Jump to content
BulForum.com

Коя според вас е най-добрата бира?


VooDooMaN

Най-добрата бира според вас е....  

118 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

В един poll не мога да изброя всички бири, но варианти могат да са и:

Ариана

Болярка

Пиринско

Бълборг

Шопско

Леденика

Tuborg

Murphy's

Heiniken

Staropramen

Efes Pielsen

Corona

Wahrsteiner

Budweiser

 

Аз лично вчера пих Staropramen и много ми хареса. От българските харесвам Шуменско, Столично тъмно, Астика. Бекс, който правят в Каменица АД за по-малко от седмица бе скапан и стана пълен боклук...

Според вас??? ;)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 50
  • Created
  • Last Reply

На мен ми харесват Амстел, Стела, Астика дори каменица и загорка по някога

Бекс все осще не съм пил, както и някои от наименованията непознати ми все още и изредени от voodooman :) :beerchug

Link to comment
Share on other sites

nне съм пил българския вариант на Бекс, но съм бил в чешкия - просто невероятен вкус! всички чешки бири са страхотни!

Link to comment
Share on other sites

@matrix1 - в poll-a могат да се вкарат само 10, Пиринско го има по-долу изброено ;) .

@CMexyBka Staroburdo го видях в същата кръчма, дето пих Staropramen и другия път ще го пробвам, изброих просто тези, които съм пил :rolleyes: .

Link to comment
Share on other sites

Az ne sym goliam liubitel na birata i predpochitam nalivnia i variant. Uchudvashto mnogo mi haresa nashta Bylborg. Inache sled niakolko dena shte se otpravia za Praga i shte razbera istinata za birata.

Link to comment
Share on other sites

Не мисля че е редно всички тези бири да се наричат български, само защото се произвеждат в България. Нима Кока Кола примерно е българска напитка?

От българските бири заставам твърдо зад Загорка! За мен- това е бирата! Друга голяма сила е наливното Бълборк-тъмно пиво. Това е най- плътния горчиво-карамелен вкус, който може да предложи родното производство. Но не трябва да се заблуждаваме- в Бългалия се прави доста добра бира, въпреки че не е на западна цена. Един бирен ексерт беше казал също така, че лоша бира няма- има различни фкусове и различни предпочитания.

Но нека минем малко на чуждата бира. Една от най-хубавите бири, които съм пил, е в Чехия- прочутото Старо Бърно. Една наистина съвършена напитка. Но чехите винаги са си правели добра бира.

На второ място ще спомена германците. Те имат огромно разнообразие от бира и определено разбират то тази напитка. За немска бира няма да давам пример- те са много и ... абе хубави са. Една от най-големите тръпки в Германия е известната Вайс бира. Това не е марка, а вид бира. Тя има вид на мухлясала, вкус на развалени гъби и е направо великолепна.

В Турция, въпреки изобилието от вносни бири, не пропускам възможността да пия Ефес Пилзен във всичките й разновидности.

Изобщо- бирата е една доста хубава тема! :)

 

Бирата- Древна и Вечна

 

П.С. Наливната бира винаги е по-добра!

Link to comment
Share on other sites

Ax,izpysnali ste "Palm" :))))))

Tva e tymna bira,ama e cialo 4ydo :))) Birata e belgiiska oba4e e neveroiatna! Ne sam ia sreshtal v BG ,ta ako niakoi ia vidi nekade da ia predlagat,da mi prati PM pls!!! Pil sam 4eshkata Pilzner , Staroto bryno - hybavi sa ,ma Palm gi prevazhojda:) Ot tva deto go napisa Teddy-King v momenta imam neystoimoto jelanie da opitam Vais birata :))) Niakade ne ia li prodavat tyka? Ot Bg birite haresvam: Stoli4no tymno ,Zagorka,Amstel. S po-malko jelanie pia Zagorka (samo kogato niama dryga).A,zabraih,i Stela Artoa ne e losha (makar da ne e i neshto koi znae kvo).

Link to comment
Share on other sites

най-хубавата бира която сам опитвал през жижота си това е Tuborg уникална е , а иначе гласувах за Каменица

Link to comment
Share on other sites

Каменица рулззззззззззззззззззззззззззззз :woot хахааааааа тфа е най-яката биричка ве....пиии народеееее :devil

Link to comment
Share on other sites

Каменица Твърдо! Не ме разубеждавайте,аз съм си камикадзе :woot :woot

А ся като я няма карам най-вече на 2 литровите бутилки-в случая се прави компромис с качеството за сметка на количеството.Навън...Загорка,в най-лошия случай Каменица Екстра.

А Becks-а за който споменахте(българския)... пикня работа ;(

Link to comment
Share on other sites

Zagorka.Mnogo pati sme sporili s priqteli koq e nai prodavanata bira :) I nakraq hodihme da pitame v 2 rock kra4mi i v 3 magazina :rolleyes: Mnenieto na prodava4ite be 4e saotno6enieto mejdu prodadeni biri na Zagorka i Kamenitza e 3:1 :zzz

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...