Jump to content
BulForum.com

Търся TV Tuner !


Recommended Posts

ОФФТОПИК:

Качеството на записа, зависи почти изцяло от машината ти. Иначе всички карти са еднакви, с изключение на тунера. При по марковите карти е по добър. Със качествен сигнал от евроком, със pv951 с измислен тунер, съм правил записи един път. По принцип всички чипове са или bt878 или Philips xxx - няма разлика. Така че...

 

пп: и моята е с bt878a, но тунера си го бива - без антена хваща всички FM радиа, а със пинсетата за антена - ефирните TV в Пловдие

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 TV tunera PixelView i AverTV GO kato AVERa e v pati po dobyr, kachestvoto na FULL SCREEN e vpechatlqvasht, dokato na PixelView-to ako go gledash na FULL shte se otvratish ot TV tuner. Gore vizhdam, che kolegata se izkazal che i mashinata ima znachenie..ami ko da ti kazha mai tfa ne e mnogo viarno, tyj kato AVERa go polzva maika mi na mashina PII na 450 Mhz, a moq PixelView go puskam na Celeron na 2,66, Avera e sylzichka, PixelView-to mnogo kuca rabota...ama ko da se prai, za tolkoz pari ne mozhe da se ochakvat chudesa vse pak.

 

Slavi edna nova karta na PixelView struva 60 lv maina, struva li si da si zemesh second hand, kato pone si imash i garanciq i vsichko, ti si reshavash de, no principno tunerite ne sa skypi.

 

PS Vse pak da utochnq che ima i hubavi PixelView-ta, naprimer na Gorgar Tunera mu na men mnogo mi haresa, vadi mnogo qka kartina na golqma rezoluciq, ta nachi to si e i do kasmet iavno.

Link to comment
Share on other sites

Imam 2 TV tunera PixelView i AverTV GO kato AVERa e v pati po dobyr, kachestvoto na FULL SCREEN e vpechatlqvasht, dokato na PixelView-to ako go gledash na FULL shte se otvratish ot TV tuner. Gore vizhdam, che kolegata se izkazal che i mashinata ima znachenie..ami ko da ti kazha mai tfa ne e mnogo viarno, tyj kato AVERa go polzva maika mi na mashina PII na 450 Mhz, a moq PixelView go puskam na Celeron na 2,66, Avera e sylzichka, PixelView-to mnogo kuca rabota...ama ko da se prai, za tolkoz pari ne mozhe da se ochakvat chudesa vse pak.

 

Slavi edna nova karta na PixelView struva 60 lv maina, struva li si da si zemesh second hand, kato pone si imash i garanciq i vsichko, ti si reshavash de, no principno tunerite ne sa skypi.

 

PS Vse pak da utochnq che ima i hubavi PixelView-ta, naprimer na Gorgar Tunera mu na men mnogo mi haresa, vadi mnogo qka kartina na golqma rezoluciq, ta nachi to si e i do kasmet iavno.

Kazvash che tunera mi e dobyr.

Moje bi :)

No nemoja da vidish ATIto kakva kartina vadi.

10 pyti po dobra.

Link to comment
Share on other sites

ia kajete ako si zema tuner s Remote Control dali moga da go nastroia da si gasi s niakoie kop4e na distancionnoto compiutara ? Iskam da  go naprawia na Malkia da go polzwa i za TV :)

зависи от модела, ако дистанционното се включва към тунера, тогава нямаш много избор какъв софтуер да използваш, и ако оригиналния софтуер няма такава възможност - това което искаш няма да стане.

 

обаче, ако дистанционното ти се включва към COM порт-а, има богат избор от програми с които може да го използваш и съответно може да правиш каквото си искаш с него.

 

Моя тунер (като на Naggy) Pinnacle PCTV PRO е с дистанционно от втория вид. Ползвам го с програмата IRassistant за да управлявам всичко.

 

Освен това в една друга тема бях писал, че в МОСТ видях да продават от дистанционните за компютър на Неомонтана. Мисля че около 15-25 лв. струват. Вървят с програмата GIRder. Може да си вземеш по-обикновен тунер без дистанционно и да ползваш едно такова.

Link to comment
Share on other sites

Търся TV Tuner.

Предимство е ниска цена и качествен запис.

