Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Докато бях на Нетгруп си играех отлично в HL сървърите, и тъкмо се зарибих, сега като вече насилствено ни преебаха с Булсат, играенето е доста влошено, накъсва, а уж латенцито се качи само с около 10 мс, и от 10 стана около 20 на сървърите, с които по-често играя, явно нещо друго куца, защото и загуби уж няма.. С една дума вече не мога да играя онлине, с това накъсване. Може би защото нерядко при пинг виждам драстични спайкове.

 

Всъщност поправка - играе се на лаптопа (безжично, с Виста), но копирайки играта на десктопа (под вин2003), не знам защо се получава така..

Мда, само на десктопа секат хората, а самата игра не сече. Нещо под 2003-ката не се разбира добре, или не знам и аз. С други игри няма проблеми иначе.

 

Едит 2: От торенти си постигам пак над 10 МБ/с, ама кой знае докога и като влязат тия техните нови тарифи какво ще стане. И дали тия 22 и 32 мбита дето са обявени, са към навън или ще са твърд лимит и за Бг.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Аре, някой който е минат от Нетгруп на Булсат платил ли е за тоя месец да каже подробности, на ква тарифа, подписва ли нещо, дали към момента ползва и телевизия от тях и т.н...?!

Link to comment
Share on other sites

@tedy значи аз си платих днеска нета към тия (нямам телевизия към тях )платих 19 лева и на касовия бон пише Интернет -22mbps :confused ( каква беше скороста при нет груп за 20 кинта ). Питах я за договор мадамата нищо не каза, питах я до кое число трябва да се плаща нета каза до 1-ви на новия месец (незнам как е с телевизията ). Интересното беше, че като отидох да го плащам тя много странно ме изгледа и ме попита дали съм от старите клиенти :bgrin: :bgrin: :bgrin: взе ми личната карта 3-те имена, ЕГН и телефон. Попитах я пак за договора нищо не ми каза (а на съседното бюро имаше един доста значителен куп с празни договори :confused ). Според инфото което има Гаров е тръгнал към мен :woot :woot :devil :devil :devil :punk :punk т.е към Тракия. Та тия леваци ще ги търпя още малко. За протокола от както станаха рокадите не ми е спирал нета до сега, но пинга играе и пречи особенно в игрите.

Edited by ma6inata1
Link to comment
Share on other sites

...

Мерси.

Тия дни ще намина и аз. А няма защо да те гледат странно, стари/нови клиенти, кво значение, бахти маймуните, като че ли аз съм искал да им ставам клиент, егати марамунгелите. Само да ме погледнат по-накриво, и ще стана изведнъж устат.

За договор защо сам си отворил дума :) , че и 2 пъти си питал, ако ще искат договор, моментално си излизам и да правят каквото искат с нета и кабелите. Но е хубаво че не искат, закво да искат, нямат оборудване или квото, при мен.

За пинга си прав, наистина пречи, аз писах нагоре за игрането, по някаква причина на десктопа в HL под 2003 едвам се играе, почти не може, на лаптопа е по-добре, но и там се усеща чат пат, така че общо взето е търпимо засега де.. но ако ограничат на 22 мбита, колкото и да стигат като цяло, ако остане високия пинг като цяло, и все пак свикнал на скорости до 80-90 мбита, няма да имат бъдеще с мен :) . Вие сте късметлии, че Гаров е тръгнал към вас, а където съм аз никога нямал да дойде, но за щастие още малко ще съм в тоя субквартал и ще изтърпя.

