Jump to content
BulForum.com
w00x

Android OS

Recommended Posts

Не! чакам да ми звъннат от някоя фирма в която пуснах cv-то си :)

Пък и тоя android one ще е май само за циганите(индийци) 

Edited by kotora

Някой с lollypop вече?

Аз от няколко дена стоя като идиот на бутона за проверка за обновления и цъкам... 

(Nexus5)

Edited by Teddy-King

Докато ровех за информация, попаднах на обяснение как правят тия ОТА ъпдейти от Гугъл. Първоначално на случаен принцип пускат ъпдейт за около 1% от устройствата. Започват да чакат резултат от ъпдейта - репорти за грешки и т.н. Ако всичко е наред, започват да пускат ъпдейтите за по-голям процент. Това което казват, е че няма смисъл да се проверя често често. Проверката ти дава еднократно шанс за всяка вълна от ъпдейти дали ще получиш или не. Ако не са те избрали при поредното увеличение на клиентите за ъпдейт и 1000 пъти да направиш проверка все няма да дойде. Та общо взето ще чакаме да ни се падне :)

Да де ама през какъв интервал от време идват тия вълни?

Settings->Aps->All-> Google Service Framework -> Force Stop -> Clear Data ->Restart. Още докато търсеше мрежата на глобул след въвеждане на пин-а, се появи иконата за ъпдейт и в момента го свалям. След 20 минути ще съм с 5.0

Пробвано на 2 нексуса -5ци, и на двата стана. Довечера в къщи ще го пробвам и на таблета.

Ще си търся стар имидж и ще си седя на 4.4.4 Не ми харесва.

В смисъл доста неща са ги направили да стават по-бавно от преди.

1. Аз изплзвам заключване със фигура заради малката, че пипа телефона. Преди като включех екрана изписвах фигурата директно. Сега трябва да приплъзна малката иконка долу на екрана, после да напиша фигурата. Ако правя и нещо друго, е по-трудно да стане тая работа

2. Преди след плъзване на "пердето" от горе на долу, се отваряха доста работи, и при избор на иконата за мрежата влизах в настройките на wi-fi.я Сега пърявото плъзгане отваря нещо, предполагам някави notifications, за да видя другите неща, трябва да направя повторно издърпване, защото това първото дори да продължа надолу, не отваря панелчето с бързите функции. Иконата на wi-fi директно го спира и пуска. Аз за това си имам widget от самия андроид, Сега за да стигна до настройките трябва да избера иконата за настройки, която отваря всички настройки и да тръгна там да търся къде е мрежата, понеже може последно д асъм бил някъде надолу по настройките и то ми отваря пак там. Нещо което преди правех с 1 плъзване и кликан, сега ми трябват поне 2 плъзвания и поне 2 кликания. В най-добрия случай.

3. Набирането на контакт. Особено на някой от хронологията - избираш го, цъкаш на него и още веднъж на избиране, че да тръгне да звнъни. Тъпо и пак с повече действия от преди. Основна функция са я направили да е по-време отнемаща. Тъпо.

4. Когато ми звъни някой, вече снимката е затъмнена, на заден фон. За чий чеп съм си сложил снимка на някой, ако не мога да го разбера кой е когато ми звъни?!??! Да го виждам докато говоря? Да ама на мен телефона тогава ми е на ухото не на носа.  Вярно има име и т.н, ама аз ако исках да гледам имена и преди нямаше да слагам снимки. Това ми е за първите 20-30 минути работа с телефона, че нямах време да го гледам. Сигурно още недомислици ще изскочат като го поразръчкам.

Settings->Aps->All-> Google Service Framework -> Force Stop -> Clear Data ->Restart. Още докато търсеше мрежата на глобул след въвеждане на пин-а, се появи иконата за ъпдейт и в момента го свалям. След 20 минути ще съм с 5.0

Пробвано на 2 нексуса -5ци, и на двата стана. Довечера в къщи ще го пробвам и на таблета.

