Jump to content
BulForum.com

Android OS


w00x

Recommended Posts

Ексклузивно за Verizon потребители. Дават го с телефона. Мисля, че трябва да се емулира Verizon телефон и ще се появи в маркета.

 

Можеш да си свалиш APK-то от някъде и да си го инсталираш.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 2.7k
  • Created
  • Last Reply

Свали си apk-то, но ако си в БГ няма да можеш да правиш телефонни обаждания - само чат.

 

Някой намерил ли е решение на проблема с липсата на звукова сигнализация за слаба батерия? Много ми е неприятно, че не знам кога ми свършва батерията и от време на време откривам умния телефон изключил само защото няма подобна тъпа функция. А в маркета според мненията няма нито едно свястно и наистина работещо приложение, което прави това. Като че ли има само едно - Battery Alarm, но мненията за него не са никак позитивни :/

Link to comment
Share on other sites

Свали си apk-то, но ако си в БГ няма да можеш да правиш телефонни обаждания - само чат.

 

Някой намерил ли е решение на проблема с липсата на звукова сигнализация за слаба батерия? Много ми е неприятно, че не знам кога ми свършва батерията и от време на време откривам умния телефон изключил само защото няма подобна тъпа функция. А в маркета според мненията няма нито едно свястно и наистина работещо приложение, което прави това. Като че ли има само едно - Battery Alarm, но мненията за него не са никак позитивни :/

 

Аз ползвам Batteryminder.

 

Направил съм го да започва да сигнализира на 35%(избира се), като на всеки 5% (избират се) пуска сигнализация с вибрация и звук (също се избират).

Освен това, вади в Notification bar-а (при желание) една иконка на която ти показва процента батерия с цифрички. Заедно с тази иконка, като се спусне менюто има таймер на приблизителното време живот оставащо на батерията, като то се наглася с времето въз основа на история на ползването.

 

Работи си идеално.

Link to comment
Share on other sites

Или аз не разбрах нещо или Андроида има емулатор на Win? Въпроса ми беше има ли приложение с което да се закача към някой сървър с Remote Desktop и свива ли екрана или се скролва?

Link to comment
Share on other sites

Или аз не разбрах нещо или Андроида има емулатор на Win? Въпроса ми беше има ли приложение с което да се закача към някой сървър с Remote Desktop и свива ли екрана или се скролва?

 

Да. Точно за Remote Desktop ти отговорих. Ти избираш дали да ти го свие или да ти го покаже на избрана от теб резолюция и да си скролваш.

 

А с предното ми мнение ти написах, че преди 1 ден съм пробвал без проблем RDC към Win7 компютър.

Link to comment
Share on other sites

Ииии чудно :) Трябва някой ден да седнем на 1 бира да ми покажеш това-онова че замислям дали да взема Galaxy S или Desire скоро че май ще трябва да се гледат email-и в реално време пък с Е52 това не се получава особено добре.

Link to comment
Share on other sites

Ииии чудно :) Трябва някой ден да седнем на 1 бира да ми покажеш това-онова че замислям дали да взема Galaxy S или Desire скоро че май ще трябва да се гледат email-и в реално време пък с Е52 това не се получава особено добре.

Дедото май накрая разбра кои са истинските телефони. :)

Link to comment
Share on other sites

Време беше. :)

 

Дедо, моя телефон е по-бавен от двата изброени от теб, но е същият като интерфейс като Desire. Galaxy S е доста по-различен. Но пък мога да ти покажа разликата между 2 произволни интерфейса.

 

Един приятел има същият телефон като моя, но е с различен софтуер. Ако са светнати само екраните в тъмно заведение, никога ама никога не можеш да предположиш, че са 2 еднакви телефона, освен ако не разбираш.

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ииии чудно :) Трябва някой ден да седнем на 1 бира да ми покажеш това-онова че замислям дали да взема Galaxy S или Desire скоро че май ще трябва да се гледат email-и в реално време пък с Е52 това не се получава особено добре.

