Jump to content
BulForum.com

Филми: обща тема


Recommended Posts

Аз мисля написах точно и ясно защо я затворих темата. Ако продължите тука да си ги мерите на тема Аватар...

 

С изключение на постовете нa lada_1500, нямаше нито един, който да прекрачи границите на добрия тон (те неговите затова и ги изтриха повечето). Що се отнася до това, което наричаш "мерене", или изобщо не присъства в темата Аватар, или пък присъства във всяка дискусия в този форум. Мисля си, че стига да спазваме добрия тон, е интересно да коментираме, дискутираме, спорим и т.н., даже си мисля, че това е основното предназначение на Форума като цяло. На който пък не му е интересно е съвсем естествено да не си губи времето да влиза в съответната тема.

Сякаш като правоимащ в този форум се стремиш да го изтъкнеш, щото поне още 3-ма модератори имат мнения в темата - така ли нито един не видя нарушение на правила и норми ?

 

 

...Да гледаш филм с лош край е крайно депресиращо, било то и различно. Оставят в теб чувство за неяснота и подтиснатост...

 

Тук съм 100% съгласен. Идеята ми е, че не виждам никакъв смисъл, полза, удоволствие и т.н. да увеличавам отрицателните емоции в живота си ИЗКУСТВЕНО.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 653
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

С изключение на постовете нa lada_1500, нямаше нито един, който да прекрачи границите на добрия тон (те неговите затова и ги изтриха повечето). Що се отнася до това, което наричаш "мерене", или изобщо не присъства в темата Аватар, или пък присъства във всяка дискусия в този форум. Мисля си, че стига да спазваме добрия тон, е интересно да коментираме, дискутираме, спорим и т.н., даже си мисля, че това е основното предназначение на Форума като цяло. На който пък не му е интересно е съвсем естествено да не си губи времето да влиза в съответната тема.

Сякаш като правоимащ в този форум се стремиш да го изтъкнеш, щото поне още 3-ма модератори имат мнения в темата - така ли нито един не видя нарушение на правила и норми ?

 

 

 

 

Тук съм 100% съгласен. Идеята ми е, че не виждам никакъв смисъл, полза, удоволствие и т.н. да увеличавам отрицателните емоции в живота си ИЗКУСТВЕНО.

 

Тук не разбираш, че аз изглеждайки поредния филм с малумен хепи енд увеличавам своите отрицателни емоции :) Искам малко и лошите да побеждават примерно... Примерно последния пример за който се сещам е Law abiding citizen филма ме размаза отвсякъде и накрая абсолютно малоумен край :wacko:

Edited by NEO_DDT
Link to comment
Share on other sites

Тук не разбираш, че аз изглеждайки поредния филм с малумен хепи енд увеличавам своите отрицателни емоции :) Искам малко и лошите да побеждават примерно... Примерно последния пример за който се сещам е Law abiding citizen филма ме размаза отвсякъде и накрая абсолютно малоумен край :wacko:

 

Ама вие говорите за различни неща. Пак ще кажа, че има разлика между това края да е не-добър и лош. Ако е лош, едва ли не ти се изплюват в лицето на края на филма.

 

Identity не е филм с лош край, а филм с не-добър край. Аз специално освен горните 2, друг с лош край не мога да се сетя, като The Broken е малко под въпрос дали е с лош или не-добър.

 

Отдавна във филмите не побеждава само доброто. От филмите с Арнолд и Силвестър ги няма тия изтъркани сюжети, където знаеш какво ще стане още преди да е минала средата на филма.

Link to comment
Share on other sites

AVATAR - Добър, новаторски, романтичен.

 

Макар че на моменти напомня на Матрицата, Планетата на маймуните (мамка му, бях се сетила за ощя няколко филма, на които ми напомня сюжетът). Сори, това е от мен.

Link to comment
Share on other sites

AVATAR - Добър, новаторски, романтичен.

 

Макар че на моменти напомня на Матрицата, Планетата на маймуните (мамка му, бях се сетила за ощя няколко филма, на които ми напомня сюжетът). Сори, това е от мен.

 

Dances with wolves

The Last Samurai

Pocachontas

Link to comment
Share on other sites

Аватар ми напомня на Crysis. Не е най-оригиналната или иновативна игра, но същевременно е така добре пипната, и визуално и като геймплей, че се получава една от най-добрите игри въобще. Типичен пример за професионализъм.

А знае ли се кой е написал сценария на Покахонтас примерно, или който и да е друг от дадените примери - 100% сценария е дошъл от някаква история т.е. едва ли някой го е сътворил в собствения си ум от нулата. Е и ?

По-важно е не дали ти си сътворил дадена история, по-важното е как я разказваш. Ето защо и Камерън е гениален.

Link to comment
Share on other sites

Ама ти май си фен на Камерън.

 

Иначе, да... винаги има контакт с външния свят човек и черпи идеи от него. Разликата между това и откровеното крадене е не чак толкова тънка..., но нейсе (не казвам, че Камерън краде. Спокойно).

Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за Камерън се сетих за най-добрия от трилогията Aliens.

 

Ta да попитам дали някой знае откъде мога да си намеря Aliens 2

 

aliensmovieposter.jpg

 

Че не го намирам в никакъв български тракер.