Тоя номер го пробвах преди два дни и единственото, което постигнах е че ми се отряза достъпа до Play Store. С 300 зора го подкарах отново и се отказах от такива магии. Ама ти да видиш - сега и при мен се получи.

Хората с Nexus 5  и Андроид 5 - какви са ви впечатленията? Че имам чувството, че сега батерията ми върви по-бързо. Изключвам първите дни когато го разцъквах да разгледам тук там. Вчера почна да топли докато си браузвах в нета! И то нищо особено като сайтове - стандартните. Няма да коментирам как изглежда сега информацията за батерията. То там вече нищо не се разбира. Тая графика за никъв не става. Нито мога да разбера колко време е минало от последното зареждане, нито какво точно точи батерията. Останала на 20% а ми показва 5 работи на кръст, че сая точили и те не могат по никакъв начин да направят или 100% от потреблението или да доближат % само на използваната част. За какво са тия % там не е ясно, ама не вършат нищо, Не знам, може да е субективно, но с 4-ка та също често преглеждах батерията и затова имам някакви наблюдения като цяло как се държеше телефона, сега за мен е по-бързо точенето ѝ.

Факт - батерията пада с около 30% по-бързо. Вярвам, че това може да се коригира след ресетване на телефона, но още не съм го направил. 

И да, сборът на процентите не прави нито 100, нито остатъка до 100...

Някои хора споменават за проблем с Google Fit и предложение да бъде деактивирано. Ще го пробвам. Освен тов май има и някакъв проблем с рестартиране на приложения на заден план, което също води до източване и май се чака фикс.

Някои хора споменават за проблем с Google Fit и предложение да бъде деактивирано. Ще го пробвам. Освен тов май има и някакъв проблем с рестартиране на приложения на заден план, което също води до източване и май се чака фикс.

Със сигурност не ми е в G Fit проблема, деактивирах го минути след като видях, че е инсталиран по default. От вчера изключих локализацията, да видим дали ще има забележима промяна.

Днес и аз спрях следенeто къде съм и какво съм. На 4.4.4. Ми работеше всичко BT, gps, wi-fi нон стоп, но бхя му казал да не събира информация къде какво правя. Сега видях, че е почнало да ми се събира информация къде съм бил - от 21-ви. И днес го спрях и него - ще видя сега как ще е батерията. Тъкмо го откачам от зарядното и ще наблюдавам.

22 часа - 50%. За сега май е по-добре след спряното следене къде какво правя.

по описания от мен по-горе начин - 5.0.1, докато излезе 5.1 февруари :)

Аз не издържах снощи и го ресетнах фабрично моя. Сега ще видим дали ще се забърза, защото с Лолипоп беше по-бавен отколкото с KitKat. Батерията също беше около 2 пъти по-зле...

Аз ще изчакам до февруари да видя как ще се държи с новия ъпдейт и как ще кара батерията и може пак да си сложа имиджа с 4.4.4. И ще забравя да ъпдейтвам докато някое приложение без което не мога не ми откаже работа... Изложиха се с тоя 5, ще каже, човек че не не си тестват собствените телефони

Аз сложих 5.0 на таблета, и сега го усещам доста по-бавен и батерията бързо си отива, може и да е заради това, че още не съм го реснал след ъпдейта.

Най-вероятно е заради това, но не би трябвало да си ресетваме устройствата като си ъпдейтнем фирмуера!
На всичкото отгоре ми затри и снимки, и всичко! Все едно го вадех нов от кутията. Преди също съм ресетвал телефони, но чак до такова ниво, никога не го е оголвало.

Е то, при ъпдейта нали се рестартира за да оправи приложения едно друго? Между другото четох, че едни от нещата дето фиксват са някакви ресрати, и случай на зануляване на телефона. Може би си изтеглил късата клечка.

Не не, май не ме разбра. Аз умишлено го factory reset-нах. Просто ресет-а беше някакъв тотално зануляващ.

Днес и 5.0.1 получих. Да видим 2-3 дни как ще се държи. Ако пак е зле ще го руутна и му слагам каквото си реша.