Jump to content
BulForum.com

тай чи


skaster

Recommended Posts

Оф, стига бе хора, дайте да не превръщаме и тази тема в к'вото се е превърнало dao-то (или което съм чел там) - "моето БИ (разбирай също така e-penis) е по-голямо от твоето".

Хората сме различни, всеки трябва да си намери своето БИ, и да тренира него. Не всеки да обяснява "моето е по-".

Не всеки търси в БИ себедоказването чрез възможността да набиеш тоя и ония. Не разбирам защо всеки търси да доказва как неговото БИ е най-великото, след като такова нещо няма. Има по-силни и по-слаби практикуващи. Ако в спаринг ме победи опонент, то няма да е защото моето БИ е "по-слабо", а защото аз съм по-слаб. Не бойното изкуство те прави силен а твоите качества и старанието в тренировките.

Link to comment
Share on other sites

самата тема си е създадена и впоследствие откоментирана с мерене...

нямаше как да не й се отговори подобаващо, за да не се бъркат хората

.. особено с тия смешни клипчета, хъхъх

 

човек трябва да е наясно, че тренира ли безконктатно бойно изкуство, ще тренира просто с идеята, че тренира нещо за самозащита и ще се занимава там с енергиите и т.н.

Link to comment
Share on other sites

хехе

ако ми намериш майстор по айкидо или тайдзи в БГ (ама не някой дет освен с тях се занимава с още някое друго БИ), който е готов да се изправи срещу не чак толкова голям майстор по бокс, в неговата категория и протекторите, които той би използвал, а аз предполагам никакви, ела ми се обади ти или майсторът, веднага ще му бъде намерен опонент в категорията и ще ти бъде доказана тезата.

.. и понеже спомена каква била идеята на бокса, я кажи каква е идеята на тайдзи? да го убиеш с първия удар ли? :) и вероятно затова няма спаринги, за да не се убият един друг.., както при айкидо, понеже в айкидо не се напада, там всичко е любов и хармония..

няма да сдадеш багажа след 2-рия удар? .., а готов ли си да защитиш твърдението си или просто така си говорим? :)

тези 4 месеца бокс, макар че се съмнявам и толкова да са били, явно са ти дошли вповечко и си потърсил нещо по-меко и изящно :) .. нищо против тези бойни изкуства, ама не се тупай в гърдите с тях.

Влез и прочети философията на бойното изкуство тай чи чуан ( мързи ме да ти обяснявам, а и не е никак малко съдържанието, имаше и клас по философия, ако наистина те интересува - информацията е пред теб :) ) . Боксът съвсем не пада в тази категория. Бойните изкуства, истинските такива, не са създадени за да трупаш точки, нито има правила а ла "ще ме удряш само тук и тук и така". И да, тай чи и всякакво друго бойно изкуство е създадено така, че с 1 удар всичко да приключи. Не се тупам в гърдите с тях и не си измислям реплики, то си е така - цялата им култура, фолклор и философия е зад тях.

Винаги ме е развеселявало как човек в настървението си да наложи мнение се изказва нелепо. Преди да наречеш масата стол се убеди, че действително гледаш към стол :Р

 

 

п.п. антарес, аз съвсем не меря нищо с никого, както казах нещата са така не защото на мен ми харесва, а просто защото са така. Няма бойно изкуство, което да съдържа всичко в себе си. Може би едно древно арийско (бойните изкуства идват от тези народи, моля, не от джигитайчетата, хахаха, били те китайци, японци, корейци, монголци...) -

- съдържа дори елементи от мистериозния дим мак. Но някакъв профан с извинение, да дойде в темата и да говори как някакъв прост боксьор с нелепата си техника ще бутне векове градено изкуство е слабо казано идиотско :D . С риск да се повторя, но тези бойни изкуства, за които става въпрос съвсем не са създадени, за да се печелят точки с определени правила и прочие :Р . Със здраве и колегата по-горе да не се обижда от очевидното.
Link to comment
Share on other sites

Пак искам да кажа, не заемам старана. Но аз като тийнейджър съм се занимавал година с таекуондо. Единственото друго, което съм тренирал е айкидо и то два месеца. Сега става вече близо година, откакто се занимавам активно отново с ТКД и не смея да твърдя, че познавам бойното изкуство, макар и да съм бил на летен лагер, воден от майстор девети дан. Прочетох, че си тренирал няколко месеца. Не вярвам, че за толкова време човек ще се запознае, ще навлезне, ще усети БИ. Ти си видял опаковката, според мен. Не казвам, че тай-чи е лошо или добро. Казах, че плавността на движенията от демонстрации ми харесват. Идеята за енергиен баланс и т.н. не ми е чужда и е нещо, което ми е интересно. Но на този етап от живота си аз съм открил това, което ми харесва като техника, като зала (хората с които тренирам и тези, които преподават), като натоварвания и се занимавам с него. И не казвам кое какво е, смао кое какво ми изглежда на мен.

Link to comment
Share on other sites

Явно обичаш да слушаш гласа си, или в случая - да четеш постовете ти. Хващаш се за някакви думи, вадиш ги от контекста, вероятно без да се стараеш да хванеш смисъла на целия пост и спориш сам със себе си. Нямам намерение да участвам повече в монолога ти. Прав си и айде стига сме пълнили темата с глупости.

Да хващам се за думи - пишеш "факт", значи дай да го видим тоя факт :rolleyes:

 

2 месеца тренирах тай чи преди половин година някъде (преди това бях тренирал бокс - най-зле пропилените ми 4 месеца от живота). Точно на тези тренировки на тай чи за самоотбрана се демонстрираха всякакви техники от този "танц/гимнастика" и как точно биха влезнали в употреба на улицата, когато те нападнат и стане "истинската ситуация", както сам каза. Движенията не бяха толкова галантни, както при същинската тренировка, но си бяха съвсем ефектни.