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Като стана дума за Камерън се сетих за най-добрия от трилогията Aliens.

 

Ta да попитам дали някой знае откъде мога да си намеря Aliens 2

 

aliensmovieposter.jpg

 

Че не го намирам в никакъв български тракер.

 

Само малка поправка. Филма се казва Alien. Aliens е втората част.

Link to comment
Share on other sites

Точно той е на Камерчо. 2рата част. Не разбирам за какво го поправяш?! За словосъчетанието "Aliens 2" ли?

 

Мхм. Защото ако го търси така няма да го намери.

Link to comment
Share on other sites

С изключение на постовете нa lada_1500, нямаше нито един, който да прекрачи границите на добрия тон (те неговите затова и ги изтриха повечето)

 

да ве ,все твоите мнения са наи добрите а другите били прекрачвали границата.

То ако беше така нямаше да ти изтрият десетина мнения накрая в другата тема :laughing:

Вярно е ,че глупави постове все още не се наказват но спама е нарушение на правилата което явно не знаеш !!!

 

 

Аватар ми напомня на Crysis

Ето защо и Камерън е гениален.

Аман от тоя аватар ,ти се наака направо :laughing:

А Камерън е гениален ......но плагиат

Edited by lada_1500
Link to comment
Share on other sites

Филмите са 4, не е трилогия... И в арена ги има всички

 

10х за линка, не знам къде съм гледал, но не го видях. А за първи път виждам, че има и 4-та част (Alien: Resurrection), тази от 1997, все си мислех, че броят за 4-та бозата Aliens vs Predator. Ще я гледам тия дни да видим как са се справили, иначе от 3-те 2-ра е най-хубава, въпреки че на първата е пак култов режисьора - чичо Ridley, за малко да напиша Ripley Scott

 

Точно той е на Камерчо. 2рата част. Не разбирам за какво го поправяш?! За словосъчетанието "Aliens 2" ли?

 

"Камерчо" ц-ц-ц, какво неуважение.

Link to comment
Share on other sites

Четвъртата част не е боза или нещо друго, а си е живо извращение. :sick ,което се и очакваше де. С някакъв световно неизвестен режисьор.

 

По-интересното, е че Ридли Скот подготвя за 2011 ПЕТА !!! част на Alien! http://www.imdb.com/title/tt1446714/

А той трудно ще се изложи !

 

 

 

Отделно гледам и Робин Худ ще има от чичо Ридли, и естествено с Ръсел Кроу - той май без него филми почти не прави...

И от това вече ще очаквам много !

 

Робин Худ - Release Date: 14 May 2010 (USA)

Link to comment
Share on other sites

Като гледам тази версия на Робин Худ няма да е много веселяшка като предишните. Ще има драма и точно затова Ръсел Кроу е перфектен за тази роля. Опре ли до драма, малко са актьорите дето могат да се мерят с него. Той може да играе всичко, но специално драмата му е като специалност. Мисля ще е уникален филма. Отсега влиза в топ10 класацията на филмите дето ще се гледат на кино задължително.

Link to comment
Share on other sites

Не знаех къде точно да пиша, за това реших тук...

Търся американската версия на филма за Аспарух? Търси се на английски, а ако по някакво чудо я има и на испански ще бъде чудесно :D.

Link to comment
Share on other sites

Като гледам тази версия на Робин Худ няма да е много веселяшка като предишните. Ще има драма и точно затова Ръсел Кроу е перфектен за тази роля. Опре ли до драма, малко са актьорите дето могат да се мерят с него. Той може да играе всичко, но специално драмата му е като специалност. Мисля ще е уникален филма. Отсега влиза в топ10 класацията на филмите дето ще се гледат на кино задължително.

 

И аз така очаквам: "...this is not Robin Hood as you have seen him before...". Но и по-добре де. А за Ръсел Кроу освен суперлативи нямам какво друго да кажа.

И ако някой не е гледал случайно A Good Year с него, да го гледа задължително. Малко му е извън амплоато, но е филм шедьовър.

 

Не знаех къде точно да пиша, за това реших тук...

Търся американската версия на филма за Аспарух? Търси се на английски, а ако по някакво чудо я има и на испански ще бъде чудесно :D.

 

В темата за "заявки" е по-добре да си пуснеш търсенето. => Requests

Edited by Светлия
Link to comment
Share on other sites

Тази вечер "Аватар" спечели наградата "Голдън Глоуб" за най-добър филм-драма. Останалите претенденти за наградата бяха "The Hurt Locker", "Inglourious Basterds", "Precious" и "Up in the Air". Джеймс Камерън спечели с "Аватар" също така и наградата за най-добър режисьор.

Link to comment
Share on other sites

Тази вечер "Аватар" спечели наградата "Голдън Глоуб" за най-добър филм-драма. Останалите претенденти за наградата бяха "The Hurt Locker", "Inglourious Basterds", "Precious" и "Up in the Air". Джеймс Камерън спечели с "Аватар" също така и наградата за най-добър режисьор.

 

Тая награда за филм-драма направо е подигравка. Интересно защо уникалния филм не взима награди за сценарии?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Create New...