Jump to content
BulForum.com

Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold


Botev1912

Recommended Posts

Тези дни обявиха нов Samsung - Galaxy S, който ще има 4 инча Super AMOLED екран, нов вид процесор, който ще е 1 GHz, ще има 5 МП камера с HD видео, ще чете DivX и XviD формат. Ще използва Android 2.1. Тук са му характеристиките, а тук има и видео

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1k
  • Created
  • Last Reply

И не само:

 

Samsung Galaxy S е с три пъти по-бърза графична система от Snapdragon

 

По време на представянето на смартфона Samsung Galaxy S, от сайта Android and Me са забелязали споменаването на факта, че процесорът с тактова честота 1GHz в телефона е в състояние да обработи 90 милиона триъгълника в секунда, което е три пъти по-бързо от всеки друг смартфон. Разбира се, последвала е проверка на твърдението и резултатите са изненадващи. Samsung Galaxy S наистина има най-бързия процесор, който в момента присъства в смартфон, и той е собствена разработка. В основата му е новият чип S5PC110 на Samsung, който използва ядро ARM Cortex-A8 и графичен процесор PowerVR SGX540. Ядрото носи кодовото име Hummingbird и е проектирано от Intrinsity, които твърдят, че то наистина е най-бързото от този тип. Същият чипсет се ползва и в Samsung Wave. За сравнение Motorola Droid включва TI OMAP3430 с PowerVR SGX530, което му позволява да обработи около 7 милиона триъгълника в секунда, Nexus One разчита на Qualcomm QSD8x50 с Adreno 200, което дава 22 милиона, а iPhone 3G S ползва ARM Cortex-A8 на 600 MHz с PowerVR SGX535, което осигурява 28 милиона триъгълника в секунда.

 

http://www.youtube.com/watch?v=ELlrtJXL0TQ

Link to comment
Share on other sites

Интересно. Жалко, че на пръв поглед интерфейса малко не струва, но ако може да му се сложи друг РОМ, не мисля, че това ще е проблем.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

Мама ви *****!!! Вече го сънувам тоя телефон! Ще се изкуша и ще отида до М-Тел да си заробя живота към тях с някой "лиз"-инг.

 

Наистина, честно - толкова ли е добра машинката?

Link to comment
Share on other sites

Наистина, честно - толкова ли е добра машинката?

Ами за момента не виждам нещо по-добро на пазара. Все пак това е машина за тези, които искат нещо далеч повече и по-различно от телефон.

Link to comment
Share on other sites

Мама ви *****!!! Вече го сънувам тоя телефон! Ще се изкуша и ще отида до М-Тел да си заробя живота към тях с някой "лиз"-инг.

 

Наистина, честно - толкова ли е добра машинката?

 

28 лв на месец за 2 години... нещо такова гледах днес в 1 книжка на мтел...

 

Не съм особен фен на подобни телефони и малко по принуда го взех но ми хареса и май му свикнах вече

 

 

Ами за момента не виждам нещо по-добро на пазара. Все пак това е машина за тези, които искат нещо далеч повече и по-различно от телефон.

 

Е те това е... телефо а е леко страничен ефект... един вид бонус покрай всичко останало. :)

Link to comment
Share on other sites

Да допълня че Wireless AP гъзарийката е един път посто. Хем удобно нещо, просто за подкарване и РАБОТИ! Точно за 1 минута става всичко с по 2-3 кликания и въвеждането на паролата.

Link to comment
Share on other sites

Бахмааму, ако тази далавера с microUSB-to-HDMI кабела наистина е вярна, то това ще излезе баси яката машина. Засега обаче в сайта на Самсунг не виждам такъв аксесоар, което не е кой знае какво, защото все още не са пуснали дори стандартния A/V mini-to-RCA, който гарантирано работи (пък и го има в eBay за жълти стотинки). Според мен обаче далеч по-важното за Самсунг е да наблегнат колкото се може по-скоро на официалния Frоyo 2.2 ъпгрейд, с който дзвера просто ще счупи всички рекорди по производителност. :)

Link to comment
Share on other sites

Аз го изпуснах на плочки 1 път и нищо му няма. Даже драскотина.

 

Godfather-e, я кажи ти твоя като го потупваш отзад и вибрира ли нещо вътре? На моя усещам някаква вибрация като от антена примерно...

