Jump to content
BulForum.com

Принтери


Кой принтер е по......???  

49 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Винаги съм смятал, че избора на принтер зависи от това за какво ще се изпозва, но последните няколко дни се убедих, че една част(по-голямата) от хората купуват принтери заради името на производителя, а другата купуват всичко само да е евтино, което е по разбираемо имайки предвид доходите на повечето от нас(но глупаво имайки предвид, че цената на консумативите за тези принтери много пъти надвишават цената на самия принтер) :confused

А вие как смятате? :)

Link to comment
Share on other sites

Nai-praktichni kato cialo sa lazernite printeri. Sravnitelno po-skup printer, no konsumativa e eftin (kato vzemem predvid broi kopia/cena toner). Prilichno kachestvo dori i za po-eftinite modeli, kakto burz pechat.

Az sam mnogo dovolen ot printerite na HP. Prez rucete mi sa minali mnogo takiva, vsiakakvi modeli. Imam chuvstvoto che i pod dusha da go sloza pak ste pishe.

Link to comment
Share on other sites

според мен зависи от това кой за какво ще го използва. Аз понеже много рядко печатам нещо и вкъщи съм си с един стар матричен принтер, ама съм си доволен, върши ми работа, ама като се вземе предвид че примерно на някой му трябва да печата по 50 страници на ден най-добре ще е лазерния принтер. А марката лично за мен няма никакво значение.

Link to comment
Share on other sites

Ами има значение, особено при цветните лазерни и не само марката много неща имат, зависи наистина за какво ще се ползва принтера, за домашна употреба ясно там според парите и каквото и да вземеш горе-долу все тая, всички печатат с достатъчно задоволително качество. От там нататък може да се подбира според цени на консумативи, дали са отделни патрони за мастила и..... Хм по друг начин стои въпроса за офис и, или за професионална употреба. За офис където се правят много копия, според мен е нелепо да се взима мастлноструен, освен ако не се ползва отвреме на време за някоя бланка. Под професионална, употреба разбирам да се ползва за дипляни, визитки и....става въпрос примерно цветен А3 лазерен принтер, е искам да ви кажа такова чудо е по-трудно да се избере и от компютър. Избираш, избираш, четеш ровиш се и като го купиш, почват борби с настройки щото едно печаташ то друго излиза. Е ако нямат значение цветовете, .......

Ако говорим за домашна употреба, за печат на малко на брой копия, ми харесвам Канон, имам такъв от балканската война и съм си доволен. Ако ще се печатат много копия и документации, ми баси взимам един лазерен на старо и толкова :-). При лазерните от HP съм доволен ама то няма голямо значение.

Та изписах толкова много за да покажа защо анкетата нещо не е много правилно поставена. За какви принтери става въпрос, мастилно струйни ли лазерни ли, широкоформатни ли, цветни лазерни ли, за каква употреба?

Link to comment
Share on other sites

Както каза Myth /марба бе/ зависи за какво ще се ползва. Според мен мастилено-струйни цена то 900лв - Canon, над 1000лв EPSON /seriq 3000 i 4000/ , лазерни черно бели - LEXMARK, CANON /добрите стари HP са всъщност CANON :-)/ , цветни А3 - XEROX, CANON, MINOLTA. Както казаха по-горе, зависи за кво ви е.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Здравейте, малко старичка тема, но искам да попитам какъв принтер да си взема. принтерът ще ми трябва единствено и само за разпечатване на текст, така че не ми трябва да е с някакви супер екстри.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...