Jump to content
BulForum.com

Конфигурация - помощ с избора на чаркалъци


djadomraz

Recommended Posts

VMware е лакомия - на мен 4 ми ги изяжда с една машина.

 

Вярно е, че някой клокърски рамове загряват (примерно OCZ DDR2 1200+ имат щуцери за водно), моите DDR2 800 @1100 са с 5-10градуса над околната температура - едва се усеща загряване, а са без ламаринки - голи платки. При това са най-базов модел и никога не са мислени или правени за клок.

От тази гледна точка мисля, че на дефолт честота ще загряват най-много с 4-5 градуса над околната.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 58
  • Created
  • Last Reply

За Дядомраз 12 мисля, че ще му стигнат много доволно. Ако ползва 5-6, останалите 6ГБ в суперфеч си е супер. Ако копира 100-200 ГБ примерно по-често, също рамта помага при кеширането когато скоростите на запис и четене се различават. Но си е друго да пуснеш 2 виртуалки с по 2 ГБ, да пуснеш 10 visual studio-та (към 2ГБ общо), другите дреболии като sql, и други, към 2 ГБ, разни делфита и други глупости към 2-3ГБ, и разните десетки други дреболии дето се стартират, към 2-3 ГБ, и да имаш 5-6 за суперфеч винаги, и ето, от 24Г остават свободни само около 24 минус ~18, значи 6 ГБ свободни да има за зорзаман. Да не говорим че ако пусне един фотошоп и му даде да се разполага в 4-5 ГБ за да работи по-мазно и отвори някои неща, ето че ще се закачи паметта на суперфеча като свърши друъгата :)

Тъй че бих го разбрал с 24 рам.

Да както казах може и всичкия да се заеме за спорта това което си го дал е около 14 гб би заело за мен 18 трудно, но все пак и човек си има лимит на нещата които може да прави едновеменно... Не знам може и да бъркам. Рамта не е особено евтина в момента - тия 24 гб ще идат едни 1500лв което си е малко разсипия за мен това рамта да струва колкото целия компютър.

Link to comment
Share on other sites

Е то аз винаги мога да взема допълнителни синкове за паметта и един вентилатор отгоре да ги разхлажда

 

 

Иначе raptor2721, те и 4 стигат ама пуста лакомия :tongue А като цена ще излезнат 550лв тези, общо 1100 за 24те GB... но ако не ги давам на 1 път мога да го преглътна. Май разсъждавам на глас - като гледам в крайна сметка ще взема 2 кита по 6гб и така.

Link to comment
Share on other sites

Да както казах може и всичкия да се заеме за спорта това което си го дал е около 14 гб би заело за мен 18 трудно, но все пак и човек си има лимит на нещата които може да прави едновеменно... Не знам може и да бъркам. Рамта не е особено евтина в момента - тия 24 гб ще идат едни 1500лв което си е малко разсипия за мен това рамта да струва колкото целия компютър.

Еми то както споменах, за мен примерно 8 ще са ми достатъчни поне още година напред със сигурност, че и повече, 12 са обем, който наистина каквото и да се прави от Дядомраз ще му стигнат според мен, то е ясно че и 128ГБ да има ще им намери приложение, ще пусне 50 виртуални машини, ще зареди в паметта целите бази данни с някой драйвер, и т.н., но в крайна сметка той с 12 ще почне май, за никой 7-800 лв отгоре за нещо дето не е сигурно дали ще трябва, не са малко пари. Тук си размишляваме само, малко фантази и и т.н. :) . Той се кефи примерно на 6 диска в райд и 350 МБ са му малко понякога, докато на мен 100 МБ/с са ми предостатъчни предвид суперфеча и т.н., но за всеки е различно. Той мислеше за някой раптор 15крпм, ама като сложи вин2008 според мен ще види че няма нужда.

Link to comment
Share on other sites

Имам един въпрос към разбиращите - има ли значение (и доколко) каква памет ще взема при положение че няма да се overclock-ва.

 

Коя от тези памети е за предпочитане:

 

http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?products_id=5604

 

http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?products_id=6079

 

http://www.reset.bg/catalog/product_info.php?products_id=5709

Link to comment
Share on other sites

Тея неша сме ги говорили 30 пъти из темите, и на лични ме пита. Ако не се клоква може да искаш хубава памет с цел да я караш на много стегнати тайминги. Таймингите повишават производителността нищожно и повечето хора карат на ауто, така че се взема най_Йефтеното. Ако пък се чувстваш спокоен, като имаш скъпа рам, която така си стои (като да караш ферари с 30) - вземай такава. Скъпата рам не значи хубава - всичко е късмет.

Link to comment
Share on other sites

Верно :) Ама леко склерозата ме е подкарала... аз одеве и теди тормозих по icq-то :) То и в гугъл намерих разни тестове ама пусто първо пиша после мисля.....

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...