Jump to content
BulForum.com

Едно интересно сравнение:


Recommended Posts

Не си написал нивата на оборудване, но дори и при базовото такова да са дадени за БМВ-то е ТОТАЛНА подигравка да ти искат повече пари за "ренде", Пежо което НИКОЙ не купува, защото е смотано.Мерка пък е 20 хилки отгоре, а Аудито 10.Тук вече идва оборудването.Аудито като купе е е по-характено от БМВ-то.Никой не го бърка (освен някой като дядо Мраз) със А4, А6 и е красиво.БМВ-то лесно се бърка със седана, което е обидно за едно купе.Мерка с новия си дизайн е директно за буклука.

 

Всичко отгре си е мое мнение, не претендирам за обективност.Личния ми избор е А5-цата (ако паричките не са проблем) при изравнени нива на оборудване.

Link to comment
Share on other sites

Audi 0-130 13.3 разход 7,4

 

BMW 0-130 12.3 разход 6.8

 

Merc 0-130 12.5 разход 6.8

 

Peug 0-130 13.8 разход 9.1

 

Rena 0-130 12.4 разход 8.0

 

 

 

 

 

Не мога да се съглася, че Е90 и Е92 си приличат.

 

 

http://www.e90post.com/forums/attachment.p...mp;d=1122132988

http://www.e90post.com/forums/uploadedimag...alizer/aw-2.JPG

 

А за разликата отстрани и отзад да не си говорим.

Link to comment
Share on other sites

За теб и за мен те НЕ си приличат, обаче...доста хора биха ги сбъркали ;) пък и Аудито има крайно различна стойка - муцуната е същата свиня като другите обаче :lol: .Но ако човек си купува нещо трябва да е наясно за какво го прави.

 

Щом сме стигнали до купе, то "практичност" отпада.Пада и "комфорт" не знам си какво - фактор е ама при купетата е надолу по списъка.

 

Или го взимаш за здравата "поза" пред приятели и мацки, или за удоволствието от шофиране на купенце.

 

Ако ще го взимам за да се правя на лайно пред хората 100% си взимам Ауди-то.Ако го взимам за каране и кефец за мен си, взимам БМВ-то.

 

Факт, има нещо лайняно в характера ми или по-скоро много по-малко ме влече "шофьорския" автомобил.

Link to comment
Share on other sites

А какво те кара да мислиш, че ще има такава?6-така за какво е направен?Той си е по GT ориентиран.

 

E-Class който е даден като цена от стария ли е или новата версия?

 

_______________

 

Сега видях, че е за новия.Супер, той и без това е грозен.

 

А разбрахте ли, че всъщност Тойота/Лексъс преговарят с Даймлер за сътрудничество :D

Link to comment
Share on other sites

Конкурентите на Е клас купе са 3 и а5, а това, че мерцедес "изкуствено" са вдигнали класа не означава, че е по-висок клас ;)

 

 

То стар Е клас купе няма. Просто Мерцедес решиха вече да не се казва CLK, а E class coupe.

Link to comment
Share on other sites

И защо не си сложил

 

330i Купе 200/272 kW (к.с.) 2996 смі 173 г/км 63 л 95.500,- лв.

330d Купе 180/245 kW (к.с.) 2993 смі 152 г/км 61 л 95.300,- лв.

 

та да умре спора най-сетне?

 

_____________________________

 

DON_CHEFO ти сериозно ли ще сравниш две от най-неуспешните шасита на Алфа/Фиат + едни от най-отчайващите им агрегати с БМВ, Ауди и Мерк?

 

_____________________________

 

УжасЪТ продължава

 

335i Седан 225/306 kW (к.с.) 2979 смі 218 г/км 63 л 95.700,- лв.

Link to comment
Share on other sites

Аз не ги сравнявам....как ти дойде на ум. Казвам, ако съм решил и имам 90 бона за кола, каква ще е тя. Що трябва да си съгласен с избора?

В моите очи няма по-злобна Алфа от 159/Брера. А ГТ-то пък няма кой да и се намаже по красУта

Link to comment
Share on other sites

@DON_CHEFO колкото и да съм фен на Alfa Romeo, Brebra-та като интериор не е мръднала от 156-цата насам, а тя си е с грозен интериор. Говоря за ето тази алфа, защото имаме такава:

 

156alfa2.JPG

 

И Брера-та не е много по-различна вътре, освен че готините въздуховоди над централната конзола са снижени :)

 

От горните изборът е наиситна труден, макар на всички да ни е ясно, че изборът е м/у Audi, BMW и Benz-а. На външен вид най-много ме влече БМВ-то, но тъй като не съм карал кола със задно много бих се зачудил дали да дам 80K за кола само за да експериментирам.