Между другото тия техните тарифи 12/22/32 мбит са ебати глупавите. 2 лв разлика между 12 и 22 мбит, да не съм луд да пускам 12 мбитовата, а 32мбит е с 5 лв повече от средната, и ако питаш мен дали 22 или 32 мбит, ВСЕ тая, да не съм луд на 32 мбита. Поне да беше нещо по-кръгло около 40, ами те с тия мизерни стойности, въртящи се под 40 всичките. Но вероятно това са някакви минимални, като при Лангейм, поне се надявам.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък още на 31 се махнах от тях.Само продължава да ме вълнува идеята за продълженията на Договорните отношения и каква е вероятноста все пак да ми изкопаят отнякъде договора и адреса и да ми зависнат някъде, че не съм ги уведомил предварително и да ми искат някакви пари. Не че друго, ама много ще ме е яд на тези копелета, ако вземат да ми се правят на много умни. Защото такива фирми много обичат да се заяждат за такива неща - като не могат да ти доставят нещо както трябва, си умират да те съдят за всяка запетайка в договора.... :angry1

Link to comment
Share on other sites

Интернета е супер чук, аз съм платил 22Мбит, а получавам по това време 80, а през деня скоростите варират, но са над 40Мбит. Верно е че филма е в "Препоръчваме Ви" има супер много сиидъри, ама пак. Ще направя няколко теста тези дни, ще кача нещо в арената и ще видя как е скоростта.

 

 

bul.png

Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос относно антената на Булсат:

Как се държи тя при лошо време - силен дъжд, мъгла, снеговалеж? Струва ли си да си купя друга антена и друг конвертор?

 

Извинявам се предварително за офтопика.

Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос относно антената на Булсат:

Как се държи тя при лошо време - силен дъжд, мъгла, снеговалеж? Струва ли си да си купя друга антена и друг конвертор?

 

Извинявам се предварително за офтопика.

 

Ако антената е монтирана качествено и хоризонта пред нея е чист (няма дървета или други подобни неща) проблемите са много малко като може да прекъсне за 5-10минути при много силна гръмотевична буря. Зимата при силен снеговалеж единственият проблем е ако натрупа сняг върху самата чиния - тогава трябва да се избута и всичко е ок, затова съвета ми е да се сложи на удобно място и само с някоя метла да се пресегнеш :D . При мъгла и силен дъжд никога не е имало прекъсвания :>

Link to comment
Share on other sites

Ако антената е монтирана качествено и хоризонта пред нея е чист (няма дървета или други подобни неща) проблемите са много малко като може да прекъсне за 5-10минути при много силна гръмотевична буря. Зимата при силен снеговалеж единственият проблем е ако натрупа сняг върху самата чиния - тогава трябва да се избута и всичко е ок, затова съвета ми е да се сложи на удобно място и само с някоя метла да се пресегнеш :D . При мъгла и силен дъжд никога не е имало прекъсвания :>

Което означава, че не си струва да се купува антена на друг производител?

Бях се спрял на TRIAX TD78 и конвертор TRIAX TSI 005, за който дават ниско средно ниво на шум от 0,3db и до +5db повече усилване на сигнала... на обща цена от 72-73 лева. Разликата в цената между комплекта антена на Булсат и тези е около 45 лева. Но, ако няма смисъл... ще си взема комплект от Булсат.

Edited by victory
Link to comment
Share on other sites

Взимай обурудването на Булсат, все пак е 1,8 лв с договор май. Пък ако не ти хареса винаги може да вземеш Триакс-а. Това с бурите е доста относително обаче, защото от голямо значение е какво е времето при ъплинка. Така в Пловдив времето може да е добро, но ако в София има силна буря е възможно сигнала да изчезне, дори и при добре настроена антена като вероятността за това с по-голяма антена разбира се е по-малка.

Edited by Cayenne
Link to comment
Share on other sites

Един бърз въпрос относно антената на Булсат:

Как се държи тя при лошо време - силен дъжд, мъгла, снеговалеж? Струва ли си да си купя друга антена и друг конвертор?

 

Извинявам се предварително за офтопика.

