Jump to content
BulForum.com

ПОПУЛЯРНИ ИГРИ - новини, промоции, препоръки, коментари


veseo

Recommended Posts

  • Replies 3.2k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

7 minutes ago, w00x said:

На 26 FPS. Мани тая работа.. Не е моята дефиниция на "лети".


Това вече не знам как да го видя. Но пък това, което виждам никак не е зле.  

Link to comment
Share on other sites

Принципно обичам да играя снайперист, но в тая игра са се престарали. Преди много години я бях свалил, играх 1-2 мисии и директно в кофата. Предпочитам да играя нормален 3d shooter, който има снайпери, отколкото тая игра.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, RaptoR said:


Върви бе. Пуснах ултра. Единствено видеорамът светна в червено, но тръгва и върви... 

Играта си има вграден бенчмарк. Може да пуснеш един тест да видим как лети :moon:

 

От сега мога да ти кажа, че резултатът няма да е много впечатляващ, защото съм я играл с 1080ti и там не летеше много (особено на моменти) :)

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sothbiss said:

Играта си има вграден бенчмарк. Може да пуснеш един тест да видим как лети :moon:

 

От сега мога да ти кажа, че резултатът няма да е много впечатляващ, защото съм я играл с 1080ti и там не летеше много (особено на моменти) :)


Аз не си правя никакви илюзии, освен това още нищо не съм видял дето се вика... Иначе предполагам се сещаш, че няма начи нда дам 1000 лева за карта заради някаква си игра, особено конзолно изпражнение откъм интерфейс.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sothbiss said:

Играта си има вграден бенчмарк. Може да пуснеш един тест да видим как лети :moon:

 

От сега мога да ти кажа, че резултатът няма да е много впечатляващ, защото съм я играл с 1080ti и там не летеше много (особено на моменти) :)

Той нали си е Мисир, най-вероятно му тръгва на 15FPS, ама не го е забелязал. :lol:

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, RaptoR said:


Аз не си правя никакви илюзии, освен това още нищо не съм видял дето се вика... Иначе предполагам се сещаш, че няма начи нда дам 1000 лева за карта заради някаква си игра, особено конзолно изпражнение откъм интерфейс.

Това е така. Аз визирах изказването ти "Иначе и при мене всичко лети нa макс". 1440p, GTX970 и всичко лети на макс, нямат място в едно изречение. Тази карта, въпреки че никога не е била топ изпъление (като 980ti и Титана от 9-то поколение), беше добра преди години, но за днешните стандарти не е.

 

Ако искаш "всичко да ти лети на макс" особено на 1440p, трябва да се бръкнеш доста надълбоко.

 

16 minutes ago, Godfather said:

Той нали си е Мисир, най-вероятно му тръгва на 15FPS, ама не го е забелязал. :lol:

Случват се и такива работи. :D

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Godfather said:

Той нали си е Мисир, най-вероятно му тръгва на 15FPS, ама не го е забелязал. :lol:


Не, мисирино, Ангел е прав - върви на 26 средно според графиката. Но както винаги трябва да си покажеш мисирлъка...
 

2 hours ago, Sothbiss said:

Това е така. Аз визирах изказването ти "Иначе и при мене всичко лети нa макс". 1440p, GTX970 и всичко лети на макс, нямат място в едно изречение. Тази карта, въпреки че никога не е била топ изпъление (като 980ti и Титана от 9-то поколение), беше добра преди години, но за днешните стандарти не е.


От това, което бях пуснал към оня момент си беше точно така, но Одисей е доста по-нова игра. И тая карта кой ми я препоръча, а? :laughing1:

ЕДИТ: Даже и минава 1000 лева новата... Няма да стане тая... 

EDIT 2 :  Ей ся поръчвам!!!

https://www.emag.bg/video-karta-inno3d-geforce-rtx-3090-24gb-ichill-x4-gddr6x-384bit-hdmi-3-x-displayport-c30904-246xx-1880va36/pd/D733J7MBM/

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, RaptoR said:

И тая карта кой ми я препоръча, а? :laughing1:

Оплакваш ли се нещо :D

Минаха 5 години и половина от тогава и за времето си беше екстра. Не може цял живот да караш с една карта.

 

Но сега точно не е време за ъпгрейд, защото има голяма драма с новите карти. Или се търси нещо на старо с остатъчна гаранция или се взима карта от по-старото поколение.

