Jump to content
BulForum.com

ТЪРСЯ ПОМОЩ за MAC-адрес


JOMPY

Recommended Posts

здравейте на гигабит съм

 

от няколко седмици ми излиза съобщение че ип-то ми е в конфликт с друго IP

също така в някои сайтове не ми позволява да се регистрирам тъй като не билои възможно с мойто ip

обадих се в гигабит и ми казаха че тряа да клонирам мак адреса или да си купа нова лан карта

питах ти как се клонира , те казах че тряало да потърся някой познат

тъй като знам че тук има много начетени хора в тази сфера се надявам някой да ми помогне

 

мерси предварително

Link to comment
Share on other sites

здравейте на гигабит съм

 

от няколко седмици ми излиза съобщение че ип-то ми е в конфликт с друго IP

също така в някои сайтове не ми позволява да се регистрирам тъй като не билои възможно с мойто ip

обадих се в гигабит и ми казаха че тряа да клонирам мак адреса или да си купа нова лан карта

питах ти как се клонира , те казах че тряало да потърся някой познат

тъй като знам че тук има много начетени хора в тази сфера се надявам някой да ми помогне

 

мерси предварително

 

натискаш Start-Settings-Network Connections. Натискаш десен бутон на мрежовата връзка, която използваш и избираш Properties. След това даваш Configure, чукваш табчето Advanced и избираш опцията Network Address и в дясно на радио бутона избираш enable и пишеш MAC адресът, но без тиретата. Затваряш прозорците с ОК

Link to comment
Share on other sites

Отиваш в гугъл пишеш MacMakeUp.exe, сваляш си я тази програмка и си сменяваш (генерираш си нов) мак адреса. След това се обаждаш на гигашит да ти сетнат новия мак адрес и си готов!

Ако не можеш да откриеш програмката пиши на ЛС някакъв мейл да ти го изпратя!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Отиваш на Properties на Лан Картата. След това бутона Configure. После търсиш Administrative address или нещо такова. Пишеш си същия МАК адрес като оригиналния, но сменяш последната буква или цифра (ПРИМЕРНО С "5").Не се слагат никакви разделители и се пише с главни букви.

 

Оригиналния МАК адрес се вижда от STATUS на Лан Картата. После натискаш табчето Support и след това бутона Details. На първия ред в бялото поле е Physical address.

 

После диктуваш сменения МАК на Евроком и всичко е ОК с изключение на отношението им към теб.

 

Поздрави!

Link to comment
Share on other sites

Момчета вие разбрахте ли на човека проблема или действате по слух? Защото на мен ми се струва че и от гигабит не са го разбрали. Какво клониране на МАК адреси какви 5 лева? При него има конфликт на IP-та и то статично зададени такива. Или има друг компютър в неговата мрежа (в къщи) или в мрежата на гигабит (комшия някой на същия switch) който е със същото IP. И както и да го мъчат не е от МАК адреса

Link to comment
Share on other sites

Първо Гигабит няма много отдавна и второ им кажи на тези мързеливи господа да се разходят до вас тъй като са длъжни и после да обясняват кое трябвало да се смени.Преди години и аз имах този проблем когато прехвърляха абонатите си на Евроком и си спомням че проблема беше при тях...

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...