Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

в сайта им има много телефони там на картата, аз първо пробвах на 032 549000 ама никой не вдигна после си харесах офис и там звънях - вдигнаха веднага и ми казаха за няколко секунди дали има оптика до адреса, за разлика от кулбокс където викат 3 дена за проверка при положение че в блока има 4-5 кутии дори една е на нашия етаж, а А1 ще кажат че не може въпреки  че 100% имат оптика на 10м с която захранват лана  :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Как така, след като последния път като ходих, искаха срочен договор за 18 месеца?!

То всъщност точно договорът ме спира да ги прекарам за 1-2 месеца да видя как са при нас и дали 100-те мегабита ги държи когато ме интересува към навън и US. Познати на 50 мбит ми даваха преди тестове, че държи 50/50 към US когато тестват, ама не са наблизо в квартала, а и 50 мбит може да не е показателно дали ще наближава 100-те, или ще е само 1-2 часа на ден :Р ..

На два адреса щях да ги прекарам (вече е късно за единия) ако имаха някакъв подобен тестов период, поне.

Да, договор имаш, но фактически, ако не платиш просто нямаш интернет. В момента, в който го платиш тръгва. Поне при мен няколко пъти така става и не е имало проблем. Това съм го коментирал и с доставчика. Относно скорости - тук вече е според потребностите. Аз имам нужда от браузване, от гледане на телевизия с приемник, нищо повече. Реално дори съм на 50Mpbs. не съм имал проблем досега. Но не съм и постоянен ползвател. Просто трябва да е оптичен.

Link to comment
Share on other sites

Много зависи за колко време не го плащаш. Едно е да закъснееш с някоя седмица или месец докато си на море, друго е да минеш на друг доставчик, и не е ясно след няколко месеца Булсат дали няма да почнат да те търсят примерно с ЧСИ и става много неприятно. Защото имаш договор, а там са упоменати срокове и задължения. Аз лично не бих разчитал и не бих бил спокоен да прекарам с договор само за тест за 1-2-3 месеца и после да ги зарежа просто така. Но всеки си решава какви рискове поема при такава ситуация. Аз затова и не ги тествах. Преди няколко години можеше и без договори като проверявах. А предвид понякога драстичните разлики в качеството на нета и много разнопосочните отзиви за това по форуми от различни населени места че и квартали, човек не може да е сигурен какво ще получи.

Кулбокс, освен с въвеждането на гигабит, който ме примами да тествам (и покрай който направих доста ъпгрейди :) ), другото беше безсрочните договори.

Link to comment
Share on other sites

Да, договор имаш, но фактически, ако не платиш просто нямаш интернет. В момента, в който го платиш тръгва. Поне при мен няколко пъти така става и не е имало проблем. Това съм го коментирал и с доставчика. Относно скорости - тук вече е според потребностите. Аз имам нужда от браузване, от гледане на телевизия с приемник, нищо повече. Реално дори съм на 50Mpbs. не съм имал проблем досега. Но не съм и постоянен ползвател. Просто трябва да е оптичен.

Абсолютно вярно. Може да не плащаш и 5 години и в момента в който платиш, услугата тръгва.

Политиката на булсат е такава: не тормозят и не извиват ръцете на клиентите си. Няма дела, няма заплахи и т.н..

И това е така още от стартирането на услугите им изобщо. Изключително просто: плащаш-ползваш, не плащаш-не ползваш.

И другата екстра: този месец ти е кеф 50 мегабита нет - плащаш 50, другия ти е кеф да не ползваш нет - не плащаш и не ползваш, следващия месец искаш 100 мегабита или 25 мегабита - плащаш и ползваш.

Единственото неудобство е, че пропуснеш ли плащане, трябва да отидеш и да платиш на каса следващото такова защото изчезва от онлайн банкирането: там излиза задължение 0лв. и няма как да платиш, което е напълно логично защото не ти се начислява нищо и системата няма как да знае за какво искаш да платиш за след това.

Нетът им е бетон за момента. За една година имат една авария, която се отстрани в рамките на няколко часа.

