Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

On 9/5/2020 at 11:03 AM, deus_pld said:

 

Да, гледах току-що някакъв  трейлър, в който казваха, че е от разработчиците на първите fallout-игри.

Поръчах я вече, ще я видим.

Почнах я днес и мога твърдо да заявя, че е едно към едно с Fallout 4, с тази разлика, че май не можеш да градиш неща (или поне не на нивото, в което се намирам в момента) и действието се развива в космоса. :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

18 hours ago, kotora said:

Аз по едно време се мъчен с Kerbal, но много време отива. Поигравам от време на време Astroneer. 

В Кърбал фокуса е върху реализма на физиката в общия случай и на орбиталната механика в частност, затова го няма измисления динамизъм на обикновените игри. Динамизъм има основно само при излитане от космодрума и преди качване в орбита. Иначе в повечето случаи се ползва time-warp функцията, че иначе ако трябва да чакаш реално, може и години да откараш, особено в полетите към далечните планети. :lol:

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Antares said:

Малко offtopic, ама Microsoft са купили Bethesda :blink:

 

Тъкмо щях да го поствам в конзолната тема :) 

По-точно купили са ZeniMax, със всичките им подопечни: Бетесда, ИД софтуер, Машингеймс и прочее.

И това го обявяват точно ден преди да пуснат преордърите на Series S и X и няколко дни след като стана ясно осирането на Сони с липсата на достатъчна наличност конзоли за ден 1 и всичките неясноти около съвместимостта им с предишните поколения. 

Изобщо, до края на годината ще е интересно :) 

Link to comment
Share on other sites

Too little too late. Повечето големи заглавия на тази група отдавна бяха съсипани. Не знам Микромек какво точно ще променят в това отношение, освен възможността на почнат да пускат ексклузиви, които така или иначе няма как да затворят само за конзолата, защото автоматично ще се застрелят в крака ако отрежат РС пазара. Аз бих се радвал ако успеят да върнат назад съсипването на Fallout от Бетесда, но не съм обхванат от кой знае какъв оптимизъм.

Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Godfather said:

Too little too late. Повечето големи заглавия на тази група отдавна бяха съсипани. Не знам Микромек какво точно ще променят в това отношение, освен възможността на почнат да пускат ексклузиви, които така или иначе няма как да затворят само за конзолата, защото автоматично ще се застрелят в крака ако отрежат РС пазара. 

 

Няма нужда да режат PC-пазара, не вярвам да са толкова тъпи.

Достатъчно е да резнат Сони. Съсипани или не, ЗениМакс държат някои от най-известните франчайзи, така че за плейстейшън-потребителите със сигурност няма да е много приятно изведнъж да загубят достъп до Волфенщайн, Дуум, Fallout, The evil within, Elder scrolls и тн., доста са. 

Както казах, интересно ще бъде следващите месеци да видим как ще се развие меренето на уйове между Сони и Микромеките :) 

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

Забавното е, че Obsidian, които направиха Fallout New Vegas, след което се отцепиха за да направят Outer Worlds излиза, че са собственост на Микрософт. Та пак се събират с Bethesda :lol:

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2020 at 10:38 AM, RaptoR said:

Едно нещо е доказано с годините - тия барнат ли нещо го съсипват. 

 

Как се съсипва нещо, което е тотално осрано? :)

Bathesda успешно съсипаха всеки един от франчайзите си през последните няколко години. Само Doom остана неочернен.

Link to comment
Share on other sites

On 9/22/2020 at 9:53 AM, Godfather said:

Too little too late. Повечето големи заглавия на тази група отдавна бяха съсипани. Не знам Микромек какво точно ще променят в това отношение, освен възможността на почнат да пускат ексклузиви, които така или иначе няма как да затворят само за конзолата, защото автоматично ще се застрелят в крака ако отрежат РС пазара. Аз бих се радвал ако успеят да върнат назад съсипването на Fallout от Бетесда, но не съм обхванат от кой знае какъв оптимизъм.

 

За справка може да видиш как се движат ексклузивите им Forza и Gears Of War. Много добре приети поредици, като за Forza Horizon, направо ме е яд, че я няма за Playstation.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, w00x said:

 

Как се съсипва нещо, което е тотално осрано? :)

Bathesda успешно съсипаха всеки един от франчайзите си през последните няколко години. Само Doom остана неочернен.


Лично аз нямам подобни оплаквания нито за FALLOUT, нито за WOLFENSTEIN, пък и не виждам сериозни причини някой да има... Останалите не са ми много познати, но пък и ELDER SCROLLS поне отстрани като гледам изглежда отлично. 

Link to comment
Share on other sites

Fallout 4 и 76 са игри, които феновете на поредиците не харесват, защото нямат нищо общо с оригиналните Fallout игри. 76 в частност е очевидна шега, дори и без да съм я играл.

Wolfenstein: Youngblood също е игра, която получи страшно остри критики от хората играли предните 3 игри.

