Jump to content
BulForum.com

Recommended Posts

  • Replies 1.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Телевизор като телевизор. С УебОС.

Както мнооого често взе да ми се налага да казвам - телевизорът е телевизор и най-важната му характеристика си остава качеството на картината.

 

Картината е отлична, но влезнАх в ново, непознато за мен измерение, понеже телевизия не гледам. Сега засега дадох 6 лева за FILMBOX и гледах няколко уж 4К филма - не мога да се оплача. Теди ако разбере, че съм си въвел кредитната карта и ще ме зарови в пепел.  :laughing:

 

NETFLIX уж дават безплатен месец, но само ако регистрираш кредитната си карта и там, а аз нямам намерение да се дебна с тях кога изтича, че да не ме изшият 12 евро. Много мразя такива селски, шибани, американски номера. 

 

Много ме притеснява GAMEFLY, щото ако се завра там и отиде... Тъкмо се пооткъснах от игрите, не ми се мисли какво може да стане...  :grin:

 

Между другото хартиено упътване наистина няма, но за сметка на това - камара излишни книжки... Сега засега ме мързи да чета и просто си се опъвам лежерно пред разни филми. Следващата и най-важна стъпка е връзката с компютъра, като незнайно защо HDMI кабела ми не подава сигнал, или поне според телевизора. Трябва да се катеря по тавана да видя дали кабелът ми е в ред... Но като гледам така той може да стане изцяло излишен... Та засега лежането му е майката... Най-щастливи са децата, защото гледат Маша в размер колкото техния  :laughing:    

Link to comment
Share on other sites

Вероятно кабелът ти е стара версия. Тая лудост с Нетфликс, Филмбокс и т.н. ще ти мине за около 2 седмици. Шерни си телевизора с компа през нета и си мятай неща за гледане от телефона/компютъра/таблета...

Link to comment
Share on other sites

Ами нещо не успявам - ти ми трябваш!  :laughing:  (както винаги)

 

Телевизрът вижда компютъра иначе, но нещо не ми се получава... 

 

За глупостта с тия щуротии ми е пределно ясно. Ще си мина с тия 6 лева. 

 

А с тебе отдавна имаме една приказка за джолани, телевизии, бири и ракии...  :moon:

Link to comment
Share on other sites

Пробвай да пуснеш клип на компа от YouTube, долу вдясно трябва да имаш едно кадратче като със знам за WiFi. Като цъкнеш върху него, трябва да ти хвърли клипа на тв-то, тоест компютъра подава команда на тв-то, което пали YouTube и стартира клипчето там. Същото трябва да стане и от кой да е телефон. Но там първо трябва да "запознаеш" устройствата, което става лесно и си ти.

Предполагам си "доволен" от Булсатком? :grin:

Link to comment
Share on other sites

Хич не съм го пускал още!  :laughing: 

Иначе телевизорът от първата минута е в акаунта ми в Ютюб. Веднага върза с домашната мрежа, оттам с един код го вързах и директно си работя на екрана с чудесната клавиатура от Теди. НА мен зора ми е да пускам филми от компютъра ми на телевизора, но както ти казах кабелът ми не подфата. Не съм се засилил да си откачам харда да видя дали ще стане директно.  

Link to comment
Share on other sites

Ех тая клавиатура :D ...

На мен пък леаута й ми беше крив, не мога да свикна с UK-тип леаут докато съм жив и тва е.

 

Изобщо не ти трябва друго към ТВ-то освен LAN кабел/WiFi. Аз твърдо съм за кабел. Телевизора виж дали поддържа самба и да вижда директно шернати директории от компа. Ако не - слагаш един DLNA сървър на компа, аз ползвах Serviio, в него вкарваш директориите с филми музика и т.н., и ТВ-то трябва да го види. DLNA потока може да командваш и от телефона с DLNA контролер, аз ползвам отдавна само BubbleUPnP - програмка всичко-в-едно най-добрата за мен за андроид, беше 6-7 лв навремето. С нея от тела можеш да си пуснеш филм/клип на ТВ-то от компа (където е dlna сървъра), филм от телефона (програмата е и DLNA сървър (можеш да имаш няколко длна сървъра в мрежата си), и т.н.

