Jump to content
BulForum.com

Общи въпроси за хардуер


Mockingbird

Recommended Posts

2 minutes ago, RaptoR said:


Напоследък изобщо не е така. Но докато при Емаг няма нужда от много мислене, при другите не три, а пет пъти трябва да се правят проверки...

Ето отсега виждам как бодвам ПОНЕ една 55ца, Роборок S6 махV и прочее.... :devil

 

О, много от цените при еМАГ не са реално намалени. МНОГО. Всичко трябва да се проверява освен неща, които следиш от месеци и знаеш какво да очакваш.
Според мен само еМАГ обаче могат да си позволят да правят такива големи намаления заради обема, който продават. Другите не могат да ги стигнат хич.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 364
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Дори и така да е? Какво губиш ако изчакаш? Не е като да е бил на някаква страхотна цена в Пласико. Нищо де. Важното е, че си взел това, което ти е трябвало, на добра цена.

Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, kotora said:

Утре почваме да сглобяваме. В петък или събота ще довършим и ще правим тестове да видим как е билда :) 

Которе, ти ще биеш световния рекорд за най-дълго сглобяване бе човек. Или по-скоро световния рекорд по търпение, щото като имаш всички части и да седнеш 4 дни да сглобяваш е ... баси и търпението честно (майтап да става)! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Е малко е сложно. Трябва да вземем рамта от един друг компютър и заради това. Уиндоуси простотии и ще стане 12 часа :D За това бавно. Нямам бърза работа така или иначе. 

Link to comment
Share on other sites

12 часа!?!?!? Вие 11-ка с дискети на диск с IDE ли ще слагате инсталацията, че сглобяване и инсталиране на Win 12 часа....

Вчера вечерта поръчах и аз части за тъщата  - иска нов компютър. Ще засека колко време ще ми отнеме същата процедура сам. Явно сте повече при тебе

 

Edited by mIRCata
Link to comment
Share on other sites

Една инсталация може да минава за 15-20 минути.. След това инсталация на софтуера, настройката на всичко... при мен отнема над 2 седмици. И поне още месец в най-полегатата част от графиката, където доизкусурявам настройки :P

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mIRCata said:

12 часа!?!?!? Вие 11-ка с дискети на диск с IDE ли ще слагате инсталацията, че сглобяване и инсталиране на Win 12 часа....

Вчера вечерта поръчах и аз части за тъщата  - иска нов компютър. Ще засека колко време ще ми отнеме същата процедура сам. Явно сте повече при тебе

 

Ще стане 12 часа Вечерта. Ся стана ли по-ясно.  

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, tedy said:

Една инсталация може да минава за 15-20 минути.. След това инсталация на софтуера, настройката на всичко... при мен отнема над 2 седмици. И поне още месец в най-полегатата част от графиката, където доизкусурявам настройки :P

Аре ся, тук направо се отнесе вече. Говорим за хардуерен билд - сглобяване на РС. Къде тръгна с тоя софтуер и доизкусуряване на настройки? В общия случай след сглобяването на машината се инсталира само Боза 10 и чат-пат някой драйвер (на Емвдивия картата да речем), за да се види дали всичко е ток и жици и така нещата със сглобката приключват. Иначе буквално няма свършване. Аз всеки ден инсталирам някакъв нов софтуер (я нова игра, я нещо друго). Това означава ли, че машината ми стои незавършена вече повече от година? :lol:

Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Godfather said:

Това означава ли, че машината ми стои незавършена вече повече от година? :lol:

Еми да :lol:.

 

Иначе по-сериозно - аз пък далеч не инсталирам нови софтуери след първоначалния зор да инсталирам всичко. На годината я инсталирам един нов софт, я не. Тестове и всичко еднократно, което може да имам нужда - по виртуалки.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Хардуерния билд с всичките натъкмистики, разкачания, закачания, после пак разкачания, после пак закачания, кейбъл мениджмънт и други, последния път ни отне с един приятел 4-5 часа.
Местихме компонентите от една кутия в друга, като междувременно сменяхме дъното и процесора. Закачахме водно AIO за процесора и заменяхме всичките вентилатори на новата кутия.

 

Тия дето го правят за 40 минути, мога само много здраве да им пожелая.

Link to comment
Share on other sites

Just now, w00x said:

Хардуерния билд с всичките натъкмистики, разкачания, закачания, после пак разкачания, после пак закачания, кейбъл мениджмънт и други, последния път ни отне с един приятел 4-5 часа.
Местихме компонентите от една кутия в друга, като междувременно сменяхме дъното и процесора. Закачахме водно AIO за процесора и заменяхме всичките вентилатори на новата кутия.