Link to comment
Share on other sites

Аз го изпуснах на плочки 1 път и нищо му няма. Даже драскотина.

 

Godfather-e, я кажи ти твоя като го потупваш отзад и вибрира ли нещо вътре? На моя усещам някаква вибрация като от антена примерно...

Антената трябва да е в долната част, където е онази изпъкнала извивка на капака, обаче при мен нищо не вибрира, освен когато някой ме търси. :)

Link to comment
Share on other sites

Ами почуквам го и даже издава лек звук. И май точно в тази част където е антената е това. Не че ми пречи...

 

ПС: Аз усещам и неистово ме дразни вибрацията на автоматичните часовници (самонавиващите се). Опитах се да го обясня на един приятел който има такъв така и не схвана какво е това което усещам и което ме дразни а според мен се усеща и то не много слабо но той така и не разбра какво точно според мен вибрира в часовника му

Link to comment
Share on other sites

Ами почуквам го и даже издава лек звук. И май точно в тази част където е антената е това. Не че ми пречи...

 

ПС: Аз усещам и неистово ме дразни вибрацията на автоматичните часовници (самонавиващите се). Опитах се да го обясня на един приятел който има такъв така и не схвана какво е това което усещам и което ме дразни а според мен се усеща и то не много слабо но той така и не разбра какво точно според мен вибрира в часовника му

Ами при мен изобщо не мога да забележа нищо подобно. Дедо, може пък ти да имаш някакви хиперсензорни възможности недостъпни за простосмъртните. :lol:

 

Иначе за машината до този момент само едно нещо ме дразни, но това е валидно за всички подобни смартфони. Например при изключването на телефона умира и функцията на часовника с алармите (което е разбираемо, защото и това се явява андроидско приложение). Всъщност хардуерно винаги може да се направи вътрешния часовник да продължава да си работи и при изключена машина (защото е тъпо да ти работи телефона през нощта само заради часовника) като съхранява настройките на алармите в някаква NVRAM и при задействане на алармата да бутва телефона с някаква там мелодия или нещо подобно. Нокията го правеше този номер.

Link to comment
Share on other sites

Locale бе майна. Аз не си спирам телефона. Цъкам му че лягам да спя и ако не съм в кофти настроение включвам 1-2 групи хора да могат да ми обяснят че има земетресение, пожар и наводнение едновременно и трябва да се събудя да отида да взема мерки.

 

Аз друг проблем виждам с телефона и той е че реагира малко забавено в няколко случая - значи тръгвам да набирам, имам закачена bluetooth слушалка и тя ми е на ухото... та избирам на кой да се обадя и му натискам копчето отстрани да се загаси и го мушкам в джоба... да ама като вдигне другия човек и му светва екрана (да го питам защо след като съм му цъкнал копчето и не искам да свети вече). И ако не е в калъфчето ами направо в джоба на дънките и почва да си браузва самичък происволни сайтове. Обикновено търси някакви неща които са се написали произволно ама все едно... а и ми цъка в ухото...

 

Друго (всъщност пак същото) - приключвам разговор. Цъкам да затворя, цъкам копчето да се изключи той пак тъпоумно след половин секунда се включва...

 

И dialer-a не търси вътре в имената, верно има си търсене в контактите и имам нормална клавиатура но съм свикнал от Nokia-та да ползвам цифрите защото са само 10 копчета и по-лесно ги нацелвам.

 

Засега само това имам да мрънкам по случая. Другото всичко е мед и масло, рози и теменужки и т.н.

 

И навигацията (Motonav) е голяма работа, честно!

 

Четенето на email-и няма да го коментирам - чудно си е, писането по форума също :D

 

 

PS: За тоя locale дето ме светна w00x трябва да го почерпя. МНОГО ценна и готина програма. Още не го ползвам по-серозно обаче има страшно много хляб в нея.

Link to comment
Share on other sites

Locale бе майна. Аз не си спирам телефона. Цъкам му че лягам да спя и ако не съм в кофти настроение включвам 1-2 групи хора да могат да ми обяснят че има земетресение, пожар и наводнение едновременно и трябва да се събудя да отида да взема мерки.

