Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

PS: http://market.android.com/support/bin/answer.py?hl=en&answer=105916

 

ей тука пише че може да се плаща с кредитна карта... чудно... само че не мога да намеря как става това :(

Нама и да успееш да намериш начин скоро. Това е само за страните, които са включени в пазара на платени Андроид приложения. Май девелопърите имат споразумения с Гугъл да не предлагат софтуера извън пазара. Иначе принципно би трябвало да нямаш проблем да го инсталираш, ако намериш от някъде APK файла изобщо.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Един вид - отивам до някоя съседна държава и си го инсталирам като предвидливо си взимам произволна предплатена карта (или на приятел картата). Ейй как мразя тъпотии... или това или трябва да търся по руските сайтове а програмките струват под $5 които с удоволствие бих им дал.

Link to comment
Share on other sites

Не съм много убеден дали market-а гледа IP-то или това за коя държава е направен е телефона, но ми се струва, че IMEI-то ще е решаващо.

 

EDIT: Galaxy S 2.2 Test Firmware :)

http://www.gsmarena.com/samsung_galaxy_s_android_22_froyo_update_leaks-news-1842.php

 

Ако ти е интересно как става ъпдейта ще ти дам няколко линка, лесно е, но е хубаво да си бекъпнеш всичко и да си видиш какъв ти е текущия firmware за да можеш да си го намериш после от нета ако решиш да се връщащ на 2.1 макар, че спокойно можеш да си сложиш и по-нов 2.1 от твоя.

Link to comment
Share on other sites

Какво означава "руутване" на телефона?

 

И как мога да разбера коя програма ми прави телефона лагав. Като тръгна да набирам и има някакво забавяне от половин секунда което май преди го нямаше и не мога да разбера от wallpaper-a ли е или от друго?

 

 

Oказа се live wallpaper-a... само IFS Live Wallpaper-a е по-добре, другите всичките ми замотават телефона. И то чувствително - цъкам на phone (зелената слушалка) и се мота.. не че се мота много - Е52то и то леко лагаво беше в това отношение но ме дразни достатъчно.

 

Другото което е леко тъпо - вкарвам човек, имам го вкаран и в gmail акаунта като контакт... не мога на онзи контакт да сложа ringtone, обаче мога да го линкна. Линквам го, слагам звънене и после излиза в данните за човека звъненето 3 пъти.

Link to comment
Share on other sites

Какво означава "руутване" на телефона?

 

И как мога да разбера коя програма ми прави телефона лагав. Като тръгна да набирам и има някакво забавяне от половин секунда което май преди го нямаше и не мога да разбера от wallpaper-a ли е или от друго?

 

Означава да получиш root достъп до телефона си. Позволява ти да правиш всичко с него. Приеми го като Администраторски акаунт в Windows.

 

Примерно можеш да си промениш Startup-а. Или пък да си увеличаваш силата на рингтона над максимално допустимото по подразбиране. Има и още благинки като backup например.

Link to comment
Share on other sites

Вчера си качих AppSwipe! тъй като ми липсваше task switcher, а този мисля, че върши доста работа макар интерфейса да можеше да е и по-добър. Полезно ми е когато някое приложение се лагне и се наложи да го чакам и искам да се върна в някое друго (все едно alt-tab). Ако на някой му допадне ето кей за допълнителните функции - http://www.android-themes.com/uploads/soft/201004/AppSwipe_Key.v1.2.apk

Link to comment
Share on other sites

Днес съм изключително доволен от последната информация относно канадската премиера на Galaxy S Vibrant. Оказва се, че телефона ще има една съществена разлика с американската версия - ще притежава фронтална камера за видео точно като в интернешънъл варианта. Продажбите стартират на 6 август и ако няма избиващи се тълпи пред офисите на Бел значи съм му резнал главата още този ден (което означава, че четиригодишната ми връзка с дъмперите от Роджърс, които до този момен успяха да пуснат само Magic и Xperia X10 от всичките хиляди Андроиди, приключва окончателно). :punk

Link to comment
Share on other sites

Самсунзите също губели обхват като се хванат като iPhone 4 - в долния край с цяла ръка.