Със сигурност са били ефектни, а колко са ефективни можеш да разбереш лесно - в маалата почти всеки е тренирал година-две бокс - иди и се пробвай :bgrin:

 

Майсторите на тези "жълтуркови бойни изкуства" не стават майстори просто ей така, защото им звучи добре. Всъщност, обект на всяко бойно изкуство е да намериш най-ефикастния начин да елеминираш противника си... с варварски СПОРТ като бокс това няма как да стане ако човекът отсреща знае какво прави поради простия факт, че в боксът примерно се използват само ръце ( и не, няма да сдам багажа след 2рия удар, не си чеши езика :laughing: , не съм боксова круша, закачена на 1 място с издадена брадичка наред).

Да, прав си - до втори удар мое и да не се стигне :lol:

 

 

Основната идея на боксът/ кик боксът е да се изпробва колко удара може да поеме едно човешко същество преди да припадне >.> ... велико! Неща от рода на кик бокса не ги слагам - това са техники, не и изкуства и са далеч назад дори като техника от бойните изкуства. Тези неща, които ми набута в лицето са аморални и учат на злоба, не на въздържане.

Брей, завиден опит имаш в бокса, че и в кикбокса...И чак си ги разнищил до край... :lol: :bowdown:

 

. Когато един боксьор бие един майстор на каквото и да е бойно изкуство - обади ми се да те почерпя нещо сладко :Р

Ами ето - обаждам ти се.Аз даже не съм и боксьор :santa:

Срещите са документирани от свидетели - резулата е бил винаги само един :santa:

 

Питай Сомов дали е навит на ММА мач?С всичките им възможни тайни и смъртоносни техники?

 

 

Влез и прочети философията на бойното изкуство тай чи чуан ( мързи ме да ти обяснявам, а и не е никак малко съдържанието, имаше и клас по философия, ако наистина те интересува - информацията е пред теб :) ) . Боксът съвсем не пада в тази категория. Бойните изкуства, истинските такива, не са създадени за да трупаш точки, нито има правила а ла "ще ме удряш само тук и тук и така". И да, тай чи и всякакво друго бойно изкуство е създадено така, че с 1 удар всичко да приключи. Не се тупам в гърдите с тях и не си измислям реплики, то си е така - цялата им култура, фолклор и философия е зад тях.

Фолклор е ключовата дума :P

 

 

съдържа дори елементи от мистериозния дим мак.

Толкова е мистериозен, че само във филмите и легендите го има.

Явно, че киното, клипчетата в тубата и анимационните филми са основния ти източник на информация.Мога са да се надявам никога, ама наистина никога да не ти се налага да се защитаваш с тва тай чи на улицата...Преди година и малко един такъв заблуден със седемнадесет години тренировки(уж) отнесе боя от една, да кажем, млада леля, която имаше почти две години Киокушин.

 

Но някакъв профан с извинение, да дойде в темата и да говори как някакъв прост боксьор с нелепата си техника ще бутне векове градено изкуство е слабо казано идиотско :D . С риск да се повторя, но тези бойни изкуства, за които става въпрос съвсем не са създадени, за да се печелят точки с определени правила и прочие :Р . Със здраве и колегата по-горе да не се обижда от очевидното.

Слабо казано идиотско е някой с 6 месеца(ако въобще са били толкова) тренировки да се прави на велик познавач и специалист...Щото по една или друга случайност познавам двама -трима истински майстори по Китайски БИ и те не говорят глупости като тебе и не живеят в такива заблуждения(е, единия чат-пат си ги дрънка подобни, но ние си го знаем, че е шегаджия -д-р Дориян Александров ако си го чувал ;) )

Link to comment
Share on other sites

 

Винаги ме е развеселявало как човек в настървението си да наложи мнение се изказва нелепо. Преди да наречеш масата стол се убеди, че действително гледаш към стол :Р

 

 

 

Добре де, това е такъв хубав съвет, ти 'що не се съобрази с него?

Link to comment
Share on other sites

И все пак си мисля, че като защитаваш бойното си изкуство като ефикасно - най-добрия начин е чрез спаринг. И не, "ама моя сенсей". Ти. И докато това не е възможно - и от десет кладенеца вода се излеят - продължават да са приказки.

 

Naman, правиш лоша услуга на Тай-Чи със словесните средства, с които го защитаваш.

 

Ще се опитам да се въздържа от повече писане в тази тема, че стана грозно :(

Link to comment
Share on other sites

Хубаво е от време на време да слагаш и точки :lol: . Ако целта ти е да се биеш безпричинно - ей така за разтуха на душата, то ти наистина не си за Тай чи. Просто никога няма да го разбереш и съответно и напредък няма да има. Ако човек търси нещо повече от бойни умения, като например да опознаеш себе си, да се промениш към по-добро - Тай чи е идеалното решение. А бойните умения ще си дойдат с времето - просто редовни тренировки му е майката. Има китайска поговорка която казва: "През първите 10 години трениращия Тайдзицюан се крие, след първите 10 години другите се крият." За да има ефект обаче не е достатъчно да тренирате където и да е и при когото и да е. Ето ви сериозна школа където материята се преподава на световно ниво: http://www.taiji-bg.com/

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Аз пробвах на мен за този момент ми харесва да съм част от голямото семейство на "Световна Чън Сяоуан Тайдзицюан Асоциация България".

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Ще се изпотрепете да си доказвате кое бойно изкуство или боен спорт е по-добро. Забравяте, че няма лошо бойно изкуство има лошо практикуващи. А за това колко е бойно приложимо тай-чи може да видите тук

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...