Jump to content
BulForum.com

проблем с видеокарта


samkijot

Recommended Posts

сигурно има доста теми с подобно заглавие, но все пак ... та, от 2 дни когато влезна в DX9 среда (Sapphire X1650 PRO) след няколко секунди картината блокирва и не е възможно да се направи нищо освен да се рестартира компютъра.

смених драйверите, но проблема си остана.

не знам дали има връзка, но преди няколко дни свалях охлаждането(активно) да го почистя и сложих малко паста. в момента температурата поддържа между 65 и 70 градуса, което пак ми се вижда много, въпреки че и преди да сложа пастата и да почистя, градусите в никакъв случай не бяха под 65 :unsure:

някакви идеи?

Link to comment
Share on other sites

Свали охлаждането и огледай да не си изкъртил някой от ъглите на кристала - колкото и абсурдно да звучи попадал съм на такава карта - явно се бяха изгубил някакви транзистори, които се ползват в 3д-то, 2д работеше идеално.

Пастата нали я слагаш тънък слой, колкото да покрие (не изцвъркваш 1 тубичка)?

Link to comment
Share on other sites

http://www.ixbt.com/video2/images/sapphire...0xt-cooler2.jpg

 

това е охлаждането ... абсолютно същото, въпреки че тук е дадено за 1300

 

иначе не знам на кое му се вика кристал, ама не мисля, че нещо съм "изкъртил". колкото до пастата гледах да не е много :)

Link to comment
Share on other sites

http://www.ixbt.com/video2/images/sapphire...0xt-cooler2.jpg

 

това е охлаждането ... абсолютно същото, въпреки че тук е дадено за 1300

 

иначе не знам на кое му се вика кристал, ама не мисля, че нещо съм "изкъртил". колкото до пастата гледах да не е много :)

Кристал е онова квадратното дето лъсва като почистиш пастата в случай,че няма някаква капачка над него.Много е нежен и може неусетно да си го наранил.Точно след като почисти картата ли взе да прави парчета?Мога да ти препоръчам asasas от форума.Иди при него да ти каже има ли смисъл да се занимаваш.Но съм чувал че ако е наранен кристала няма много какво да се направи.Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

странна работа ... свалих охлаждането, почистих малко пастата, която беше излязла извън "кристала", сложих захранването и сега в 3D среда няма проблем. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Като се замисля може по някаква случайност да се е издънил някой стабилизатор или нещо такова.

Най-лесно може да се провери с волтметър, намираш ръководство за вмод и там са дадени точки за мерене.

Друго което се сещам е да качиш рива тунер, ати туул или друг туул за клокване и да смъкнеш честотите колкото може без да забива и да пробваш така работи ли.

Link to comment
Share on other sites

При положение,че си е барнал и се е пооправила да няма някъде тъй наречените 'студени спойки'? Малко вероятно ама скоро четох една тема и ми се наби в главата.Нещо от рода на спояване с топъл въздух и даже до фурни стигаше :x

Link to comment
Share on other sites

"проблема с видео картата" май се превърна в "проблем с хард диска". след преинсталация (2-3 поред) компа започна да забива. твърдия диск има лоши сектори, с HDD Regenerator уж ги "излекувах", но ми се струва да е временно ... просто след известно време на работа на PC-то се чува един звук като на превключване, червения диод, който индикира работата на харда, започва да светии постоянно и компа забива.

някой да е имал подобен проблем?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
"проблема с видео картата" май се превърна в "проблем с хард диска". след преинсталация (2-3 поред) компа започна да забива. твърдия диск има лоши сектори, с HDD Regenerator уж ги "излекувах", но ми се струва да е временно ... просто след известно време на работа на PC-то се чува един звук като на превключване, червения диод, който индикира работата на харда, започва да светии постоянно и компа забива.

някой да е имал подобен проблем?

Аз в момента го имам. Купих един хард от колега от форума, всичко беше ок, но след седмица цъфнаха 2 лоши сектора и се появиха всички симптоми описани от теб.

Лошите сектори са в началото - 1-и и 2-и ред (тествам с HDTune). Реших да пробвам с ново разделяне на харда - C-15GB, D-15GB, E-останалите....

Инсталирах Уина в D и засега да чукна на дърво машинката фърка:) докога...въпрос на късмет.

Интересното е, че въпреки че форматирах Ц-то, дава заети 700MB.

Link to comment
Share on other sites

Няма оправяне, купувай нов. Виж в смарта колко realocated sectors има.

кой смарт? като пуснах HDD Regenerator намери 58 и пак толкова уж "оправи" ... странното също така е, че при рестартиране и изключване Windows-a са бавин изключително много.

Link to comment
Share on other sites

"проблема с видео картата" май се превърна в "проблем с хард диска". след преинсталация (2-3 поред) компа започна да забива. твърдия диск има лоши сектори, с HDD Regenerator уж ги "излекувах", но ми се струва да е временно ... просто след известно време на работа на PC-то се чува един звук като на превключване, червения диод, който индикира работата на харда, започва да светии постоянно и компа забива.

някой да е имал подобен проблем?

 

Добре дошъл в клуба :lol: Проблем с PC-Bulforum

 

При теб видео и хард,а при мен кондензатори по дъното :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...