WebOS 3 ли е? Имам телевизор с webos 2. Малко минал покрай "смарт" ама май LG го виждам като най-доволен като марка, за мен лично.

Link to comment
Share on other sites

Вероятно кабелът ти е стара версия. Тая лудост с Нетфликс, Филмбокс и т.н. ще ти мине за около 2 седмици. Шерни си телевизора с компа през нета и си мятай неща за гледане от телефона/компютъра/таблета...

Глупости. Нетфликс и Амазон Прайм са много хубаво нещо. Не мога да си представя да гледам телевизия с всички тия реклами. Мразя реклами. На всякъде плъзнаха тия педали.

Link to comment
Share on other sites

Ех тая клавиатура :D ...

На мен пък леаута й ми беше крив, не мога да свикна с UK-тип леаут докато съм жив и тва е.

 

Изобщо не ти трябва друго към ТВ-то освен LAN кабел/WiFi. Аз твърдо съм за кабел. Телевизора виж дали поддържа самба и да вижда директно шернати директории от компа. Ако не - слагаш един DLNA сървър на компа, аз ползвах Serviio, в него вкарваш директориите с филми музика и т.н., и ТВ-то трябва да го види. DLNA потока може да командваш и от телефона с DLNA контролер, аз ползвам отдавна само BubbleUPnP - програмка всичко-в-едно най-добрата за мен за андроид, беше 6-7 лв навремето. С нея от тела можеш да си пуснеш филм/клип на ТВ-то от компа (където е dlna сървъра), филм от телефона (програмата е и DLNA сървър (можеш да имаш няколко длна сървъра в мрежата си), и т.н.

WebOS 3 ли е? Имам телевизор с webos 2. Малко минал покрай "смарт" ама май LG го виждам като най-доволен като марка, за мен лично.

 

Дa, WebOs 03 e. Той си ъпдейтва мощно почти всяка негова си апликация. Ясно ми е, че ще пущам кабел, но ако ти кажа това какво чудо ще е през тавана... Трябва голяма муза да ми дойде.  :laughing:

 

По-скоро един мощен хард 2-3 терабайта и напред.  

 

Глупости. Нетфликс и Амазон Прайм са много хубаво нещо. Не мога да си представя да гледам телевизия с всички тия реклами. Мразя реклами. На всякъде плъзнаха тия педали.

 

Ъммм, Стефче - тук все още опъваме торенти смело. Кви реклами?  :grin:

Link to comment
Share on other sites

За шерване от компа на телевизора, ние ползваме Неромедия Хоум или подобно се казваше. Пускам от компа и през менюто на телевизора си избирам файла. Друг е въпроса, че нашия е на 4 години и сега сигурно е по-различно. В менюто на телевизораа пишеше да ползваме Смарт Шеър на ЛГ ама с него се борих 2 седмици и нищо не стана.

Link to comment
Share on other sites

Абе ще чакаме да видим и Ангел какво ще каже. Той е във Велинград по някакъв повод в някакъв СПА хотел... Това, което отново ме притеснява е, че селфито пак е само с мъже...  :shy:

 

ЕДИТ: Не знам какво правих и струвах, но с LG SMARTSHARE нещата се получиха... Сега някой да ми каже как да си оправя субтитрите на кирилица, защото са йероглифи... 

Link to comment
Share on other sites

Plex ти трябва. На компютъра го настрохваш кои папки да шерва, а телевизора ти е клиент. Лично аз обаче предпочитам друг вариант. Забил съм зад телевизора едно raspberry с качено на него Kodi(libreelec). Не поддържа 4К обаче.

Link to comment
Share on other sites

Абе ще чакаме да видим и Ангел какво ще каже. Той е във Велинград по някакъв повод в някакъв СПА хотел... Това, което отново ме притеснява е, че селфито пак е само с мъже...  :shy:

 

ЕДИТ: Не знам какво правих и струвах, но с LG SMARTSHARE нещата се получиха... Сега някой да ми каже как да си оправя субтитрите на кирилица, защото са йероглифи... 