 

EDIT: Ето ти 3 примерни варианта:

Бюджетен ъпгрейд GTX1660 Super - 475 лева;

Не-толкова-бюджетен ъпгрейд - RTX2060 - 650 лева;

Хвърлям се по-надълбокото ъпгрейд - RTX3060Ti - 917 лева;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Sothbiss said:

Оплакваш ли се нещо :D

Минаха 5 години и половина от тогава и за времето си беше екстра. Не може цял живот да караш с една карта.

 

Но сега точно не е време за ъпгрейд, защото има голяма драма с новите карти. Или се търси нещо на старо с остатъчна гаранция или се взима карта от по-старото поколение.

 

EDIT: Ето ти 3 примерни варианта:

Бюджетен ъпгрейд GTX1660 Super - 475 лева;

Не-толкова-бюджетен ъпгрейд - RTX2060 - 650 лева;

Хвърлям се по-надълбокото ъпгрейд - RTX3060Ti - 917 лева;


В никакъв случай! Все още не е помръднала! :laughing1:

То иначе е по-важно дали и за колко можем да я продадем... Яко е за стинки си остава при мен, както всичко досега по принцип... Нищо не съм продал 25 години хахаха

Тая в ЕРА първо нея я видях :gangstah:

Link to comment
Share on other sites

Като гледам как производителността на 970 се движи под и около тази на AMD RX 570, можеш да я продадеш за около 150-200лв. Евентуално. Може и това да е много оптимистична цена.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, RaptoR said:


Не, мисирино, Ангел е прав - върви на 26 средно според графиката. Но както винаги трябва да си покажеш мисирлъка...

 

Ами нали и аз това казвам - колкото една мисирка може да лети, толкова и тия 26FPS са "летене". :lol:

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, w00x said:

Като гледам как производителността на 970 се движи под и около тази на AMD RX 570, можеш да я продадеш за около 150-200лв. Евентуално. Може и това да е много оптимистична цена.


Не съществува начин да се случи. 
 

14 minutes ago, Godfather said:

Ами нали и аз това казвам - колкото една мисирка може да лети, толкова и тия 26FPS са "летене". :lol:


Абе мисиркоооо, 100 пъти ти се каза, че Асасина е първата по-нова игра, която пускам с новия монитор! МИСИР! МАфия 3 и ХАЛО няма как да ме затруднят особено. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, RaptoR said:

Не съществува начин да се случи.

И това ти е грешката. За какво смяташ да я пазиш? Да я сложиш в рамка? Плюшкин такъв :moon:

 

В понеделник ми пристига карта номер 43 от колекцията ми до момента и от старите нито една не съм запазил. Всичко съм продал, доплащам малко отгоре и взимам по-мощна.

 

2 hours ago, RaptoR said:

Абе мисиркоооо, 100 пъти ти се каза, че Асасина е първата по-нова игра, която пускам с новия монитор! МИСИР! МАфия 3 и ХАЛО няма как да ме затруднят особено. 

Относно новата Мафия (Ремастър или както е там). Тествах я на лаптопа, където съм с 1650 (5-10% по-слаба от 970) и на fullHD, max settings вървеше с 35-40 кадъра, което е средна работа. Все си мисля, че с тоя нов монитор, където взе, трябва да забучиш и нова карта. Грехота си е!

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Sothbiss said:

В понеделник ми пристига карта номер 43 от колекцията ми до момента и от старите нито една не съм запазил. Всичко съм продал, доплащам малко отгоре и взимам по-мощна.

 

Сегашната ти каква е? Продаваш ли я? :) 

Че с тоя нов монитор и RX 570 не стават нещата...

Link to comment
Share on other sites

Сегашната ми беше 1080Ti. Казвам беше, защото я продадох преди 2 месеца и в понеделник чакам RTX3080. Ако съм на твое място, бих търсил 1080TI, 2080, 2070S, 2070TI втора ръка, евентуално с остатъчна гаранция. За RTX3070/3080 и AMD 6800/6800XT по-скоро недей, че цените са нечовешки и се намират по-трудно от злато.

Link to comment
Share on other sites

Знам. Един колега се опитва да си намери 3080 на АСУС, но няма никъде. Ще купя неговият STRIX 1080Ti. :)  За колко я продаде твоята? Смятам да взема неговата за към 400-450лв.

Link to comment
Share on other sites

Моята я продадох за много :). То затова и от 2 месеца съм без gaming карта на главния комп и кретам с една GTX760 2GB.

