Jump to content
BulForum.com

Къде сме ние спрямо Гринуич???


Jorkis

Recommended Posts

Искам да задам този въпрос, защото няколко неща ме накараха да се съмнявам. Примерно този и този линк. Според тези линкове сме на +3, а Лондон е на +1. Но пък според куп атласи ние сме си на +2, а Лондон си е 0, да не говорим, че и според Windows :) сме +2, макар че при 95 бяхме на +3. Ох малко объркано стана всичко, но нека някой по-разбиращ и по-сигурен да разясни ако обича, защото наистина много се обърках, не само заради този сайт ами, защото и по CNN съм забелязъл, че понякога CET го дават +2 спрямо Гринуич, а то трябва да е +1 според моите знания, може би пък те не са много добри

Link to comment
Share on other sites

знанията ми по география са богати и от малък знам че гринуич, лондон и цяла англия са на 0, централна европа са на +1, а пък ние на +2. уиндоусът го оставете, там може да ни пишат, че сме някой остров в тихия океан. да често наблюдавам грешки, но официално е така както казах.

 

на сайтовете, които си дал пише current observing: daylight saving times и затова може да са бутнати часовете, но по тази логика и гринуч трябваше да е бутнат час напред. това трябва да е обяснението.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз така зная, обаче CNN и тези от сайта нещо май не в час или има няколко начина за смятане на зоните :) което е немислимо

Link to comment
Share on other sites

Значи по астрономическо време сме +2 спряма Гринуич. По лятното време сме +3. Малко е смешно като види човек, че Лондон е +1 по Гринуич, като са на почти един и същ меридиан, но това е положението ;) . Миналата година ми се наложи да се интересувам точно от тази тема и се оказа, че различни групи държави влизат в Daylight Saving Time в различно време. Добре че ние се приравнихме към Европа, защото беше смешно да го правим 1 седмица преди тях и то в 0 часа наше време. Не ми се мисли какви проблеми настават със самолетните полети в тези моменти. Тук има списък с държавите, които минават към лятно време и точните дати, на които става това.

Link to comment
Share on other sites

Ами и аз така зная, обаче CNN и тези от сайта нещо май не в час или има няколко начина за смятане на зоните :) което е немислимо

просто зоните са 2

CET (Central European Time) и GMT (Grinwitch Mean Time).

едната (мисля че CET е +1 Гринуич). Ние сме в зоната на Кайро. него поне няма как да го объркат. В някой страни часовниците не се местят напред/назад (няма Daylight Saving) затова нещата стават объркани :).

 

П.С. от 5 години имам Casio World Time и още не мога да оправя Daylight Saving-а на часовите зони.. затова и не ползвам световното време (много крива работа :angry: :cry )

Link to comment
Share on other sites

Благодаря за отговорите

Верно така се ошашавих с тези зони, че в един момент си помислих, че всичко, което съм учил и зная се е разбило на пух и прах :P

Признавам си, че към +-овете не занех, че през лятото слагат още една единица и наистина много се обърках като видях, че Лондон е +1 :wir

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...