 

Задължително си купи по-голяма антена. Поне 90см., за да нямаш ядове зимата. Една Стронг за 36лв. или Ботеч за 35лв. Ще имаш запас. Конвертора си ползват GTSat, който ще ти дадат от Булсата. Тяхната антена можеш да си я сложиш на 13 градуса или на 19 и да си гледаш свободните канали. И за нея взимаш един конвертор от Булсат за 9лв. и читав дисек ключ.

Антената на Була, колкото и да е добре настроена, при сняг прави парчета и иска чистене.

Това в случай, че ще гледаш само 39 градуса. В някаква тема видях, че мислиш да слушаш кака шер, та ако ще е така и ще моторизираш, може да вложиш малко повече.

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Тия Булсат са ЕБАТИ наглите парчета!

Днес отново 1-2 часа мощни загуби (а денят още е към средата си), практически нямаше нет. Откакто се прибрах от морето практически 1/3 от времето има големи дропове, играещ пинг към гейта от 1 до 20 ms, средно 10, в други периоди е сравнително Ок.

Тва наистина става малко като с ЕК, всичко си беше ОК, и изведнъж все ще се намери някой да СГОВНИ положението за нормалните граждани! Имаш си хубав нет, и изведнъж се появяват някакви Булсат и ти се натрисат и ти насират нета. ЕГАТИ наглостта!

И телевизия НИКОГА няма да си пусна тяхна дае*а и мръсните парцали!

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Задължително си купи по-голяма антена. Поне 90см., за да нямаш ядове зимата. Една Стронг за 36лв. или Ботеч за 35лв. Ще имаш запас. Конвертора си ползват GTSat, който ще ти дадат от Булсата. Тяхната антена можеш да си я сложиш на 13 градуса или на 19 и да си гледаш свободните канали. И за нея взимаш един конвертор от Булсат за 9лв. и читав дисек ключ.

Антената на Була, колкото и да е добре настроена, при сняг прави парчета и иска чистене.

Това в случай, че ще гледаш само 39 градуса. В някаква тема видях, че мислиш да слушаш кака шер, та ако ще е така и ще моторизираш, може да вложиш малко повече.

Ох..., проблема не са парите а размера. Ако сложа голяма антена... и този климатик... терасата става неизползваема. Иначе изобщо не бих се занимавал с антени под 1,50. Ама..., няма място. А на покрива не ми се качва защото в блока са келеши и завистници. Ще почнат да правят мизерии. Накрая ще купя една антена от булсат и ако почнат проблеми - в коша и ще търся друга. Нямам търпение да си пусна кака Cher. Kak да и простиш на каката... :)

Link to comment
Share on other sites

Вземи 90см, разликата е нищожна, а силата на сигнала е осезаема.

От друга страна - като ти е на терасата, ще излизаш с метличката и ще почистваш, ама не е много приятно зимата.

Link to comment
Share on other sites

Тия Булсат са ЕБАТИ наглите парчета!

Днес отново 1-2 часа мощни загуби (а денят още е към средата си), практически нямаше нет. Откакто се прибрах от морето практически 1/3 от времето има големи дропове, играещ пинг към гейта от 1 до 20 ms, средно 10, в други периоди е сравнително Ок.

Тва наистина става малко като с ЕК, всичко си беше ОК, и изведнъж все ще се намери някой да СГОВНИ положението за нормалните граждани! Имаш си хубав нет, и изведнъж се появяват някакви Булсат и ти се натрисат и ти насират нета. ЕГАТИ наглостта!

И телевизия НИКОГА няма да си пусна тяхна дае*а и мръсните парцали!

 

 

Абсолютно е така! Аз лично имам и проблеми с IP телефона си, откакто минахме на техният нет! Шиб*на работа ... днеска ще говоря с N3 да видим какво ще стане, хем може да разкарам и ДЦЦ така ...

Link to comment
Share on other sites

Аз немога да се сетя какво искаш да покайеш с тия тестове при условия, че ПИНГА Е ПРОСТО УЖАСЕН :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 и то през деня то за никъв уй не става. Особенно вечерно време като искаш да по кликаш някава игрица :sick :sick :sick Дойдоха тия ливаци и се слайняса нета. Търпяги само защото няма кой друг

Link to comment
Share on other sites

това малко ли е ?

