Jump to content
BulForum.com

Смартфони с 2 СИМ карти - Privileg SM1/SM3, Gigabyte 1205 и други


Runner

Recommended Posts

Трябва ми телефон, при който и двете сим карти да са едновременно активни, да има GPS и WiFi! За сега намерих един Привилег и един Гигабайт, но и при двата когато се говори от едната карта, другата е неактивна - при търсене казва, че телефона е изключен. Някой има ли нещо предвид, или все още няма такъв телефон?

 

...След няколко часа ровене установявам, че в момента избора е единствено между Privileg SM1 и Gigabyte S1205. Предполагам, че проблема с неактивните карти ще успея да го реша с пренасочване между картите, но общо вземето няма много сравнения между двата телефона, та ще съм благодарен ако някой е имал взимане-даване и с двата телефона и може да сподели малко впечатления!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 74
  • Created
  • Last Reply

Имаше 1-2 модела на самсунг но не знам имат ли изобщо GPS и WiFi... един приятел има и е доволен ... преди беше с 3 телефона сега е само с 2 а по-преди и от китайските произведения с тъч скрийн и писалчица с 2 сим карти си е патил - по-ужасен телефон трудно може... а онзи и телевизия имаше :)

Link to comment
Share on other sites

Повече от 2 години съм с телефон с 2 СИМ-а и никога вече няма да нося повече от 1 телефон в джоба .........

Първо беше Самсунг Д880 Дуос - страхотен телефон за времето си, но нямаше почти нищо друго. Май само радио имаше. Но като ГСМ апарат беше върха - добра батерия и двете карти бяха постоянно активни - когато говориш по едната и те потърсят на другата ти бипка както втора линия абе ....... 2 ГСМ-а в един корпус.

После с голям страх взех едно китайче - супер сладко - Fly-Ying F008 - с размерите на Нокия 5800. Тъч екран, Wi-Fi, телевизия, радио и др. но без ОС и ГПС. Не ми е правил абсолютно никакви проблеми повече от 1 година! За съжаление когато говориш по едната карта и те потърсят на другата чуват, че втората не е активна ....... Иначе и двете в стендбай са активни и на двете могат винаги да те търсят но ...... говориш ли по едната - другата умира ...... временно де :rolleyes:

Сега съм с Привилег СМ1. Исках освен горното да имам ОС и ГПС. Мноооого рових но никъде няма апарат /не само марков - ниакакъв/ с 2 карти и тези екстри, на който и двата СИМ-а са постоянно активни както на Самсунг-а.

Привилега за мен е компромис, но бях решил повече от 400 лв. за телефон да не давам та ....... така.

Апарата си работи добре, не е бавен /но не е и бърз/ WM 6.5 e много добра ОС. Има страшно много софтуер и всичкия е "безплатен" ;)

Навигацията е добра /IGo 8/, дисплея въпреки, че е 240/400 е с много ситен пиксел и е доста добър, Wi-Fi-то също не е лошо. Батерията ме кара средно 2 дена с разговори, доста ръчкане и от време на време ГПС ........ както казах преди малко - компромис цена-функции, за който за сега не съжалявам ....... много :unsure:

Значи няма никаква разлика между Привилега и този Гигабайт - абсолютно еднаква платформа и останало - само външния вид се различава.

Дано съм ти бил полезен.

Link to comment
Share on other sites

Ами вчера взех Привилега и бях доволен, като изключим, че се отплепи екрана посредата. Ходих днес да го връщам, но не знаех, че работят до 19.00 часа. Вчера го купих в 19.50, та се надявам че утре ще го сменят без да има проблеми.

 

Като цяло единствения недостатък за мен беше това, че когато се говори по едната карта, ако някой те търси по другата дава, че телефона е изключен. Но това го реших, като кръстосах пренасочванията на двете карти - когато говоря по едната и някой набере другата да го прехвърля на активната. Работата стана, приема си разговорите без проблеми.

 

Има ли някакъв по-лесен начин за ибор от коя карта да се говори? Когато добавя контакт към любимите, не мога да избирам от коя карта да го търся.

 

А ти как инсталира Igo-то и ползва ли пача от сайта на привилег?

Link to comment
Share on other sites

Да, ползвах го. Без него не тръгва иГо-то. То не се инсталира - намираш си читава кракната версия и копи-пейст в картата памет. После стартираш .ехе то. Аз съм си изкарал линк на SPB шела.

Това за кръстосването е идея, сетил си се :) ама ......... получава ли се? Ще го пробвам.

Питай моля те като го сменяш дали имат консумативи - скрийн протектори и стилуси, че от вчера нещо не мога да си намеря стилуса :(

Link to comment
Share on other sites

Как точно се инсталира тоя пач?

