Jump to content
BulForum.com

Dragon Age: Origins


Crazy_Hamster

Recommended Posts

Новото RPG на Bioware, духовен наследник на Bauldar's Gate.

 

http://zamunda.net/details.php?id=194992&hit=1

 

boxshot_uddk_large.jpg

 

Видях, че няма тема и реших да пусна. Днеска поиграх и мога да кажа, че играта доста ми харесва, при положение, че я започнах с доста скептицизъм.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 75
  • Created
  • Last Reply

Това ще е МАСИВНА игра. Инсталирах я, пуснах я за проба и сега бързам да приключа с работата за седмицата, за да мога да й се отдам изцяло.

Link to comment
Share on other sites

Започнах с най-стандартната комбинация - гологлав male fighter, sword + shield. :)

Още ми е малко терсене с движението и камерата. Освен това се получават доста досадни гличове с графиката, но най-вероятно проблемът е в моя телевизор.

Иначе играта наистина има потенциал да бъде "всичко, за което RPG феновете мечтаят".

Link to comment
Share on other sites

При мен няма проблеми с графиката, виж из гугле за познати проблеми. Аз мисля да започна на ново и да си направя хийлър, че много терсене ми идва с тея потки само.

Link to comment
Share on other sites

Абе, някой вече да е проснал Brood Mother-a? Много ташкън ми идва нещо. Аз съм mage, с мен имам още един mage, един rogue и едно джудже warrior.

Link to comment
Share on other sites

Не съм срещал такова нещо, май си по-напред от мен.

Аз играя с два уориъра и два мейджа. По-рано днес изтрепах ревенантите в гората и съм много доволен :) А после и едно "драконче" омазах.

Сега съм при джуджетата.

Link to comment
Share on other sites

Няма как да си по-далеч от истината :)

След 30+ часа игра спокойно мога да кажа, че Dragon Age е в Top 3 на най-добрите игри, с които съм се захващал.

Link to comment
Share on other sites

На мен също никак не ме привлича. Но и при мен има друг момент - от всичките игри, излезнали от серията D&D - Icewindale, Baldur's Gate, Temple of Elemental Evil и т.н., единствената, която що годе ме е грабнала е Neverwinter Night... Всички останали са ми еднотипни бълвочи от типа "попълни клиширан сюжет тук", най-много да измислят различни имена на предметите и магиите. Всичко останало ми е абсолютно еднакво и абсолютно банално.

Link to comment
Share on other sites

И ко било? Ставала?

 

На мен хич не ми хвана окото от трейлирите...

И аз като гледах трейлърите си мислех, че играта ще е боза, но ми харесва много. Забележките са ми само към историята, която е доста изтърката след като половината им игри са с такава история.

 

@Antares играта не е по D&D, а по някаква друга тяхна си система. Има 3 класа, всеки с по 4 специализации, като можеш да вземеш само 2 специализации (на 7мо и 14то ниво), но първо трябва да си ги научил от някой.

Link to comment
Share on other sites

В крайна сметка едно RPG, излизащо през края на 2009 година няма физическата възможност да представи нещо кой знае какво ново. В края на краищата пак си е Role Playing Game, вървиш, биеш, вдигаш нива, събираш неща и изпълняваш куестове. С малките разлики в имената, цветовете и графичните ефекти всичко се свежда до една идея.

Link to comment
Share on other sites

Психозис, на твоя отговорност! :D

 

Сложих я, мисля, че ако се напъна, щя й простя грозната графика и 15-те гб инсталация. Ако до 2-3 час в играта не съм трогнат, ще я махна и повече няма да си играя с теб :D

 

[Edit] Просто... Не? Дори след като известно време си втълпявах, че графиката няма значение... Инвентара е ужасяващ, камерата тоже, управлението на партито е куцо, битките са трооомавиии, yaaaaaaawn... [/Edit]

Link to comment
Share on other sites

Мрънкалооо :) Какво му има на инвентара? С камерата и управлението се свиква след половин час. А пък на битките какво не ти харесва?? Ц, ц, ц.

Карай, на мен ми е адски кеф да я играя, ти се оправяй.

 

Brood Mother я убих от втория път - докато има пипала и гадини, пускам близард по нея, а иначе - трима уориъра в нея и отзад майдж замразява.

Link to comment
Share on other sites

Кантарес, недей чак така. Гледам има и други мои познати, които са я харесали. Ако едно време си харесвал Булгурс Дейт, дай й шанс. Просто на мен ми е ужасно... тромава.

Link to comment
Share on other sites

Балдъз Гей никога, ама никога не ми е харесвала. Поради тоновете хвалби съм се мъчил с няколко части по няколко часа - не можа да ме грабне и т'ва е. Просто тази система на RPG не е моя тип. Тоест с множество персонажи, магии за еднократна употреба и после дирене на място за почивка - просто не е за мен това. Вероятно има нещо общо факта, че първото ми RPG беше Diablo, преди това съм играл предимно екшън аркади, шутъри, състезателни и симулатори. Но и от прочетеното от теб ми е ясно, че тази игра няма смисъл дори да я пробвам...

 

Да де... сори за офтопика в темата :Ю

Link to comment
Share on other sites

Превъртях я! 50+ часа геймърски оргазъм! :)

Искам веднага да започна с нов герой, но ме затрупаха с работа и ще трябва да се отложи за другата седмица.

Link to comment
Share on other sites

Деба... май май трябва да си сменя крюто...

Link to comment
Share on other sites

Бах, по-як трейлър не съм гледал! По принцип не харесвам тоя тип РПГ-та, в които трябва да мислиш за партито си от още няколко човека, ама след като видях тоя трейлър, + още някое и друго мнение, се замислям дали да не й дам шанс :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...