Направо да направим едно андроидско булфорум събиране :) Хихи, и после нека разправят, че iphone юзърите били секта :)

Link to comment
Share on other sites

Направо да направим едно андроидско булфорум събиране :) Хихи, и после нека разправят, че iphone юзърите били секта :)

В Холандия всички са с IPhone, като Андроид юзърите чак наскоро набраха сила. Аз си взех Андроид телефон, защото е направо красота да пишеш app-s и е доста по-отворена от IOS.

Link to comment
Share on other sites

Дедото май накрая разбра кои са истинските телефони. :)

 

НЕ Е ТЕЛЕФОН!!! Това е всичко друго и покрай него и телефон :)

 

Само дето скоро ще ми трябва да си гледам пощата в по-реално време и да отговарям чат-пат, иначе като за телефон от Е51то съм доволен, а най-доволен съм от старата ми нокия 6230 - безотказно работи сума време, що бой изяде и нищо му нямаше, само пластмасите 2 пъти ги сменях че много се остъргаха а преди него от един Siemens C55 - също ЖЕЛЕЗЕН телефон. След 6230-то си взех 6500 и се проклинах затова, че не пробвах, колко кофти му е антената и как като го хвана с рамо почва да накъсва. Смених го с 6300, който беше 1 идея по-добре, но пак имаше леки кусури в bluetooth-a (но леки - работеше прилично, не като 6230-то но поне работеше, защото 6500-та е просто неизползваем в това отношение - там телефона трябваше да ти е на максимум 50см от слушалката и да има пряка видимост, ако случайно главата ти застане между телефона и слушалката и почва да се накъсва).

 

А да видим като телефон как ще се държи някой от тези дето съм ги харесал, че имам много горчив опит от един самсунг преди 7-8 години исках да го хвърля в Марица. От самсунга съм се заинтригувал но май ще ми е по-лесно да взема Desire (а и по-евтино) а най-лесно ми е да взема HDC HD2 но такова огромно парче не мисля че мога да преживея да нося по джобовете си (а и май не беше с капацитивен дисплей той)

 

 

Направо да направим едно андроидско булфорум събиране Хихи, и после нека разправят, че iphone юзърите били секта

 

Добра идея, още повече че с теб май не се видяхме на пред-последното събиране (или ме е ударила вече склерозата по-сериозно и нямам спомени) на последното аз минах колкото да кажа на Галин здрасти, да се консултирам набързо за едни климатици и после избягах че ми почваше работното време

Link to comment
Share on other sites

HD2 няма нищо общо с Desire и Galaxy S.

 

А не знам защо го нямаш за телефон. Можеш да си свалиш Widget и да си сложиш цифрите за набиране на заглавния екран. Точно като нормален телефон. Отключваш и направо набираш.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам Batteryminder.

 

Направил съм го да започва да сигнализира на 35%(избира се), като на всеки 5% (избират се) пуска сигнализация с вибрация и звук (също се избират).

Освен това, вади в Notification bar-а (при желание) една иконка на която ти показва процента батерия с цифрички. Заедно с тази иконка, като се спусне менюто има таймер на приблизителното време живот оставащо на батерията, като то се наглася с времето въз основа на история на ползването.

 

Работи си идеално.

Програмката изглежда добре, но проблемът е, че при избиране на рингтон нищо не се променя и въпреки, че поне 5 пъти избрах рингтон то си седи на 'rington off, click to select' - може би нещо не се разбира с моя 2.1?

Link to comment
Share on other sites

E все едно. На desire цъкаш 1 копче и излизат цифрите.

 

Ами не е телефон. Телефон е Nokia E52, телефон е 6230, тези обаче са много повече от телефон. Всичко друго и покрай него и телефон. Доскоро се инатих и не исках телефон без копчета а и каквото съм пробвал не ми е било удобно. Desire от друга страна като го пробвах ми се стори приятен за работа. Пак не е същото и не бих могъл да го извадя от джоба без да го поглеждам, да набера някой телефон и да си закача слушалката на ухото и всичко това без да отлепям очи от пътя, но като взе да ми трябват още неща в движение ще трябва да направя някакъв компромис.