Могат да ти оправят и приоритизацията ако имаш проблем с IPTV от друг доставчик. При мен се наложи, изпратих им трейс и това беше всичко. Няма тикети, няма посещения, няма изкуствени любезности, няма ала-бала.

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

Единственото неудобство е, че пропуснеш ли плащане, трябва да отидеш и да платиш на каса следващото такова защото изчезва от онлайн банкирането: там излиза задължение 0лв. и няма как да платиш, което е напълно логично защото не ти се начислява нищо и системата няма как да знае за какво искаш да платиш за след това.

 

Ти сериозно ли...? Правиш си регистрация в сайта им и си плащаш там с карта. И да ти е спряна услуга - плащаш и тръгва до кръгъл час за телевизията и до 3мин. за нета.

Link to comment
Share on other sites

Ок, някой дали би могъл да снима договора и да го покаже (като скрие личните си данни разбира се)?

Не пише ли, че си задължен да плащаш до еди кое си число всеки месец или нещо такова?! Подпис няма ли... Имат ли въобще някаква стойност тогава тия договори..

 

А да, доста хора нямат никакви проблеми с нета, но други имат драматични такива. Булсат изкупиха различни мрежи, и някъде хората имат проблеми. Един познат в IRC тука примерно, често му прекъсва връзката и се рекънектва. Той пак си е доволен, но зависи кой какви изисквания и претенции има и колко ползва нета. Доста хора може и да не разберат ако им прекъсва нета или е забавен, ако не го ползват усилено или постоянно и си спират компа вечер.

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

В договорите пише някакви месеци, но само толкова. Те го тълкуват 18 месеца общо, а не 18 последователни месеца. Такава им е политиката и винаги е била такава - тоест либерални са.

Читавият нет им е оптичния, тоест FTTH, имат още места където са по медна среда и там е чисто тото. Където е оптика, нета е бетон.

Link to comment
Share on other sites

Ясно.

 

Иначе в Пловдив може и да е така, но чета и други форуми, и по други (и особено по-малки) градове, дори на оптика имат драми хората. Самата преносна среда не гарантира 100% качество, което зависи и от много други фактори. Зависи примерно как са вързани всички съседи, на какъв суич или медиа, колко от бандуита се дели между колко съседи и какво става ако двама пуснат торенти на максимум (в един друг форум имаше една обширна дискусия точно по тази тема, където дори пинга на някои скачаше много когато съседи пуснат торенти), една услуга има и DNS сървъри, които при някои доставчици са по-ненадеждни, макар че могат лесно да се сменят с публични, и т.н.

Link to comment
Share on other sites

Админа им не се занимава  от вчера с мрежи, така че за Пловдив оптиката е ОК. Другите градове са си за тях, а и все тая как е там :)

Link to comment
Share on other sites

Ти сериозно ли...? Правиш си регистрация в сайта им и си плащаш там с карта. И да ти е спряна услуга - плащаш и тръгва до кръгъл час за телевизията и до 3мин. за нета.

Не искам да си регистрирам картата в български системи.

Иначе си прав, разбира се. Забравих да уточня тази подробност.

 

Свързах се с двамата братя за климатика. 100% ги познавам лично, но не мога да се сетя откъде.

Сега видях, че климата се продава в UK за 698 паунда срещу 2750 лв. тук. Накрая ще я купя оттам и Кондекс да го духат. 1000 кинта са си 1000 кинта.

Ще пиша до MHI да видя как стои гаранцията само, дали е международна или локална.

 

SRK ZSX - Diamond Series - Up to 35 sq.m. room - SRK35ZSX-S SRC35ZSX-S

SUBTOTAL  £581.60

VAT 20%      £116.32

TOTAL          £697.92

 

 

С транспорта до БГ тамън 1700 лева.

 

https://aircon-online.co.uk/product/srk-zsx-wall-units/

Edited by biodesign
Link to comment
Share on other sites

така че за Пловдив оптиката е ОК. 

