Jump to content
BulForum.com

Проблем с паролата на рутер


summer4o

Recommended Posts

Наскоро сложих рутер на виваком COMTREND CT 5367,но го ползвам с друг доставчик - на нетгруп и-нет. Като опитам да влезна в IP то на рутера за да отвора менюто и да сложа парола ,не ми отваря менюто на рутера - дава че не може да зареди страницата, :( опитвам и с IP то което ми показва на компютъра,но пак не става.Някой да има идея как мога да сложа парола,и дали въобще мога,като се има на предвид ,че не ползвам ADSL буксата,а LAN1 за да вържа нета към рутера

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да изключиш нетския кабел от рутера и така да пробваш да влезеш. Вероятно не пишеш правилния IP на рутера.

Ти реално го ползваш като суич и вероятно заради аксес поинта.

Link to comment
Share on other sites

ОПФФФФФ к'во чета и к'во пиша!!!

 

Трябва да се логнеш за да ти даде менюто.

Ако не си знаеш паролата, пробвай със стандартният за марката.

Име: admin

Парола: admin

Ако има само парола, пак пробваш с "admin" и виж дали ще ти отвори страницата.

Или пък име "admin" без да въвеждаш парола. Това са стандартните пароли за марката която си посочил.

Обаче като са закупени към доставчик, може фирмуера да е подменен и стандартните пароли да са други, там не мога да помогна с нищо.

 

Вероятно както каза теди, бъркаш ИП-то.

Link to comment
Share on other sites

Не. Имаха 2-3 пароли с които си администрираш рутера локално... и после пипнеш ли през my.contact.bg нещо се омазваше настройката ти... та затова по-добре оттам наистина.

Link to comment
Share on other sites

По принцип има 3 начина - чрез IP менюто на рутера ,чрез инсталационния диск който ти дават,и чрез портала на виваком,но tedy беше прав че трябва да махна кабела на нета и да оставя само рутера.Лошото е че иска пак парола и юзер,но като опитам всички стандартни и тези които открих в нета пак не ме пуска :( някакви идеи :confused

Link to comment
Share on other sites

Default Settings

The following are the default settings for the device.

 

Local (LAN) access (username: root , password: 12345)

Remote (WAN) access (username: support, password: support)

User access (username: user, password: user)

LAN IP address: 192.168.1.1

WAN IP address: none

Remote WAN access: on

 

The factory default configuration can be restored either

by pushing the reset button for more than five seconds until the power indicates

LED blinking or by clicking the Restore Default Configuration option in the Restore

Settings screen.

Link to comment
Share on other sites

Default Settings

The following are the default settings for the device.

 

Local (LAN) access (username: root , password: 12345)

Remote (WAN) access (username: support, password: support)

User access (username: user, password: user)

LAN IP address: 192.168.1.1

WAN IP address: none

Remote WAN access: on

 

The factory default configuration can be restored either

by pushing the reset button for more than five seconds until the power indicates

LED blinking or by clicking the Restore Default Configuration option in the Restore

Settings screen.

 

опитах всички пароли и юзъри които има в нета включително и тези , които си ми оставил,но не става :(

Link to comment
Share on other sites

опитах всички пароли и юзъри които има в нета включително и тези , които си ми оставил,но не става :(

Бих те посъветвал да оставиш тоя адсл рутер на съхранение в кофата за смет. Явно искаш суич, евентуално и аксес поинт. За 50-тина лв има далеч по-свестни рутерчета, а може и отделно суич-е да си вземеш, а ако искаш аксес поинт, наистина някой рутер, защото булсат скоро ще резнат вероятно кранчето за МАК-овете и ще ти трябва рутер така или иначе.

Link to comment
Share on other sites

опитах всички пароли и юзъри които има в нета включително и тези , които си ми оставил,но не става :(

А удебеления шрифт отдолу прочете ли го? Направи хардуеър ресет и след това ползвай паролите, които съм ти дал.

 

защото булсат скоро ще резнат вероятно кранчето за МАК-овете и ще ти трябва рутер така или иначе.

За какво му е нов рутер за 50лв, ако просто иска да има wireless връзка и какво общо имат МАКовете на булстат, не разбрах?

Link to comment
Share on other sites

..

За какво му е нов рутер за 50лв, ако просто иска да има wireless връзка и какво общо имат МАКовете на булстат, не разбрах?

Защото той има адсл рутер, и когато вече няма да може да се връзва с каквито си иска мак-ове, ще има на разположение само 1 ИП адрес, и ще му трябва рутер. В момента той го ползва като суич и затова може да има повече от 1 комп, вързани така. Дори в момента да му трябва само суич+AP, след това ще му трябва и рутер, та един нормален нов рутер ми се струва най-добрия вариант.

Link to comment
Share on other sites

Не се бях сетил за аксес поинтеюа...

Моя е с admin и rootWLaccess - пробвай и това. Някъде в нета имаше за всичките модели, но е в пъти по-лесно да го ресетнеш, а ако ти потрябва пак към бтк ще го настроиш от my.contact.bg и автоматично ще си сложи паролата пак.

Link to comment
Share on other sites

А удебеления шрифт отдолу прочете ли го? Направи хардуеър ресет и след това ползвай паролите, които съм ти дал.

 

ресетнах го няколко пъти даже

 

Бих те посъветвал да оставиш тоя адсл рутер на съхранение в кофата за смет. Явно искаш суич, евентуално и аксес поинт. За 50-тина лв има далеч по-свестни рутерчета, а може и отделно суич-е да си вземеш, а ако искаш аксес поинт, наистина някой рутер, защото булсат скоро ще резнат вероятно кранчето за МАК-овете и ще ти трябва рутер така или иначе.

Идеята ми е да опитам 1во с този рутер и чак ако не успея ще дам 50 лева.

 

Рутера го използвам за 1 настолен и безжичната връзка за лаптопа,а не само за суич.

 

... и все пак ЗАЩО? След като същите неща могат да се направят през my.contact.bg?

Там могат само абонати на виваком нет да правят настройки .

Благодаря на всички за съветите и паролите,ще изпробвам и новите пароли и ще пиша за резултата :)

Link to comment
Share on other sites

. . . и все пак ЗАЩО? След като същите неща могат да се направят през my.contact.bg?

 

summer4o пише, че си е сложил рутер на Виваком, но никъде не пише, че има ADSL-интернет. Може да се е сдобил само с рутер/модема.

За да се направят настройките през my.contact.bg ще трябва да го пусне на ADSL-връзка.

 

Моя е с admin и rootWLaccess . . .

Тази парола е само за сините ZTE 531B

Link to comment
Share on other sites

Стигаш ли изобщо до въвеждането на паролите като отваряш този адрес?

http://192.168.1.1

да ,отваря ми се прозорец , в който ми излиза потребител и парола,пише ,че ДСЛ рутерът ги изисква като специална информация

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...