Jump to content
BulForum.com

Apache 1.3.XX и 2.0.XX


bl8

Recommended Posts

Значи въпроса ми е за разликата между двете версии ? Коя е по-добрата според мен е доста субективно, тъй като щом се използват и двете всяка една би трябвало да има свои предимства и недостатъци. :cry

Ще се радвам да ме светнете на тази тема :)

Link to comment
Share on other sites

По performance не могат да се мерят по никакъв критерий. 2-ката е в пъти по-бърза, а с комбинация с 2.6 ядро да ти казвам какво прави ;)

Link to comment
Share on other sites

ami osnovno 2.0 ne poddyzha SSL, inache si e po-stable/hackproof spored men

na drugi neshta ne sum obyrnal vnimanie

Karaman, имам сървър с apache 2.0.x, който идеално си работи с SSL ;)

Link to comment
Share on other sites

Значи 2.0.ХХ е по-добър (бърз,стейбъл, etc ...) ?

Тогава защо доста сървъри апачи са с 1.3.ХХ ? И може ли да се ползва един и същи конф файл за 2-те версии ?

Link to comment
Share on other sites

Значи 2.0.ХХ е по-добър (бърз,стейбъл, etc ...) ?

Тогава защо доста сървъри апачи са с 1.3.ХХ ? И може ли да се ползва един и същи конф файл за 2-те версии ?

По принцип доста хора ползват 1.3.х, защото на този етап сървъра им върши идеална работа и не им трябва да ползват новостите на 2.0.х.

В конфигурацията има някои промени, като по-важните са упоменати тук.

Иначе 2.0.х е значително подобрен и разширен с нови технологии и като включим невероятната производителност и стабилност - не случайно си остава web сървър номер едно :punk

Link to comment
Share on other sites

Някой ще може ли да ми посочи къде мога да намеря дефалт конфиг файл, защото ми вади грешки дори когато оправя (не знам дали го оправям гледам просто да спазвам инструкциите в линка на Godfather), пак ми вади грешка :

httpd: Could not determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.0.1 for ServerName
(98)Address already in use: make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80
no listening sockets available, shutting down
Unable to open logs

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Някой ще може ли да ми посочи къде мога да намеря дефалт конфиг файл, защото ми вади грешки дори когато оправя (не знам дали го оправям гледам просто да спазвам инструкциите в линка на Godfather), пак ми вади грешка :

httpd: Could not determine the server's fully qualified domain name, using 127.0.0.1 for ServerName<!--QuoteEBegin-->(98)Address already in use: make_sock: could not bind to address 0.0.0.0:80<!--QuoteEBegin-->no listening sockets available, shutting down<!--QuoteEBegin-->Unable to open logs<!--QuoteEBegin-->

Благодаря предварително :)

Default config по принцип се намира в основното дърво на сорса в doc/conf директорията.

Тази грешка обаче е поради факта, че апачи не може да определи към кой адрес да се свърже. Това се оправя с изрично задаване на директивата ServerName в конфигурационния файл httpd.conf, например:

ServerName 192.168.0.1:80

В този случай се задава IP адрес (много е важно в случаите на самостоятелни машини, на които трудно може да се определи име/IP). По-коректно е задаването на име от типа на www.site.com, но в някои случаи системата просто не може да направи resolv, тогава се прибягва до използването на IP адрес в конфигурацията.

Link to comment
Share on other sites

Оправих се най-накрая с Apache-то 2.0.49, само че конфиг файла вече е друг и никъде не видях модул за PHP, пък съм си любител и доста ме затрудява без него (имам инсталиран PHP). Другия ми въпрос е как да подкарам ЦСС скрипт, да го сложа в HEADER.html или README.html ли ? При 1.3.ХХ трябваше да слагам CSS във всяка папка, в която исках да се приложи (поне аз друг начин не можах да намеря), моя ли е грешката и ако не как мога да го направя ?

Благодаря предварително.

Link to comment
Share on other sites

@Godfather:, ако не беше апачето под wиндоwс, щях да се самоубя,

тва IIS е най-бъгавото, най-нестабилното, най-калпавото, най-неконфигуруемото нещо. По добре да си земеш 1000 тъщи :)

Мухахахахахахаха, много си прав за IIS и особено за тъщите :D :lol:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...