Jump to content
BulForum.com

Таблети - въпроси и отговори


Светлия

Recommended Posts

Ако имаш познати в Германия за 250евро ти идва този на 32гб.

Но някъде четох, че май нещо "тъчкането" му е малко мудно или нечуствително. Прегледай ревютата, вече трябва да има доста.

Link to comment
Share on other sites

Ако имаш познати в Германия за 250евро ти идва този на 32гб.

Но някъде четох, че май нещо "тъчкането" му е малко мудно или нечуствително. Прегледай ревютата, вече трябва да има доста.

е, то става 500 лв.

въпросните "китайчета" излизат към 250-280 лв. с 16GB, но те пък имат възможност за допълнително 32GB SD карти ...

 

w00x, на линка ми се изписва следното:

 

За съжаление устройствата в Google Play още не са налице в държавата ви.

Работим по осигуряването на устройства в повече държави възможно най-бързо.

Моля, проверете отново скоро.

 

и не става ясно коя версия се предлага за 159£ ...

Link to comment
Share on other sites

w00x, на линка ми се изписва следното:

 

и не става ясно коя версия се предлага за 159£ ...

 

Да. Не е достъпен от тук. Пробвай някое безплатно прокси за определна държава от която могат да ти го докарат и ще видиш цените.

 

199 паунда е 32ГБ версията в UK. В САЩ отново излиза най-евтино.

 

nexus-7-32-gb-uk-price.jpg

Link to comment
Share on other sites

това са пак 500 лв. откъде и да го погледнеш ... за 32GB. айде, 16GB за някои може да са малко, но при "китайските" аналози винаги можеш да вземеш 16GB SD карта, която е на цена около 16 лв .... няма как 2 пъти по-скъпата цена, поне мен, да ме насочат към nexus 7.

Link to comment
Share on other sites

това са пак 500 лв. откъде и да го погледнеш ... за 32GB. айде, 16GB за някои може да са малко, но при "китайските" аналози винаги можеш да вземеш 16GB SD карта, която е на цена около 16 лв .... няма как 2 пъти по-скъпата цена, поне мен, да ме насочат към nexus 7.

 

Затова в първия си пост споменах САЩ, а не UK.

 

$249 = 376лв.

$199 = 300лв.

 

Дай един такъв китайски аналог да го видим и да направим сравнението.

Повечето китайски таблети като ги пипна и ме е яд да ги държа.

Link to comment
Share on other sites

Затова в първия си пост споменах САЩ, а не UK.

 

$249 = 376лв.

$199 = 300лв.

 

Дай един такъв китайски аналог да го видим и да направим сравнението.

Повечето китайски таблети като ги пипна и ме е яд да ги държа.

добре в $, ама никъде не виждам линк с такава цена ... след като масово се продава на нея, защо никъде, дори в един интернет магазин, няма такава цена. в newegg примерно цената от 249$ е за 16gb версия.

 

иначе ето 2-3 "китайски":

 

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-aurora-ii-dual-core-1-5ghz-7-inch-ips-touch-screen-1g-ram-android-tablet.html

http://www.ainol-novo.com/ainol-novo-7-fire-android-tablet-pc-dual-core-1-5ghz-wifi-hd-2160p-dual-camera-bluetooth-16gb.html

http://www.amazon.com/Hyundai-Rock-8-Inch-Android-Bluetooth/dp/B009APWEX2 - този е малко по-скъп, ама може би защото е 8"

Link to comment
Share on other sites

добре в $, ама никъде не виждам линк с такава цена ... след като масово се продава на нея, защо никъде, дори в един интернет магазин, няма такава цена. в newegg примерно цената от 249$ е за 16gb версия.

 

иначе ето 2-3 "китайски":

 

http://www.ainol-nov...oid-tablet.html

http://www.ainol-nov...tooth-16gb.html

http://www.amazon.co...h/dp/B009APWEX2 - този е малко по-скъп, ама може би защото е 8"

 

На тия екрана им е с по-ниска резолюция и процесорите им са много по-слаби.