 

Тия дето го правят за 40 минути, мога само много здраве да им пожелая.

То и това не е показателно за нов билд. Местения и разкачания сами по себе си отнемат време.

Link to comment
Share on other sites

Точно за това казах, че няма как днес да го направим. За това се и разбрахме събота да го довършим. С инсталацията, тестове с някой туул за performance и т.н. 

 

За софтуера е ясна работата, че постоянно се добавят неща. 

Link to comment
Share on other sites

Проблемът идва, когато започнеш да нареждаш нещата и видиш как кабелите започват да опират. :D Тогава единият хард трябва да се качи на другия слот, за да може да съвпадне или да не пречи на тръбите на водното, пък той SATA кабела прекалено къс идва тогава, та трябва да го сложиш на друг порт, но пък там вече си прекарал някакви кабели и ... :D Знаеш как е. Невъзможно е да се избегнат тези неща, освен ако нямаш 3 компонента в кутията или не го правиш едно към гьотере.

Link to comment
Share on other sites

За това съм си избрал най-простата кутия, всичко се скрива отзад, ссд-то седи и то отзад. Другите неща ще ги нагласим :) 

 

А ссд-то е NV1 на Kingston. 2 TB :) 

Link to comment
Share on other sites

То с простите кутии идва проблема... Защото като са правени, не са измислени. "Всичко е отзад" и в един момент слагаш капака, но той не става, защото отзад не са домислили разстоянията.
Последния път като правихме въпросния билд, на SATA SSD-то му сменихме мястото 4 пъти в процеса. :D То не беше опирани на конектори, не беше къси кабели, не беше затворени дупки, криви отвори, пък ние го сложихме, а то се оказа, че не можем да сложим хардовете ако ССД-то е там. Пак местене. :D Приключение си е.

Link to comment
Share on other sites

Мен най ми харесва как SATA буксите ги слагат по такъв начин ориентирани, че ако кабела е Г образен реално слиза надолу и трябва да го "скършиш" после в обратна посока, че да стигне диска. И ако не използваш кабел Г образна букса, а права, пък нямаш място там щото опира някъде и кабела пак го назорваш яко на 90 градуса.

Link to comment
Share on other sites

Дам, заради такива недомислици си взех Corsair Crystal 680X, широко, удобно и без изнасилени кабели. 

Преди нея се бях измъчил с един Zalman, който още се мота из нас и още ме дразни всеки път като се наложи да го отворя

Link to comment
Share on other sites

Да, има нещо такова с SATA буксите. От друга страна няма как да знаят как точно искаш да е извито Г-образното, защото има много кутии, при които дисковете се слагат и над средата. Но да, в повечето случаи особено последните години, колкото и да намаляват HDD, 1-2 ще сложиш, и по кутиите все е долу. Просто се избира кутия с достатъчно място отзад до капака. А това е малко трудно, изобщо изборът на кутия е труден, дори да си готов да дадеш 200-300 лв и отгоре.

Аз съм с Pure Base 500DX, и като цяло съм доволен, но има две неща, които ме подразниха, но засега недостатъчно че да тръгна да я сменям. Разстоянието до задния капак където нареждаш кабеляците отзад, е малко малко, около 1.5см или нещо такова. Предния капак се сваля драматично трудно, за достъп до предния филтър. Първия проблем не ми е толкова голям, съвсем леко издува капака, а втория - просто не вкарвам докрай предния капак, за да имам по-лесен достъп до предния филтър.

И макар по принцип да знам за какво говорите при нареждане на частите, и в някаква степен да ми се е случвало, далеч не е чак толкова драматично да вадя и слагам по 5 пъти дискове и т.н. Не си правя топ системи с водни и т.н., може би затова. И кабелите общо взето винаги са ми стигали. Но да, да си го направиш като хората, поне 2-3 часа отиват.

Link to comment
Share on other sites

On 11/18/2021 at 12:50 PM, kotora said:

Ебаси черния петък, В Ардес процесор-а беше 649 преди черния петък. Ся е намален от 729 на 649 хахаха. Пълни тъпаци. 

 

В крайна сметка го взех от plasico. За 629лв, без ддс идва на 500 :)

 

А как се купува без ДДС, при какви условия, ако нямам фирма?

Edited by Ton4o
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...