 

от няколко дена съм на тях и проблеми за сега нямам, първо бях на 50мб/с 50:50 си е, днес гледам промо пуснали ме на 100 - май - ма то компа ми слаб и рутера също, тези неща (промота) предполагам докато определиш тарифа  - днес си платих за 50 - за бг ми е достатъчно то и без друго по големите сайтове kato google, fb, insta и др. са на cdn и все едно са в бг или еу, външния предполагам е добре ОС и хрома ми са стари и достигам макс възможното за тази конфигурация, надявам се и по нататък да няма проблеми

Link to comment
Share on other sites

от няколко дена съм на тях и проблеми за сега нямам, първо бях на 50мб/с 50:50 си е, днес гледам промо пуснали ме на 100 

 

Това е откакто пуснаха оптиката. Няма ограничение. И аз мислех да плащам за 50, но за 3 лв. отгоре няма смисъл.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

Абонат съм на Кулбокс но по простата причина  че не ползвам ТВ (гледам само понякога новини през интернет) , мисля да мина на Булсатком и имам няколко въпроса:

(мисля да мина на 100мб нет + старт ТВ за 20лв колкото да мога да гледам ТВ през браузера.интернет)

 

-Знам че на Кулбокс интернета е железен и никога съм нямал проблем, имате ли ядове с оптичния интернет на Булсатком?

-ако все пак някога използвам ТВ може ли да се гледа без приемник кабела направо в ТВ ако има сателитен тунер и с картата?

-за какъв период са договорите които се подписват и колко са обвързващи?

-за кой марки смарт ТВ приложението им работи?

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Оптичният им интернет е ок, плащането е месец за месец, тоест: плащаш - ползваш, отиваш на почивка за 20-30дни (а дано!) не плащаш, защото не ползваш. После си плащаш и отново тръгва - до 15-20мин.

Ако не си претенциозен откъм телевизия - качество, удобство с работата с приемника и прочие, пробвай я. Поразпитай ги на националния им номер от сайта.

Link to comment
Share on other sites

Ако става дума за Fusion - забрави. Приемниците са барливи, менютата са тотално дърво и не са от най-бързите. Таймшифтът е идиотски организиран и ако си полузаспал вечер, вероятността да си пуснеш на таймшифт е колкото магаре да се качи на совалка. Нетът им мяса и там ако нямаш особени претенции, ще ти върши работа. Плащането е както е описано горе. Реално подписваш договор, който обаче не се следи за изпълнение. В момента в Булсатком има развод по италиански, та не се знае, дали в даден момент няма да има следене за договори, но надали. Като цяло фирмената политика им е такава и затова имат абонати.

Link to comment
Share on other sites

Не за фюжън, ще гледам през браузера понякога като цяло тв не ми трябва, но ми е любопитно ако си зема нов ТВ с вграден сателитен тунер може ли кабела директно без тяхните боксове?

Link to comment
Share on other sites

Със сателитен тунер, за момента, само Виваком. Имат си модули и работят нормално. Мисля, че с А1 още са с техни боксове със женени карти.

Link to comment
Share on other sites

Работят на някои. И ако телевизорът ти е над 32 инча, забрави - такова мазало ще гледаш, че ще откачиш. Изобщо защо се махаш от Кулбокс? Ако цялата история е за 10лв., не си го причинявай ;)

Да ти го кажа по-смилаемо - правиш сериозен downgrade...

Edited by Lucky Luciano
Link to comment
Share on other sites

Преди малко ме вързаха на оптичния, уж трябва да е е на тарифа 100 ама, кове 50 точно:
 
7718889035.png
 
Да не би преди да съм платил да съм на някаква временна по ниска?
 
 

Чия е тази тарифа - 30 лв. за нет?

 

30лв защото не ползвах ТВ и ми излиза на практика само нета толкоз, а няма как да я махна, тоест има ама 25лв което пък е за гигабитов нет който не ми трябва...изобщо задънена ситуация. Сами си загубиха Кулбкса доволен клиент от тъпите пакети или от липсата на такива по-точно.

 

edit: Днес всичко е 6 :)

 

7721137903.png

Edited by vebaev
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...