Jump to content
BulForum.com

Препоръчайте лаптоп


awesome

Recommended Posts

Ще се ползва за филми, интернет, офис и тн. Без игри. До колкото разбрах Acer предлагат най-доброто съотношение цена-качество, но не съм експерт, може да бъркам. Мерси предвариелно за съветите и препоръките.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Аз съм се спрял на този модел:

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPa...oducts_id=37223

Характеристиките са му пъти по-добри от на повечето лаптопи на тази цена. Само видеото му е посредствено, но не ми трябва за игри, така че мисля че е много добър вариант, но искам да чуя и други мнения, както казах не съм специалист.

Link to comment
Share on other sites

Според мен ACER EX5630G е по добрия вариант от този на който си се спрял. Първо видеото е по - добро ( макар че няма да играеш игри , но игрите не са всичко ;) ) и второ е с Core 2 Duo процесор....

 

Само харда е по голям при твоя избор... + 1gb RAM ( която е доста евтинка и ненужна за 32bit Win )

Link to comment
Share on other sites

Аз бих си взел DELL , но са малко по скъпички...

 

А иначе в техномаркет има едно не лошо за парите си HP ... 1179лв

 

HP COMPAQ 6730S KV649AV

- ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР

- CPU INTEL CORE 2 DUO T6570 2.10GHz (2MB CACHE)

- DISPLAY 15.4" (40 CM.) WXGA BRIGHTVIEW

- RAM 3GB 800DDR2

- HDD 320GB 5400 RPM SMART SATA

- VIDEO ATI HD3430 256MB

- DVD RW LS

- FAX/MODEM 56.6 K, LAN 10/100/1000

- WLAN 802.11A/B/G/N, BLUETOOTH

- CARDREADER, WEBCAM

- HP DELUXE BACKPACK & MOUSE

- ТЕГЛО 2.69 КГ

- 1Г МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

 

Виж го....

Link to comment
Share on other sites

Sorry za shliokavicata, ama sum na rabota i nqma kirilizator.

 

Az imam Compaq Presario V6500z, kupen predi godina i polovina. Dobre se durji, pushka e, samo 4e sled okolo godina polzvane po4va mnogo da brum4i. Super shumen e i pe4e kato Orqhovec. Ako go oburna tam kudeto e ventilatora sigurno moga da sgotva edna bob 4orba. Tova moje da e samo strani4en problem, ama kato gree tolkova ne znam kolko oshte shte izdurji predi da grumne nqkoi 4ark.

 

V momenta sushto imam edin Dell. Latitude D830 - ve4e e malko poostarql moralno. Kakto i da e, tozi dell e suuuper soliden, v sravnenie s HPto sglobkata e mnogo po-dobra. Osven tova e neveroqtno tih. Ne mojesh da razberesh dali raboti ako ne vidish lampi4kite. Nqma smisul i da kazvam, 4e ne gree kolkoto HPto.

 

 

PS. Ako mojesh da kupish laptop s otdelno video, ne vgradeno, bi bilo po-dobre. Vgradenoto e mnogo smotano i nepriqtno ti vzima ot ram-a.

Link to comment
Share on other sites

PS. Ako mojesh da kupish laptop s otdelno video, ne vgradeno, bi bilo po-dobre. Vgradenoto e mnogo smotano i nepriqtno ti vzima ot ram-a.

 

Няма като старите машини - уникална здравина и изпълнение.. но тогава не струваха по 1000 лева и не бяха ширпотреба...

Лаптопа с вградено видео си има предимства - по-малко харчи лаптопа, по-малко грее, по-дълъг живот на батерията и охлаждането...

А и има вградени карти със собствена памет (256МБ), и ако тази не стигне, шерват от рама..

Каквото и да си вземеш до 1100 лева, е едно и също. Само НЕ КУПУВАЙ AMD процесор и ATI видеокарта, освен ако не искаш да станеш постоянен клиент по сервизите...

