гледаш, грозна работа, толкова много зерги измряха ;)

Уау каква игра направиха Братока и Мана. Мана почти я беше взел на няколко пъти, но мултитаскинга на БратОка го пречупи.

10х Сай за линковете.

А за днешната ТвЗ фиеста ще излезе нещо надявам се !

Edited by Светлия

Другите резултати от този кръг:

TLO vs Nightend - 1:2

Morrow vs Kas - 0:2

Tarson vs Kuba - 2:0

В следващия кръг:

Nightend vs Kas

Naniwa vs Mana

Darkforce vs Tarson

WhiteRa vs Dimaga

Мана = изрод!

Edited by PSYCHOSIS

ебати,първо като си взех играта само TvT

после като качих малко дивизии ТвТ от дъжд на вятър и тая вечер разбрах защо.

първо някакъв лумпен пробва да масва баншита от една база на steppes - толкова бях учуден, че тоя 10 минути дори не понечи да експандне,че за малко да загубя играта от излишно текване до сииджове

после пък някакъв теран на ЛТ с много странно разбиране за мачъп-а - 9 и 12 позиции,сладура скаутва 1-1-1 от моя страна,аз скаутвам две казарми с адони и спекулирам,че е отворил с добрия стар 3rax,който кажи-речи наказва много здраво технологични гамбити на такива близки дистанции.

пускам си бункерче,помпя си хелиончета и пускам един рейвън за всеки случай,че ми държеше мокро от миналата игра.

гледам после риплея,нашия човек тръгна ва ми влиза в рампата с 9 марина и 3 мародера,аз горе го чакам с 4 хелиона.

през това време нашия строи фактори,старпорт и експандва - wtf?

Edited by pi4aga

Мухаха... малко бонус точки, 1 игра срещу "favored" противници (как и колко favored са били не знам но моя ally беше в диаманта но шарана му с шаран се отказа след първата атака на противника със блинкващи стокъри) и съм +40 точки напред... с около 280 точки преди следващия в дивизията... тоя тъп бъгнет няма ли пак да ме прехвърли в по-горната дивизия че ми писна да толкова лесно да взимам игри.

Между другото бързи имортали се оказва много добра тактика. Гейт - 2 роботикса - 2-3 зийлота и 2 сентрита след това основно имортали... спира много грозно стокъри (ама под много грозно имам предвид че докато се сети че битката е крайно нечестна за него и ги блинкне нанякъде поне 4-5 ги няма) ... че и линги - малко ФФ, зийлотите танк-ват а иморталите отзад млатят здраво... освен по въздух не мога да се сетя как се контрира това. Освен с повече имортали или колоси разбира се. С хидри определено не става защото докато излезат хидрите аз ще имам я колоси я повече сентрита и пак заминават в киреча. Мародери и танкове са грозна гледка, много марини май само биха ме притеснили може би...

Брей ZeeRax oт 4 игри в група с:

[M]Lalush - mouz.Strelok - Alternate.Socke

има 3 победи и една загуба. Направо сила демонстрира. Остава му един мач срешу Лалуш и почти сигурно отива в следващия кръг.

ZeeRax vs Strelok

Изтичник: http://psistorm.eu/news-914

Когато отидем да живеем в друга държава. Тук ни дай чалга и футбол от А-група. Или чалга-футбол от поп-фолк първенството ни :lol:

Eeee мрънках мрънках... най-накрая пак ме прати в диаманта (2v2) ... при това съм №4 в дивизията :punk

Edited by djadomraz

http://ch.gomtv.com/4555/28119/401343

За пропусналите вчерашния ол кил на MVP:

MvP vs Zenio :: 2-1 (L. Xel Naga || W. Steppes || W. Shakuras)

MvP vs Fruitdealer :: 2-0 (W. Lost Temple || W. Jungle Basin)

MvP vs Leenock :: 2-0 (W. Scrapstatiion || W. Xel Naga)

MvP vs NesTea :: 2-0 (W. Shakuras || W. Steppes)

MvP vs Idra :: 2-0 (W. Scrapstation || W. Delta Quadrant)

Някой казват, че просто е играл правилно.

---

А днес гледам, ама особено протосите въобще не ми е ясно кой играе. Но този /май ST_GgoBooGie/, който отстрани Чая, направи впечатляващи игри - особено третата.

Idra пак е напсувал тосса, който го е отстранил. Като цяло наистина е шоу.

Tester vs FruitDealer !!! :)

Тамън щях да го пиша. :)

Еми очакваме EPIC final.

"Tester does not wait for Tournament. Tournament waits for Tester." :lol:

Едит: Е не, този верно е Бог на протоса. Сега сигурно в Корея пуснаха заря.

Едит2: Игра2 - това не е протос... може ли толкова брутално да мине през силен зерг като ФД ?

Edited by Светлия

FD имаше пет кучета срещу 40+ фууд армия - как да не го прегази? Много лакома игра от страна на Плодчо. Иначе първият сет си беше шедьовър. Заболя ме, но мога да оценя нещо хубаво, когато го видя :D

Ахахахахахаха:

91674671.jpg

Edited by PSYCHOSIS

Пропуснал си удивителната на Jinro накрая. :)

Хубаво са се сетили и добре се е получило.

2vumvzo.png

Много фенове има тоз Tester ! Чак не мога да повярвам. Пък по ГСЛ -те нещо го няма ?!?

---

YESTERDAY

Gisado Challenge Terran vs Zerg bo3 KotH

IMMVP 2-1 Zenio

IMVP 2-0 every other Zerg :lol:

TODAY

Gisado Challenge Toss vs Zerg bo3 KotH

/ choya 2-1 Kyrix

/ Idra 2-0 choya

/ Idra 0-2 Genius

/ Genius 2-1 Leenock

/ Genius 0-2 NesTea

/ NesTea 2-0 HongUn

/ NesTea 1-2 Squirtle

/ Squirtle 0-2 FruitDealer

/ FruitDealer 0-2 Tester

Като цяло доста равно днес, но имам чувството, че ако Tester беше първи тосс щеше да има пак ол кил. :)

---

Сега гледам игрите на MVP - до ФД стигнах - и спокойно мога да кажа, че нямаше лесно взета игра.

Имаше обаче непрестанни максимално оптимизирани отигравания на ситуации...

Което ме води до извода, че основната заслуга за вчерашния му ол кил е на IMNestea - за мен най-способния и умен зерг към момента.

Edited by Светлия