 

1080ti strix за 400-450 е направо подарък. Взимай я без да се замислиш. Ще усетиш брутална разлика, сравнено със старата ти. Дано имаш и добро захранване (минимум 600W).

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Sothbiss said:

Казвам беше, защото я продадох преди 2 месеца и в понеделник чакам RTX3080.

Баси, от къде успя да я вземеш тази 3080? Аз се ослушвам от месец насам и нищо не мога да открия. В момента само 3090 има достъпни, но нещо не ми се дава двойна цена за само 20% по-добра производителсност.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Sothbiss said:

Моята я продадох за много :). То затова и от 2 месеца съм без gaming карта на главния комп и кретам с една GTX760 2GB.

 

1080ti strix за 400-450 е направо подарък. Взимай я без да се замислиш. Ще усетиш брутална разлика, сравнено със старата ти. Дано имаш и добро захранване (минимум 600W).

 

Не е брутално, но е 600W. Coolermaster.

 

Може и да изчакам, защото се оказа, че проблемът не е бил точно в картата. Днес преинсталирах Windows-а и вдигнах допълнително 100-150 fps в Оувъруоч. Нямам идея какво се беше случило с тоя уиндоус, но всичко лагваше... Дори анимациите по десктопа...

 

Така или иначе трудно ще намери точно тази карта, та има време. :)

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Sothbiss said:

И това ти е грешката. За какво смяташ да я пазиш? Да я сложиш в рамка? Плюшкин такъв :moon:

 

В понеделник ми пристига карта номер 43 от колекцията ми до момента и от старите нито една не съм запазил. Всичко съм продал, доплащам малко отгоре и взимам по-мощна.

 

Относно новата Мафия (Ремастър или както е там). Тествах я на лаптопа, където съм с 1650 (5-10% по-слаба от 970) и на fullHD, max settings вървеше с 35-40 кадъра, което е средна работа. Все си мисля, че с тоя нов монитор, където взе, трябва да забучиш и нова карта. Грехота си е!


Такъв съм си - ще я сложа някъде другаде или както по принцип правя ще пенсионирам цялата машина tel quel и почваме пак. Тая отива на село (където вече градя 6-7 машини дядовци ей така да има - все пак 2000+ диска има там) или в офиса (може пък да се позастоя повече там) и купуваме нова. Ма не виждам скоро да се случи... 

Новата Мафия е чисто нова и е ясно, че няма да се даде лесно на стари карти... :laughing1:

Link to comment
Share on other sites

On 12/5/2020 at 1:34 AM, Godfather said:

Баси, от къде успя да я вземеш тази 3080? Аз се ослушвам от месец насам и нищо не мога да открия. В момента само 3090 има достъпни, но нещо не ми се дава двойна цена за само 20% по-добра производителсност.

Малко на късмет станаха нещата. Качих се на AMD Hype Train-а и чаках до последно техни карти, които трябваше да има на 19-ти ноември. Ако nvidia направиха paper launch, то AMD направо се осраха x2. Карти нямаше никъде, дори листнати, затова отидох на място в Ерата да "поръчам една RX6800" и като разбрах за наличностите и бъдещите цени, се отчаях. Имаха последна бройка 3080, та директно я запазих и живот и здраве утре идва. :)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sothbiss said:

Малко на късмет станаха нещата. Качих се на AMD Hype Train-а и чаках до последно техни карти, които трябваше да има на 19-ти ноември. Ако nvidia направиха paper launch, то AMD направо се осраха x2. Карти нямаше никъде, дори листнати, затова отидох на място в Ерата да "поръчам една RX6800" и като разбрах за наличностите и бъдещите цени, се отчаях. Имаха последна бройка 3080, та директно я запазих и живот и здраве утре идва. :)

Мдам, явно предимството е, че в България не свършват толкова бързо. Тук нещата са подобни с 3090 картите. В петък видях, че доста от местните фирми бяха заредили сериозни количества и сега като видях обратно, голяма част от бройките вече са продадени, но все още се намират. Докато 3080 изобщо не мога да хвана каквато и да е налична бройка - всичко се харчи на минутата. Фирмите също така не приемат предварителни поръчки. За разлика от процесорите на АМъДъ например. Онзи ден си поръчах онлайн Ryzen 7 5800X и сега чакам да видя кога ще ми го доставят. :)

 

ПП. Забравих да спомена, че процесора идва с прИмоция - Far Cry 6.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...