Ако имаш нужда от друго инфо - ЛС.

Link to comment
Share on other sites

Това как ви се вижда... ?

Сериозно съм се запалил да го взимам...

 

HP - 1179лв

 

HP COMPAQ 6730S KV649AV

- ПРЕНОСИМ КОМПЮТЪР

- CPU INTEL CORE 2 DUO T6570 2.10GHz (2MB CACHE)

- DISPLAY 15.4" (40 CM.) WXGA BRIGHTVIEW

- RAM 3GB 800DDR2

- HDD 320GB 5400 RPM SMART SATA

- VIDEO ATI HD3430 256MB

- DVD RW LS

- FAX/MODEM 56.6 K, LAN 10/100/1000

- WLAN 802.11A/B/G/N, BLUETOOTH

- CARDREADER, WEBCAM

- HP DELUXE BACKPACK & MOUSE

- ТЕГЛО 2.69 КГ

- 1Г МЕЖДУНАРОДНА ГАРАНЦИЯ

Link to comment
Share on other sites

Привет, машинката е доста добра. Видеото е що готде добро, не става за много игри, но с филми и HD няма да имаш проблем. Заслужава си.

Link to comment
Share on other sites

- DISPLAY 15.4" (40 CM.) WXGA BRIGHTVIEW

 

Всичко останало освен дисплея е ок, но 1во провери да не би да е от "огледалните" че нещо това brightview ме съмнява да е такова а повярвай ми освен ако не си жена и смяташ да ползваш екрана на компютъра да си оправяш грима, е пълен кенеф да е огледален дисплея ти. И второ: WXGA е 1280х800 обикновено, а има доста по-добри - моя невзрачен DELL с 14"-вия си дисплей е на 1440х1050. Чете се идеално и се вижда МНОГО повече - особено когато браузваш. Примерно ей тази страница където сега пиша отговора на 1280х800 се вижда до около края на полето за писане, а при по-голямата резолюция се виждат и бутоните. Освен ако нямаш сериозни проблеми с очите ти препоръчвам да потърсиш с по-добър дисплей с по-голяма разделителна способност. Едно 80% от лаптопите на пазара са с WXGA за по-евтино, обаче повечето модели на DELL имат опция да се вземат с по-добър дисплей за $50-$100 отгоре a има и модели направо с 1080p дисплеи. Dell Latitude E5400 примерно е около $850 като представителите у нас няма да го продават кой знае колко по-скъпо поне последния път като поръчвах нещо от Прогрес бяха изключително любезни и ми го дадоха на цени горе-долу като в щатите (само чакането е малко неприятно)

Link to comment
Share on other sites

Не, на този дисплея е 1280х800 и съм почти убеден, че е огледален. На 4 5 приятели, които си купиха такива, са огледални. Не виждам чак такива проблеми от този вид дисплеи. Колкото по-качествен и с по-голяма резолюция е дисплея, толкова повече скача и парата....

Link to comment
Share on other sites

И второ: WXGA е 1280х800 обикновено, а има доста по-добри - моя невзрачен DELL с 14"-вия си дисплей е на 1440х1050. Чете се идеално и се вижда МНОГО повече - особено когато браузваш. Примерно ей тази страница където сега пиша отговора на 1280х800 се вижда до около края на полето за писане, а при по-голямата резолюция се виждат и бутоните. О

 

 

:D :devil :rolleyes: :laughing:

 

Според мен всичко е до свикване. Огледалния дисплей е ОГРОМЕН плюс особено ако гледаш филми. Контраста е в пъти по-добър и въобще не може да се сравнява нормален XGA с огледален WXGA. За мен да си купиш лаптоп с нормален не-огледален екран е като да си купиш ферари с двигател на опел. А и резолюцията 1280 е предостатъчна освен ако не използваш сериозно ексел. От високите резолюции мен лично ми се изморяват очите от малките надписи и трябва да си аджъствам font-size иначе след 30 мин. работа....nc.

