Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 12/29/2020 at 2:45 PM, w00x said:

Тая дори няма да си правя труда да я добавям в библиотеката аз. :) 

 

НИКАК не съм изненадан! Ти няма да изкараш по-дълго от периода на смъртоносна дехидрация. 

=======================================

 

Така. Играта е много интересна, както и предполагах. Има много трески за дялане, работата е да ти издържат нервите докато научиш какво и как става. Мене ме подлуди повече от час и бях на път да я изтрия, но изведнъж "захапах" и нещата потръгват. 


Нещата за които авторите трябва да бъдат пребити с камшици:
1. Тюториълът е ужас. От друга страна обаче много напомня истинска ситуация на крушение - няма кой да ти подсказва.  
2. Механиката е дървена, та куца. Може да откачиш докато свикнеш.
3. При все, че има опции да се надуят настройките, определено нивото е средно, не повече. Обърнато е внимание на страшно много детайли, но можеше много повече. Това си го обянявам с факта, че авторите са двама, представям си какви напушени келеши и пАри нЕма действайте... 


Всичко това не пречи идеята да е страхотна и съм сигурен, че няма да бъде оставена просто така. Предполагам че натам играта ще бъде още по-интересна. ПОмислено е за страшно много неща и реално погледнато подобна игра не съм виждал досега. 

ЕДИТ: Първият ми опит завърши със смърт на третия ден от отравяне, дехидратация и слънчев удар... Класика!

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

 

НИКАК не съм изненадан! Ти няма да изкараш по-дълго от периода на смъртоносна дехидрация. 

=======================================

 

Така. Играта е много интересна, както и предполагах. Има много трески за дялане, работата е да ти издържат нервите докато научиш какво и как става. Мене ме подлуди повече от час и бях на път да я изтрия, но изведнъж "захапах" и нещата потръгват. 


Нещата за които авторите трябва да бъдат пребити с камшици:
1. Тюториълът е ужас. От друга страна обаче много напомня истинска ситуация на крушение - няма кой да ти подсказва.  
2. Механиката е дървена, та куца. Може да откачиш докато свикнеш.
3. При все, че има опции да се надуят настройките, определено нивото е средно, не повече. Обърнато е внимание на страшно много детайли, но можеше много повече. Това си го обянявам с факта, че авторите са двама, представям си какви напушени келеши и пАри нЕма действайте... 


Всичко това не пречи идеята да е страхотна и съм сигурен, че няма да бъде оставена просто така. Предполагам че натам играта ще бъде още по-интересна. ПОмислено е за страшно много неща и реално погледнато подобна игра не съм виждал досега. 

ЕДИТ: Първият ми опит завърши със смърт на третия ден от отравяне, дехидратация и слънчев удар... Класика!

 

Не харесвам сървайвъл игри. Никак.

 

Има и други такива, просто не си попадал на тях. Идеите в тази далеч не са новаторски.

 

Погледни тези:

The Long Dark

The Forest

Don't Starve

Rust

ARK: Survival Evolved

Subnautica

 

-------------------------

 

Metro: Last Light Redux

безплатна в GOG през следващите 40 часа.

https://www.gog.com/#giveaway

Link to comment
Share on other sites

Вчера беше TORCHLIGHT 2... Забравих да пиша.... 

ЕДИТ: Още него ми дава, явно продължава. Не знам тия кретени по какво време са и кога сменят.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Antares said:

Приятелски съвет от човек с ~1600 часа в Ark - пропусни я :D


Мани че ако ти си с толкова аз може и да ги подобря :evil

Добра ли е? Или викаш твърде добра... Аз наистина някак тоя жанр съм го пропуснал

Link to comment
Share on other sites

Hit and Miss.. Някои неща са брилянтни, други - пълен леш. Супер зарибителна е, обаче е ужасяващ grind. Всичко в тая игра се върти около опитомяването на животни, в повечето случаи - динозаври. 
Примерно - за да събираш големи количества дърва - добре е да опитомиш мамут. Мамутите живеят на север, там е студено. Трябват ти топли дрехи. За тях ти трябват животински кожи, а тях най-добре ги събира съблезъб тигър. Обаче те са бързи и бая опасни. За всеки вид ресурс - имаш животно, което събира максимални количества за минимум време. Ама колкото по-добро е животното - толкова повече време ти отнема да го опитомиш. Да не говорим, че и опитомяването - зависи каква храна ползваш. Обикновените плодове и месо не са оптимални. Но висококачествените храни изискват да имаш множество опитомени животни от даден тип, за да може да събираш яйца от тях.
За опитомяването - за да опитомиш Куетзал, което е най-голямото летящо нещо, с което можеш да имаш мобилна летяща база, ползвайки най-добрата храна (тоест най-малко време, която иска бая феремене, за да я събереш), на нормални настройки на сървъра са около четири часа, действително време. През тези четири часа трябва да го пазиш от други хищници, постоянно да му даваш храна, да гледаш да не се събуди и т.н. И е напълно възможно да дойде един тиранозавър, да го гризне два пъти и да загубиш всичкото това време...

