Jump to content
BulForum.com

Усилвател


Recommended Posts

Tърся някъде в Пловдив където да се продават комплектчета

за зглобяване на усилвател, нещо малко и не много мощно (15~25w),

не повече от 25- 30лв да е.

 

Правя го For Fun! А не за качество :)

Link to comment
Share on other sites

Пише се Сглобяване, във всички магазини за електроника има, но не са нищо особено (обикновено клас B или D с някакви интегралки на +12в). От тези комплектчета ми беше харесал с TDA1554 - 2x22W и сравнително добро качество за интегралки.

Трябва да си направиш захранване и да си купиш и подходящ радиатор.

Ако искаш добро качество направи си транзисторен клас AB, по-скъпо и сложно, но си струва.

Link to comment
Share on other sites

Бях чел точно за такова усилвателче с TDA1554 - 2x22W

предполагам антично захранване 200w Compaq би свършило работа, и си намерих голям меден охладител

видях че във Вик и Ват има китче с TDA1554 и то бая евтино, утре или във вторник ще ида да го взема ще кача и снимки като започна работа :)

Link to comment
Share on other sites

Преди 6-7 години бяха по 6лв, така че и сега ще са евтини комплектите сигурно.

Навремето си бях вградил в една работеща пентиум единица такъв усилвател, но имашe шумове, като работи компа.

Трябваше да му сметна някакъв филтър, но не ми се занимаваше и за 10лв си купих траф. По спомен усилватела свиреше по-добре от всички респроми и подобни боклуци, които можех да си позволя и въобще е доста добро бюджетно решение (по-добро и от повечето пц колонки).

Link to comment
Share on other sites

Излагация голяма беше днес.

Ходих към Вик и watt :D и не намерих тда 1554 чип, чудих се какво да правя и лелчето там ми каза за вече готови схеми, но беше останала само една бройка със chip TA8210. Отделно от това си купих 2 бр чинч женско и 2 бр като това vsx819hkrearlarge.jpg само че са 2 отделни.

 

За момента изкормих едно захранване от кутията му и смятам да натикам всичко вътре.

За захранване имам адаптор с output 15V, на схемата пише че на макс усилвателя използва 9-20V.

Добавих си бутонче за вкл и изкл.

 

Радятор(ите...)а който имам не ми вършат работа защото на никои от тях дупките не съвпада с чипа, ако някой може да пробие да свирка, ще почерпя

трябва да взема и тинол преди да продължа, щото не се сетих че няммам :D

 

и така, грубо в момента стигнах до кривата круша и едва в петък ще се продължи работа

Link to comment
Share on other sites

Защо държиш на готов - купуваш си частите (само 4-5 външни елемента) и ги запояваш на такава платка

vv.jpg

Надявам се, че бързо ще стане ясно, че тези усилватели са калпави и ще се зарибиш за нещо по-серозно, например като това :smile:

zen_amp2.jpg

Излиза колкото някое дърто сони, а си е хай-енд.

Link to comment
Share on other sites

Не държах на готов, просто тoва имаше в наличност,

гадинката е готова и се оказа сполучлива,

1 клипче снимано с телефона

http://rapidshare.com/files/303585250/____...__0009.3gp.html

http://www.easy-share.com/1908367085/Видео0009.3gp

на клипа свири със 8 АА батерии, (с адаптора свири по същия начин)

захранва 2х7 w колонки и е идеално за музика на баскетболното игрище :)

 

има и 2 кyсура, 1: има гаден шум като не свири 2: ако вдигна на повече от 4 чертички звука ( nokia 5130 xpresmusic) poчва да криви, но си е достатъчно силно :)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...