Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

От вчера цъкам Ryse и съм доста впечатлен. Красива графика (Crysis Engine), издържана история, много бъхтене и хвърчащи крайници. Препоръчвам.

 

ryse_ka_horz_ref_rgb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Crusader Kings (2)!

 

Препоръчвам на всички, които харесват комплексните стратегии и/или история.

 

Не знам къде съм блял през годините, ама миналата седмица, ровейки за нещо ново, попаднах на нея. Трети ден идвам стабилно недоспал на работа. Най-интересното е, че едва снощи най-накрая взех да схващам как се играе правилно. Отдавна не съм и попадал на игра, за която да искам да си говоря с някой (за тактики, постижения и т.н.) :) Погледнах, че няма тема, та ако на някой му е интересно, мога и да отворя.

 

С две думи това е средновековна стратегия, където акцента пада в/у управлението на вашата династия и задържането и увеличаването на властта и. Хората дето са я правили (paradox interactive) са вплели огромен обем историческа обосновка във всички аспекти на играта, като същевременно са опитали да внесат баланс до колкото е възможно (още в началото се казва, че играта не е балансирана, защото историческата позиция на старта не е!). Терминологията в началото идва малко нагорно, особено, ако изберете да играете с нещо различно от европейска или българска култура, където поне всеки има основни познания в йерархичната подредба и обичаите. След известно време (както казах, на мен ми трябваха около 20 часа игра) се научават основните термини за "работа" с играта :) Въпреки всичко, дори и докато още не се оправя много много човек, пак е доста зарибяващо, а после да не говорим.

Edited by JDFU
Link to comment
Share on other sites

Гледам, че в Zamunda са пуснали Far Cry 4. Тайно се надявам да има някакви проблеми и да не ми тръгне, защото иначе съвсем нищо работно няма да пипна. Сега за пореден път минавам Skyrim и се чудя защо все още ми е интересна след толкова много изигравания.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам... FarCry4 я изпреварва сериозно при свалянето :lol: та бая време ще мине преди въобще да се сетя да я инсталирам. FC3 беше със светлинни години пред ACBF, та... няма к'во да го мисля :D

Link to comment
Share on other sites

За ACU има мащабен рев, че е адски неоптимизирана, затова ще я пропусна засега. Сподели при теб как върви.

Днес по-късно ще ти съобщя как върви на i5 2500K, 8 gigs RAM, R9 280x (single и cross), ще я драсна на ссд-то за всеки случай.

Иначе за какво ми трябваше да отварям булфорума и точно тази тема. Сега и FarCry4 излезнала. Баси. Или трябва да се откажа от социалния си живот или от спането. Decisions, decisions :)

Link to comment
Share on other sites

Откажи се и от двете и бъди един истински nolifer !!! А аз съм много сад,понеже новите игри не ми тръгват :( Ще трябва да си купя нов лаптоп :D 

Link to comment
Share on other sites

С добър хардуер и FC4 човек няма нужда да ходи в природата - каква красота само! Върви ми прилично на very high/ultra, само ambient occlusion съм намалил, че прави проблеми със сенките.

Link to comment
Share on other sites

Някаква стара стратегийка за разцъкване някой ще препоръча ли? По възможност мудна :D Нещо тип Anno 1602.

Link to comment
Share on other sites

ACU - графика на ултра, сенки на high, SSAO, AAx2, fullHD res - средни кадри ~27. С две думи - много зле :). Ще трябва да поклокна малко процесора и картата, за да закрепя поне едни 30-35 средни.

За 20 мин игра се натъкнах на 2 бъга. Та.. по-добре изчакайте :)

Link to comment
Share on other sites

При мен продължава да е к§р FC4. Друг рилийз свалих - също. Драйвера на видеото ми е последен. С'я свалям dx11.2, въпреки, че съм с 11, а в изискванията пише, че трябва 11...

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

ACU се свали и трябва да призная, че... първите 30-на минути от играта бяха истинска мъка... i5 4670, 8GB RAM, ATI 6850 и трябва да играя на 1280х720 low, за да сече малко... Невероятно зле оптимизирана игра. А и нещо... на фона FC4 (който не ми тръгва :angry1 ), нещо не ми е тръпка... Директно трия, чакам по-добър release на fc4 и си цъкам Firefall ин дъ мийнтайм...

the map doesnt work with any version. the game isnt even out yet, the .exe is 0.1.0.1 and there are 2 day one patches coming.

have some patience for gods sake.

 

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

След няколко часа игра мога да заявя, че FC4 е FC3 с по-нови "дрехи". От една страна това е чудесно - все пак FC3 е шедьовър. От друга страна съм малко разочарован - само няколко нововъведения на фона на абсолютно същия основен геймплей. Искаше ми се да е има нещо по-оригинално, а не само нови животни за кълцане и хеликоптерче. Но и при това положение ще я изора цялата :)

Link to comment
Share on other sites

Ако си фен, давай :).

ПС Искам да обявява новия асасин за най-неоптимизираната игра, излизала някога. Кадрите не мръднаха и при 2 x R9 280x в crossfireX. Хубаво, че не съм чак такъв кадроброяч и не ми дреме, че я разцъквам с 25-35 кадъра. Та тихо и кротко ще си я изиграя така :).

Link to comment
Share on other sites

FC4 ме грабна! Оправих си проблема. Тамън цъках 3-ката да си я припомня... да, доста подобна е, но определено ме грабна 4ката!

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

Подсещате ме, че оригиналният ми FAR CRY 4 трябва вече да е пристигнал на адреса на леля ми... Ще взема да я подсетя да го засили насам по пощата. 

 

А аз трябва да си купя нов компютър...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

Аз съм го дръпнал за PS3 ама ме мързи да го метна на диска :D :D :D мързела е велико нещо. Новия PES 2015... трябва да открия бутона пауза на животЯ та да се нацъкам 3 месеца на спокойствие.

Link to comment
Share on other sites

Абе я раздуйте тия смотани оптимизации само за версията за РС ли се отнасят или новия Асасин е скапан и във версиите за конзоли (например PS4)?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...