Оферти приемам до 10 юни.

Moga samo da ti prepory4am Ati All In Wonder, tva e klasi nad pixelview i razni drugi, no dori i po-staro Ati AIW primerno s 4ip 7200 vyrvi 60-70 USD. Sega izleznaha Pinnacle mai bqha - za tqh kazvat 4e imat hubavi tuneri.

Kaji i do kvi pari go tyrsish ta da se orientiram.

Link to comment
Share on other sites

Zabravih da uto4niq - do 30 maksimum 40 leva.

V most.bg imat tuneri po 27$.

Mnogo golqm + e da moje da hvashta kanal 1 i Ntv sys staina antena.

 

/q Naggy tvoq prodavash li go ?

/q Svetlan Ati All In Wonder sa kombota, a az video carta si imam.

/q matrix1 ami ako do 10 ne izko4i nishto shte se naloji da si vzimam nov.

 

Zasega imam edno predoljenie - Tuner PixelView - PlayTV pro - 40 lv.

 

EDIT: Trqbva mi za evropeiskoto

Link to comment
Share on other sites

Zabravih da uto4niq - do 30 maksimum 40 leva.

V most.bg imat tuneri po 27$.

Mnogo golqm + e da moje da hvashta kanal 1 i Ntv sys staina antena.

 

/q Naggy tvoq prodavash li go ?

/q Svetlan Ati All In Wonder sa kombota, a az video carta si imam.

/q matrix1 ami ako do 10 ne izko4i nishto shte se naloji da si vzimam nov.

 

Zasega imam edno predoljenie - Tuner PixelView - PlayTV pro - 40 lv.

 

EDIT: Trqbva mi za evropeiskoto

Това е възможно най-скапания тунер съществуващ някога, имам го същия, след като си го купих и си го инстлирах ми идваше да отворя прозореца и да го метна от 7-мия етаж на блока, вади ужасно лоша картина, не хваща повече от половината канали на евроком, а записите които прави са направо ужасни :sick

Link to comment
Share on other sites

Това е възможно най-скапания тунер съществуващ някога, имам го същия, след като си го купих и си го инстлирах ми идваше да отворя прозореца и да го метна от 7-мия етаж на блока, вади ужасно лоша картина, не хваща повече от половината канали на евроком, а записите които прави са направо ужасни  :sick

Абсолютно съм съгласен-и аз го имам същия-много кофти качество... :cry

azsum,бягай надалеч от тоя боклук ;)

Link to comment
Share on other sites

Абсолютно съм съгласен-и аз го имам същия-много кофти качество... :cry

azsum,бягай надалеч от тоя боклук ;)

Мерси за инфото, ще коригирам цената.

Само да ми кажете двамата дали ги продавате и на каква цена.

Link to comment
Share on other sites

абе доколкото разбирам, имало бройки pixelview дето били свестни, така че ако ще е на старо, защо не го вземеш за проба в къщи да видиш как се държи, говори с човека който го продава и се разберете

 

аз съм виждал 2 pixelview-та и собствениците им бяха доволни, струва ми се че има някаква Левски/ЦСКА война между собствениците на PixelView и Cronos тунери - всеки вика за другите че са пълни боклуци, ама и двата отбора като видят друг тунер и се съгласяват че е по-добре от тяхния :)

Link to comment
Share on other sites

Preporuchvam ti pixel view play tv pro ultra izpolzva nqkav nov chip video dac mu e 10 bits i pri dobur signal ot kabenata ste imash kartina sulza i susto taka ne ispolzvai originalniq soft stoto ne struva polzvai dscaler suvet ot men obache nqma podrujka na distancionoto

 

nqkoi be spomenal che pravel capture ot tv da vzeme da kaze s koq programa pravi capture

Link to comment
Share on other sites

зависи от модела, ако дистанционното се включва към тунера, тогава нямаш много избор какъв софтуер да използваш, и ако оригиналния софтуер няма такава възможност - това което искаш няма да стане.

 

обаче, ако дистанционното ти се включва към COM порт-а, има богат избор от програми с които може да го използваш и съответно може да правиш каквото си искаш с него.

 

Моя тунер (като на Naggy) Pinnacle PCTV PRO е с дистанционно от втория вид. Ползвам го с програмата IRassistant за да управлявам всичко.

