Jump to content
BulForum.com

Странен проблем с рутер


CAB

Recommended Posts

Взех си рутер преди няколко седмици. На Евроком Лан съм (ггбит).

Клонирах мак адреса първия ден, хвана ип-то веднага, всичко точно. След няколко дни започна ежедневно в интервала 20-21ч да губи ип-то. След рестарти не се променяше нищо. TL-WR940N е рутера.

 

Една вечер звънях на съпорта, някъф тип ми вдигна, обяснявах му тука кво са случва, дори му четох логове от рутера ама май не беше много в час. Накара ме да сложа кабела директно в ланката, съответно нета тръгна и той каза че няма проблем с тях (разговора беше близо 15 мин :П ).

 

Въпроса е дали нещо с Еврокомаджиите не е вред (примерно да засичат че мака е клониран и да не дават ип) или нещо по рутера я настройка, я някъф бъг в него.. Моля за хелп, да знам дали да го връщам.

 

Дайте хелп дали някой се е сблъсквал с подобно нещо.

Link to comment
Share on other sites

Ако ти се намира друг рутер пробвай с него и виж дали не прави така. От евроком няма как да разберат, че това е рутер след като е клониран мак-а.

Link to comment
Share on other sites

Взех си рутер преди няколко седмици. На Евроком Лан съм (ггбит).

Клонирах мак адреса първия ден, хвана ип-то веднага, всичко точно. След няколко дни започна ежедневно в интервала 20-21ч да губи ип-то. След рестарти не се променяше нищо. TL-WR940N е рутера.

 

Една вечер звънях на съпорта, някъф тип ми вдигна, обяснявах му тука кво са случва, дори му четох логове от рутера ама май не беше много в час. Накара ме да сложа кабела директно в ланката, съответно нета тръгна и той каза че няма проблем с тях (разговора беше близо 15 мин :П ).

 

Въпроса е дали нещо с Еврокомаджиите не е вред (примерно да засичат че мака е клониран и да не дават ип) или нещо по рутера я настройка, я някъф бъг в него.. Моля за хелп, да знам дали да го връщам.

 

Дайте хелп дали някой се е сблъсквал с подобно нещо.

 

Не е ли най-лесно да се обадиш на Евроком и да им кажеш, че си си сменил МАК адреса, като им кажеш този на рутера? Или ти не си закачен постоянно за рутера?

Link to comment
Share on other sites

Kobrata, след като разбират когато сложа реалния си мак адрес на друга ланка, би трябвало да разбират че сам клонирал мака на рутер. Така мисля поне. Относно това с сменянето на мака от евроком директно, още не съм сигурен дали това е проблема, защото ако го сменя и се окаже че рутера не е в ред, ще трябва после пак да го сменям, я с нов рутер, я с стария мак на ланката ми. Сега освен че съм клонирал мака, съм написал ръчно иптата та ще видим утре към 20ч кво ще стане :)

Link to comment
Share on other sites

TPLink са стабилни рутерчета и този проблем ми е невероятен, но можеш, ако желаеш да опиташ да обновиш Firmware на устройството. Макар, че проблемът, в случая, не мисля че е в него.

Link to comment
Share on other sites

Може пък да е кофти бройка :?

С TP-Link WR542G съм от година и половина. Мака ми е клониран още от самото начало и нета не ми е спирал заради рутера. Още една идея за мильони е: Виж кабелите! Заради полунатикан кабел ми се е случввало цял ден да нямам нет... :D

Link to comment
Share on other sites

Kobrata, след като разбират когато сложа реалния си мак адрес на друга ланка, би трябвало да разбират че сам клонирал мака на рутер. Така мисля поне. Относно това с сменянето на мака от евроком директно, още не съм сигурен дали това е проблема, защото ако го сменя и се окаже че рутера не е в ред, ще трябва после пак да го сменям, я с нов рутер, я с стария мак на ланката ми. Сега освен че съм клонирал мака, съм написал ръчно иптата та ще видим утре към 20ч кво ще стане :)

 

Това им е работата. Ще сменят, къде ще ходят.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...