 

просто произволно цъках на сървъри по цял свят.

 

и да е малко ми е достатъчно честно казано.

 

преди време ползвах кабелен от евроком, там от чужбина повече от 0.2 не съм вдигал :)

а от българия максимум 2м, при положение, че плащах за 10м. а вечер и страница не ми зареждаше.

 

според мен скоростите са си екстра. след 2 месеца щели да спаднат, ами ще видим , ако спаднат

не е толкова трудно да се преместя. а и честно казано повече от 20м не виждам за какво толкова са ми

само спиийтестовете да си мерим :)

 

Аз немога да се сетя какво искаш да покайеш с тия тестове при условия, че ПИНГА Е ПРОСТО УЖАСЕН :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 и то през деня то за никъв уй не става. Особенно вечерно време като искаш да по кликаш някава игрица :sick :sick :sick Дойдоха тия ливаци и се слайняса нета. Търпяги само защото няма кой друг

 

 

ама аз като не играя не виждам ко ме вълнува пинга. а колко е ужасен? колко трябва да бъде ?

наистина не разбирам какво е значението на пинга, някои ако може да ми обясни.

аз гледах че е в милисекунди , и не знам как се усеща разлика от 5-10 милисекунди примерно,

или нещо греша?

 

не ми се смейте просто питам

Link to comment
Share on other sites

Аз немога да се сетя какво искаш да покайеш с тия тестове при условия, че ПИНГА Е ПРОСТО УЖАСЕН :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 :angry1 и то през деня то за никъв уй не става. Особенно вечерно време като искаш да по кликаш някава игрица :sick :sick :sick Дойдоха тия ливаци и се слайняса нета. Търпяги само защото няма кой друг

Потвърждавам, все още нерядко нета не става за цъкане онлайн, постоянно ме трепят поради дропове/закъснения. преди нямаше такива неща.

Около другия месец ще си проличи какво става, дали ще ни потърсят да си плащаме нета, кой ще ни потърси и така :) .

 

...

ама аз като не играя не виждам ко ме вълнува пинга. а колко е ужасен? колко трябва да бъде ?

наистина не разбирам какво е значението на пинга, някои ако може да ми обясни.

аз гледах че е в милисекунди , и не знам как се усеща разлика от 5-10 милисекунди примерно,

или нещо греша?

 

не ми се смейте просто питам

Ами пингът има значение за качеството и пъргавостта на нета. Както сам каза, всеки различно ползва нета си, за доста хора си е Ок и така. Те които са на ЕК примерно, загуби от 5% за тях са нищо :) и не ги усещат. Ама като си на ЛАН и имаш по-високи изисквания, игрица тва онва, се усеща и 2%.

Преди пингът ми беше постоянно около 1ms към гейта, сега често играе и до 20, средно 10-12. При нормален брауз не се усеща почти, но има куп други дейности, при които може да се усети, където се търси пъргавина. А честите дропове са наистина ужасни, защото и аз се зарибих по някоя игрица онлайн, а доста пъти почти не става и се отказвам.

Въпросът е и принципен - нет до "оня" ден си имаше хубав, а откакто дойдоха тия, сговнясаха го. Нахални са. Пинга и дроповете основно. Но пък е възможно да им се разсъхне ентусиазма и да се оттеглят, знае ли човек ;) .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Ето един пинг към геита. В кичука съм.

 

Pinging 46.40.96.1 with 32 bytes of data:

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time=1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

Reply from 46.40.96.1: bytes=32 time<1ms TTL=64

 

Ping statistics for 46.40.96.1:

Packets: Sent = 20, Received = 20, Lost = 0 (0% loss),

Approximate round trip times in milli-seconds:

Minimum = 0ms, Maximum = 1ms, Average = 0ms

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...