Jump to content
BulForum.com

Чешмата


XMD

Recommended Posts

По примера на Раптор, пускам и аз тема да се похваля с моето постижение. С един познат правим чешма в двора и след доста зор ето го и почти готовия резултат.

ss851296.th.jpg ss851297.th.jpg ss851298.th.jpg ss851299.th.jpg ss851300.th.jpg

 

Общо взето доста време и средства глътна и вече е пред завършване. Единствено ме е яд, че дъното на корито е с грапав гранитогрес и задържа мръсотията.

Link to comment
Share on other sites

Ще редя ама няма да са керемиди, а от същия камък, с който е облечена чешмата, само че боядисан в керемидено червено. Голям зор видях с тоя покрив, тъй като керемида не може да се сложи, а от камъка никъде не намерих червен, затова взех оксидна боя и лак за камък и го боядисах, но не стана добре, първо лъщеше, въпреки че лака се водеше мат и второ се отмиваше. Накрая смесих оксидна боя с лак и цимент и за щастие се получи търсения цвят, който не се отмива. Ще снимам после като спре дъжда, вчера сложихме покрива, канелката и сифона и остана само да се облече под плотовете и е готова чешмата.

Link to comment
Share on other sites

Този камък където си го поставил този гранитогрес е супер в гъза. Ние го използваме в стройтелството за облицоване на цокъла на оградите и така се чупи след втората година, че нямам думи. Хич не е здрав, дано при теб да държи повече.

Link to comment
Share on other sites

Ще редя ама няма да са керемиди, а от същия камък, с който е облечена чешмата, само че боядисан в керемидено червено. Голям зор видях с тоя покрив, тъй като керемида не може да се сложи, а от камъка никъде не намерих червен, затова взех оксидна боя и лак за камък и го боядисах, но не стана добре, първо лъщеше, въпреки че лака се водеше мат и второ се отмиваше. Накрая смесих оксидна боя с лак и цимент и за щастие се получи търсения цвят, който не се отмива. Ще снимам после като спре дъжда, вчера сложихме покрива, канелката и сифона и остана само да се облече под плотовете и е готова чешмата.

 

Аз си мисля, че спокойно може да наредиш турски керемиди и би станало много приятно.

Link to comment
Share on other sites

Този камък където си го поставил този гранитогрес е супер в гъза. Ние го използваме в стройтелството за облицоване на цокъла на оградите и така се чупи след втората година, че нямам думи. Хич не е здрав, дано при теб да държи повече.

За гранитогреса мисля, че бъркаш, първо качество е и хич не е ефтин, коридора и кухнята и стълбището са с такъв от 3 години някъде и въобще не се е износил. А за камъка незнам, дано да държи, но избрах него, защото не можах да си харесам тикли, и отделно не ми харесва как стоят по принцип.

 

А за керемидите, на втората снимка трябва да се вгледаш, че покрива е на 2 нива и второто е само 15 санта широко и няма как да сложа керемида, защото ще стърчи много. Малко по-късно ще сложа снимки да се види как стана, мисля че се получи много добре.

 

Ето ги и снимките:

ss851302.th.jpg ss851303.th.jpg ss851304.th.jpg

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...