Jump to content
BulForum.com

Заделяне на интернет връзка за процес.


lil_stenly

Recommended Posts

Трябва ми програма която да заделя ограничена скорост от интернета за даден процес и така независимо колко торента съм пуснал или нещо друго от сорта което да натоварва връзката, винаги програмата ще си има 50 заделени КБ връзка.

Имали такава програма?

В гъгул не открих нищо... може би не търся по правилният начин и за това.

:)

Link to comment
Share on other sites

NetLimiter има тази функционалност под формата на Grants. Ползвах я дълго време.

Обаче последно като бях с 2.0.6 версия, причиняваше сини екрани с повече конекции и оттогава загубих доверие и не я ползвам. Иначе е доста добра програмка, ако са я оправили в последните версии.

Link to comment
Share on other sites

Благодаря ти за отговора, ще я погледна и ще я тествам.

Да ги видя тези сини екрани... по-добре да не ги виждам де! хахаха

Ако някой има и други предложения, да ги дава.

 

Може да пробвам бета версията на нет лимитер 3 за да видя как ще се държи.

 

Впрочем ако синият екран е с грешка nltdi.dll това се оправя като изтриеш програмата и я инсталираш на ново под сеф мод или поне при другите хората се оправял проблема.

:)

Link to comment
Share on other sites

5'та година карам без проблемно със 1.3, спи града за сега :)

По спомени, 1.3 май нямаше този feature да гарантира bandwidth на програма..

Link to comment
Share on other sites

Не само на програма, ами на отделни конекции, сега, не съм го тествал под лупа колко точно лимитира, но е доста точно по наблюдения.

Link to comment
Share on other sites

Не само на програма, ами на отделни конекции, сега, не съм го тествал под лупа колко точно лимитира, но е доста точно по наблюдения.

Говорех за Grants, а ти отново казваш за лимитиране.

Сега погледнах, според сайта Grants (което беше нужно на lil_stenly) е feature едва от v2.0.

1.3 е много стара версия (отпреди 2005-та), която с новите OS не само може да създава големи проблеми, но почти със сигурност.

Link to comment
Share on other sites

Еми ето го описанието.

Grants

Grant is a brand-new feature in NetLimiter 2. It could seem similar to limits, but it works differently. When you set grant for application or connection, then it means that you grant specified bandwidth for it. If other application/connections take too much bandwidth, then it is taken from them and is given to application/connection with granted bandwidth.

Точно това ми трябваше като функция.

 

Само че погледнах change log на програмата.

 

29.7.2009, NetLimiter 3 Beta 3

* All major bugs fixed.
* Version checker is working now.
* Beta 3 will expire on 1st October, 2009 (63-day testing period).

9.7.2009, NetLimiter 3 Beta 2

* All known critical bugs (BSODs) fixed.

 

Дано са оправили проблема със сините екрани наистина, че не ми се занимава пак с рестарти и триене половината ден.

 

Иначе ако има други програми които осигуряват свободен/освобождават bandwidth за даден процес (дори само това да им е функцията) са добре дошли.

:)

Link to comment
Share on other sites

Аз ползвам една версия, но не се сещам точно в момента коя е точно. 2.*.* е със сигурност.

 

Проблема при мен обаче е, че GRANTS просто не работят и това си е. Задавам ги, но просто не работят. Лимитирането също не работи по някога. Иначе програмата е много добра и не товари изобщо. А може да се ползва и за файъруол. И на всичкото отгоре, има интересни статистики за използването на интернета в които може да се порови човек.

 

Ползвал съм програмата под WinXP. Под Win7 не съм я ползвал, но довечера ще си я инсталирам.

Link to comment
Share on other sites

Cfosspeed е решението...качих я преди време на тракера,ако не можеш да я дръпнеш пиши ми пм.

Добре ми звучи като описание в сайта, обаче не е това което търсих.

 

А, в нетлимитер3 не видях да има грант функцията имплентирана... явно заради бетата все пак.

Тези сини екрани ме плашат, а не ми се занимава да гледам как да ги оправя ако започне да ги показва и за това не съм сложил по-старата версия още.

Обаче като гледам, май нямам друг избор и ще я сложа да пробвам.

:)

Link to comment
Share on other sites

http://homeqos.com/

С това съм работил преди 3-4 години на XP и никога не съм имал проблем, но гледам че май са я зарязали програмката и не знам как ще е с новите Бози

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...