Jump to content
BulForum.com

Булсатком (НетГруп/Асеновград.Нет)


Recommended Posts

Високоскоростен оптичен интернет достъп без ограничение на трафика. Безплатен реален IP адрес.

 

Страница на Булсатком | Абонаментни планове | Промоции | Форум

 

Карта на покритието към момента:

 

map.png

 

Похвалите и оплакванията... в темата :)

 

=======

Mod. Edit: Линк към старата тема за NetGroup: https://www.bulforum.com/index.php?showtopic=54594

* Булсатком е новото име на мрежите, които до Септември 2010г се наричаха НетГруп и Асеновград.Нет.

Edited by Dreamer
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 949
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

наскоро четох някаква статия(май беше в капитал) за това, че големите компании в сферата на телекомуникационните услуги ще търсят начини да се наместят в нишата на лан преносните мрежи и почти сигурно ще купиват такива "лан оператори", които са почнали на квартално ниво, но вече имат значителна бройка абонати по градовете. очаквало се такъв ход и от виваком в близките 1-2 год. ... не знам до колко е вярно, но действията на булсатком следват точно тази логика.

Link to comment
Share on other sites

Аз пък искам статичен адрес и да не ми филтрират портове .... за статичния директно ми казаха да забравя, ама защо откакто съм при тях разни портове се оказаха филтрирани ? :angry1 Ето как N3 ще пуснат още един кабел, ако не се стегнат! :devil

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Засега нямам никакви проблеми , освен пинга . Някой да знае как стоят нещата с плащането ?

Edited by Stasio
Link to comment
Share on other sites

Tracing route to 77.76.40.1 over a maximum of 30 hops

 

1 <1 ms <1 ms <1 ms 192.168.1.1

2 25 ms 10 ms 31 ms 77.76.22.1

3 9 ms 7 ms 7 ms 77.76.40.1

 

Trace complete.

 

На DCC съм.

 

То се вижда, ама идеята беше някой на Булсатком да пусне до нас за да видим за какво иде реч.Дали ходят "пликовете" до София ( или др някъде ) и тогава се връщат до Пловдив, или е запазена локалната свързаност.

Link to comment
Share on other sites

Tracing route to 77.76.40.1 over a maximum of 30 hops

 

1 <1 ms 1 ms 1 ms 46.40.88.1

2 5 ms 5 ms 5 ms jun-mx960.bg.bulsat.com [46.40.64.1]

3 4 ms 5 ms 5 ms 89.190.201.213

4 5 ms 5 ms 6 ms megalan.bix.bg [193.169.198.200]

5 7 ms 7 ms 8 ms dcc.bix.bg [193.169.198.108]

6 10 ms 8 ms 10 ms 77.76.40.1

 

Trace complete.

Май минаваме през София...

Edited by wolf
Link to comment
Share on other sites

Така от вторник имам по 2 часа нет и 5-6 нямам. Сряда и четвъртък въобще. Всичко е задано на автоматично. Както е описана. Нета спира по за 1 минута на около 2 часа, когато имам нет. Вчера нямах почти цял ден. Дойде в 21:40 някъде след което имах нет до днес 2 следобяд. След това спря и ми дойде в 6 отново. За последния половин час е спирал 2 пъти за около 30-40 сек. Разбрах че имало някакъв проблем с Вистите. Аз съм с Виста. Мога ли да напрява нещо по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Така от вторник имам по 2 часа нет и 5-6 нямам. Сряда и четвъртък въобще. Всичко е задано на автоматично. Както е описана. Нета спира по за 1 минута на около 2 часа, когато имам нет. Вчера нямах почти цял ден. Дойде в 21:40 някъде след което имах нет до днес 2 следобяд. След това спря и ми дойде в 6 отново. За последния половин час е спирал 2 пъти за около 30-40 сек. Разбрах че имало някакъв проблем с Вистите. Аз съм с Виста. Мога ли да напрява нещо по въпроса.

 

 

 

 

Тук пише:

 

http://support.microsoft.com/kb/928233

 

а според мен вистата си е недоразумение на майкрософт :)

Link to comment
Share on other sites

Това го направих не помогна,даже и фикс-а го сложих, без успех. Дали Вистата е недоразумение или не... зависи за какво я ползваш. 7-цата не става за всичко, поне не все още. Е има ХР, но отскоро се наложи да се разделя и с него и тя ми е единствена алтернатива. А и до сега съм карал безпроблемно с нея, би трябвало интернет доставчиците да нямат проблеми с нея. Доста разпространена в момента ОС е, и още доста ползване ще види. Не е 95-ца или някаква екзотика.

Link to comment
Share on other sites

Това го направих не помогна,даже и фикс-а го сложих, без успех. Дали Вистата е недоразумение или не... зависи за какво я ползваш. 7-цата не става за всичко, поне не все още. Е има ХР, но отскоро се наложи да се разделя и с него и тя ми е единствена алтернатива. А и до сега съм карал безпроблемно с нея, би трябвало интернет доставчиците да нямат проблеми с нея. Доста разпространена в момента ОС е, и още доста ползване ще види. Не е 95-ца или някаква екзотика.

 

Тук си прав, не е 95, но може да се каже, че е нова версия на Windows ME. :lol:

Виста няма бъдеще!

Link to comment
Share on other sites

То се вижда, ама идеята беше някой на Булсатком да пусне до нас за да видим за какво иде реч.Дали ходят "пликовете" до София ( или др някъде ) и тогава се връщат до Пловдив, или е запазена локалната свързаност.

Ми видимо ходят до София, защото ако проверяваш даже със смотания speedtest показва че пинга до Пловдив ( куулбокс) е точно двоен на този до София

Edited by Romel
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...