Link to comment
Share on other sites

Програмката изглежда добре, но проблемът е, че при избиране на рингтон нищо не се променя и въпреки, че поне 5 пъти избрах рингтон то си седи на 'rington off, click to select' - може би нещо не се разбира с моя 2.1?

 

Аз също съм с 2.1 и няма никакъв проблем с рингтон-а. Не съм сигурен, че съм си избирал, но този по подразбиране няма никакъв проблем, а и не е натрапчив. Явно проблема е някъде при теб.

 

E все едно. На desire цъкаш 1 копче и излизат цифрите.

 

Ами не е телефон. Телефон е Nokia E52, телефон е 6230, тези обаче са много повече от телефон. Всичко друго и покрай него и телефон. Доскоро се инатих и не исках телефон без копчета а и каквото съм пробвал не ми е било удобно. Desire от друга страна като го пробвах ми се стори приятен за работа. Пак не е същото и не бих могъл да го извадя от джоба без да го поглеждам, да набера някой телефон и да си закача слушалката на ухото и всичко това без да отлепям очи от пътя, но като взе да ми трябват още неща в движение ще трябва да направя някакъв компромис.

 

Не е все едно. Едно натискане повече е. :) А и на Sense му е малко бавен Dialer-а, та отнема 1 секунда докато се покаже, докато Widget-a е директно на екрана.

 

Има гласово набиране, което се справя доста добре. Има и много удобни Speed Dial програми. Наистина няма как да избереш номера без да гледаш, но все пак..

Link to comment
Share on other sites

Има гласово набиране, което се справя доста добре.

 

Това никога не е работило прилично и освен ако не се запиша за всеки човек поотделно май не става. А и тогава се чуствам тъпо когато го ползвам особено като трябва да повторя няколко пъти докато захапе (ако е по-шумно) после да казвам "йес", "мобайл" най-накрая (около половината от опитите ми) завършвах с "ай да ти е*** м****та", и си вадех телефона от джоба :)

 

Има и много удобни Speed Dial програми. Наистина няма как да избереш номера без да гледаш, но все пак..

 

Ми това е, набирането с телефон с копчета става и докато го "опипваш". Даже съм успявал да пусна телефонния указател, да натисна 3-4 копчета и тогава да погледна за секунда дали наистина ще набера когото трябва.

 

 

-------------------

 

Друг въпрос, когато тръгнеш да набираш в слушалката чува ли се нещо (Siemens-a беше така и знаех кога е почнал да набира) а Нокия-та дразнещо е че нищо не се чува и не си наясно дали стои и дреме и чака да натиснеш нещо или просто набира и още не се е свързал (т.е. преди да почне да дава свободно)

Link to comment
Share on other sites

Това никога не е работило прилично и освен ако не се запиша за всеки човек поотделно май не става. А и тогава се чуствам тъпо когато го ползвам особено като трябва да повторя няколко пъти докато захапе (ако е по-шумно) после да казвам "йес", "мобайл" най-накрая (около половината от опитите ми) завършвах с "ай да ти е*** м****та", и си вадех телефона от джоба :)

 

 

 

Ми това е, набирането с телефон с копчета става и докато го "опипваш". Даже съм успявал да пусна телефонния указател, да натисна 3-4 копчета и тогава да погледна за секунда дали наистина ще набера когото трябва.

 

 

-------------------

 

Друг въпрос, когато тръгнеш да набираш в слушалката чува ли се нещо (Siemens-a беше така и знаех кога е почнал да набира) а Нокия-та дразнещо е че нищо не се чува и не си наясно дали стои и дреме и чака да натиснеш нещо или просто набира и още не се е свързал (т.е. преди да почне да дава свободно)

 

Google voice при "Search blackberry operating system troubleshooting" отваря браузър и веднага зарежда blackberry operating system troubleshooting в google. При "navigate to Golden gate bridge" отваря Google Maps и ти настройва маршрута от сегашното ти място с автомобил до Goldengate Bridge в SF. За съжаление navigate функцията на Google Voice е много слабо използваема в БГ.

