Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Оказа се, че е бъг в програмката и update от днес оправи този проблем :) Сега остава да работи както трябва и да не точи излишно батерия.

 

Точно одеве и аз я ъпдейтвах и мислех да ти пиша. Не съм забелязал да точи батерия допълнително. Без много Wi-Fi връзки, от сутринта до към 17-18:00 е на 70-75%. Ако Wi-Fi е постоянно включен (без да работи екрана), изкарва един цял работен ден с 40-50%.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

За любителите на Моторола Droid X малко повод за размисъл. Оказва се, че пичовете от Моторoла, въпреки шумно обявения ентусиазъм от тоталното обвързване с Андроид, са решили грозно да прецакат цялата идея за отвореност на платформата. В Droid X е инсталирана Efuse-базирана технология, която на практика превръща телефона в безмълвна тухла, в момента, в който усети, че е инсталирана неподписана цифрово от производителя версия на Андроид платформата. По този начин Моторола плюе директно и на обвързаността си с Open Handset Alliance. Е това определено изхвърли Droid X от списъка с предпочитани модели.

Link to comment
Share on other sites

Мисля, че имаше андроидски телефон от Моторола (и може би конкретно от оператор), който нямаше достъп до маркета, а единствено имаше софтуерен портал от Моторола или оператора, което е доста тъпо. Изкуствено ограничаване на използваемостта на телефона, много тъпо.

 

Вашите батерии как са при 2.1? Моята пада по следния начин: 100, 90, 80, 70, за 60 не съм сигурен), 50% направо на 30% и след това на 15% и накрая 5% и 1%. Чудя се дали това е нещо специфично на моята батерия или по-скоро драйверът на самсунг е такъв?

Link to comment
Share on other sites

че е инсталирана неподписана цифрово от производителя версия на Андроид платформата.

 

В смисъл че не е подписана от Motorola или изобщо от който и да е?

Link to comment
Share on other sites

В смисъл че не е подписана от Motorola или изобщо от който и да е?

Не знам подробностите, но едва ли е варианта "от кой да е", защото това не само изисква имплементирането на PKI, което е абсурд в този случай, но и прецаква основната идея на самата защита. Просто използва елементарна проверка на цифров подпис с един единствен публичен ключ (този на Моторола) или нещо подобно.

 

Edit: Бахахаха, някакъв пич веднага се свързал със Verizon, които от днес официално продават телефона, като ги е запитал специално за този проблем. Отговорът бил, че това са грозни слухове и всъщност може да си рутва телефона както си иска. Verizon заменяли дефектирали устройства в първите тридесет дни безусловно. Хм, баси майтапа. :lol:

Link to comment
Share on other sites

За любителите на Моторола Droid X малко повод за размисъл. Оказва се, че пичовете от Моторoла, въпреки шумно обявения ентусиазъм от тоталното обвързване с Андроид, са решили грозно да прецакат цялата идея за отвореност на платформата. В Droid X е инсталирана Efuse-базирана технология, която на практика превръща телефона в безмълвна тухла, в момента, в който усети, че е инсталирана неподписана цифрово от производителя версия на Андроид платформата. По този начин Моторола плюе директно и на обвързаността си с Open Handset Alliance. Е това определено изхвърли Droid X от списъка с предпочитани модели.

 

Motorola Droid също е била така.

Link to comment
Share on other sites

Motorola Droid също е била така.

Това няма как да е вярно. Droid се рутва с инсталацията просто на един файл и следването на клавишна комбинация при рестартиране. Това просто няма как да стане в случая на eFuse и цифровата проверка на bootloader-а, kernel-a и целия ROM.

Link to comment
Share on other sites

Just like the Motorola Milestone, it appears the upcoming Droid X and Droid 2 will have a digitally signed bootloader that will prevent users from flashing custom ROMs.The original Motorola Droid had an unlocked bootloader and that device became one of the most popular among the Android open source community, but it comes as no surprise that Motorola wants to lock their devices down.