Link to comment
Share on other sites

Плашиш мене с грайнд, дето съм играл Lineage  с години? Я пак? 4 часа? Тва е смех бе! Да извада рецептата с материалите на един С грейд армор да видиш колко са и как се събират... Да си припомниш малко.... :laughing1: 

Link to comment
Share on other sites

Колеги, препоръчайте процесор и видео карта до 1000 лв. 

Благодаря и Весели празници на всички!

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, RaptoR said:

Плашиш мене с грайнд, дето съм играл Lineage  с години? Я пак? 4 часа? Тва е смех бе! Да извада рецептата с материалите на един С грейд армор да видиш колко са и как се събират... Да си припомниш малко.... :laughing1: 

Аз ти говоря за 4 часа, в които седиш и гледаш едно дремещо животно. В които 4 часа през повечето време седиш и блееш. Но... във всеки един момент може да се появи някой агресивен хищник и да ти обезмисли чакането. А опцията да минеш и да избиеш всичко живо в околността също не е добра, щото избиването на животни увеличава шанса да респауне някое баш върху приспаното ти добиче.
Също така и ако се разсееш прекалено много - може просто да стане и да отлети и да трябва да повториш всичко отначало.

Edited by Antares
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Mobi said:

Колеги, препоръчайте процесор и видео карта до 1000 лв. 

Благодаря и Весели празници на всички!


Тук не е мястото за този въпрос ми се струва. 
 

43 minutes ago, Antares said:

Аз ти говоря за 4 часа, в които седиш и гледаш едно дремещо животно. В които 4 часа през повечето време седиш и блееш. Но... във всеки един момент може да се появи някой агресивен хищник и да ти обезмисли чакането. А опцията да минеш и да избиеш всичко живо в околността също не е добра, щото избиването на животни увеличава шанса да респауне някое баш върху приспаното ти добиче.
Също така и ако се разсееш прекалено много - може просто да стане и да отлети и да трябва да повториш всичко отначало.


Ахааааа - тва е друго.... Веднага ти каам - сипваш си бело винце и на чест алт и таб блееш у фейса, пишеш у форОма и пазиш яйцето :laughing1:

==========================================

 

Да се пофала - на ден 5 имам колиба, източник на вода, пушилня над огъня, стан, чук, брадва и успях а посетя един от съседните острови със сала... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, RaptoR said:

Тук не е мястото за този въпрос ми се струва. 

Става въпрос за компютър с геймърско предназначение? Къде е мястото?

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Mobi said:

Става въпрос за компютър с геймърско предназначение? Къде е мястото?


Темата за въпроси, секцията за хардуеър.... Почти съм сигурен, че има и такава тема.... 

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, RaptoR said:


Темата за въпроси, секцията за хардуеър.... Почти съм сигурен, че има и такава тема.... 

Може ли линк?

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mobi said:

Може ли линк?


Тема виждам за музикална система, така че може и да няма за това точно. Направи си една в хардуеърния раздел или питай в темата за въпроси, където от поне час разискват един телевизор. Защо ми се струва, че не си от вчера тук и би следвало да знаеш кое къде е? 

=============================================

 

Пеше, на път съм да строша нещо по компютъра навръх нова година. Някой ме е проклел! - ту ме хапе отровница, ту ме убива глиган, сега ме изяде акула... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RaptoR said:

Пеше, на път съм да строша нещо по компютъра навръх нова година. Някой ме е проклел! - ту ме хапе отровница, ту ме уббива глиган, сега ме изяде акула... :laughing1:

Благодаря. Виждам, че ти пишеш изцяло и само по темата. Извинявам, се че в темата за игри попитах за хардуер свързан с игри.

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mobi said:

Благодаря. Виждам, че ти пишеш изцяло и само по темата. Извинявам, се че в темата за игри попитах за хардуер свързан с игри.

 


Да, пиша коментари за игра, добита преди два дни. Ако тръгне тук спор на тема процесори и прочее, може да отпери няколко страници. 

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, RaptoR said:


Да, пиша коментари за игра, добита преди два дни. Ако тръгне тук спор на тема процесори и прочее, може да отпери няколко страници. 

Няколко страници, подобно на темата Win 7 vs Win 10  започната от теб?

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Mobi said:

Няколко страници, подобно на темата Win 7 vs Win 10  започната от теб?

 

Нещо се опитваш да ми се заяждаш май и отсега предупреждавам силно си сбъркал адреса. Ха да видим кой тук ще ти коментира процесора. 

Link to comment
Share on other sites

То ясно, че няма кой, след като се изсра на темата, както по принцип сереш във всички теми.

 

Писах в темата за въпроси как да се изтрия, ако може някой админ да ме изтрие, ще съм му много благодарен.

Edited by Mobi
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Mobi said:

То ясно, че няма кой, след като се изсра на темата, както по принцип сереш във всички теми.

 

Писах в темата за въпроси как да се изтрия, ако може някой админ да ме изтрие, ще съм му много благодарен.


Само кажи откъде искаш да те изтрия. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...