Jump to content
BulForum.com

Общи въпроси за хардуер


Mockingbird

Recommended Posts

  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Сглобихме го, тръгна. Сега ми остава да вържа кабелите със свински опашки и ленти. Единствения кабел, който ще се вижда доста е този за захранването на картата. 

 

Link to comment
Share on other sites

Така и така сте заговорили за сглобяване - вчера помагах на един приятел с новия му компютър. Общо 6 часа отидоха - разглобяване на старото PC (ползвахме кутията), сглобяване на новото, инсталиране на боза10, тестове на видео и процесор. 

Имаше малко драма с новото му nvme и охлаждане, заради което се забавихме с 1 час, но като цяло приблизително бързо станаха нещата.

Link to comment
Share on other sites

Аз имам радиатор с cooling pad за nvme-то. 

Имах малко мъка със слагането на пиновете за копчетата отпред, но успях да се оправя. Разбира се след това ги махнах, защото искам да вържа всички кабели. 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, mIRCata said:

какви проблеми се появиха с nvme-то? Че и аз ще слагам такова в новата машина

 

Първо имаше зор с поставянето му и това, че си пречеше с големия охладител на процесора, защото реши да си вземе и голям RGB nvme heatsink. Нагласихме го на милимунди едно от друго след 100 слагания и махания. След това дъното не го разпознаваше, каквито и настройки да слагах от биоса. Та явно gen3 nvme не тръгва на gen4 слот. Разпозна се, след като го преместихме на долния слот. Все забавни неща.

Link to comment
Share on other sites

аз поръчакх един самсунг, който се води 2280 ( квото и да значи), но поне сега дъното видях, че поддържа тези цифри(пълна мъгла) - та, надявам се да стане :)

Ще иначе ще има едно мрънкЯне от тъщата.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Sothbiss said:

Първо имаше зор с поставянето му и това, че си пречеше с големия охладител на процесора, защото реши да си вземе и голям RGB nvme heatsink. Нагласихме го на милимунди едно от друго след 100 слагания и махания. След това дъното не го разпознаваше, каквито и настройки да слагах от биоса. Та явно gen3 nvme не тръгва на gen4 слот. Разпозна се, след като го преместихме на долния слот. Все забавни неща.

а процесора поддържа ли Gen 4 ?

Че има сетъпи с Gen4 на дъното, но не и на процесора :)

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ARPAnet said:

а процесора поддържа ли Gen 4 ?

Че има сетъпи с Gen4 на дъното, но не и на процесора :)

Добър въпрос. 10400 е процесорът и доколкото виждам от чичо Гошо, е само PCI-E 3.0. Тоест, ако бяхме сложили 11400, nvme-то щеше да се разпознава от горния слот?

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, kotora said:

Аз имам радиатор с cooling pad за nvme-то. 

Имах малко мъка със слагането на пиновете за копчетата отпред, но успях да се оправя. Разбира се след това ги махнах, защото искам да вържа всички кабели. 

 

Този cooling pad от дъното ли е или от NVMe-то? Ако е от дъното се поинтересувай дали не прави нещата по-зле, защото в повечето случаи е така. Увеличават температурата. Особено ако дъното е MSI, направо го махай. Вероятността да пречи е огромна.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Sothbiss said:

Добър въпрос. 10400 е процесорът и доколкото виждам от чичо Гошо, е само PCI-E 3.0. Тоест, ако бяхме сложили 11400, nvme-то щеше да се разпознава от горния слот?

Да, би трябвало да го разпознае

Но в момента горният ви слот изобщо не работи :)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ARPAnet said:

Да, би трябвало да го разпознае

Но в момента горният ви слот изобщо не работи :)

Ебахти тъпотията :D

Всички тези неща направо съм ги подминал откакто минах на трето поколение ryzen процесори и дори не съм се замислял за gen3, gen4, обратна съвместимост и т.н.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sothbiss said:

Ебахти тъпотията :D

Всички тези неща направо съм ги подминал откакто минах на трето поколение ryzen процесори и дори не съм се замислял за gen3, gen4, обратна съвместимост и т.н.