 

Освен това в една друга тема бях писал, че в МОСТ видях да продават от дистанционните за компютър на Неомонтана. Мисля че около 15-25 лв. струват. Вървят с програмата GIRder. Може да си вземеш по-обикновен тунер без дистанционно и да ползваш едно такова.

Това което казваш, изобщо не е вярно. Имам тунер Chronos Video Shuttle 2, преди 3 години си го взех, сума ти пари дадох за него, но е пален боклук... та както и да е. Инфрачервения му порт се вързва към самия тунер и няма абсолютно никакъв проблем да управлявам целия компютър дори без да инсталирам драйверите за самия тунер... има една купчина програми които откриват самия порт и хич не им дреме каде е вързан... използвам bRemote... върви идеално... то май единствено дистанционното работи като хората в този тунер. А сега няколко приказки за хубавия тунер - трябва да е външен! Иначе интерференцията с дънната платка прецаква всичко! Ееее и ако сигнала на кабелната е добър пак става долу горе... само някои канали се скапват... в зависимост от това на каква честота са и дали тази честота съвпада с някоя част от дънната платка....

Link to comment
Share on other sites

пак аз с offtopic, sorry

 

nqkoi be spomenal che pravel capture ot tv da vzeme da kaze s koq programa pravi capture

ами аз не съм споменавал, но си capture-вам с оригиналния софт на Pinnacle, обикновенно в MPEG2 на 3.5 Mbit/s, 252x576; иначе може и на 6.00 Mbit/s, 720x576, но не виждам смисъл - обикновенно си записвам предавания които не мога да гледам в момента и след като ги гледам ги трия, така че не гоня супер качество

 

А сега няколко приказки за хубавия тунер - трябва да е външен!

 

Не съм много съгласен. За мен външния има повече недостатъци отколкото предимства. Те са 2 вида доколкото знам - USB и такива дето се включват директно към видеокартата. Вторите не могат да се управляват със софтуер то компютъра. А пък първите - ами те трябва да прехвърлят огромен обем информация по USB-to. Това кво значи - че ти трябва USB2 или в противен случай се ползва яко компресия - съответно качеството страда. Освен това се съмнявам да има много софтуер за тях, освен стандартния. И USB2 не е достъпен на всякакви операционни системи....

Скоро в techbg.com foruma един пич се оплакваше че имал проблеми с външния си тунер и се чудех дали да не го питам "Кой те би по главата да си купиш външен тунер?", ама си замълчах.... късно е вече.

Link to comment
Share on other sites

А пък първите - ами те трябва да прехвърлят огромен обем информация по USB-to. Това кво значи - че ти трябва USB2 или в противен случай се ползва яко компресия - съответно качеството страда.

takaaaa sega iavno triabva da ti dam malko raziasnenia. USB versia 1, koito veche nikade ama nikade ne se izpolzva zastoto e ot nezapomnenie vremena raboti na 12 Mbits/s. Koeto kato se razdeli na 8 se poluchava 1,5 MB/s. Za USB 2.0, koito izleze 1999 godina i veche niama danna platka bez nego skorostta e 480 Mbits/s ili 60 MB/s. Ta kak mislish dali 1,5 MB/s ne sa dostatachni za kartina s perfektno kachestvo ??? POVECHE ot dostatachni. Vzemi kakavto i da e XVID film da rechem i vij kolko mu e bitrate-a. Mnogo ama mnogo po malak ot 1,5 MB/s. A za vanshite tuneri vijdal sam model na ATI pri koito samia tuner e izkaran ot upravliavastata platkata koiato si e pak PCI. Samo i samo da se izbegne interferenciata.

Link to comment
Share on other sites

Az imam edin tv tuner MANLI s distancionno i FM... tochnia model mai ne go znam :)

 

ia mi kajete kakvo vi e mnenieto za tozi tuner deto imam sravnenie s drugite za6toto si misleh da go prodam ... sa6to taka da prodam i video kartata i da si kupq edno GeForce Fx5200 Personal Cinema koeto e video karta s vgraden TV tuner. Vpechatlqva6ta e ama e 215 leva a i ne moga da ia namerq vtora raka... ta zaslujava li si da se razdelq s moito Manli i da si zema GeForce-kata

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...