Jump to content
BulForum.com

съживявяне на HDD от BSY error


enigma

Recommended Posts

Дискът ми изобщо не го засича биоса, а ХР цикли и не стартира изобщо дори само тока да му е включен.
то и при Midex дъното ASUS не го засичаше, а при мойто ASROCK го засече като 0MB. та ако искаш го донеси да го помъчим да видим дали ще тръгне. пробвай да го вкючиш само към захранването и да чуеш дали върти вътре плочите, че при Midex проблема беше че не върти мотора.
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • Replies 65
  • Created
  • Last Reply

Ужас - и мойто дъно е АСУС, не го засича. Последно при тест на същата система май не въртеше. Не можах да го чуя, но факта, че не стопляше ми подсказа, че вероятно не завърта. 100% не мога да съм сигурен...

Link to comment
Share on other sites

possible solution for lba0:

http://forum.hddguru.com/tutorial-resolve-...ize-t11040.html

 

 

естествено не съм го пробвал. естествено обърнете внимание на 101 предупреждения...

на мен не ми стана ясно от "чистия" английски на автора, дали се запазва информацията на харда или просто след операцията имаш чисто нов празен хард.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съм гипсиран и трудно подвижен, опита за възстановяване ще се отложи за известно време... Междувременно ще проверя в крайна сметка завърта ли. Ако го дам на друга машина с не-АСУС-ко дъно да се тества дали е опасно в тая ситуация? Имам възможност да го проверя.

Link to comment
Share on other sites

Тъй като съм гипсиран и трудно подвижен, опита за възстановяване ще се отложи за известно време... Междувременно ще проверя в крайна сметка завърта ли. Ако го дам на друга машина с не-АСУС-ко дъно да се тества дали е опасно в тая ситуация? Имам възможност да го проверя.

Действай...по-лошо няма как да стане. :bgrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Харда е тестван. Подгрява, но не стартира изобщо система с него - същото като при мен.
на какво го тества, какво показа? подгрява платката отдолу или целия хард? чува ли се някакъв шум или вибрации от въртенето на плочите. при моя след като умря се чуваше и усещаше че мотора работи, но биоса не го разпознаваше.
Link to comment
Share on other sites

Тества го друг човек, според него мотора уж работи. Биосът не го разпознава и система с него не може да стартира.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

enigma.вече се мъча цял месец.никакав успех аз съм от пловдив.моля те за помощ.ако можеш дай тел да се разберем.става въпрос за BSY ERROR Seagate 7200.11 ST3500320AS SD15.знаеш за какво става въпрос да не испадам в подробности.моля за помощ

Link to comment
Share on other sites

Човекът е магьосник! Вчера спаси моя 500ГБ хард! И всичко си е вътре. Мога само да го почерпя тежко и да му благодаря за това, че върна това, което иначе не можеше да се върне!

Link to comment
Share on other sites

Човекът е магьосник! Вчера спаси моя 500ГБ хард! И всичко си е вътре. Мога само да го почерпя тежко и да му благодаря за това, че върна това, което иначе не можеше да се върне!

моля те можеш ли да ми кажеш как да се свържа с него

Link to comment
Share on other sites

Пишеш тук и той като един супер симпатяга ще ти помогне евентуално :laughing:

 

Кошмара ми в момента е че не пие алкохол :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Не знам дали е споменато, но GetDataBack за NTFS или FAT е невероятна програма. Напомня ми на онези, които използват хакерите по филмите :D

Link to comment
Share on other sites

Не знам дали е споменато, но GetDataBack за NTFS или FAT е невероятна програма. Напомня ми на онези, които използват хакерите по филмите :D
надали GetDataBack ще съживи хард с бъгав фирмуер който не се вижда дори от биоса?
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...