Jump to content
BulForum.com

Изпитите свършиха!


VEDi

Къде ще кандидатствате!  

114 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Аз ще кандитатствам в ОМГ! :punk Математиката просто ме влече! Пък и в езиковите им е много тежък материала!

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 60
  • Created
  • Last Reply

Ще ви кажа на къде, като един препатил....запишете в езикова гимназия и УЧЕТЕ сериозно езици!! Техникумите са пунта мара!!!

Link to comment
Share on other sites

за частна гимназия кандидатства ли се? щото там единственото условие е тати да има кинти. Pisach е прав, аз не съм достатъчно възрасте ,за да дам точно мнение по въпроса, защото съм само втора година ученик на езикова гимназия. но езиците са важни

Link to comment
Share on other sites

Аз искам да уча в Иконома .... ма дали ще ме приемат е друг въпрос :) Мисля, че шъ ме приемат.Незнам B)

Link to comment
Share on other sites

ОМГ рулз :punk Езиците са важни, но само с тях си за никъде :P

Пък и ния не отстъпваме много в ученето на езици. Верно имаме по-малко часове, но качеството е доста добро :)

Link to comment
Share on other sites

Що прайте анкета кой къде ще кандидатства, като повечето, да не кажа всички кандидатствате поне в 2-3 училища?! Анкетата е по-скоро кой къде иска да го приемат...

Link to comment
Share on other sites

ОМГ рулз :punk Езиците са важни, но само с тях си за никъде :P

Пък и ния не отстъпваме много в ученето на езици. Верно имаме по-малко часове, но качеството е доста добро :)

Прав си, ния хич, ама хич не им отстъпваме :D

Link to comment
Share on other sites

ае деазнам пичове...за мен гхп-то си ми е най-готинко деа.живея точно,ама точно на 30 секунди от него,навсичкото отгоре съм и учил преди в малката смяна от 5-то до 7-и клас и просто там исках да вляза навремето.съгласен съм че голяма част от тфа дали ще научиш нещо зависи от самия ученик,но и даскалите си допринасят за своето.ако искате да зубрите езици-ми заповядайте бе,специално за немския мога да ви кажа че двамата основни даскали са супер стриктни и ако им внимавате в часовете няма начин да не научите езика.кефи ме и че даскалото си е в центъра деа...след даскало ми се порка биричка-няя проблеми,яките кафенца на тепето са ми на 5-на минутки...както сяко друго даскало си имаме и големи образи за даскали междудругото.

 

та предлагам всеки да сподели кфо точно ге кефи неговото даскало :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Свършиха, ура!

Нека не ми се обиждат математиците... ама ЕГ "Пловдив" по-елитно ми звучи :D

Ако, живот и здраве, оценките са добри отивам в английската... :rolleyes:

А ако не... не ми се мисли :tongue

Link to comment
Share on other sites

според мен езиците са много важни, затова the secret formula е да учите в някое даскало, независимо кво е, и едновременно в това да ходите на курсове по език. е верно, тати трябва да има парицкки, но е наистина полезно. хем спецялност няква имаш, хем език знае6

Link to comment
Share on other sites

бе и да ходиш на уроци файда няма да има ако не учиш...а ако учиш няма да има чааак толкова голяма далавера от уроците-просто няма да си заслужава парите...

и специално към кандидат гимназистчетата-не се спичайте приятелчета,дори и да не влезете там където искате а някъде другаде съм сигурен че ще си намерите одбри аверчета :)

Link to comment
Share on other sites

според мен езиците са много важни, затова the secret formula  е да учите в някое даскало, независимо кво е, и едновременно в това да ходите на курсове по език. е верно, тати трябва да има парицкки, но е наистина полезно. хем спецялност няква имаш, хем език знае6

И аз сам на тва мнение, важно е да имаш професия а езиците се учат. Писач въобще не си прав мйна, като не учиш в техникум не говори. Мога да кажа че има техникуми в които се учи повече от колкото в тъпи гимназии.

 

П.П. И да знаете ТЕХНИКУМИ няма вече, сичко е ГИМНАЗИИ

Link to comment
Share on other sites

George_131, __smirnoff__... най-чисто е да си учил на време и да влезеш в езикова гимназия, та да не ти се налага да плащаш за курсове. ;)

Link to comment
Share on other sites

George_131, __smirnoff__... най-чисто е да си учил на време и да влезеш в езикова гимназия, та да не ти се налага да плащаш за курсове. ;)

Несъм на тва мнение. Мисля че е добре да научиш занаята и да си учиш езика, било то на уроци било сам боло в даскало. А като излезеш от езиковата с 2 езика какво праиш или ставаш общ работник или ако имаш вразки заминаваш, но и с професия пак може да заминеш на вън да учиш и работиш.

