Jump to content
BulForum.com

TP-Link TL-WR841ND


samkijot

Recommended Posts

Да не отварям нова тема ще питам тука. Моя рутер е TP link WR54G . До преди няколко дена си работеше чудесно , докато не почна да ми прекъсва през 10/20 мин интернета. Мислех , че е от доставчика ,ама като сържа кабела на нета с ПЦ-то всичко е нормално . Някой да има идеи от какво е и как мога да го оправа. При прекъсване рутера губи настройките на Интернет доставчика ми и след 10 секунди пак си ги намира.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

някой може ли да ми каже защо не мога да влезна в настройките на рутера с 192.168.1.1 :blink:

преди влизах, сега не мога ... а двата компа си имат нет.

 

п.п. интересното е, че remote control също не може да се установи ... може да има някаква връзка :unsure:

 

 

с рестарт се оправи :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Здравейте :)

Имам следния проблем..

Преди няколко дни си купих рутер TP-Link TL-WR841ND след като УЖ му оправих настойките тръгнах да влизам в Wireless от лаптопа ... кънектва си се ,но дотам .. пише си че връзката е добра ,но не може изобщо да зареди прозорец в интернет...

Някакви идеи от какво може да е ?

Аз ли не съм разбрал и направил нещо като хората ли ?

Благодаря предварително :)

Link to comment
Share on other sites

Не можеш да се connect-неш към 192.168.1.1 ?

Не можеш да се connect-неш към самата мрежа ? (явно можеш де... щом връзката е добра... :) )

След като се свържеш към рутера и получиш IP , не може да влезнеш в интернет ?

Рутера взел ли е IP от DHCP на ISP-то?

MAC адреса на рутера променен ли е ако има нужда ?

 

Дай малко повече инфо...

Link to comment
Share on other sites

Значи connect-твам си се към самата мрежа но не мога да вляза в интернет... , а към 192.168.1.1 също ме мога от лаптопа .. само от PCто ..

 

П.С. .. Т.е. влизам си в самата мрежа но не става кой знае колко бързо .. бая зор си е .. .

И самата парола която въвеждам е от 10 цифрички ,а в настойките я показва с 8 .. незнам защо ..

Link to comment
Share on other sites

Влез в рутера и виж дали е дръпнал IP от ISP-то.

С каква кодировка си ? Махни всякаква кодировка и MAC филтър , ако имаш и виж дали ще влизаш безпроблемно - ако ДА , значи проблема по всяка вероятност е от кодировката. На мен WPA2 ми правише мизерии с стария лаптоп.

Ако си на GGbit трябва да CLONE-неш MAC-a от PC-то на което е имало интернет до момента...

Link to comment
Share on other sites

Ох.. тука ме застреля .. не разбирам мн мн ..

 

да с WPA2 съм .. значи да я махна и да пробвам дали не прави проблеми от там ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

задал съм portforwarding, но проблема е, че доста често това 100(накрая) се сменя със 101 и ми се налага да го променям ръчно, за да може програмата, която е на въпрпосния порт да работи нормално ... някакви идеи от какво се получава така? :unsure:

 

snagprogram0010.png

Link to comment
Share on other sites

Добре де ти включил ли си функцията UPnP, защото при мене след активирането и нямам проблеми с програмите. Аз съм със същия рутър между другото v 5.1 е и се държи доста стабилно според моите скромни наблюдения.

 

Един съвет от мене, сложи си рутъра вертикално ако имаш възможност, че китайските тикви грам не са помислили относно охлаждането му в хоризонтално положение. Вентилационните му отвори са отстрани и топлообмена в хоризонтално положение е доста лош, което води със себеси негативи като забивания, зависвания, постоянно менене на скоростите и други подобни проблеми.

Link to comment
Share on other sites

Добре де ти включил ли си функцията UPnP, защото при мене след активирането и нямам проблеми с програмите. Аз съм със същия рутър между другото v 5.1 е и се държи доста стабилно според моите скромни наблюдения.

 

 

да, включена е.

Link to comment
Share on other sites

задал съм portforwarding, но проблема е, че доста често това 100(накрая) се сменя със 101 и ми се налага да го променям ръчно, за да може програмата, която е на въпрпосния порт да работи нормално ... някакви идеи от какво се получава така? :unsure:

 

snagprogram0010.png

 

Защото ти се рефрешва арп таблицата и назначава на МАК-а на ПС-то друго ИП.Демек набии си статично МАК-ИП адресите в рутера ( на коя машина DHCP-то, какво IP да дава, според MAC адреса на машината ).

 

П.С. Гледам, че си намерил къде седи хост файла на ЕксПи-то.Ако някой има друг такъв проблем - от време на време не му зарежда някой сайт като му напише името, а го зарежда по ИП, да чете тук

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Малко старичка тема, но все пак едно кратко сравнение между v3 и v5. Промените във V5 спрямо V3 са:

-По-малък на размер (с около една трета)

-Отделни промени и във външния вид, както и преместен QSS бутон

-Има функция WDS(може да се окаже много полезна)

-Нов WebUi интерфейс

-По-добре се интегрира с Windows 7 при първото пускане

-Има опция за режим на Wireless-а (Only B, Only G, Only N, G/B Mixed, G,B,N Mixed)

-По-широк обхват

-Един МИНУС - по-горещ е като се пипне

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...