Дедото да каже как е при него и на кой оператор е вързан. Всъщност оказва се, че в основата на тези проблеми не само за iPhone, но и за всички телефони седи комбинация от фактори както в самия телефон, така и в конкретната мрежа на оператора. Раздуханата афера в щатите с iPhone явно е основно поради проблемите на мрежата на AT&T (екслузивния оператор за iPhone там), докато например в Канада се оказва, че изобщо този ефект не е толкова забележим (поне не в мрежата на най-големия оператор Роджърс).

Link to comment
Share on other sites

Hey Steve, Samsung sais Hello

Samsung Responds to Antennagate

 

 

500x_galaxy_s_ad_metro_2.jpg

 

Ако някой ми каже КАК да го хвана тоя телефон може и да пробвам. Досега проблеми с обхвата не съм имал освен в новото метро но там и старата ми нокия и на жена ми сонито няма обхват. Не знам хора на глобул и вивател дали имат но мтел определено там не хваща (т.е. хваща само около касите, влезеш ли леко навътре и няма никой). Не знам в Сани-то на Гранд-а дали оправиха обхвата но и там беше досадно като влезеш навътре и губи.

 

 

PS: Да го духат - с 2 ръце го хванах отдолу, отгоре - не загуби обхват :lol:

(В смисъл не с 1 а с 2 хубаво да го хвана отвсякъде. Между другото подобен проблем имаше нокия 6500 и не помня къде но ако се държи в ръка трябва едва ли не само с 2 пръста да я държиш отстрани и с 1 да натискаш към ухото... то на онази нокия какво ли не и нямаше - и bluetooth-a беше много в.г.з. и копчетата бяха неудобни.. само на дизайн го бяха докарали)

 

PS2: Godfather, не знам каква е тази хава с мобилните оператори в щатите но съм много изненадан колко ЗЛЕ (при това зле е много меко казано) са им мобилните телефони там. Тук щяха да изреват на умряло ако беше и наполовина толкова зле положението докато там толкова са свикнали че обхват ту има ту няма че даже не им прави впечатление. Редовно някой от моите хора да ми каже - ааа я звънни на другия телефон че сега като влезна в другата стая на офиса и се губи обхвата. И то не е до конкретен офис, видях как в няколко хотела обхвата се губи на произволни места (и то конферентни зали на 1вия етаж а не някъде под земята)

Link to comment
Share on other sites

PS2: Godfather, не знам каква е тази хава с мобилните оператори в щатите но съм много изненадан колко ЗЛЕ (при това зле е много меко казано) са им мобилните телефони там. Тук щяха да изреват на умряло ако беше и наполовина толкова зле положението докато там толкова са свикнали че обхват ту има ту няма че даже не им прави впечатление. Редовно някой от моите хора да ми каже - ааа я звънни на другия телефон че сега като влезна в другата стая на офиса и се губи обхвата. И то не е до конкретен офис, видях как в няколко хотела обхвата се губи на произволни места (и то конферентни зали на 1вия етаж а не някъде под земята)

Дедо, нямам кой знае какви лични впечатления, но от коментарите на доста американци, пък и от прочетеното в интернет, проблемите в мрежата на AT&T изпъкват на преден план. Ако приемем, че средното ниво при тях наистина е зле, представям си тогава какво означава да си абонат на AT&T. А ако искаш да ползваш iPhone в щатите, нямаш друг избор - вързан си за тях.

Link to comment
Share on other sites

То всички телефони губят обхват, но разликата е, че iPhone 4 дропва разговорът ти щото даваш на късо антената (а трите двете антени работят на различни честоти и става мазало). И се раздухва щото iPhone нали е най-великия телефон на света, от безгрешните и перфектните Apple... които сами раздухаха колко била революционна новата антена :D

Мда, същите Apple, които решават проблем, който "не съществува" :)

Link to comment
Share on other sites

Мдам, все приятни новини. Днес Бел обявиха при нас цените на Galaxy S Vibrant, чиито продажби стартират в петък: $150 с контракт и $500 без контракт. :punk

 

Edit: Току-що капарирах един Galaxy S и в петък трябва да ми го доставят. :)

Link to comment
Share on other sites

$150... аПЦулютну нИчестно!!!

