Jump to content
BulForum.com

Bluetooth слушалка - дайте идеи


djadomraz

Recommended Posts

Писна ми да си троша парите за слушалки и накрая пак за нищо да не стават. Пробвах 2 на Plantronics, пробвах и една jabra - същото дърво. Плантроникса особено като взема да си мия ръцете и от другата страна почват да крещят какво правя и какъв е този невъобразим шум.

 

Слушалките на Нокия които пробвах всички се навират в ухото и се държат единствено на въпросната втулка която влиза навътре са много фешън но ме дразнят след 15 минути разговор а ми се налага да говоря повече...

 

Някой да има идеи? Ако трябва и 200 кинта ще дам само да е кадърна...

Link to comment
Share on other sites

Аз използвам Плантроникс - хем от евтинките (с опция за ляво/дясно ухо) и нямам такива проблеми като теб. Случвало се е да си зарежа телефона в колата и да се отдалеча на 7-8 метра от нея и си говоря като пич. Имало е и моменти в които докато говоря с нея някой от колегите да пусне я шлайф, я перфоратор и отсреща просто са отбелязвали, че е станало по-шумно, но не и, че им се разкъсват тъпанччетата..... Да не би ти просто да си попаднал на някакви такива скапани плантроници?

Link to comment
Share on other sites

Първата е Plantronics 520, новата е 220 - за шума няма толкова оплаквания но пускането на вода винаги води до вой от другата страна (парктроника също но по начало си е малко силен и неприятен той както и да говоря).

 

Телефона ми е Нокия 6300... ти с какъв си?

Link to comment
Share on other sites

Първата е Plantronics 520, новата е 220 - за шума няма толкова оплаквания но пускането на вода винаги води до вой от другата страна (парктроника също но по начало си е малко силен и неприятен той както и да говоря).

 

Телефона ми е Нокия 6300... ти с какъв си?

Ами първоначална бях с Нокиа 6280 сега съм с Нокия N73 ME и с двата си бачкаше перфектно. Моделът на моята слушалка е Плантроникс 320...

Link to comment
Share on other sites

Ами първоначална бях с Нокиа 6280 сега съм с Нокия N73 ME и с двата си бачкаше перфектно. Моделът на моята слушалка е Плантроникс 320...

 

Шантава работа. На жена ми с телефона е същата хава. Пробвах какво се чува - като радиошум/смущения но изключително силен. А ужким въпросната слушалка е noise-cancelling/windsmart/ала бала... явно са ала бала тия защото без него като пусна speaker-a на самия телефон и се чува водата но нищо особено, докато слушалката конкретно шума от водата направо ти разказва играта от другата страна - току-що пробвах лично и без plantronics-a шума беше десетократно по-слаб....

Link to comment
Share on other sites

Намери си като моята слушалка 320ка... ще останеш доволен. Моята ми я донесоха от Турция и ми излезе 30 кинта (с гушката за авера дето ми я донесе), а тук се намират за къмто 55 лева(което го казвам леко гледайки в тавана), като функции не е нищо особенно - само пренабиране на последния набран номер и гласови команди, но като обхват и качество на звука / ниво на странични шумове си е перфектна!

Link to comment
Share on other sites

Намери си като моята слушалка 320ка... ще останеш доволен. Моята ми я донесоха от Турция и ми излезе 30 кинта (с гушката за авера дето ми я донесе), а тук се намират за къмто 55 лева(което го казвам леко гледайки в тавана), като функции не е нищо особенно - само пренабиране на последния набран номер и гласови команди, но като обхват и качество на звука / ниво на странични шумове си е перфектна!

Djadomraz търси нещо за над 150-200 лв, такива евтинджоси за по 30-тина лв няма и да ги погледне :) ,

предвид че такава цена винаги говори за ниско качество, като разбира се високата цена не гарантира високо качество, но поне има някаква вероятност..

