Jump to content
BulForum.com

Dragon Age: Origins


Crazy_Hamster

Recommended Posts

Ами контролирай ги. Атакувай с всички по един. Дръж мейджа най-отзад. Използвай специалните умения. И най-вече използвай паузата!

Този куест е първият след пролога и е еднакъв за всички. Не би трябвало да виждаш никакъв зор тук на каквато и да било трудност.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Ами аз ги трепя предните, разчиствам, но стигам края и там има един по-специален някакъв.

 

Контролирам ги уж и си играя с маг-а. Дал съм на стрелеца да стреля отдалеч, а другите да седят, докато противника не дойде в обсег. И като дойде в обсег, карамба като гледам само маг-а да използва магията за стън и когато е възможно такава със сплаш демидж. На последния опит ми останаха само 2-ма редови войници, но магьосника беше умрял и бях с един глупав уориър, та умрях.

 

Ще пробвам довечера пак.

 

Иначе играта е зарибяваща до сега. Ще видим нататък как ще се развият нещата.

Link to comment
Share on other sites

Стрелецът също има стън. Дай му някакъв меч и го пращай с другите двама да сече. Така и така на ниско ниво с лък почти никакъв демидж не влиза. На магьосника е добре да си развил cold магии.

Дерзай! :)

Link to comment
Share on other sites

Ще го имам на предвид, но за сега не съм развил такива.

 

Имам светкавица 2 нива. Едното е единична, другото е в радиус.

Имам и една магия, която стънва в радиус от магьосника. Стънвам ги по 4-ма. :)

 

Ще пробвам пак и ще се "похваля". По принцип не съм по такива RPG-та в които се контролират повече хора, но на тази ме привлича обстановката и мисля да и дам шанс.

Link to comment
Share on other sites

Ще го имам на предвид, но за сега не съм развил такива.

 

Имам светкавица 2 нива. Едното е единична, другото е в радиус.

Имам и една магия, която стънва в радиус от магьосника. Стънвам ги по 4-ма. :)

 

Ще пробвам пак и ще се "похваля". По принцип не съм по такива RPG-та в които се контролират повече хора, но на тази ме привлича обстановката и мисля да и дам шанс.

За магьосника е добре да развиваш де що има cold, след това вдигаш до Мъртвешки облак и за накрая развий всичко до crushing prison...., като паралелно с това го развивай до Meji - това последното дава сериозен бонус към магиите. От много голяма помощ за магьосниците е и онзи гей Shale (големът), по-точно с развита до дупка stone aura (дава бонус към дефенс на партитата като сваля същия на враговете, освен това значително намаля меджик демиджа който ти наливат като увеличава твоят). Аз последно се разхождах с трима магьосника и голема и изнасях де що имаше гад - без да се зоря хич....

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Ред: Ха, Шейл някога е бил жена джудже..... :woot ..... пък аз се чудих защо са го направили да се държи като гей.....

Link to comment
Share on other sites

Blizzard > Earthquake > Cone of Cold > Earth Fist = win

 

развил съм ги на Мориган + heal магии и нямам бутане... партито е аз (2h warrior) + Shale като melee dps (и двамата сме с по около 330 кръв и държим доволно на бой) / Мориган като Crowd Controller/Healer и Лелиана развита като Archer... жал ми е, че нямам място за Алистър, но няма как... :unsure:

 

тази сутрин бутнах Flemeth само с Лилана... максимум fire resistance gear (craftnata от drake scales) + aurata на Shale развита на макс + potions... тя си стреляше от далеч, другите си чоплеха зъбите на безопасна дистанция... врагът си стои на хълмчето, аз го дупча със стрели, получавайки минимален дмг от fire атаките...

мега тъпо са го направили, че не те гони и не бие melee, освен ако сам не се навреш... :ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Мен ме кефи да ползвам някои от комботата - vulnerability + life drain, sleep + horror и т.н. А любимата ми магия вече е crushing prison. :)

 

Леко съм разочарован от новото DLC - минава се за 15 минути. Има и разни специални оръжия и брони, но моите си бяха по-хубави. Warden's keep беше 100 пъти по-добро.

Link to comment
Share on other sites

btw ето ви Character Specilization Mod... помага много... добавя един гарван в camp-a, който ви дава Potion of Specilizaion...

на мен буквално ми спаси играта, след като Wynne ме напусна, а бях развил Мориган на демидж магии и увиснах без хийлър... ^^

 

Психоза, могат ли да се играят сейфовете от default инсталацията, ако ъпдейтна на 1.02, за да играя новото DLC ?

Link to comment
Share on other sites

btw ето ви Character Specilization Mod... помага много... добавя един гарван в camp-a, който ви дава Potion of Specilizaion...

на мен буквално ми спаси играта, след като Wynne ме напусна, а бях развил Мориган на демидж магии и увиснах без хийлър... ^^

 

Психоза, могат ли да се играят сейфовете от default инсталацията, ако ъпдейтна на 1.02, за да играя новото DLC ?

Че какво толкова си се изложил, че точно тя да те напусне :blink: Да не би, да си станал блод меджи ?

Link to comment
Share on other sites

Психоза, могат ли да се играят сейфовете от default инсталацията, ако ъпдейтна на 1.02, за да играя новото DLC ?

 

Аз я бях затрил играта, онзи ден я инсталирах отново, сложих пача, пейстнах си сейвовете и всичко беше наред.

 

Че какво толкова си се изложил, че точно тя да те напусне blink.gif Да не би, да си станал блод меджи ?