Link to comment
Share on other sites

Елате в ОМГ та елате в ОМГ ... Като искате да си чупите главата идвайте няма проблеми. Уфффф не мога да налея мозък в главите на хората, които не искат. След една две години там или ше си усетите грешката, или вече ше сте излизали задниците на половината училище. Но няма проблеми избора си е ваш, вярно, че образованието е на много високо ниво, но не се лъжете, че всички учители са добри и квалифицирани (Хахахаха, как го казах и аз). Пък и да си нямате работа с "учителския съвет" (нарочно е в кавички), който нали съвестно си изпълнява работата. Те не правят нищо незаконно и неправилно, неееееееееееее, те не ви искат пари всеки месец за щяло и нещяло, неееееееее, глупости .... А аз просто уча там ....

Не че искам да кажа нещо против училището си, просто ви разяснявам малко как стоят нещата по принцип. Иначе образованието е на ниво (естествено стига да пиеш кафе с класната си (пфу как ги мразя тея дет се мазнят)), стаите в добро състояние (след като в началото задължително дадете по 5-10 лева да си ги оправите) ...

Избора е ваш ... Децата в Пловдив намаляват ... Шанса за влизане по елитните гимназии се увеличава ...

Link to comment
Share on other sites

Несъм на тва мнение. Мисля че е добре да научиш занаята и да си учиш езика, било то на уроци било сам боло в даскало. А като излезеш от езиковата с 2 езика какво праиш или ставаш общ работник или ако имаш вразки заминаваш, но и с професия пак може да заминеш на вън да учиш и работиш.

Общ работник ли :D . Изкърти кочината с това изказване. Толкова не си наясно, че чак в Пазарджик се разбра ;) .

Link to comment
Share on other sites

Eзиците се учат на курс ама я пробвайте да видим колко лесно се учи математика на курс или на частни уроци...учи се друг път..препатила съм и от двете... ОМГ рулз въпреки че никога не съм имала възможността да уча там:(((

Езиковите кво ти дават... нищо само някакъв език... :(

 

Дам преподавателите на ОМГ не са цвете за мирисане ама къде ли са(60-70% от учителите ми са от ОМГ за тва знам).

Ако влизаш някъде само да си клатиш краката ей влезте в Паисито, Душото, Елин Пелин ....Ваш си избор...

bl8 ти какво си мислиш, че в другите училища не им искат пари ли и насякъде няма корупция... живееш си в свой свят...

Кат не искате да ви тормозят за пари за щяло и нещяло ми ходете в частни училища... там пари за глупости не им щат.. ама в началото на годината плащаш солидно...

Link to comment
Share on other sites

Някои не дават цяла учебна година пари за абсолютно нищо, но явно хората със собствен живот сме много. А иначе има много мизерии за които не се говори, ама откъде ли аз пък мога да знам такива работи ...

Link to comment
Share on other sites

Аз мога да потвърдя като завършил ЕГ "Пловдив", че пари не са ми искали за нищо. Беше им неудобно да събират по 10 лева на година за бодигард... Няма никакви такива "задължителни" дарения и прочие.

Относно привържениците на ОМГ - не съм учил там и не мога да имам мнение за това училище. От там излизат големи математици, но са ЕДИНИЦИ. Нас ни напъваха по всичко, езикът беше между другото. На вторият език се държеше страшно много. Зорно, много учене. Голяма част от нас се стараеха много, вярно във всеки клас имаше по 2-3 по-така я влезли случайно, я с връзки. Но нивото беше най-високо. Факт е, че познавах ~20 души (може би повече, но толкова знаех), които бяха учили в 7-ми клас в МГ и дойдоха в ЕГ "Пловдив". Хора, които можеха да си изберат всяко едно училище в града. В класа ми бяхме 5 пълни шестици по математика (10 в града), една по литература и момичето, което беше с най-висок бал в града - 5.75 по литература и 6.00 по математика. Не го пиша това с цел хвалби, а за да покажа че ЕГ "Пловдив" е номер едно в града по бал. При различните випуски процента на влезли висше от първата година (и то не каквото и да е, а желаното) варира от 90 до 95. Преподавали са ми двама чудесни математици - Бришимов (мой класен) и Джамбов, които не отстъпват по нищо на преподавателите в МГ. Бришимов е бивш преподавател в МГ. За преподавателите по езици не говоря - при тях няма нужда да се коментира ;) . За мен дилемата МГ или ЕГ не седеше. Смятам за мнозинството е така.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...