Link to comment
Share on other sites

ОК. Ще видя това с дисплеите.... :)

 

Случайно ми попадна на Toshiba мотото на новата им политика за гаранциите: "No matter what". Може и тях да погледнеш

 

:D :devil :rolleyes: :laughing:

 

Според мен всичко е до свикване. Огледалния дисплей е ОГРОМЕН плюс особено ако гледаш филми. Контраста е в пъти по-добър и въобще не може да се сравнява нормален XGA с огледален WXGA. За мен да си купиш лаптоп с нормален не-огледален екран е като да си купиш ферари с двигател на опел. А и резолюцията 1280 е предостатъчна освен ако не използваш сериозно ексел. От високите резолюции мен лично ми се изморяват очите от малките надписи и трябва да си аджъствам font-size иначе след 30 мин. работа....nc.

 

Бъзикаш се нали? 1280 на мен ми е толкова "тясно" че ми иде да се гръмна. Да по-големите букви се виждат по-добре това е ясно но скролирането натоварва очите МНОГО повече. А огледален екран - мойте уважения но освен ако не го гледаш единствено вечер при загасени лампи е УЖАС да правиш каквото и да е и в същия момент да гледаш себе си кривейки се като маймуна пред екрана за да ти е по-забавно. Ти искаш да гледаш какво има на екрана или стаята около тебе? Може и да е по-контрастен образа, но каква полза след като 1 лампа да има някъде и нейното отражение се вижда по-ярко от буквите на екрана.

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ме кефят тошиба... ;)

Идват ми малко шир употреба :) Да не се обижда никой де!

 

DELL или HP ще е. DELL-четата са малко скъпички да му се невиди...

Се се почва... имам около 1000лв изведнъж се оказва че може да отделеш до 1200 и изведнъж за да не правиш компромиси даваш 1500лв ;) :)

 

Иначе така искам да взема някое Vostro... че чак ми се е замъглил погледа... и от цената :)

 

Моля ако някой му светне някакво добро лаптопче до около 1200 - 1300 , DELL или HP да предлага.

Обърках се вече Dual Core , Core2Duo , ала бала... С Dual Core са повечето :(

 

 

Едит - Хм.. http://jarcomputers.com/l_bg/?m=7&i=536639 доста евтинко...

Link to comment
Share on other sites

Нещо не ме кефят тошиба... ;)

Идват ми малко шир употреба :) Да не се обижда никой де!

 

Че те и DELL и HP са шир-потреба. Alienware примерно не са както и скъпите модели на DELL, Lenovo и Sony, но говорим за над 3500лв.

 

 

 

Обърках се вече Dual Core , Core2Duo , ала бала... С Dual Core са повечето :(

 

Dual Core са първите пентиуми с 2 ядра. Core2Duo са по-новите.

Link to comment
Share on other sites

Предполагам все пак марката гарантира някакво качество.

Аз имам посредствен DELL , който е на 3 години и е бетон и като сглобка и като състояние.

 

Ще го мисля.

Благодаря ти за мненията.

Link to comment
Share on other sites

Че те и DELL и HP са шир-потреба. Alienware примерно не са както и скъпите модели на DELL, Lenovo и Sony, но говорим за над 3500лв.

 

 

 

 

 

Dual Core са първите пентиуми с 2 ядра. Core2Duo са по-новите.

 

всъщност, dual core са по-нови от core2duo понеже интел първо пуснаха core2duo и след това го поорязаха кеша. Резултатът е dual core. :P

Link to comment
Share on other sites

Предполагам все пак марката гарантира някакво качество.

Аз имам посредствен DELL , който е на 3 години и е бетон и като сглобка и като състояние.

 

И аз съм доволен от моя DELL хем не е нищо особено като модел (600 M) и освен един проблем с матрицата след като го изпуснах та после купувах нова - други забележки нямам.