 

Субтитрите от менютата, правиш ги на cyrillic.

Link to comment
Share on other sites

Plex ти трябва. На компютъра го настрохваш кои папки да шерва, а телевизора ти е клиент. Лично аз обаче предпочитам друг вариант. Забил съм зад телевизора едно raspberry с качено на него Kodi(libreelec). Не поддържа 4К обаче.

 

За Плекс прочетох, че е за Мак и приключихме моментално. За Kodi Ангел изприказва тонове приказки, но за мен всички тия неща са новост и сега не ми е до експерименти, понеже съм и болен.

 

Дотук бива, но не знам как да го излъжа за субтитрите - явно не му харесва нещо и не чете кирилицата. 

Link to comment
Share on other sites

Не може да не чете кирилица. Както казва Лъкито, от менютата избери кирилица или при нас мисля бях задал централна Европа за да работят. Предполагам, че и регионалните опции трябва да са зададени за нашия регион.

Link to comment
Share on other sites

Всичко е зададено за България. Във Филмбокс ги чете нормално. За субтитрите е избрана първа опция български, втора английски. Само откъм компютъра се получи тая работа.

 

EDIT: Напипах го! Опцията е в телевизора. Трябва да се пусне кода за кирилица. 

Link to comment
Share on other sites

За Плекс прочетох, че е за Мак и приключихме моментално.

Намали Пиринското, че нещо ти пречи да четеш правилно, мисир! Кой те излъга, че Плекс е специално за Мак? :lol:

Link to comment
Share on other sites

На който и плаж да отидеш, все ще си останеш ТОТАЛЕН мисир...  :laughing:

А ти ще си останеш тотален мисир, който не може да чете, ни на български, ни на английски (вероятно можеш само на мисирски). Я пак го прочети това горното, ама този път по-бавно, мисир! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Тоя Plex го пробвах преди. За мен е едно голямо тромаво прасе - не ми хареса за елементарната нужда просто да си пусна локално един медиа сървър, да си шерна няколко папки и телевизора и другите плеъри да го виждат в мрежата. Чисто и просто. Serviio ми вършеше работата идеално за целта. Плекс ми примяза малко на големите ентърпрайз хави на M$ - мислени за нечовеци с "ентърпрайз" мислене с многото фийчъри дет за обикновено ползване само усложняват живота.

Бозите на LG даже не съм ги пробвал - не знам дали са универсални DLNA и интероперабилни с други dlna софтуери, съмнявам се.

От около година съм разкарал в нас медиа сървърите. Имам си машина зад телевизора, която и без това изпълнява ролята на сървър 24/7, така че съм я вързал за ТВ и върши и тая работа.

Иначе горното в шота, ако е взето от сайт на LG, много ясно, че от кумова срама правят подобни "сравнения". Скоро гледах един много смешен сайт, на Easeus, където сравняват 2-3 опции за бекъпи на Windows машини и накрая препоръчали Easeus todo backup :blink: :bowdown: .

Edited by tedy
Link to comment
Share on other sites

Баш от LG си е. Между другото Smartshare си е DLNA, като на МЕН точно това ми трябва. Изрично (и логично) се споменава, че за да работи всичко е добре всичко да си е на LG. Еми за няколко минути станаха нещата, единствено се помотах около оправянето на кирилицата. За момента грижи нямам, освен че ми е страшно трудно да стана от дивана...  :grin:

Link to comment
Share on other sites

WebOS е една от най-добрите системи при телевизорите. Всичко е направено, за да работи и то работи! Като цяло WebOS и Android са системите, в които си заслужава да се инвестира, ако държиш да имаш наистина Smart телевизор.

Link to comment
Share on other sites

Лично аз обаче предпочитам друг вариант. Забил съм зад телевизора едно raspberry с качено на него Kodi(libreelec). Не поддържа 4К обаче.

 

Към raspberry-то вързал ли си хард или си имаш отделна машина за сървър? Full HD филмите вървят ли както трябва, защото бях прочел някъде, че засичат и се отказах от този вариант ?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...