 

С гласова команда можеш да зададеш набиране или писане на съобщение към определен номер, като докато говориш, ако има повече от 1 възможности ти дава да избереш. Избирайки, системата се наглася според гласа ти и често търсени термини. Ако пишеш на английски, можеш да си издиктуваш целият e-mail и то ти го пише, като ти предлага възможни думи докато пише, ако е объркало някъде.

 

С Froyo е още по-добре застъпен момента с гласовия контрол. Може да изречеш текст на Английски език, телефона го разбира, вкарва го в преводач, избираш на какъв език да го преведе (във видеото беше Френски), телефона го превежда и го изговаря на езика, който си избрал. Това всичкото става за около 2 секунди. Така че гласовото набиране при Android не е това при Nokia. :) Нищо общо.

 

Едит: Демо на гласовите възможности на Android има в

представяне на Froyo (Android 2.2). На 20 минути и 58 секунди.
Link to comment
Share on other sites

Да да ... а "navigate to кемпински-зографски хотел" - пробвал ли си го? Ако ей това вземе че го намери изобщо (не по адрес) и второ изобщо захапе за какво му говориш шапка му свалям. Или примерно "navigate to mall plovdiv", такива с "Golden gate bridge" слабо ме вълнуват. Или до нашенски адрес (на кирилица). То ти верно си го написал че не е много използваемо тук, аз се опитвам да ти кажа че е АБСОЛЮТНО неизползваемо в нашенски условия.

 

И друго - като кажа "dial Стефан Петров" дали ще се сети че имам предвид "Stevan Petrov" а не да ми го говори с английски акцент "Стйефан Пйетроуввв"

 

Трябва да го разгледам и може да си променя мнението но малко сме встрани от целевата им група - английски, немски, френски, испански - да, ама има ли нещо с Български силно ме съмнява да се справи. Евентуално благодарение на братята руснаци ако вземат че направят нещо...

Link to comment
Share on other sites

Да да ... а "navigate to кемпински-зографски хотел" - пробвал ли си го? Ако ей това вземе че го намери изобщо (не по адрес) и второ изобщо захапе за какво му говориш шапка му свалям. Или примерно "navigate to mall plovdiv", такива с "Golden gate bridge" слабо ме вълнуват. Или до нашенски адрес (на кирилица). То ти верно си го написал че не е много използваемо тук, аз се опитвам да ти кажа че е АБСОЛЮТНО неизползваемо в нашенски условия.

 

И друго - като кажа "dial Стефан Петров" дали ще се сети че имам предвид "Stevan Petrov" а не да ми го говори с английски акцент "Стйефан Пйетроуввв"

 

Трябва да го разгледам и може да си променя мнението но малко сме встрани от целевата им група - английски, немски, френски, испански - да, ама има ли нещо с Български силно ме съмнява да се справи. Евентуално благодарение на братята руснаци ако вземат че направят нещо...

 

navigate to Trimoncium Princess работи. То и затова по принцип не работи в BG, а трябва да се използва хак. Защото не могат да ти предоставят услугата такава, каквато е замислена. Гледай демото, което пуснах.

Link to comment
Share on other sites

Добри новини за любителите на Galaxy S. Samsung обявиха, че започват ъпгрейда към Android Froyo 2.2 в началото на август за корейския вариант. Най-вероятно след ъпгрейда в Корея ще последва и този за международната версия.

Link to comment
Share on other sites

Аз също съм с 2.1 и няма никакъв проблем с рингтон-а. Не съм сигурен, че съм си избирал, но този по подразбиране няма никакъв проблем, а и не е натрапчив. Явно проблема е някъде при теб.

Оказа се, че е бъг в програмката и update от днес оправи този проблем :) Сега остава да работи както трябва и да не точи излишно батерия.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...