 

 

Май и двамата сме прави. :)

Link to comment
Share on other sites

Май и двамата сме прави. :)

Цифровия подпис може и да се е появил при Milestone, но всъщност съществената разлика е използването на eFuse чип в Droid X, чиято функция най-вероятно е тази на "бутона за самоунищожение", който превръща телефона в безполезна тухла. Технологията eFuse е създадена от IBM с цел използването на динамична промяна в чипсетите от ново поколение. В този конкретен случай, динамичната промяна означава тотално скапване на системата. Поне такива са слуховете, като реалността ще се резбере когато някой се прежали да прецака първия Droid X или когато Моторола решат да нарушат мълчанието по въпроса.

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Ще чакаме до ден два новини по въпроса тогава. :) След като имаше хора, които ритаха и хвърляха iPhone 4, 1 ден след излизането му, най-вероятно ще се намерят смелчаци да се пробват и с Droid X.

Link to comment
Share on other sites

Ясно. Ще чакаме до ден два новини по въпроса тогава.

Моторола вчера са пуснали официално съобщение по въпроса с eFuse. Оказва се, че ако се опиташ да флашнеш custom ROM на телефона, въпросната технология ще приведе машината в "recovery mode", което не е чак толкова фатално като да го скапе съвсем, но все пак си е гаден номер.

Link to comment
Share on other sites

Другите ми 2 варианта са HTC Legend или HTC HD2... май май I9000 e по-добрият избор.

 

ПС: Ще взимам няколко броя на лизинг от МТел към фирмения договор, предпочитам така отколкото да кихна кинтите наведнъж

Link to comment
Share on other sites

Другите ми 2 варианта са HTC Legend или HTC HD2... май май I9000 e по-добрият избор.

Дедо, ти направо утрепа звяра. Как можеш да сравняваш тия два архивни телефона с Galaxy S? Единият даже е с отдавна умряла ОС, като единственото останало свястно нещо в него е, че с малко зор може да му се инсталира Андорид или дори Ubuntu. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Предпочитах Desire само че не го предлагат. Варианта да броя кеш за него не ми харесва особено както искам идния месец да ида да си почина малко някъде. Всъщност малко ме притеснява размера като HD2 определено го декласирам като нещо което не мога да нося в джоба си или поне да го мушна там и после да не ми пречи кой знае колко. Desire като размер е почти същия като моята Е52 а самсунга е средно положение между него и HD2... И по метода на изключването - това може ама ми е голямо, онова може ама ми е бавно, третото не може, четвъртото може но то не е толкова малко колкото искам... и най-малкото зло е това :)

Link to comment
Share on other sites

Другите ми 2 варианта са HTC Legend или HTC HD2... май май I9000 e по-добрият избор.

Windows Mobile е удобна ОС за писане на софтуер, но от потребителска гледна точка не е. Насочи се към Android или Symbian (скоро на пазара в БГ трябва да се появи Nokia N8 - http://www.symbian.org/devices/nokia-n8). А като хардуер телефоните на HTC (независимо дали са с Android или Windows) са много готини (технически параметри, производителност, дизайн). А за Symbian - твърдо Nokia, защото те разработват това ОС.

 

А колкото до Samsung - те произвеждат телефони с всякакви ОС, които се продват :) . Даже наскоро си направиха собствена ОС - Bada.

Link to comment
Share on other sites

Новият Symbian ми се струва също такова дърво като стария.

Ами... добре ще е първо да излезе, а после да го коментираме ;)

 

За сега това са единствените официални клипчета:

 

 

Link to comment
Share on other sites

samsunggalaxys.th.jpg

 

Galaxy S ... малкия му се радва точно като малко дете... и докато го усетя успя да затрие едната от иконите на десктопа... само видях как взе да я мърда и я засили върху кошчето с боклука... трябва да се намери нещо за заключване на десктопа че бая бели ще ми прави така :)

Link to comment
Share on other sites

btw. Мтел имат приятна промоция за корпоративни клиенти само че не ме устройва момента с новата карта иначе така щях да го взема. Официално телефона е над 1000лв а при тях с картата излизаше под 500...

Link to comment
Share on other sites

Честито, дедо! Аз все още чакам нашите идиоти да се натуткат най-накрая да го пуснат някъде в началото на август. Май ще му сложат цена нещо в интервала $150-$200 с контракт.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...