Jump to content
BulForum.com

Бани и санитарни възли


Recommended Posts

Относно баните, санитарните възли и подобни.

 

 

Моя първи въпрос:

 

Къде в Пловдив има хубави душ кабини, че китайския боклук с който се бяхме сдобили преди 5 години тотално взе да сдава багажа - колелцата на вратите се изпочупиха, вратите отначало трудно се затваряха сега съвсем не прилепват и т.н. и т.н. китайска му работа - очакваше се. Та къде мога да намеря нещо не-китайско? Сещам се за един магазин на бул. България и за един на Руски но не знам още ли ги има...

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 80
  • Created
  • Last Reply

Ако искаш да заложиш на качеството - препоръчвам ти да се насочиш към продуктите на Grohe. Официалния сайт им е www.grohe.com

От личен опит мога да кажа, че наистина са много добри :)

Link to comment
Share on other sites

Къде е това? Цени - надявам се няма да са 5-цифрени...

 

Ники, за вкъщи търси качествено. Вече вероятно си разбрал защо. Настръхва ми косата като си помисля за нещастните хорица, които си купуват китайските боклуци от по няколкостотин лева, които се продават в големите магазини на килограм....

 

Ако искаш да видиш нещо стойностно, търси италианското. В центъра на ТЕД пък (посока София), може да видиш отлични и модерни изпълнения на испанските Roca (на втория етаж). Там имам и отстъпка ако се решиш да купуваш. Цените обаче са Serious Sam.

Link to comment
Share on other sites

Ми може и да са serious samм само че ако ще сменям душ кабината на всеки 3 години май ще излезе по-евтино така. А искам да има нещо като вана че да се плицика малкия а не мога да ви взема нормална вана заради нещастния тъпанар проектирал кооперацията в която живея защото банята ми е толкова голяма че вана не може да влезе вътре, само душ кабина и то максимум 95х95.

 

Значи да обобщя - местата на които мога да проверя са:

 

На бул. Руски близо до Декома имаше един магазин за подобни неща и май предлагаха разни италиански неща

На бул. България в посока към панаира бях гледал разни такива, в Нева имаше отдолу магазин за подобни неща не знам само дали не предлагаха китайските боклуци

В магазина на ТЕД леко извън града ще проверя...

Сещам се за един магазин до баумакс в онзи комплекс май бях мернал подобно

 

 

Другаде някой магазин в който да погледна какво се предлага? Не че тези са малко но искам да имам избор и да съм прегледал поне 2-3 магазина преди да реша а не да нямам алтернативи и да трябва да взема единственото което се предлага или има налично...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Нов въпрос. Трябва за офиса да взимам тоалетна чиния и мивка. Нормалните моноблокове ги гледах навсякъде са около 220-300лв. Видях и една тоалетна чиния на fayans, която ми харесва като форма повече (т.е. дупката не е най-отзад така че като си свършиш работата да цопне сътвореното от теб и да ти оплиска задника ами е по-полегата). Верно че е само седалката без казанче и е 50лв но е подозрително евтино. Имаше едни други евтини на видима и за тях обяснението беше че да поикономисали фаянса и не са толкова масивни като другите. Всъщност видях още една подобна с "хубава форма", но се води че е за инвалиди и е с около 15тина см по-висока и става леко неудобно така - тази е около 200кинта. Та се чудя ЗАЩО аджеба другата е ТОЛКОВА евтина. Няма начин да няма някаква уловка, а ми харесва най-много, всички други са от "оплискващите". Не искам да я взема и да я монтирам и чак тогава да разбера, защо всъщност е била толкова евтина и да си я бия в главата

Link to comment
Share on other sites

Освен като седне някой 120 кила, да се срине под задника му цялата чиния, за друг "евтин" дефект не мога да се сетя за момента аз лично :) .

Като каза за оплискването, сега чак се светнах защо нашия стар кенеф дупката е най-отпред, тогава пък сътвореното от теб ако не пуснеш веднага водата, може да откаже да "потегли", което е също толкова неприятно :) . Иначе взехме някакво на Видима пак за около 150-200 лв, с нормална дупка, към средата, и не мога да се сетя да съм виждал такива с дупка баш откъм личния отвор :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Нов въпрос. Трябва за офиса да взимам тоалетна чиния и мивка. Нормалните моноблокове ги гледах навсякъде са около 220-300лв. Видях и една тоалетна чиния на fayans, която ми харесва като форма повече (т.е. дупката не е най-отзад така че като си свършиш работата да цопне сътвореното от теб и да ти оплиска задника ами е по-полегата). Верно че е само седалката без казанче и е 50лв но е подозрително евтино. Имаше едни други евтини на видима и за тях обяснението беше че да поикономисали фаянса и не са толкова масивни като другите. Всъщност видях още една подобна с "хубава форма", но се води че е за инвалиди и е с около 15тина см по-висока и става леко неудобно така - тази е около 200кинта. Та се чудя ЗАЩО аджеба другата е ТОЛКОВА евтина. Няма начин да няма някаква уловка, а ми харесва най-много, всички други са от "оплискващите". Не искам да я взема и да я монтирам и чак тогава да разбера, защо всъщност е била толкова евтина и да си я бия в главата