 

Ти успя ли да намериш по-лесен начеин за набиране от втората карта? В момента за мен е най-лесно след натискане на слушалката в ляво, като се отворят контактите, избирам желания човек и после от "Menu" изибрам "Call from Card1" или "Call from Card2". Искаше ми се да има и по-лесен начин, но за съжаление за сега не намирам такива. Обаче ако избера любимите контаки не ми дава никакъв вариант за избор на карта и единствната възможст е да се набера от първата карта...

 

Иначе за кръстосването - пробвах го и става. Единственото неприятно нещо е, че на отсрещния човек му казва, че разговора се пренасочва...

Link to comment
Share on other sites

Пач-а е .cab файл и се инсталира както всяка друга програма. По-добре го сложи в RAM-та - имаме достатъчно :)

 

Друг начин за избиране от 2-та карта за сега няма ........ любимите контакти са в SPB шела, а в него функцията за 2 СИМ-а не е вградена т.е. той "не знае", че има 2-а карта и ползва само 1-та, която е основна. По тази причина не можем да ползваме други контакт мениджъри на Resco, Vito Tech. и др.

Link to comment
Share on other sites

Иначе за кръстосването - пробвах го и става. Единственото неприятно нещо е, че на отсрещния човек му казва, че разговора се пренасочва...

 

И че го набутваш, защото ако има безплатни разговори към Оператор 1, ти го пренасочваш към картата на Оператор 2, защото говориш по тази на Оператор 1.

Link to comment
Share on other sites

Принципно да, но в случая за отсрещния няма никакво значение, защото така или иначе няма голям избор, само да не му дава, че телефона е изключен, защото това може да го откаже да звъни 2 пъти. Важното е за мен, защото от едната карта говоря с едната група, а от другата карта с другата група.

 

TuiTo, още не ми се е налагало да инсталирам програми на мобилни устройства и честно да ти кажа, нямам представа точно как става. Най-вероятно чак утре ще успея да го пробвам, но ако не успея да се оправя, ще ти пиша за инструкции! :)

А тия от Привилег няма ли да измислят някой ъпдейт за тия карти, че така е малко криво...

Link to comment
Share on other sites

И че го набутваш, защото ако има безплатни разговори към Оператор 1, ти го пренасочваш към картата на Оператор 2, защото говориш по тази на Оператор 1.

 

В грешка си @w00x - не се набутва търсещия при пренасочване а този който е пренасочил обаждането т.е. ако някой има безплатни минути към мен /група, предплатени/ и аз пренасоча обаждането към друг номер в BG /не става за чужбина/ АЗ плащам този разговор по тарифата която имам към съответния номер а не търсещия. Ползвал съм го преди в Ментел а сега го проверих и във Вива - така е защото аз инициирам разговора към втория ми номер а не този който ме търси.

Link to comment
Share on other sites

Хах, това не го знаех. Така е само, когато острещния има безплатни минути към мен, или изобщо?

Винаги този който инициира прехвърлянето на разговора плаща цената до номера на който прехвърля, просто е - ти може да не вдигнеш твоя телефон, но си му казал "набери номер ххххххх " няма как да го плати който те търси ......... не той набира другия номер а ТИ.

Колко ти струва ами ......... точно колкото ти да се обадиш на номера, към който си пренасочил - според плана ти.

Link to comment
Share on other sites

И какво? При пренасочване плащат 2-ма човека? В това няма логика...

 

Логиката е желязна ,ако се замислиш...Като звъниш на някого,плащаш разговора само до него-няма начин да знаеш на къде си е пренасочил номера...примерно импулсен номер :)) От там нататък плаща пренасочващият до номера на пренасочването...

Link to comment
Share on other sites

Логиката е желязна ,ако се замислиш...Като звъниш на някого,плащаш разговора само до него-няма начин да знаеш на къде си е пренасочил номера...примерно импулсен номер :)) От там нататък плаща пренасочващият до номера на пренасочването...

Точно ......... ако не е така аз мога да пренасоча 2-я към 3-и, а него към 4-и и т.н. какво е виновен този който ме търси :blink: точно за това е така - за да не се прави ........ излишно или за измама.

Link to comment
Share on other sites

От къде си свали Igo-то? Нещо не мога да намеря версия за 400х240. Пробвах 8.5 WVGA 800x480 с Data и SYS за 400х240, но пак не става...

Link to comment
Share on other sites

От къде си свали Igo-то? Нещо не мога да намеря версия за 400х240. Пробвах 8.5 WVGA 800x480 с Data и SYS за 400х240, но пак не става...