 

И dialer-a не търси вътре в имената, верно има си търсене в контактите и имам нормална клавиатура но съм свикнал от Nokia-та да ползвам цифрите защото са само 10 копчета и по-лесно ги нацелвам.

 

PS: За тоя locale дето ме светна w00x трябва да го почерпя. МНОГО ценна и готина програма. Още не го ползвам по-серозно обаче има страшно много хляб в нея.

 

Тамън щях да те цитирам като започнах да чета мнението ти, но после стигнах и до края. :) Няма проблем. Готина е програмата. Аналог е Tasker. Също е платена, но може да се намери в ipmart или droidappz org.

 

Dialer-a на HTC интерфейса при натискане на цифрите търси в имената и номерата едновременно, та дори и в средата на имената търси.

 

Пробвай някой Custom да инсталираш и да го направиш Default. Мисля, че най-добрият е Dialer One. Други има много, но са тромави. Или поне на моя телефон, а и не са само Dialer, а и цял телефонен указател, Call Log и т.н., та може и да са ти досадни ако искаш да смениш само Dialer.

Link to comment
Share on other sites

Locale бе майна. Аз не си спирам телефона. Цъкам му че лягам да спя и ако не съм в кофти настроение включвам 1-2 групи хора да могат да ми обяснят че има земетресение, пожар и наводнение едновременно и трябва да се събудя да отида да взема мерки.

Да бе и аз го ползвам, ама понякога на човек му се иска просто да изключи пущината и да спести някой и друг mAh от батерията. :)

 

Друго (всъщност пак същото) - приключвам разговор. Цъкам да затворя, цъкам копчето да се изключи той пак тъпоумно след половин секунда се включва...

 

Такова странно поведение досега не ми се е случвало. Даже все още не съм успял да го накарам да лагне осезаемо по какъвто и да било повод.

Link to comment
Share on other sites

Той не лагава, той просто като приключи разговора си светва екрана. И ако ми е в джоба на дънките почва да си натиска по екрана където му падне докато ходя. Обикновено почва да браузва но като нищо може да влезе и в settings. Е купих му едно "велурено чорапче" и престана ама не е там работата.

 

 

w00x, как да кача на HTC dialer-a само? Тоя другия ще го пробвам и ще споделя... Пробвах с "dialer" одеве но ми излезнаха 1 камара глупости и се отказах

 

PS: Пробвах го Dialer One - верно справя се но е по-грозен от този вградения и освен това call log-a ми го показва по-грозно и неразбираемо. Ще трябва да си преработя явно контактите леко така че имената по които искам да мога да търся да са като First, Middle, Last... a не наблъскани както са сега в първото...

Link to comment
Share on other sites

w00x, как да кача на HTC dialer-a само? Тоя другия ще го пробвам и ще споделя... Пробвах с "dialer" одеве но ми излезнаха 1 камара глупости и се отказах

 

PS: Пробвах го Dialer One - верно справя се но е по-грозен от този вградения и освен това call log-a ми го показва по-грозно и неразбираемо. Ще трябва да си преработя явно контактите леко така че имената по които искам да мога да търся да са като First, Middle, Last... a не наблъскани както са сега в първото...

 

Не мога да ти кажа как да вземеш само Dialer-а. Трябва да се разтърсиш. Може и някой да се е занимавал да вади всеки Application от Sense интерфейса по отделно.

Link to comment
Share on other sites

Ще пробвам да наглася Dialer One а намерих още един aTAKEphONE който също е обещаващ...

 

Или това или да си наглася контактите защото стандартния май е най-красив от трите

Link to comment
Share on other sites

едно дразнещо нещо намерих. Като говориш по-дълъг разговор телефона се заключва и ако искам да затворя разговора, трябва да го отключвам и чак тогава да натисна end call. Това може ли да се фиксне?

Link to comment
Share on other sites

Това със заключването и отключването ми се струва леко неадектватно на моменти и на мен. Цъкам го да се заключи то решава че ще се отключи по някаква причина. Понякога пък се заключва само... подозирам че всичките андроиди са така не само този но пак може да хващам някакво радио от космоса аз като вибрацията с антената знам ли...

Link to comment
Share on other sites

  • RaptoR changed the title to Samsung Galaxy S / S II / S III ... S7/S7 Edge/Fold

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...