 

Евтините нямат проблем с чиниите. Проблемите са с арматурата на казанчето предимно. Вземи си нещо на Идеал и няма да имаш проблеми. Ако си мераклия в ТЕД и в Баумакс има на ROCA от по 400-500 лева. С тях никога няма да имаш проблеми. tounge.gif

Link to comment
Share on other sites

Каква арматура на казанчето? То се продава отделно. Нещо 50-60лв ми се струва безумно евтино за това след като моноблок на видима е около 220... т.е. има и един за около 100 но видимо са икономисали порцелана.

Link to comment
Share on other sites

Ники, изморен съм и нямам намерение да пиша фермани. Няма такива глупости като пестене на порцелан. Слагал съм десетки китайски, турски и български чинии, така че са ми ясни. Ако щеш ме слушай, ти си знаеш. Има моноблоци комплект по 90 лева ако не знаеш.

Link to comment
Share on other sites

Точно такъв видях на видима един и беше доста по-не-масивен от другия на видима за 220. Ей така на външен вид не съм мерил с шублер нищо нито съм ги слагал на кантар да проверя кой колко тежи...

Link to comment
Share on other sites

Брат ми работи в Ивест,имат 3 магазина в Пловдив,на Васил Априлов,до Бриколаж,на Копривщица до прелеза на 6-ти септември,работят със страшно много марки,като имаш огромен избор - както в ценово отношение така и в разновидност.Правят безплатни проекти.Можеш да отидеш да погледнеш и да си прецениш,ако решиш ,пиши ми да издействам отстъпка :))

Link to comment
Share on other sites

Може да хвърлиш един поглед и на тези:

http://www.nature4energy.co.uk/uspaindex.html

имат офис в Словения. Може да си избереш модел с подгряване на седалката :P

A този е с автоматично вдигане на капака и седалото :laughing: :

 

A това демонстрира възможностите най-общо:

 

За 1200-1300 лева ще си вземеш кенеф-мечта :laughing:

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

След известно време обмисляне днес грабнах машината и бутнах една стена в тоалетната... От година и повече насам беснея, че през 2000-2001, когато правихме основния ремонт не сме се сетили да бутнем тази стена и да налапаме пространството зад нея. Към днешна дата вече имам и специален шкаф под бойлерчето за прахосмукачката и други такива, та не мога да се възползвам изцяло. Но въпреки всичко измислих как да процедирам. Бутнах отгоре до долу ширина към 1 метър. Проектът ми е много сладурски и днес го стартирах доста успешно:

 

dsc00784oj.th.jpg

 

Най-същественото е, че не счупих нищо от фаянса и успях да оформя префектно линията. Задобрявам с моя мил приятел GBH 2400 Professional devil.gif

 

Предстои да се оправят и някои глупави грешки отпреди 11 години, както и да се подготви възела за хидрофорната уредба.

 

Говорейки за грешки, виждате тук вляво:

 

dsc00785nx.th.jpg

 

През комунизма милите ни строители решили, че като стигнат последния етаж, могат да си спестят последните 4 метра тръба нагоре и както в тоалетната ми, така и в банята каналната тръба беше прерязана зад тия гипсови стени и зарязана. Все пак техническият и некои други отговорни лица имат и те вили да строят! Грешката ни беше, че решихме да не разбиваме плочите нагоре и затапихме тръбите. Респеткивно тъй като и майсторите са си оставили ръцете, като си пусна вентилатора в тоалетната засмуквам интересни аромати изотдолу. sick1.gif

 

Предстои да продължа тръбата догоре (тази плоча е била с отвор още при строежа):

 

dsc00789n.th.jpg

 

--------------------------------

 

Вдясно все пак са поотпуснали малко повече тръба:

 

dsc00786eq.th.jpg dsc00787c.th.jpg

 

НО - както виждате на втората снимка дупката в плочата не е уплътнена, а тръбата вместо да мине през въздушното пространство и да излезе на покрива завършва отрязана ..... 5см по-високо, от това което виждате отдолу... Класика.