При райзъните се случва същото ако не греша, ако се смесят генерациите както сте направили. Стар процесор в/у ново дъно, или Нов процесор в/у старо дъно. 

Link to comment
Share on other sites

Затва гледам общо взето да не смесвам много стари дъна и нови процесори или обратно. И някои хора като тръгнат да купуват някви скъпи дъна с идея да слагат още 5 поколения процесори или нещо такова.. Същата работа със захранванията - ама да издържало 10 години, ама да се запасим 3-4 пъти в мощността, а дотогава при тая динамика и на видеокартите я камилата..., затова гледам макс до 3-4г. да върши работа, най-много следващо поколение видео.

Общо взето аз и рядко ъпгрейдвам, та като дойде време, то вече и дъно се налага.

 

Горе не ставаше ли дума за nvme 3.0 устройство върху дъно с 4.0 слот и 3.0 процесор? Не би ли трябвало в тази ситуация да няма проблем?

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, ARPAnet said:

При райзъните се случва същото ако не греша, ако се смесят генерациите както сте направили. Стар процесор в/у ново дъно, или Нов процесор в/у старо дъно. 

Да, да, наясно съм вече. Просто имах предвид, че като минах на Ryzen преди 2 години, директно взех 3600, който вече е поддържал gen4 и съм пропуснал цялата драма с gen3/4.

 

2 minutes ago, tedy said:

Горе не ставаше ли дума за nvme 3.0 устройство върху дъно с 4.0 слот и 3.0 процесор? Не би ли трябвало в тази ситуация да няма проблем?

Точно. Имаше проблем. Nvme-то въобще не присъстваше никъде, каквито и настройки да слагах. Заспа след като го преместих на pci-e 3 слота.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, tedy said:

И някои хора като тръгнат да купуват някви скъпи дъна с идея да слагат още 5 поколения процесори или нещо такова..

 

Това и да искаш няма как да се случи. При Интел всяко ново поколение (в най-добрия случай 2) е с нов чипсет/сокет и ти трябва ново дъно. Щото са заедници.
АМД по-сериозно се отнасят към проблема и там може да изкараш няколко поколения с едно дъно.

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, w00x said:

 

Този cooling pad от дъното ли е или от NVMe-то? Ако е от дъното се поинтересувай дали не прави нещата по-зле, защото в повечето случаи е така. Увеличават температурата. Особено ако дъното е MSI, направо го махай. Вероятността да пречи е огромна.

Ами според това видео сваля температурата с 30 градуса. с Дъното си идва. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kotora said:

Ами според това видео сваля температурата с 30 градуса. с Дъното си идва. 

 

Това на видеото твоето дъно ли е?

Твоето на каква температура работи?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kotora said:

вчера съм го сглобил, как да знам на каква температура работи :D 

 

Ако не е ок, ще го махна :) 

 

Отваряш CrystalDisk и тестваш. Да не мислиш, че моето го следя ежедневно? :D 

Link to comment
Share on other sites

Ангеле, нямам windows Още. 

 

Между другото някой купувал ли си е ключ от aliexpress ? Аз съм купувал от ebay И нямах проблем. Ама нещо алите ме съмнява.

Link to comment
Share on other sites

Аз - 4 ключа до момента. Гледай да има feedback продавача и да не е много евтин ключа. Нормално вървят между 5-6 долара (и нагоре). Има и едни много евтини по долар-два - тия ги подминавай, защото са използвани, а и продавачът така е нагласил нещата, че директно след продажбата не можеш да даваш feedback и нямаш опция за refund. При такива поръчки, като дадеш плащане, ти иска код за 3д верификация - по това може да ги познаеш. Been there - done that. След това имах разправии и досег със съпорта на алито, но не успях да си върна парите.

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, kotora said:

Сглобихме го, тръгна. Сега ми остава да вържа кабелите със свински опашки и ленти. Единствения кабел, който ще се вижда доста е този за захранването на картата.

С велкро ленти е по - добре отколкото със свински опашки. По - лесно и се модифицира в последствие. Винаги можеш да отвориш за да добавиш или извадиш нещо.

 

 

И какви са тия безбройни часове за настройка на софтуер. Аз ако трябва да преинсталирам за 30 минути съм готов с всичко.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...