Jump to content
BulForum.com

Симфонични концерти, класическа музика


XMD

Recommended Posts

Първо, видях, че има една тема за класическа музика, но тя по-скоро беше за рекуести, а тази е за обсъждане. Ако все пак няма място за такава тема, нека да бъде изтрита.

 

Има ли съфорумци които слушат такава музика? Доскоро аз не слушах изобщо, но наскоро ми се наложи да търся името на един известен композитор и цигулар(благодаря на Мидекс за помощта) и докато го открия кой е изслушах много произведения и така открих, че тази музика ми харесва.

 

Последно изслушах\изгледах този концерт, невероятен е.

 

Link to comment
Share on other sites

Съмнява ме, че към тази тема ще има интерес и дори мисля, че мога да назова поименно хората, които единствено ще пишат тук (без да броя новите, които не познавам), но нищо не пречи да има такава тема в музикалния раздел. :rolleyes:

 

За тези, които имат регистрация в HDTorrents давам линк към един уникален торент - 55 "албума" (14.5 Gb) с прекрасни класически творби по повод 111-тата годишнина на Deutsche Grammophon's. И всичкото това богатство - в lossless компресия (flac). :punk

Link to comment
Share on other sites

мисля, че мога да назова поименно хората, които единствено ще пишат тук (без да броя новите, които не познавам),

Ами хайде назови ни и да не се пънем да пишем ;)

Между другото Кармина Бурана не е концерт, но щом си фен те оставям сам да разбереш какво е ;)

Link to comment
Share on other sites

Нямах предвид това - винаги ми е било приятно да си разговарям с теб. :rolleyes:

 

Off/ Питай мъжа ти кога е свободен утре следобед, да мина да взема 4-те броя, дето не успях да ги взема предишния път. :laughing:

Link to comment
Share on other sites

Тук ми идва на помощ wikipedia - Carmina Burana (pronounced /ˈkɑrmɨnə bʊˈrɑːnə/), Latin for "Songs from Beuern" (short for: Benediktbeuern), is the name given to a manuscript of 254[1] poems and dramatic texts from the 11th or 12th century, although some are from the 13th century. The pieces were written almost entirely in Medieval Latin; a few in Middle High German, and some with traces of Old French or Provençal. Many are macaronic, a mixture of Latin and German or French vernacular.

Под концерт имах в предвид изпълннието на симфоничния оркестър

Link to comment
Share on other sites

Под концерт имах в предвид изпълннието на симфоничния оркестър

Няма проблем - "концертно изпълнение" ≈ "сценично изпълнение". :D

Link to comment
Share on other sites

Няма проблем - "концертно изпълнение" ≈ "сценично изпълнение". :D

Знака за приблизително равно ме разби :) А мъж ми хич няма да е свободен, що не вземеш да му звъннеш да се разберете, че аз само вечер и сутрин го виждам около кухнята и спалнята ;)

Link to comment
Share on other sites

Откакто си загубих музиката, леко позанемарих слушането на класическа. А Рахманинов ми е толкова любим...

Преди години в АМТИИ имаше едни музикални срещи в сряда, провеждат ли се още?

Link to comment
Share on other sites

... само вечер и сутрин го виждам около кухнята и спалнята ;)

Ще му звънна, а щом се виждате само там, няма проблем - те тия 2 помещения са най-важните. :laughing:

 

П.П. Като понатрупам още малко спам в темата, обещавам лично да го почистя. :punk

Link to comment
Share on other sites

A аз се бях зарекъл да слушам само такава музика в колата, обаче къде от мързел къде че ми омръзна единствения диск който си записах (пак от мързел не записах 2ри) и сега карам на радио. А ужким съм музикантско чедо...