 

Цената от $249 за 32ГБ не е обявена официално все още. Можеби до 1-2 седмици ще я обявят.

Цените за Nexus таблетите са в play.google.com/nexus.

Link to comment
Share on other sites

На тия екрана им е с по-ниска резолюция и процесорите им са много по-слаби.

 

 

ако това им е само "недостатъка", са бели кахъри ... тея 2-ядрени, 4-ядрени хави общо взето не ме вълнуват толкова много. като гледам как работи с плейване на клипчета и игри, не бих казал, че мога да искам нещо повече. а колкото до резолюцията ... все пак говорим за 7". аз не съм толкова претенциозен ... да е с някаква резолюция по-висока от моя 19" монитор :) заеби ти тея работи ... това, че е IPS и ще се вижда под всякакъв ъгъл ми е достатъчно.

 

и кво стана ся с тая цена от 249$ за 32GB ... чакаме да я обявят, а? ами да беше го обявил, та да си спестим тея обяснения къде и колко ;)

Link to comment
Share on other sites

ако това им е само "недостатъка", са бели кахъри ... тея 2-ядрени, 4-ядрени хави общо взето не ме вълнуват толкова много. като гледам как работи с плейване на клипчета и игри, не бих казал, че мога да искам нещо повече. а колкото до резолюцията ... все пак говорим за 7". аз не съм толкова претенциозен ... да е с някаква резолюция по-висока от моя 19" монитор :) заеби ти тея работи ... това, че е IPS и ще се вижда под всякакъв ъгъл ми е достатъчно.

 

Ами решението си е твое в крайна сметка. При една и съща цена от $199, аз бих предпочел Нексуса, защото:

 

1. официални ъпдейти от Google в деня на обявяването на нова версия Андроид. Тия китайските я им сложат следваща версия - я не.

2. много по-добър хардуер. На тоя таблет и игрички могат да се играят все пак. Тия дето ми ги показа са с хардуера на Samsung Galaxy S2. Нексуса е с 8 ядрен (или 12 беше) графичен ускорител, отделно от 4 ядрения процесор.

3. по-висока резолюция на екрана. Колкото и да не си взискателен - пикселите се виждат. Все пак китайския е 7" с резолюция от 1024х600.

 

А по това IPS не се подвеждай. Моя телефон не е с IPS и екрана се вижда от 178 градуса. IPS-а няма особено значение.

 

Цената ще я обявят до седмица. Казвам го, за да сложа таблета в графата на евентуални купувачи. Надали някой е приритал за таблет ДНЕС.

Link to comment
Share on other sites

http://www.youtube.com/watch?v=Rfroj3oZvgg

 

виж, даже аз не съм обърнал внимание, че единия ainol е с резолюция като nexus-а ... а ти си го пропуснал.

и ся кво остана ... предимството е в процесорите, така ли?

 

и в крайна сметка ...

 

But you will not find much difference between any of these in real world performance as all these belong to the same generation.

 

Just get the phone you like the most,dont go by the benchmarks

 

http://www.techenclave.com/mobile-phones/mali-400-mp-vs-adreno-127163/

Link to comment
Share on other sites

виж, даже аз не съм обърнал внимание, че единия ainol е с резолюция като nexus-а ... а ти си го пропуснал.

и ся кво остана ... предимството е в процесорите, така ли?

 

Погледнах само първия и последния. Затова съм го пропуснал.

Ами аз съм написал според мен в какво е предимството. Резолюцията на екрана е едва точка 3.

Ако мислиш, че си заслужава икономията от $40 за "китайски" таблет пред ASUS-а, избора си е твой. И тя дори не е икономия, защото ASUS-а просто е по-добър продукт. Просто ти смяташ, че китайския ще ти върши нужната работа.

Link to comment
Share on other sites

Погледнах само първия и последния. Затова съм го пропуснал.

Ами аз съм написал според мен в какво е предимството. Резолюцията на екрана е едва точка 3.

Ако мислиш, че си заслужава икономията от $40 за "китайски" таблет пред ASUS-а, избора си е твой. И тя дори не е икономия, защото ASUS-а просто е по-добър продукт. Просто ти смяташ, че китайския ще ти върши нужната работа.