 

Мерцедеса би ми бил доста интересен, ако е този с новата предница. Труден е за възприятие, но има нещо приятно изродско в него :)

Link to comment
Share on other sites

Нали става дума за избор. Мен това ме кефи, това искам.

После в класацията ми се нарежда А5, Пежото, Бмв-то, Мерца и Лагуната.

Link to comment
Share on other sites

Сравнението е от последния ауто билд.

 

Ето и какви коментарчета са пуснали за колите:

 

Peugeot - Огромно, но недобро. Блести с истински размери, но вози твърдо и харчи много.

 

Renault - Елегантно и интелигентно.

 

Audi - Елегантно, но тясно

 

Mercedes - Суверенно и солидно.

 

BMW - Леко и бързо.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Сега като разглеждам картинките ми направи впечатление, че "напълно оборудването" пежо 407 няма дори мултифункционален волан.

Link to comment
Share on other sites

Аз ще съм офтопик очевидно щото няма опция Lexus IS който в зависимост от нивото на оборудване е и по ефтин от гореизброените. Така че нека има и един глас за японската лимузинка :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Има май само hard top кабрио...ама то е чувал пари и нито върви, нито е нещо кой знае какво вътре.

Link to comment
Share on other sites

Лагуната е най-красива от сичките

 

А бенЦ-а , Пергела и АудЮхата...са толкова прехвалени и еднотипни коли че няма на къде....

Ако търся КУПЕ за 70 бона си зимам РЕНО СПОРТ новия меган купе който с 2.0 турбобензин ще е 280 коня ай говори ми за 100 000 лв кола...И ще е нещо невиждано ,а не едни и същи решетки , прашки и бъбреци ! ае моля ви се с тия скъпи и прехвалени коли !!!

 

 

И въпрос към колега горе дето писа ,че алфа били несполучливи... Пич ,колко алфи си карал или попринцип си притежавал...???

Щото аз имах КуВе със 150кончета ,което наказваше бМвта мерцедеси и всичките му салтанати( говорим за 15 годишни коли ) !!!

И що си мислиш че ЕДНА БРЕРА със предно предаване няма да омаже един мергел или бмв със сходен двигател на 400 метра... ???

Работата ми е такава ,че карам много и различни марки коли ,от най-евтините до най-скъпите баровски возила...

Link to comment
Share on other sites

Не знам кой набор си но пишеш като 9-то класник карал зад блока на баща си Фиат Купе-то

 

________________________

 

Брера-та не знам да я има със задно.Новия Меган 2.0 "ще" , "ако" и "може би" ... да видим.То ще излезе и новата първа серия и "ще" има после пак криви краставици в чуждите дворове.

 

Прехвалени, непрехвалени карал съм само 335d, ренде-то съм го разглеждал доста внимателно и е ужасяващо като дизайн.Пежото е невероятно недомислено за мен (тежко и с лоши агрегати).

 

А ти къде видя да говори човека за бензини впрочем?Аз си говорех за бензини на цената на горната граница на моделите.

 

Аз Алфи не съм притежавал ама са ме возили доста и Брера + 159 + GT са директно в папката ми подигравки - предно??? със скапани двигатели, трансмисии + не добър V6 агрегат със 4x4?

 

Брерата за да влезе в к.с. категорията трябва да е 90+ хилки :) несериозно е това.Иначе е уникално красива, признавам.

 

А GT-то даже не се предлага в тази версия с V6-така в Бг ако си спомням правилно.

Link to comment
Share on other sites

Лагуната е най-красива от сичките

 

А бенЦ-а , Пергела и АудЮхата...са толкова прехвалени и еднотипни коли че няма на къде....

Ако търся КУПЕ за 70 бона си зимам РЕНО СПОРТ новия меган купе който с 2.0 турбобензин ще е 280 коня ай говори ми за 100 000 лв кола...И ще е нещо невиждано ,а не едни и същи решетки , прашки и бъбреци ! ае моля ви се с тия скъпи и прехвалени коли !!!

 

 

И въпрос към колега горе дето писа ,че алфа били несполучливи... Пич ,колко алфи си карал или попринцип си притежавал...???