 

Skyrim е на 9 години и не се брои за "последните няколко години", но и тя е downgrade от предните 2 игри, които направиха поредицата известна. Играта е ПРЕИЗДАДЕНА към 7 пъти в различни версии, което само по себе си трябва да ти говори достатъчно за манталитета на фирмата. Една и съща игра, с всичките бъгове, преиздадена над 5 пъти в рамките на 9 години.

 

Ето ти едно обобщително видео за настроенията по отношение на Bethesda.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз също не споделям мнението, че са съсипали всичко, което са барнали.

Не мога да кажа за Fallout, защото не съм играл нищо от поредицата, но от тези, с които съм имал досег, мнението ми е, че:

1) DOOM: новия задържа и дори леко вдига нивото на стария от 2016-та. По-динамичен е, с повече оръжия и техники, по-добре изглеждащ свят. Сравнението ми е само на база предишната игра от 2016. За Дуум 1,2 и 3 не говоря изобщо, защото за мен не е коректно да се прави паралел между игри с 10+ години разлика. Иначе и аз като дете съм се размазвал на тях.

2) Фолфенщайн; последният, Youngblood сам по себе си беше готин, но аз лично останах със смесени чувства, защото самата игра представлява рязък завой в историята и идеята на играта и ми беше малко по ръба. Докъде ще доведе този завой реално ще разберем в следващата игра, която предполагам предстои да направят. Тогава вече ще видим дали ще boost-нат отново поредицата или ще я закопаят тотално. Така или иначе оригиналната идея беше малко или много поизчерпана и имаше нужда от промяна, проблемът е, че феновете на подобни култови заглавия (в това число и аз) са (сме) доста чувствителни на тема промяна и трябва да се пипа изключително деликатно.

3) Rage 2: играта е малко недодялана технически, в смисъл че има доста бъгове, единия от които реално ме накара да преиграя доста часове. Някои ги изчистиха с времето, друго останаха. Като изключим това, играта е огромна крачка напред в сравнение с първия Rage във всяко друго отношение: графика. музика, свят, атмосфера, набор от умения и оръжия, мисии и тн. Първата беше откровено скучна след 3-тата мисия. На тази съм й отделил 60+ часа и все още си я пускам от време на време. 

4) The evil within: пробвах се да я играя, но не си падам по хоръри и не можа да ме задържи. Иначе не изглеждаше зле.

 

Та на база личните ми впечатления, честно казано не виждам с какво Бетесда за по-зле от всички останали. 

1 hour ago, w00x said:

 

За справка може да видиш как се движат ексклузивите им Forza и Gears Of War. Много добре приети поредици, като за Forza Horizon, направо ме е яд, че я няма за Playstation.

 

Да ти кажа, като човек играл и четирите Forza Horizon, реално разлика правят само първите 2. От там нататък Хоризон 3 и 4 са реално същите игри като двойката,  но на различна карта. В 4 има смяна на сезоните, дето лапетиите много му се кефят, на мен лично ми е все тая. 

Аз лично съм отделил доста повече време на Forza Motorsport сериите, особено последната. 

Гиърсите няколко пъти се насилвам да ги играя и все не ми се получава. Много са ми мудни. Не можах да свикна нещо. 

За мен Хало-игрите са реално поредицата, която наистина си заслужава и заради която още преди години влязох в ексбокс-отбора.

Edited by deus_pld
Link to comment
Share on other sites

За Youngblood най-голямата критика беше смяната на игровата механика сравнено с предните 3 игри.

Няма да се види до къде ще доведе този завой, защото вече решенията не са техни. :)

 

За обобщение на проблемите и настроенията може да погледнеш видеото, което публикувах в предния пост. Интересно е.

 

Проблемът с Bethesda е, че малко по малко скапват игрите, които правят.

Другият проблем е, че ползват бъгав енжин на повече от 10 години.

 

Motorsport има аналог на PlayStation - GT Sport.

 

Halo не ги споменах, защото четох смесени мнения за последната игра. Иначе това също е един пример за това как се движат ексклузивите им.

Според мен купуването на Bethesda от Microsoft е голям плюс и за двете компании, защото според мен, игрите на Bethesda със сигурност ще станат по-добри.

 

Още един пример за успешна игра на Microsoft - Flight Simulator. Икона в жанра.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, RaptoR said:


Лично аз нямам подобни оплаквания нито за FALLOUT

Щото си Мисир! Ти изобщо 76 играл ли си я или дори не знаеш, че е изцяло онлайн мултиплейър. :lol:

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Godfather said:

Щото си Мисир! Ти изобщо 76 играл ли си я или дори не знаеш, че е изцяло онлайн мултиплейър. :lol:


Не съм, разбира се, но какво от това? Някой те е вързал за нея ли, мисир? 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:


Не съм, разбира се, но какво от това? Някой те е вързал за нея ли, мисир? 