Link to comment
Share on other sites

Djadomraz търси нещо за над 150-200 лв, такива евтинджоси за по 30-тина лв няма и да ги погледне :) ,

предвид че такава цена винаги говори за ниско качество, като разбира се високата цена не гарантира високо качество, но поне има някаква вероятност..

До някъде съм съгласен с тебе, но не съвсем! Аз самият бях много учуден от качеството на тази слушалка, а аверчето ми я донесе едва ли не на майтап (нещата тръгнаха от един бъзик спрямо мен).

Link to comment
Share on other sites

До някъде съм съгласен с тебе, но не съвсем! Аз самият бях много учуден от качеството на тази слушалка, а аверчето ми я донесе едва ли не на майтап (нещата тръгнаха от един бъзик спрямо мен).

 

Можеш ли да направиш експеримент да набереш някой да сложиш слушалката близо до мивката и да слушаш какво се чува? При мен ту тихо ту страшно силно се чуваше водата. От самия телефон подобен проблем нямаше.

Link to comment
Share on other sites

Можеш ли да направиш експеримент да набереш някой да сложиш слушалката близо до мивката и да слушаш какво се чува? При мен ту тихо ту страшно силно се чуваше водата. От самия телефон подобен проблем нямаше.

 

Ще пробвам довечера и утре ще ти пиша какъв е бил резултата...

Link to comment
Share on other sites

Такаа..., пробвах на три различни дистанции от чешмата в банята (кънтеше), съответно на 30см, 50см и 1 метър. Само на най-късата дистанция се чуваше нещо от рода на пукане на нагорещено олио, при другите разстояния не се чуваше почти нищо. Телефонът от който набирах е Нокия 6280 (ако има значение). Пробвах и с оригинална слушалка на Нокия, и там положението беше много зле...., което ще рече, че Плантроникс 320 като за парите си е повече от перфектна.

Все пак изборът си е твой - нъл съ се'шш... ;)

Link to comment
Share on other sites

  • 3 years later...

Дядо, намерили нещо, което да ти върши работа? Последноето, което аз взех преди 2 седмици е един Plantronics 395 за 60лв, който смятам тия дни за зафуча някъде, понеже имам същите проблеми като при теб - като почна да цъкам на клавиатурата и отсрещната страна ме пита дали не къртя тухли, или като си мия ръцете все едно съм на рафтинг по някоя река. Тия Плантроници ще се окажат кофти, имайки предвид репутацията им. Навсякъде чета подобни мнения. Преди година имах едно LG, което струваше 20лв и беше перфектно, но го изгубих, а вече не мога да намеря същия моде, понеже бил остарял. Хем беше удобен, хем караше по 3 дни с моето говорене (около 3 часа на ден), хем се чуваше идеално и от двете страни. Та, кажете нещо, което сте пробвали и няма проблеми с чуването. Не държа на функции, най-важно е да няма ехо или микрофония за острещния, а аз да чувам ясно.

Link to comment
Share on other sites

Jabra Stone 2. Не е толкова удобно в ухото като плантроникса обаче работи относително стабилно. Като казвам относително имам предвид че като го извадя "от камъка" (виж модела за да разбереш какво имам предвид) и се връзва с телефона, после връзката е прилична. Не е някакъв шампион по далекобойност и ако оставя телефона на масата и се разхождам из стаята и като взема да се отдалечавам и почват смущенията.

 

Имам един друг плантроникс който е от по-евтините и учудващо работи добре.

 

Имам още някаква джаджа на която не и знам модела но стои в колата - тя също става общо взето.

 

Но да ти призная не съм намерил слушалка, от която да съм възхитен.

 

Имам едни стерео слушалки на jabra и logitech, само тях не съм пробвал, но те пък са големи.

 

"Камъка" е относително удобен да го държиш в джоба защото е масивен и не убива нито има шанс да почупиш някоя стърчаща част като при останалите слушалки. Цената му обаче е солена и не мисля, че си струва парите.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

×
×
  • Create New...