Мен ме напусна, даже ме нападна, защото

прецаках урната със свещените останки, бла-бла. После и Лилиана ме напусна.

 

Link to comment
Share on other sites

^^ и аз така... исках си специлизацията за warra :P

бях махнал и двете от партито по време на лошото си дело, но Wynne е разбрала някак и по-късно в camp-a ме навика и напусна

Link to comment
Share on other sites

Аз пък за разнообразие последният път омазах дракона преди урната и оня ми снесе два багажника предмети и все яки. Та, в този ред на мисли да попитам - освен всички хави дето ми ги даде, ми пусна и dragon scale от която според куеста може да се нправи броня, но онзи тъпанар ковача в Денерим ми мрънка, че искал да му донеса drake scale за да се упражнявал преди да се захване с драконовите люспи.... Та въпросът ми е - къде виреят тези добичета дрейковете, та да си гътна едно ?

Link to comment
Share on other sites

Ако разпусна някой от партията си, мога ли да си го върна после?

 

След нападението над замъка и смъртта на царя, отидох в ония град, който Мориган предложи. Там видях онзи в клетката. Стан. Куинари-то. И сега се чудя дали да взема него, или да си запазя кучето. Един път ми предложи вече, аз избрах него и като натиснах Accept, кучето го нямаше вече, та лоуднах предишен сейв и сега съм пред клетката му.

Link to comment
Share on other sites

Ако разпусна някой от партията си, мога ли да си го върна после?

Спокойно, можеш. Всеки герой те чака в един лагер - малко по-късно ще го видиш. Само ако те намразят, изчезват завинаги.

Link to comment
Share on other sites

След нападението над замъка и смъртта на царя, отидох в ония град, който Мориган предложи. Там видях онзи в клетката. Стан. Куинари-то. И сега се чудя дали да взема него, или да си запазя кучето. Един път ми предложи вече, аз избрах него и като натиснах Accept, кучето го нямаше вече, та лоуднах предишен сейв и сега съм пред клетката му.

Няма никакъв проблем да си върнеш кучето на по-късен етап, във всяка "не-военна" зона можеш по всяко време да си избереш произволни трима герои да придружават главния ти такъв.

 

Иначе вчера НАЙ–НАКРАЯ я превъртях за сефте :) Доста време отне, сега мисля да я започна наново с някой злобен блъд мейдж и да всявам ужас наред.

Link to comment
Share on other sites

А този блъд мейдж явно не го харесват много. Освен кучето, има ли някой, който ще върви с теб ако станеш блъд мейдж?

Link to comment
Share on other sites

Само тази специализация не съм отключвал, но предполагам, че никой няма да те напусне, просто на някои герои ще им падне настроението.

Link to comment
Share on other sites

Мориган ще ме хареса като кървав маг, може би и Зевран, а Вин, Лелиана и Алистър, предполагам, няма. На другите едва ли ще им пука. Все пак Алистър едва ли може да ме напусне, поне не и ако не избера Логейн след дуела, защото е важен за историята...

Link to comment
Share on other sites

53 часа...

 

докарах до 21лв. (Warrior)... нямам търпение да пуснат продължението... дано реализират потенциала на историята с Мориган (искам да видя синковеца :D ), ще е убииииииииствено продължение ^^

 

btw, пазете си героите и айтемите.... ще могат да се импортват в двойката...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 months later...

Някой пробва новото DLC за Лелианчето? АЗ явно нещо сгавих, защото след като го инсталирах бутонът Other Campaigns стана неактивен...

Иначе, най-логично е детето на Мориган да стане новия свръх злодей, хипермогъщ и т.н... Мориган ще го обича, ще демонстрира чувства, но накрая ще признае, че е твърде зъл и ще има драматично влюбване в главния герой.

Но пък тия прекрасни приказни истории вече не са модерни, сега е по-акутално да има кръв и черва, пък и не се връзва историята, ако Мори си е останала непорочна след врътването...

Интересно, интересно... и на мен това ми е най-любопитната сюжетна нишка :P

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Баси, за пореден път се зарибих зверски по играта. Този път изиграх и всички DLC - Awakening, Leliana's Song, Witch Hunt, Golems of blablabla...

Отидоха си над 60 часа през последните няколко дни. И искам още!

 

Awakening просто ме размаза! Колкото е яка Origins, Awakening е двойно по-яка! Едно единствено нещо мога да посоча като минус - книгите за пренареждане на скиловете. Не би трябвало за 6 злато да можеш тотално да си промениш героя, но е прекалено привлекателно като идея, за да го пропусна :) Може би е добре да го има като опция, но определено трябва да е мноооого по-скъпо.

 

Въпреки че Origins го превъртях 4 пъти (вече 5), все още имаше нови неща, които да науча за различните скилове и тяхното прилагане.

 

Сега мисля да мина Awakening още един път с героя си от Origins (за всяко DLC си направих по отделен герой), за да видя как ще го посрещнат :)

 

Уви, мисията Witch Hunt беше прекалено кратка, елементарна и леко тъпа (колкото и да обичам Мориган). Песента на Лелиана имаше добра история и развитие, но съще много кратка.

 

Нямам търпение за Dragon Age 2 !!!!

Link to comment
Share on other sites

Не знам, не ме влече особено идеята за онлайн масовка. Е, възможно е да си скапя живота с нея, ако пробвам, но по принцип си падам повече по сингъл. Скоро ще има и нов Elder Scrolls...Diablo III...Witcher 2...Mass Effect 3...Heroes 6...бааааааааа!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...