 

За HP четох някакви истории че забивали и това било от някакви неща по дънната платка, колко е вярно и за кои модели - не знам...

 

Тошиба съм виждал и са изглеждали "мазни", но не съм бачкал с тях. Това е което мога да кажа

 

Thief, може и да се бъркам, но първите Pentium-D ги водеха Dual Core процесори, а след това излезнаха по-новите Core2Duo / Core2Quad... не че превода от английски не значи просто че има 2 ядра оттам насетне е номера на самия процесор което е от значение...

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам Pentium-D е базиран на стара технология, а Pentium Dual Core е орязан Core 2 Duo. :)

 

Тошиба са мазни наистина и не само мазни, а и неграмотно сглобени. Откакто попаднах на такава тошиба (след известно ползване на леново), се зарекох никога повече да не си купя нищо друго освен леново. Или може би Macbook.

Link to comment
Share on other sites

Доколкото знам Pentium-D е базиран на стара технология, а Pentium Dual Core е орязан Core 2 Duo. :)

 

Тошиба са мазни наистина и не само мазни, а и неграмотно сглобени. Откакто попаднах на такава тошиба (след известно ползване на леново), се зарекох никога повече да не си купя нищо друго освен леново. Или може би Macbook.

 

E айде сега - след леново и скъпите модели на сони, всичко друго ще ти изглежда некадърно направени детски играчки. Хвани някой по-евтин fujitsu-siemens и ведната ще ти се прииска да си върнеш обяда. Разликата е само 3-4000 лв :)

 

За пентиумите - не помня вече добре но мисля че точно Pentium-D беше това на което викаха Dual Core. Мързи ме да се разровя и говоря наизуст... някой ако има желание да даде справка към някоя статия най-хубаво

Link to comment
Share on other sites

Лично аз бих заложил на Lenovo, който и ThinkPad да хванеш е класи над ширпотребата. Далеч не говорим за характеристики единствено, че то тях ако гледа само човек трябва да взема някой гъделичкан MSI за 5-600 лева !

 

всъщност, dual core са по-нови от core2duo понеже интел първо пуснаха core2duo и след това го поорязаха кеша. Резултатът е dual core. :P

 

Не точно ! Dual core ги водеха още Presler/Smithfield, които бяха трагични процесорчета откъдето и да ги погледнеш... Т.е. нормално е хората да свързват термина Dual core с нещо барливо. След като дълго време не беше име на процесорна линия, 2007 Интел пуснаха Pentium Dual-Core, който вече наистина е на базата на Core technology, но орязан мощно. Август 2008 -а 90px-Logo_Pentium_DualCore_thumb2.jpg

 

се превръща в:

 

105px-Intel_PentiumDC_2009.png

 

Въобще мазало, но като цяло djadomraz e прав да свързва Dual Core с нещо старо и бъгаво.

Link to comment
Share on other sites

Да де, аз това имах предвид под dual core - пентиум dual core.

 

They are based on either the 32-bit Yonah or (with quite different microarchitectures) 64-bit Merom, Allendale, and, more recently, with the launch of the model E5200, Wolfdale core, targeted at mobile or desktop computers.

 

В смисъл, че Merom e базиран на Core 2 Duo, а Yonah на Core Duo, но dual core, който дядо-то визира, всъщност е имал предвид е най-стария.

Link to comment
Share on other sites

Dual core ги водеха още Presler/Smithfield, които бяха трагични процесорчета откъдето и да ги погледнеш...

 

Именно, точно с Presler съм аз... чак пък трагичен не е. Върши ми работа все още :)

 

 

 

Въобще мазало, но като цяло djadomraz e прав да свързва Dual Core с нещо старо и бъгаво.

 

Старо да, бъгаво не бих казал, аз поне от моя нямам оплаквания

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.


×
×
  • Create New...