След като пробвах 5-6 "куци" версии намерих това:

http://www.anonym.to/?http://www.4shared.com/file/Esq0NwIK/Nav_N_Go_iGO_v834142975.html

И сега всичко е ОК! Бачка и в портрет и в пейзай режим без грешка и до сега не ми е забивала.

Link to comment
Share on other sites

Как мога да избера mp3 файл за проклетата аларма?! От вчера се мъча и ми дава саммо някакви тъпи системни звуци...

Коя аларма от всичките искаш да настоиш ......... звънене /на фона/ , събуждане ....... или друга???????

За да си ползваш пълноценно дивайса - приеми го /плеасе :)/ за компютър а не за телефон.

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да настроя алармата за събуждане, но тоя телефон ми изпили нервичките... :) Оказа се, че да го ползвам пълноценно, наистина трябва да го приема като компютър - от 1 час се ровя за подходящ софтуер и май се спрях на G-Alarm. Тамън я инсталирам... Ти какво ползваш като будилник?

Link to comment
Share on other sites

Опитвам се да настроя алармата за събуждане, но тоя телефон ми изпили нервичките... :) Оказа се, че да го ползвам пълноценно, наистина трябва да го приема като компютър - от 1 час се ровя за подходящ софтуер и май се спрях на G-Alarm. Тамън я инсталирам... Ти какво ползваш като будилник?

Опаааа, май влизаме в познатите спорове ......... моята ОС е по-добра ............ моята апп е "върха" .......

:laughing:

майтапя се ест. ;)

Мога да ти кажа аз какво ползвам за събуждане и съм далече от мисълта че е най-доброто.

За профилите на телефона /по правилно е ППЦ/ ползвам PhoneWeawer - перфектен е за това кога и до-кога да ти е валиден даден профил и ........... какво да прави през това време.

За задачите през деня ползвам календара на SPB-то /слайд на-ляво от нач. екран/ а за обикновена аларма до днес ползвах вградената "Calendar", но днес изтеглих от Windows Marketpleace /напълно безплатно/ SPB Time и е приказка - няма нещо, което не може да се настрои.

Това е ....... ако нещо не се получава - питай :)

Link to comment
Share on other sites

Хахаха, изобщо нямам намерение да навлизам в подобни спорове, просто изобщо не съм запознат с нещата и пробвам наред, но най-добрия вариант е, да има има кой да ми сочи пътя, както ти правиш в момента. :) Сега инсталирам програмите, които ползваш ти, за да видя кое ще ми е най-удобно. А иначе въпроси ще има и то като гледам ще са бая, но ще се помъча на първо време сам да се оправям и чак в краен случай ще ти губя времето. :)

Link to comment
Share on other sites

Важното е за мен, защото от едната карта говоря с едната група, а от другата карта с другата група.

 

Не знам дали наистина е така но преди като си пренасочи човек домашния телефон към мобилния и някой ти звънне на домашния а ти вдигнеш от мобилния то човека плаща за градски разговор а теб те набутваше за разговор към мобилен. По всяка вероятност и в мобилните е така. Т.е. нищо че сте в групи ще те цакат да платиш разговор между двете твои карти.

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали наистина е така но преди като си пренасочи човек домашния телефон към мобилния и някой ти звънне на домашния а ти вдигнеш от мобилния то човека плаща за градски разговор а теб те набутваше за разговор към мобилен. По всяка вероятност и в мобилните е така. Т.е. нищо че сте в групи ще те цакат да платиш разговор между двете твои карти.

Не знам за кога преди говориш, но ме съмнява много това което казваш. Както и да е .......... важно е какво е сега. Нищо друго не мога да ти кажа освен да питаш операторите за да се убедиш. Аз преди време съм говорил с Мтел а оня ден говорих с Вива. Освен в Глобул да е различно, но мноооооого ме съмнява.

Между другото @Runner ти ми даде добра идея за кръстосването и сега работя по нея / сми. не че копая канали :laughing: но не ми остава много време/ и даже съм готов, но сега я тествам и скоро ще пиша. За сега резултата е че никой не е чул "Телефона на абоната не е включен" и на всичко отгоре никой не се набутва ......

Още нещо @Runner въобще не ми губиш времето :) и аз съм нов при смартфоните най-много с един месец стаж повече от теб, така че ......... ще си споделяме взаимно какво сме научили :) Очакваме и други .....

Link to comment
Share on other sites

А какво ти е мнението за това: http://www.gsmreview.bg/news/p3-283-0.html

Като гледам, освен Dula OS-a, няма да има нищо по-специфично от сегашните модели, но ме подразни това, че няма и 2 месеца от както е пуснат телефона и вече вадят друг, който ще се продава на същата цена, само че с някакви допълнителни глезотиики! Дано, както коментира колегата от линка, да предложат ъпгрейд към новите фунцкии.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...