Jump to content
BulForum.com

Проблем със субтитрите


NightWolf

Recommended Posts

Съжалявам, знам че има такава тема, но немога да я открия с търсачката....Та проблема ми е, че субтитрите ми излизат като гръцки букви. С к-лите пак съм и имам флекс тайп . Някое да знае как се оправя ?

Link to comment
Share on other sites

Зависи коя програма ти вади субтитрите. Примерно аз съм с DirectVobSub (появява се като зелена стрелка долу до часовника) и като се кликне на стрелката на меню Main се вижда Text Setting, където има бутон със шрифта. Като се кликне на него има още настройки - още веднъж бутона с името на шрифта и най-отдолу има поле Script, където избираш Cyrillic. За шрифт може да избереш Arial - би трябвало да го има със стандатната инсталация на Windows или Helvetica примерно, като по-неутрален.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Пробвай със:Start>Control Panel>Date,time,language and regional options>regional and language options>горе в прозореца избираш advanced и от падащото меню избираш bulgarian. След това те пита дали да се рестартира>даваш ok.И след рестарта пробвай субтитрите.

Link to comment
Share on other sites

Съжалявам, знам че има такава тема, но немога да я открия с търсачката....Та проблема ми е, че субтитрите ми излизат като гръцки букви. С к-лите пак съм и имам флекс тайп . Някое да знае как се оправя ?

На новите версии на k lite няма зелена стрелка.Даваш десен бутон на екрана на MPC и избираш меню субтитри.Оттам arial и под полето с размера на буквите има езика.Трябва да го нагласиш на кирилица.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...