Еми няма начин, щом 16GB-овия iPhone 4 го пуснаха за $160 контрактова цена. Аз се кефя максимално, че канадската версия не е орязана като американската ами си има фронтална камера за video calls. :)

Link to comment
Share on other sites

Ще проработи ли Samsung S Vibrant с Globul,ако ми го донесат от Канада?Съответно може ли да бъде разкодиран и за колко,ако се наложи?

Link to comment
Share on other sites

Ще проработи ли Samsung S Vibrant с Globul,ако ми го донесат от Канада?Съответно може ли да бъде разкодиран и за колко,ако се наложи?

Разкодирането едва ли ще е проблем - телефона беше руутнат за нула време. Не знам Глбул каква мрежа имат, но май при всички случаи 3G няма да работи. Техническите параметри на поддържаните мрежи за модела са следните:

GSM850/1900

UMTS V: 826.40 - 846.60 MHz

UMTS II: 1852.4 - 1907.6 MHz

 

Горните две 850/1900 UMTS ленти са за HSPA 3G мрежите в Северна Америка и не се използват в Европа.

 

Edit: Всъщност сгрешил съм доста с горното. Сега като вече се сдобих с машината, гледам, че по отношение на HSPA поддръжката телефонът е трибандов: 850, 1900, 2100 MHz. Първите две ленти са американските, но третата е международна (достъпна в Европа, Азия, Африка и Океания). По отношение на GSM/GPRS/EDGE телефонът е четирибандов (850/900/1800/1900), т.е. на практика трябва да работи навсякъде. Може би просто канадската версия се доближава максимално до международната, за разлика от американската.

Link to comment
Share on other sites

Днес го разгледах ГалаксиS-то в Мтел,и останах със смесени впечатления.Телефона е с най-хубавият дисплей,който съм виждал изобщо в мобилно устройство...Изключителна картина,вероятно половината нетбуци на пазара са с по-гадно изображение...Обаче на външен вид е много пластмасов,сравнен с Htc Legend си изглежда направо еФтин,тънък е за размерите си и ми се стори абсурден за ползване с една ръка :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Днес го разгледах ГалаксиS-то в Мтел,и останах със смесени впечатления.Телефона е с най-хубавият дисплей,който съм виждал изобщо в мобилно устройство...Изключителна картина,вероятно половината нетбуци на пазара са с по-гадно изображение...Обаче на външен вид е много пластмасов,сравнен с Htc Legend си изглежда направо еФтин,тънък е за размерите си и ми се стори абсурден за ползване с една ръка :unsure:

Според мен е въпрос на предубеждения. Лицевата страна на Galaxy S е стъкло с доста стилен метален ръб и не изглежда никак евтино. Макар и пластмасов, капакът отзад също е достатъчно стилен. Тънкият размер на Galaxy S пък е огромно предимство. Защото винаги може да го облечеш с някой от хилядите видове калъфи, за да ти се струва по-обемен в ръката ако това е проблема. Аз досега не съм забелязал никакво неудобство, а основно го ползвам с една ръка. Според мен далеч по-важно е какво има вътре. :)

Link to comment
Share on other sites

Като се инсталира Market Access или Market Enabler, се появяват Paid Apps в Маркет-а. Само трябва да се емулира T-Mobile Устройство. Сега го пробвах. Може и да се плаща през Google Checkout.

 

djadomraz може да си купи приложението, което му трябва, макар че аз намерих едно друго, което можеби ще му свърши работа.

 

Locale - Overview: Locale dynamically manages your phone settings based on conditions, such as Location and Time. Never worry about your ringer going off in the wrong place or at the wrong time again. You can set it and forget it!

В маркета има и адони с които можеш да си го променяш както си решиш и да му слагаш различни видове условия за изпълняване на промените.

 

От дадения линк, може да го свалиш без да плащаш :) Иначе е $9.99

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...