Jump to content
BulForum.com

Общи въпроси за хардуер


Mockingbird

Recommended Posts

Искам да питам специалистите из форума, но за да не правя тема, само за моя въпрос, реших да я озаглавя по-общо.За да я ползват всички останали.

Та на въпроса.В момента ползвам това дъно Дъно, с процесор Athlon 4200+ на АМ2.Другата седмица, мисля да си купя Phenom II X2 550 на AM3.В списъка ги има и двата, като за новия ще трябва да ъпдейтна биоса.В момента ползвам версия FA.Свалил съм новата версия и сега чакам само процесора.Та...срещали ли сте някакви проблеми, при ъпдейт на биос?И има ли някакви тънки моменти, за които трябва да знам?

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Според начина на ъпдейт, почитаните от феновете марки си пишат как. При бърз преглед на дънцето, интегралеца от тип ром/флаш или каквато там енерго-независима памет са избрали от Гигабайт за БИОС е "заварен" за платката - та гледай да не прекъсне захранването по време на префлашването.

Link to comment
Share on other sites

Според начина на ъпдейт, почитаните от феновете марки си пишат как. При бърз преглед на дънцето, интегралеца от тип ром/флаш или каквато там енерго-независима памет са избрали от Гигабайт за БИОС е "заварен" за платката - та гледай да не прекъсне захранването по време на префлашването.

За захранването нямам притеснения.Имам си UPS.

 

Флашвай без да се притесняваш. Дъното ти е с Dual Bios, така че и да се оклепа нещо после пак ще запали.

Само да взема проца и го почвам.

Благодаря за мненията.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Искам да попитам за около ~700 - 800лв дали тази конфигурация е добра инвестиция с възможности за добър upgrade и overclock евентуално и колко време би ме изкарала без да барам нищо по нея.

 

Дъно - Asus M4A78LT-M, AMD 760G, AM3 (up to 125W) - Линк Дъно

Процесор - AMD Athlon II X4 640 BOX - Линк Процесор

Видео Карта - GF GTS 250, 1GB Asus ENGTS250 DK/DI/1GD3, PCI-E, DDR3, 256bit - Линк Видео Карта

Рам - RAM 2х2GB DDR3 1333 Kingston - Линк Рам

Хард Диск - 500GB 7200 SEAGATE 16MB SATA2 - Линк Хард Диск

DVD RW SAMSUNG SH-S223F SATA - Линк DVD RW

Кутия GF1290, 1285 460W 120mm - Линк Кутия

 

И дали си струва тая кутия с захранването или за всеки случай да се набави едно Fortron ~500W примерно ( или повече,като се има предвид възможността за upgrade) .

:unsure:

Edited by daniobg
Link to comment
Share on other sites

http://www.asrock.com/mb/overview.bg.asp?Model=N68C-SE

На това дъно, би ли подпалил процесора от подписа ми с ддр3 рам?

ddr3 + am2+ = Is it possible?

В характеристиките на дъното пише...

**DDR3 memory is only supported by installing AM3 cpu.

п.п. Ех :( нещастие голямо :D :D

Edited by Kobrata
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ще взема да си ползвам пак темата.

Някой знае ли по дяволите какъв е този процес, който ми пече процесора от близо 3 часа.Мамка му :angry1

022085977-big.jpg

Даже тук, в този момент е само на 66%.... иначе държи на 80-90 почти постоянно.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

Провери си видеодрайверите, както и други драйвери, и ги преинсталирай. Също в нета се споменава за такъв проблем, причиняван от даемон тоолс, алкохол и др.

Споменават се и проблеми с лан карти и драйвери за тях, като нищо ланкартата ти си заминава.. стандартните тестове направи, мемтест, на харда..., и нещо натоварващо процесора, суперпи, приме95..

Говорят и за дефектирал USB контролер на дъното, пробвай да го изключиш или дадеш в 1.1 compatibility. Също и това решило проблема на един.

Гугъл ис юр френд :) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Да, да четох из гугъл, още снощи, но прекалено обширна информация.

Като за начало, LAN карта не ползвам.С RJ-to на дъното съм.

На три дни уиндоус, с пресни драйвери....съмнява ме да е от тях.Но все пак ще ги преинсталирам.

Не ползвам деймън и алкохол...а пауър исо.

Като се замисля, имах бодната една флашка цяла вечер....може и от нея да е.И друг път, на други компютри съм го виждал това.Без видима причина, процесора се пече.Махаш флаша и спира.Сега ще го видим...

 

П.П.Благодаря за отговора tedy.

Edited by magdanoz4o
Link to comment
Share on other sites

  • 6 years later...

Хайде, да изтупам темата от праха...Благодаря на Пламен, че я върна из между живите...:lol: Та, на въпроса..., между другото, питах и в темата с въпросите, но там за секунди се натрупаха и други въпроси...както и да е...

Да препоръчате блутут адпатер/донгъл за настолен компютър.Искам да пускам музика към блутут слушалки... има милиони на пазара, но искам нещо читаво. Някой дали ползва? Аз имам едно, но то само прехвърля данни и то файловете един по един трябва да ги пускам....

Link to comment
Share on other sites

Накратко да питам. Няма как от картата на дъното, която е с HDMI да изкарам сигнал към ТВ, предвид, че се ползва външно видео на pci-e?