Щото аз имах КуВе със 150кончета ,което наказваше бМвта мерцедеси и всичките му салтанати( говорим за 15 годишни коли ) !!!

И що си мислиш че ЕДНА БРЕРА със предно предаване няма да омаже един мергел или бмв със сходен двигател на 400 метра... ???

Работата ми е такава ,че карам много и различни марки коли ,от най-евтините до най-скъпите баровски возила...

 

 

Живота не е само 400 метра, пич. Има завои, има трафик, има комфорт при пътуване и тн... и тн...

Link to comment
Share on other sites

Ей, сега ще дойде Pazu и ще разхвърля всички Алфи, БМВ-та, Мерк-ове и Ауди-та по глухите улици от страх да не ги подбара Червената Смърт от Волфсбург.

 

_______________________________________

 

И понеже ми потъна предното мнение на 1-вата страница само да кажа, че ако може да си ги спестим по-нататък тия изцепки (горното е шега ест. ), че ще прецакаме темата с тия "бегачки" на над 15 години

Не знам кой набор си но пишеш като 9-то класник карал зад блока на баща си Фиат Купе-то

 

________________________

 

Брера-та не знам да я има със задно.Новия Меган 2.0 "ще" , "ако" и "може би" ... да видим.То ще излезе и новата първа серия и "ще" има после пак криви краставици в чуждите дворове.

 

Прехвалени, непрехвалени карал съм само 335d, ренде-то съм го разглеждал доста внимателно и е ужасяващо като дизайн.Пежото е невероятно недомислено за мен (тежко и с лоши агрегати).

 

А ти къде видя да говори човека за бензини впрочем?Аз си говорех за бензини на цената на горната граница на моделите.

 

Аз Алфи не съм притежавал ама са ме возили доста и Брера + 159 + GT са директно в папката ми подигравки - предно??? със скапани двигатели, трансмисии + не добър V6 агрегат със 4x4?

 

Брерата за да влезе в к.с. категорията трябва да е 90+ хилки :) несериозно е това.Иначе е уникално красива, признавам.

 

А GT-то даже не се предлага в тази версия с V6-така в Бг ако си спомням правилно.

Link to comment
Share on other sites

ДА ПИЧ но горе , някой по нагоре беше писал че купето било за кеф ала бала... дадох само примерче беззначение бензин дизел...

 

Просто някои хора тук имат адски много предрасъдъци....

Като се возят и знаят колко лоши двигатели и трансмисиии и шасита и мигачи имат...няма кфо да коментирам

 

И това как пиша си е лично мой кеф сеш се... не съм тук за да изпъквам с интелектуално ниво( и в същото време да съм адски ограничен) щото повечето хора зад клавиатурата са точно такива индивиди :) !

 

Все още няма АЛфа със задно предаване :)

 

И понеже гледам че се зачеса нещо и се опитваш да ме провокираш с неуместна шега ,ще се опитам да предположа че явно завиждаш че най-вероятно до сега не си карал фиат купе :)

Link to comment
Share on other sites

Новата 159 е потвърдена за задно ;) А понеже си мислиш, че съм искал да те жегна...не исках...ама сега да те питам как му беше окачването на Фиата?Приятно ли беше?А подръжката?Масло гореше ли ти, валовете ок ли бяха, клапаните...Доста доводи има по тези въпроси, че са меко казано проблемни точно при този модел.

________________________________

 

Сега точно по темата, Форд (щом ренде и пежо са тук) също имат представител ама той е hatch предложение, което обаче има много сериозен довод в това сравнение.

 

Focus ST

 

5 цилиндъра, 225 к.с., 3 врати, цена - почти 56 хил. лева.Освен това е с blade dif :) което е най-добрия шпероф диференциал при коли коли с предно - доколкото знам аз -, и идва в цветове които са убийствено приятни.Шасито пък е обявявано неколкократно за най-доброто шаси за автомобил с предно в сегмента (и не само).Така, че си е доста сериозна заявка, но пък не е купе.

 

А й да сме обективни, возията и интериора на Форд-а няма да имат нищо общо с другите (най-близко ще е до пежото и рендето).И да не стане грешка това не RS-а, който е 300 к.с.

Link to comment
Share on other sites

Не че нещо ама за малко повече има Infinity G37 Coupe което си е уникално от всякъде. Бие ги всичките гореизброени по вид и си е най-купе. Да не говорим, че по нашите географски ширини си е уникално и прави много повече впечатление от поредната Е класа или БМВ 3-ка.

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...