Jump to content
BulForum.com

TP-Link TL-WR841ND


samkijot

Recommended Posts

според това, което намерих в нета wifi картата, която използва моят 1000h е ralink rt2860

 

малко пояснение ...

 

The standard Wifi card in the Eee 1000H is the AzureWave AW-NE766. This is based on the RaLink RT-2860 chipset.
Link to comment
Share on other sites

  • Replies 62
  • Created
  • Last Reply

Microsoft Windows XP [Version 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\Documents and Settings\samkijot>ping www.bulforum.com
Ping request could not find host www.bulforum.com. Please check the name and try
again.

C:\Documents and Settings\samkijot>ping www.google.com

Pinging www.l.google.com [74.125.39.103] with 32 bytes of data:

Reply from 74.125.39.103: bytes=32 time=55ms TTL=50
Reply from 74.125.39.103: bytes=32 time=60ms TTL=50
Reply from 74.125.39.103: bytes=32 time=44ms TTL=50
Reply from 74.125.39.103: bytes=32 time=48ms TTL=50

Ping statistics for 74.125.39.103:
Packets: Sent = 4, Received = 4, Lost = 0 (0% loss),
Approximate round trip times in milli-seconds:
Minimum = 44ms, Maximum = 60ms, Average = 51ms

C:\Documents and Settings\samkijot>

 

 

значи google може, а bulforum - не. като заместя обаче www.bulforum.com с IP-то - 212.116.151.98, всичко е ОК.

въпроса е защо това се получава след като сложих рутера? преди не беше така, а и това е единствения сайт който от време на време не ми дава достъп до него. :unsure:

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

Да не отварям нова тема искам да попитам:

Смятам да купя N рутера който е 69.10лв. Ще го ползвам за две жични и една безжична връзка.

Безжичната ще е към един старичък лаптоп MSI (AMD1.8/DDR) от 2005-а.

Как мислите, дали ще се спогодят с рутера? Щото като чета за тия G/N системи почвам да се плаша:)

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata
Според мен няма да имаш проблем...

А и е безсмислено да купуваш G

По-горе си писал, че има голяма разлика дали е в смесен режим, или само N.

Oчевидно в моят случай (поради възрастта на лаптопа) ще е смесен. Та затова питам....

Link to comment
Share on other sites

Там където са мегахерците...

 

Май беше в меню wireless - основното.

Има опция - only 11b , 11g 11n и Mixed.

Както и опция 40Mhz ( покрива N ) и 20MHz само за b/g

 

Румба , имах в предвид, че ако си с N карта и се връзваш в Mixed режим , сигнала и трансфера е по гаден , само ако в същото време има вързан и по G. Ако си го сложиш само в G , няма никакъв проблем. То и в mixed да е ако се връзваш с G - пак няма проблем. То не е и проблем , но има разлика.

 

Според мен, ти трябва да си го сложиш в режим Only G , а като вземеш N карта в only N, тъй като другото ти е по жица :)

 

btw - @samkijot - Аз съм на Gigashit :) и няма проблем. Един приятел е на DCC и вчера забелязахме, че са сложили и филтрация по MAC, до преди след рестартиране на модема , хващаше новия МАC , но сега не... Явно правят някакви неща...

Link to comment
Share on other sites

Там където са мегахерците...

 

Май беше в меню wireless - основното.

Има опция - only 11b , 11g 11n и Mixed.

Както и опция 40Mhz ( покрива N ) и 20MHz само за b/g

 

това:

 

snagprogram0190.png

Link to comment
Share on other sites

Другия вариант е да направиш вълната 20Mhz и няма да може да поддържа N , както и респективно 40Mhz - само N.

Глупости на квадрат!

Става въпрос за Half Guard Interval-а, при който на 20MHz се поддържа максимум 144Mbps, а при 40MHz - 300Mbps, но и двата работят по N протокола.

 

samkijot, не съм вжидал рутер, който да няма опция за миксиран режим, потърси внимателно.

Link to comment
Share on other sites

Възможно е :) Не съм спец...

При мен като дам на 20MHz - N изчезва.... , но както казах не съм спец, а любител :D

 

 

Едитвам горния пост , за да не заблуждавам тогава :)

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,доколкото разбрах,ако примерно hardware version ти е 3,не може да сложиш firmware 5. Но вчера си свалих firmware за моя TP LINk,който беше 090901 и го инсталирах без никакъв проблем при положение,че под него ми пише,че hardware version е 081520. Правилно ли съм направил според вас ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Rumbata

От няколко дни съм с нов рутер и имам странен проблем.

Download-a ми падна наполовина. Повече от 1.2mb/s не мога да вдигна. Ровичках по настройките, но безполезно. Става въпрос за жична връзка. Като ръгна нета директно в компа, или сложа стария рутер нещата си идват на място - значи не е от доставчика.

Някакви идеи??

Link to comment
Share on other sites

Здравейте,доколкото разбрах,ако примерно hardware version ти е 3,не може да сложиш firmware 5. Но вчера си свалих firmware за моя TP LINk,който беше 090901 и го инсталирах без никакъв проблем при положение,че под него ми пише,че hardware version е 081520. Правилно ли съм направил според вас ?
Щом се е инсталирал, какъв е проблема?

 

От няколко дни съм с нов рутер и имам странен проблем.

Download-a ми падна наполовина. Повече от 1.2mb/s не мога да вдигна. Ровичках по настройките, но безполезно. Става въпрос за жична връзка. Като ръгна нета директно в компа, или сложа стария рутер нещата си идват на място - значи не е от доставчика.

Някакви идеи??

Зависи на какво разстояние са рутер/пц, зависи в какъв режим работи рутера, зависи в какъв режим работи и какъв модел е wlan картата на компютъра - зависи от много обстоятелства. Еднозначен отговор няма.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...