Jump to content
BulForum.com

[Sell] Ножове Рамбо 2 & 4


Recommended Posts

Здравейте,

продавам два ножа, репродукция от филмите "Рамбо" 2 и "Рамбо" 4.

Рамбо 2 нож (Официална дистрибуция на Юнивърсал):

Описание:
Официално лицензирана репродукция на истинския нож, използван във филма "Рамбо: Първа кръв част II"

В комплекта ще намерите:
- частично оксидирано острие с дебелина 1/4" /~ 7mm/ (стомана тип 420J2, неръждаема), завърващо с дръжка, увита в черна корда
- комплект за оцеляване
- компас, монтиран в капачето на дръжката
- ножница, направена от естествена висококачествена кожа
- сертификат за автентичност

Допълнителна информация:

- Внимание: Ножът е напълно функционален, остър и не е играчка!
- Чисто нов, неизползван (внос от Германия)

Цена: 220 190 лв - ПРОДАДЕН!

Да е честит на новия собственик и да си го ползва със здраве :)

Рамбо 4 (неофициална репродукция):

Описание:
Неофициална репродукция на истинския нож, използван във филма Рамбо (част 4)

В комплекта ще намерите:
- оксидирано острие (тип мачете) направен от цяло парче метал (тип 1060ANSI въглеродна стомана, ръждаема).
- дръжката е увита във велур и има удобен захват
- ножница, изработена от естествена черна кожа с високо качество

Детайли:

Обща дължина: 18" (~ 45 cm)
Дължина на острието: 12" (~ 30 cm)
Дебелина на острието: 1/4" (~ 7 mm)
Дължина на дръжката: 6" (~ 15 cm)

Допълнителна информация:

- Внимание: Ножът е напълно функционален, остър и не е играчка!
- Чисто нов, неизползван (внос от Германия)

Цена: 130 100 80 лв (Последна промяна в цената, ако няма желаещи отива за подарък на някой приятел)

Снимки: тук

Контакти & информация:
- тук в темата
- на ЛС
- телефон:

Иван

Link to comment
Share on other sites

Сори за офф-а !!!

 

Само аз ли виждам , че тоя нож е заточван супер некадърно ( може би със шмиргел :laughing: :laughing: :laughing: ) и цената му е супер нереална ... :sayjin

Link to comment
Share on other sites

Сори за офф-а !!!

 

Само аз ли виждам , че тоя нож е заточван супер некадърно ( може би със шмиргел :laughing: :laughing: :laughing: ) и цената му е супер нереална ... :sayjin

Ако говориш за ножката на Рамбо 2, така ти се струва само. Първичния скос е малък като площ за тази широчина и дебелина на клина и "пада" под много малък ъгъл, за да се получи "режещ ръб", вторичния скос го компенсира по начина по който ти изглежда - тлъст и недодялън.

И аз се извинявам за офа, ама ако ще и с друг нож да е заточват, хубава ли е стоманата проблем няма.

420/440/С/J не са от най-тачените, и за заточването не съм съгласен.

 

Edit:

Малко е вероятно, но дали има данни за ТО и съответно твърдостта на 4-ката?

Имам официалните реплики от 1 до 3, скоро и 4 ще ми падне. Еееех, командосията си ме държи от "Първа кръв" :angry:.

Егати Off-ът направих.

Link to comment
Share on other sites

Ножа от Рамбо 2 коя бройка е поред?

Не е от подписаните версии (те са просто по-скъпи варианти на едно и също острие). Пък и не смятам, че цената от +100лв или повече за един подпис е оправдана!

 

И аз се извинявам за офа, ама ако ще и с друг нож да е заточват, хубава ли е стоманата проблем няма.

 

Стоманата е съвсем прилична за такъв тип острие. Като цяло е масивен нож, не е от най-прекрасните разбира се, ако държите на "истински" нож, то цената му е в много пъти повече. И не, че липсват добри евтини остриета, просто тези са реплики на холивудски продукции, за това и имат съответната по-висока цена.

 

Ако някой има конкретни въпроси или изявява желание да ги види, нека да пише или да се обади!

Link to comment
Share on other sites

Ако говориш за ножката на Рамбо 2, така ти се струва само. Първичния скос е малък като площ за тази широчина и дебелина на клина и "пада" под много малък ъгъл, за да се получи "режещ ръб", вторичния скос го компенсира по начина по който ти изглежда - тлъст и недодялън.

 

420/440/С/J не са от най-тачените, и за заточването не съм съгласен.

 

Edit:

Малко е вероятно, но дали има данни за ТО и съответно твърдостта на 4-ката?

Имам официалните реплики от 1 до 3, скоро и 4 ще ми падне. Еееех, командосията си ме държи от "Първа кръв" :angry:.

Егати Off-ът направих.

 

Не мога да ти кажа на 100%, защото е неофициално копие, а характеристиките, които са дадени, са същите, като на официалното, но със сигурност е ковано желязо, има следи по острието. Така или иначе, независимо, че е стомана тип 1060ANSI въглеродна, начинът на изковаване и закалка е много важен, за това, как ще се представя самото острие. Имай го предвид за всички реплики, защото повечето неща са просто реплики, докато в случая говорим за по-сериозно и твърдо острие, но няма гаранция, че ще достатъчно добро и продуктивно, ако се използва в реална ситуация. Единствено бих могъл да кажа, че е възможно да е по-добро от официалното копие, но това няма как да твърдя, просто предположение.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...