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Тъй. Картите вече си работят - едната си лъчи на монитора, другата на ТВ-то. Обаче искам към колоните да отива един звук, тоест този, който пускам гледайки монитора си, а към ТВ по HDMI да върви звука на клипа от YouTube /примерно/, който съм пуснал към ТВ-то? Е ли е възможно това или не? В момента - или само на ТВ има звук или само на колоните, като е смесен, тоест от клипа на YouTube и Winamp. Звуковата карта е Creative Audigy 2, ако има значени.

Link to comment
Share on other sites

Не е възможно. За да разделиш звуците, трябва да зададеш различни устройства на различните приложения.

Тоест, възможно е, но при определени приложения.

 

Аз съм си го направил така в офиса примерно. Default звуковата карта ми е вградената, а Скайп-а ми е настроен да ползва USB слушалките.

Link to comment
Share on other sites

Тъй. Картите вече си работят - едната си лъчи на монитора, другата на ТВ-то. Обаче искам към колоните да отива един звук, тоест този, който пускам гледайки монитора си, а към ТВ по HDMI да върви звука на клипа от YouTube /примерно/, който съм пуснал към ТВ-то? Е ли е възможно това или не? В момента - или само на ТВ има звук или само на колоните, като е смесен, тоест от клипа на YouTube и Winamp. Звуковата карта е Creative Audigy 2, ако има значени.

 

Май не става във всяка ситуация. Например аз пускам филм на детето на телевизора в хола, а аз си играя WOT и двата звука са отделно, но VLC позволява да избереш кой изход да ползва. Не знам дали някой браузър може да го прави тоя номер... 

Link to comment
Share on other sites

Тъй. Картите вече си работят - едната си лъчи на монитора, другата на ТВ-то. Обаче искам към колоните да отива един звук, тоест този, който пускам гледайки монитора си, а към ТВ по HDMI да върви звука на клипа от YouTube /примерно/, който съм пуснал към ТВ-то? Е ли е възможно това или не? В момента - или само на ТВ има звук или само на колоните, като е смесен, тоест от клипа на YouTube и Winamp. Звуковата карта е Creative Audigy 2, ако има значени.

Избери си кой да ти е default sound device-а, през него ще ти минава саунда от браузъра. А на winamp-а би трябвало да можеш да избереш output device-а, съответно избери другият. 

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

Здравейте. Искам да си ъпгрейдна видеото и процесора и рамта , но не мога да намеря никъде информация за дъното. Ако можете да ми предложите нещо.  Става въпрос за дънна платка Acer FIH 57. Компютъра е Acer x3900 ,  i3-530 , 6gb , ATI Radeon HD5570 .

Edited by suffergenius
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Смених дъното, новото си дръпна всичко още при пускането, ОБАЧЕ нямам USB. Докато е в биос и преди зареждането на ОС си светят и си работят, но тръгне ли да зарежда - гаснат и дотам. Нито USB2.0, нито 3.0. Вероятно са драйвъри. Въпросът е как да ги намеря и съответно добавя, че да си зареди и да си работят. Иначе си зарежда и седи неизползваем, защото нито мишка, нито клавиатура работят. Идеи?

 

Инсталирах същия Вин на друг хард и тук, естествено си работят. Въпросът е кое да копирам и да го сложа в диска със старата инсталация, че да запалят. Ако трябва да преинсталирам 490685 програми, ще откача и цялата история няма да свърши добре.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Мишка и клавиатура на PS2 нямаш ли? Или поне преходници от USB към PS2.
Пробва ли дали USB портовете отпред на кутията не работят случайно?

Link to comment
Share on other sites

Нямам, аз ако имах... Имам някъде, ама игла в купа сено... Никои не работят - нито предни, нито задни, нито USB3.0... Голям номер...

Link to comment
Share on other sites

Абе аз се сетих и за друг начин, ама нямам достъп, тоест няма как да бутна мишката до долния десен ъгъл, че да видя айдито на тиймвюъра. Ако го видя, ще го достъпна през лаптопа и ще му пусна ъпдейта, та да си намери шоферите, ама на... ГридЪ майнЪ...

Link to comment
Share on other sites

Просто си върнах старото дъно. Нямам време да се занимавам с глупости, а накрая мога да си прецакам и напълно работещата инсталация и да си отворя беля за няколко часа. Все тая. Исках по-ново дъно, ама няма да го бъде.

Link to comment
Share on other sites

Работещата инсталация правил ли си й някога имидж? Какво ще стане ако се скапе по някаква причина? Оставам с впечатлението, че ти е важна инсталация, а не правиш имиджи.

Аз ползвам от някакво време Easeus Todo backup. С нея местих инсталация от хдд на ssd, успешно, има опции за трансфер на системата на друга платформа, там с някакви драйвери се указват.. Пробвай.

Ако имаш имидж, ще можеш да експериментираш, но ако имаш друг хард диск на който да клонираш инсталацията за пробите, ще е най-добре.

То и аз затова по принцип (не само), не обичам често да сменям платформи и ъпгрейди, защото и аз имам много програми и настройки, и една преинсталация ми отнема близо месец от-до.

Ако правиш голям ъпгрейд обаче, винаги си струва една чиста преинсталация, то аз в тези случаи почти винаги се пада и да сменям и версия на Windows, така че..

Ти закво сменяш дъно?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...