Link to comment
Share on other sites

Дедо, класика в кола се не слуша...освен ако си нямаш някое бентли, RR или S-класа, където купето е изолирано от външния свят с материал за подводници и аудиото по цена е съпоставимо с цената на едно БМВ-секънд хенд. :P

Link to comment
Share on other sites

Не си прав. Успокоява ме класиката. Особено Паганини и Вивалди много добре ми действат а не като да ми пуснат някакъв хип-хоп и да ме доизнерви окончателно...

Link to comment
Share on other sites

Дедо, класика в кола се не слуша...освен ако си нямаш някое бентли, RR или S-класа, където купето е изолирано от външния свят с материал за подводници и аудиото по цена е съпоставимо с цената на едно БМВ-секънд хенд. :P

Прав си и не си прав едновременно - наистина много зависи от колата, но много зависи и от вида класика. Разни лекички комерсчета вървят чудесничко, ама сериозните тежки неща не стават за тая работа. Първо - наистина страничните шумове пречат и второ - при някои неща има голяма вероятност да се треснеш някъде както си се заблял в музиката, особено ако си по-чувствително чедо :)

Link to comment
Share on other sites

Прав си и не си прав едновременно - наистина много зависи от колата, но много зависи и от вида класика. Разни лекички комерсчета вървят чудесничко, ама сериозните тежки неща не стават за тая работа. Първо - наистина страничните шумове пречат и второ - при някои неща има голяма вероятност да се треснеш някъде както си се заблял в музиката, особено ако си по-чувствително чедо :)

 

Оооо много е прав. Мислиш ли че някой с бентли ще го управлява собственоръчно? :) Там спокойно ще се отпусне на задната седалка да се наслади на музиката.

 

Иначе за забляването - много повече се забляваме всички в началото на пролетта по "първите птички"...

 

Я дайте идея за някое лекичко и приятно комерсче което да си слушам в колата... само не годишните времена че няма нещо което да ми е писнало повече

Link to comment
Share on other sites

Я дайте идея за някое лекичко и приятно комерсче което да си слушам в колата... само не годишните времена че няма нещо което да ми е писнало повече

 

"Малка нощна музика" или "На Елиза" - гарантирано никога не си ги чувал! :lol: :lol: :lol:

 

 

Едит: XMD, ти сериозно ли му даваш преводите?? Не схвана ли защо написах точно тези двете? :unsure:

Link to comment
Share on other sites

"Малка нощна музика" търси го като Eine Kleine Nachtmusic на Мозарт, а "На Елиза" - Fur Elise на Бетовен. Иначе като по-комерс пробвай нещо на Harry Gregson Williams.

Link to comment
Share on other sites

"Малка нощна музика" или "На Елиза" - гарантирано никога не си ги чувал! :lol: :lol: :lol:

 

Хехехехехе... айде де - сериозно питам. На Щраус и Бетовен намерих няколко мп3ки които съм си събирал но са с ужасяващо качество.

 

ПС: Много ама много ме радва всеки път като чуя 2рия концерт на Паганини за цигулка и оркестър :)

Link to comment
Share on other sites

Хехехехехе... айде де - сериозно питам. На Щраус и Бетовен намерих няколко мп3ки които съм си събирал но са с ужасяващо качество.

 

ПС: Много ама много ме радва всеки път като чуя 2рия концерт на Паганини за цигулка и оркестър :)

Това или братчетата му от същата колекция, или който и да е друг "best of..." вариант на каквато и класика се сетиш... има по торентите, не е като да няма. За кола колкото по-лекичко, толкова по-добре, че иначе има вероятност никак да не останеш доволен.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...

В "Арена"-та има 2 много яки торента - цялостното творчество на Бетовен в 25 гигабайта (100 диска), както и цялостното творчество на Бах в 52 гигабайта. И най-готиното - не са MP3-ки, а flac. :punk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

:laughing: Вижте новата прима Анна Нетребко=>

 

Ако някой ми посочи нещо по-хубаво от класическа музика,изпълнена грамотно, да дойде да го почерпя... Няма по-велико нещо просто!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...