40$ повече при 16GB версията, нали така? ... кат' искаш повече съдържание на таблета, кво правиш с asus-a? и в крайна сметка, когато излезнат тея цени - даже 199$, дай ми линк да видя дали наистина мога да го взема за 199$, дори да е в щатите или в UK.

 

между другото, аз в nexus-а виждам едно предимство, което в китайските ги няма - вградения GPS ... което евентуално би ме насочило към него, а не толкова с колко ядрен процесор е или че резолюцията му била HD или там както се води.

Link to comment
Share on other sites

40$ повече при 16GB версията, нали така? ... кат' искаш повече съдържание на таблета, кво правиш с asus-a? и в крайна сметка, когато излезнат тея цени - даже 199$, дай ми линк да видя дали наистина мога да го взема за 199$, дори да е в щатите или в UK.

 

между другото, аз в nexus-а виждам едно предимство, което в китайските ги няма - вградения GPS ... което евентуално би ме насочило към него, а не толкова с колко ядрен процесор е или че резолюцията му била HD или там както се води.

199 в щатите, в ЕУ(Германия, Испания, Франция) 199евро, в УК е паундове ~= 199 евро. Затова Ангел ти предлага цената в щатите. Там е в долари, тук е ще е същата като число, но в евро.

Аз през немско прокси съм стигал да си влезна в гугъл акаунта за да платя поръчката на нексус-а. Ама до там. Иначе сега в момента са достъпни и двата варианта но цените са евровите. За 500лв получаваш таблет-а с 32гб. Аз на телефона, където съм с 16, не съм използвал и 3 за една година, та не знам какво толкова ще искаш да му разширяваш на тия 32 с допълнителни карти.

Link to comment
Share on other sites

40$ повече при 16GB версията, нали така? ... кат' искаш повече съдържание на таблета, кво правиш с asus-a? и в крайна сметка, когато излезнат тея цени - даже 199$, дай ми линк да видя дали наистина мога да го взема за 199$, дори да е в щатите или в UK.

 

Виж сега, аз няма да те агитирам да купуваш каквото и да било, защото дискусията в това се превърна. Купи каквото ти е на сърцето и си го ползвай със здраве.

АЗ лично, китайски продукт (на китайска марка) ще си купя само ако е фенерче или някоя друга дреболия като машинка за подстригване примерно.

А ако разликата в цената с другия, по-добър, продукт е 20-30%, китайския изобщо няма да го гледам, а какво остава да се чудя между него и останалите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

къде в пловдив мога да разгледам за читаво калъфче за nexus 7?

 

Чантичка е за предпочитане.

Иначе може да погледнеш във Вали, Ера (те продават калъф+клавиатура), Техномаркет и Технополис.

Link to comment
Share on other sites

Чантичка е за предпочитане.

Иначе може да погледнеш във Вали, Ера (те продават калъф+клавиатура), Техномаркет и Технополис.

 

 

как така чантичка? :unsure:

аз мисля нещо такова ... да е като книжка, за да може да не е ангажиращо в дамската чанта.

Link to comment
Share on other sites

как така чантичка? :unsure:

аз мисля нещо такова ... да е като книжка, за да може да не е ангажиращо в дамската чанта.

 

p_HAMA-101140__1.jpg

 

Преди 2 месеца си взех такава HAMA чанта от Вали за 25 лева. Сега гледам, че нямат в наличност.

Много съм доволен, тъй като е солидна, твърда чанта. От едната страна се слага таблета, от другата има голям джоб за документи и няколко малки джобчета за флашки и микро сд карти. От скоро вътре слагам и една мини-клавиатура, че с нея ми е по-удобно да пиша.

И аз първоначално търсех калъф, но в последстие се отказах.

Link to comment
Share on other sites

мне, такова няма да е подходящо.

и друго да питам ... тъй като в ebay гледам, че 95% от предлаганите калъфи са от изкуствена кожа, тук как стои въпроса - пак ли са повечето от изкуствена или са от естествена?

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...