Jump to content
BulForum.com

Лазерно рязане - къде?


DeBUG

Recommended Posts

Интересува ме къде режат с лазер в/около Пловдив, дали режат дърво и на какви цени ориентировъчно?

lazerno rqzane ima v edno y4ili6te ne my znam imeto no se namira zad stydenskite ob6tejitiq do hiryrgiite na pe6tersko i e evteniq

Link to comment
Share on other sites

ОМГ "Акад. Кирил Попов" - кв. "Хр. Смирненски" до къра. Лазерът реже качествено.

--

Ако ще режете прахово-боядисани детайли (панел на кутия за PC примерно) - има друг лазер. До представителството на SBS срещу Четвъртък пазара отдясно има коридор навътре в сградата. Там в дъното има врата, на която пише "Ремонт на изчислителни машини. Там е. Цените са горе-долу същите като в МГ-то.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за информацията, но по причина че съм завършил в английската гимназия, нямам никаква идея къде в МГ-то да търся лазера, който бил отдолу... А знаете ли дали режат дърво и плоскости?

Link to comment
Share on other sites

Плоскости за едно шкафче собствен проект с неправилна форма, малко дървения. Ако ми хареса как става - ще си резна и за едни тонколони. Може и кутийката на компютъра да пооформя.

Link to comment
Share on other sites

За тази работа не ти трябва лазер а т.н. пробивно-фрезови център (CNC Center). ;) Такъв има вав пресечката която отива кам КАТ от бул. Васил Априлов (точно на завоя отдясно) - фирма СЪЛИВЕР. Друг има наблизо пак на бул. Васил Априлов стотина метра по - напред от това кръстовище минаваш под линията и завиваш надясно и след около 300-400 метра в ляво - фирма МАРИЯ ММ. Третата машина за която се сещам е вав фирма МЕБЕЛОР - на карловско шосе посока Карлово гледаш отдясно няма начин да не я видиш.

Просто ти е бедна фантазията какво може да се направи с такава машина.

 

П.С. Не ме питай от каде знам просто се занимавам точно с такива машини :D

Link to comment
Share on other sites

Плоскости за едно шкафче собствен проект с неправилна форма, малко дървения. Ако ми хареса как става - ще си резна и за едни тонколони. Може и кутийката на компютъра да пооформя.

Даааа с този лазер можеш само да си запалиш дървенията :)

Link to comment
Share on other sites

За тази работа не ти трябва лазер а т.н. пробивно-фрезови център (CNC Center). ;)  Такъв има вав пресечката която отива кам КАТ от бул. Васил Априлов (точно на завоя отдясно) - фирма СЪЛИВЕР. Друг има наблизо пак на бул. Васил Априлов стотина метра по - напред от това кръстовище минаваш под линията и завиваш надясно и след около 300-400 метра в ляво - фирма МАРИЯ ММ. Третата машина за която се сещам е вав фирма МЕБЕЛОР - на карловско шосе посока Карлово гледаш отдясно няма начин да не я видиш.

Просто ти е бедна фантазията какво може да се направи с такава машина.

 

П.С. Не ме питай от каде знам просто се занимавам точно с такива машини :D

Тези благинки ги знам и съм ходил в две от тези фирми :P Искам обаче да видя как става и с лазера и да преценя. Пък то с CAD-CAM фреза всичко може да направи наистина.

 

Даааа с този лазер можеш само да си запалиш дървенията

Не е точно така, чел съм обяви на софийски фирми, предлагат го като услуга ;)

Link to comment
Share on other sites

100% ще го запалиш дървото с лазера, просто той реже като нагрява. Послушай човека и отиди както той казва на пробивно-фрезови център (CNC Center).

Успех !!!

Link to comment
Share on other sites

Интересува ме къде режат с лазер в/около Пловдив, дали режат дърво и на какви цени ориентировъчно?

az sam rqzal polisterol i pleksiglas ne go pali

abe lazar si e lazar :D

Link to comment
Share on other sites

Благодаря на всички, които ми писаха. Като отида на място ще разбера дали пали дърво или не. Не би трябвало - той е фокусиран на много малка площ, там го изгаря, но не и извън разреза.

Link to comment
Share on other sites

ОМГ "Акад. Кирил Попов" - кв. "Хр. Смирненски" до къра. Лазера реже качествено.

Така ли бе?! Аз да не знам че в МГ-то имало такава чудесия... :confused

Ах, ама много ме кефи как си обяснил адреса - до къра :D

До там може да идеш с 26, 29, 37, 66, 12, 222 ... маршрутка 2 също...

и с такси можеш да идеш, казваш да те карат до МГ-то ;) :P

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
А за лазерно рязане на PC кутии някой ще сподели ли? Опит, цени?

 

Тук :D и аз в момента съм в процес на разпитване. Утре (днес :) ) ще ходя да разпитам на място.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...