Е ся като на малко дете ли трябва да ти обяснявам? Fallout никога не е била създавана с идеята за безсмислен и идиотски мултиплеър тип селска пуканица като CS (да ме извиняват феновете на играта, нищо лично). С тази "гениална" идея, Бетесда забиха последния пирон в ковчега на франчайза. 76 беше първата игра, която съм виждал, на която свалиха цената още на втората седмица след рилийза или поне тук беше така. Това трябва да ти говори много.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Е ся като на малко дете ли трябва да ти обяснявам? Fallout никога не е била създавана с идеята за безсмислен и идиотски мултиплеър тип селска пуканица като CS (да ме извиняват феновете на играта, нищо лично). С тази "гениална" идея, Бетесда забиха последния пирон в ковчега на франчайза. 76 беше първата игра, която съм виждал, на която свалиха цената още на втората седмица след рилийза или поне тук беше така. Това трябва да ти говори много.


Възможно е. Не е първата идиотска идея в историята не само на Бетесда. Но примерно аз прескачам подобни простотии. Много по-голяма греда беше навремето HEROES 4. Така и не можах да разбера какво толкова стана, аз и до ден днешен си я играя и за мен е чудесна. Ако помня добре имаше проблеми с тъпия мултиплей и тогава уволниха целия екип. Това 76 някаква странична издънка ли е или е цяла нова серия? Защото ако се води серия - наистина тежка простотия

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:


Това 76 някаква странична издънка ли е или е цяла нова серия? Защото ако се води серия - наистина тежка простотия

 

Нова серия. Пак ще ти предложа ако можеш, да отделиш 20 минутки и да погледнеш видеото, което пуснах по-горе, за да видиш реално какви са проблемите на Bethesda в по-грандиозен план.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, w00x said:

 

Нова серия. Пак ще ти предложа ако можеш, да отделиш 20 минутки и да погледнеш видеото, което пуснах по-горе, за да видиш реално какви са проблемите на Bethesda в по-грандиозен план.


Засега абсурд, но ще опитам нататък. Знам, че за Elder Scrolls много ги плюха... 

Link to comment
Share on other sites

On 9/24/2020 at 7:58 AM, Godfather said:

С тази "гениална" идея, Бетесда забиха последния пирон в ковчега на франчайза. 76 беше първата игра, която съм виждал, на която свалиха цената още на втората седмица след рилийза или поне тук беше така. Това трябва да ти говори много.

Всъщност последния пирон беше, че пуснаха игра, която беше Alfa build и с повече бъгове от шундата на ботевградска шосейна фея. За сметка на това - тъпкана до шия с микротранзакции. Отделно бяха обещали с най-скъпата версия на играта да изпратят power armor шлем и сак, вместо тях пратиха (и то с огромно закъснение) някаква найлонова торбичка тип Била и някакъв пластмасов боклук, от който и Китайците да се срамуват. И след невероятния шум, който се вдигна - компенсираха хората с ingame currency, което не ти стигаше и за най-евтините козметики. Също и No Refund политиката им. За която бяха осъдени в не една и две държави. Да не говорим, че година и нещо след release имаше бъгове, за които има клипове в тубата от излизането на играта. И далеч не е всичко, просто ме мързи да пиша повече.
За Elder Scrolls - вероятно не сте играли реално последната игра от списъка - ESO, която е... не че скапано ММО, ама просто... недодялана, недоизпипана, но за сметка на това бълват платени експанжън след експанжън.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Бъговете са също и защото енжина им е на повече от 14 години и упорито си го ползват за всички игри. Бъговете в Skyrim са същите като тези във Fallout 4 и 76. И защото разчитат на играчите да ги оправят чрез модове и пачове, за които модове искат да взимат пари.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Antares said:

Всъщност последния пирон беше, че пуснаха игра, която беше Alfa build и с повече бъгове от шундата на ботевградска шосейна фея. За сметка на това - тъпкана до шия с микротранзакции. Отделно бяха обещали с най-скъпата версия на играта да изпратят power armor шлем и сак, вместо тях пратиха (и то с огромно закъснение) някаква найлонова торбичка тип Била и някакъв пластмасов боклук, от който и Китайците да се срамуват. И след невероятния шум, който се вдигна - компенсираха хората с ingame currency, което не ти стигаше и за най-евтините козметики. Също и No Refund политиката им. За която бяха осъдени в не една и две държави. Да не говорим, че година и нещо след release имаше бъгове, за които има клипове в тубата от излизането на играта. И далеч не е всичко, просто ме мързи да пиша повече.
За Elder Scrolls - вероятно не сте играли реално последната игра от списъка - ESO, която е... не че скапано ММО, ама просто... недодялана, недоизпипана, но за сметка на това бълват платени експанжън след експанжън.

Бахахаха, нямах време и нерви да го обяснявам в такива подробности. :lol:

Наистина Бетесда се подиграха с интелигентността на геймърите и съответно си заслужиха отношението.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...