 

-------------------------------

 

Предстои да се преработи изцяло водооборотния възел. Обърнете внимание отдолу как всичко е плътно зазидано и замазано между мен и апартамента под мен с цел изолиране на миазми и предотвратяване на движение на разни насекоми. Коментирали сме това и преди по отношение на спирането на хлебарките и лошите миризми:

 

dsc00791an.th.jpg

 

Всичко това ще се изреже и подмени с полипропилен, като ще слезе надолу и ще влезе в бъдещия шкаф под мивката.

 

Ще ви държа в течение относно развитието на проекта.

 

Предстои подобно, но по-малко разбиване в банята, където отново ще се направи подготовка за хидрофорната уредба, която ще обедини двата щранга и дай боже ще имам добро налягане у дома....

 

beer.gif

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

След серия служебни събирания се стигна до извода, че явно е по-добре да започнем инсталацията отгоре и да приключим с подкачване по щранговете долу. Днес се амбицирах и реших да подготвя терена за бойлера и хидрофорната уредба в подвъздушното пространство. Да спомена за протокола, че от 1979 година насам освен мен никой не е влизал там, камо ли с цел почистване. Височината вътре е 90 см. Реално притока на въздух е мног слаб, тъйа като преди години затворих повечето отвори.

 

Екипиран:

 

 

dsc00796ve.th.jpg

 

Днес за пръв път ми се наложи да остана в дънджъна за повече от час... Мислейки си за това интересно преживяване още след прекарването на осветлението бях изнервен:

 

 

dsc00797c.th.jpg

 

Навътре в дънджъна а.к.а The Terror Dome, над банята е предвидено мясотото за бойлера и хидрофорната уредба. Днес на старта то изглеждаше така:

 

 

dsc00802xz.th.jpg

 

Макар и маскиран, след измитането на тия около 4 кв.м. изплюх и издухах неща, които бяха достойни за лабораторен анализ... Отделно какви интересни гледки открих в зоната над съседски апартаменти, оглеждайки около 300 кв.м от дънджъна. Още предстои да разгледам един интересен мумифициран труп уж на плъх.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Напоследък ми се върти една мисъл в главата и ви моля да дадете малко акъл. Родната къща на баба ми е в Смолян и си мисля да инвестирам някой лев в нея та да ходя зимите да карам на пампорово. Къщата е на над век - гредоред, основно ремонтирана преди 25 години, в момента се ползва като вила макс 2 седмици в годината. Основния проблем е, че няма баня с душ. Има ток и студена вода. "Мокрото" помещение е на приземния етаж/мазето и текущо има тоалетна с клекало, пода е цимент (може и мозайка да беше, не си спомням добре), а стените му мисля че бяха варосани. Размерите са нещо от сорта на 2м на 3м. Какво точно и колко средства според вас биха били неоходими, за да се доведе до вид, годен за 1-2 седмици постоянно обитаване през зимата?

Link to comment
Share on other sites

Ако питаш мен с нормално (бюджетно) обзавеждане за баня и тоалетна между 3 и 5 хилки..Плочки, моноблок, умивалник, батерии, душ, бойлер, лепила, изолация, майсторлък..

Link to comment
Share on other sites

Това е въпрос с толкова много отговори.... Другия път като идеш наснимай къщата и стаите, че да мислим.

Link to comment
Share on other sites

Ако питаш мен с нормално (бюджетно) обзавеждане за баня и тоалетна между 3 и 5 хилки..Плочки, моноблок, умивалник, батерии, душ, бойлер, лепила, изолация, майсторлък..

Еее..., еее..., е, де! За 5 хилки, чак пък бюджетно....

Link to comment
Share on other sites

Това е въпрос с толкова много отговори.... Другия път като идеш наснимай къщата и стаите, че да мислим.

Иде реч само за банята, стаите са в "нормално" състояние.

 

Основното ми чудене беше дали не може да се мине примерно с душ кабина, без да се налага да се "разорава" всичко. Гледам има някакви тапети за баня, не знам дали няма да свършат работа. То е ясно, че най-добре да се направи като хората, ама за 5 хилки по-добре да си ходя на хотел 10г подред... Другия момент е, че както казах, това се пада в мазето и се минава през един не много приятен коридор (който ще спретна разбира се). Мисълта ми е, че всякакъв "лукс" в банята би стоял като на свинче-звънче.

Link to comment
Share on other sites

Лукс или не има неща, които не може да се прескачат. КАто идеш тогава снимай коридора и самата баня заедно с тавана и пода. Без да видим всякакви коментари са наизуст.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...